Geri Dön

İdealist Nedir? İdealist Olmak Ve İdealist Anlayış Ne Demektir?

İnsanların baskın olarak ortaya çıkan düşünce özelliklerini tanımlamak için bazı kavramlardan yardım alınmaktadır. İdealist de bu bağlamda sık sık kullanılan felsefi bir kelimedir. Peki, idealist kelimesinin kısaca anlamı nedir? İdealist hakkında TDK tarafından açıklama yapıldı mı? Sizler için başta idealist ne demek olmak üzere tüm soruların cevaplarını hazırladık.

İdealist Nedir? İdealist Olmak Ve İdealist Anlayış Ne Demektir?

İdealist kelimesi; idealizm, idealist olmak ve buna benzer diğer kavramları da çağrıştırmaktadır. Bu kapsamda idealist ve bununla bağlantılı kelimelerin Türk Dil Kurumu sözlüğünde yer aldığı gözlemlenmektedir.

İdealist Kelimesinin Sözlük Anlamı Nedir?

 İdealizm öğretisini benimseyen ve buna bağlı kişi, filozof.

Ülkü sahibi, ülkücü.

İdealist olmak: Varlığın temelinde yatan kavramın düşünce olduğunu savunan felsefi öğretidir.

İdealist anlayış: Maddenin gerçek olmadığını ve evrendeki her şeyin yalnızca düşünceler sonucunda nesneleştiğini kabul etme. Nesnelerden meydana gelmiş olan maddesel dünyanın varlığını bütünü ile reddetme durumu.

İdealizm: Bilgi konusunda temel olarak düşünceyi ele alan ve varlık kuramının insan düşünceleri tarafından kurulduğunu kabul eden öğretilere verilen genel isim.

İdealistlik: İdealizmin benimsenmesi ve idealist olma durumu.

 

Bursa'da kullanılmayan 2 evde çıkan yangın söndürüldüBursa'nın Gemlik ilçesinde kullanılmayan 2 müstakil evde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.Alınan bilgiye göre, Yeni Mahalle Kumla Yokuşu'nda boş olan 2 müstakil evde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.Bölgedeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. 6 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın yaklaşık 1 saatte söndürüldü.Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet