Geri Dön

Kerç Boğazı'nda hayatını kaybeden Türkler İstanbul'a gönderildi

Kerç Boğazı yakınlarında bulunan 2 gemide çıkan yangın nedeniyle hayatını kaybeden 4 Türk denizcinin cenazesi İstanbul'a getirildi.

Kerç Boğazı'nda hayatını kaybeden Türkler İstanbul'a gönderildi

Yetkililer tarafından Rus haber ajansı RİA Novosti'ye yapılan açıklamada, Kerç Boğazı'nda hayatını kaybeden 4 Türk denizcinin cenazelerinin Moskova'ya getirildiği belirtildi.

Cenazelerin bugün Moskova'dan İstanbul'a gönderileceği bilgisinin paylaşıldığı açıklamada, yangında hayatını kaybeden Hintli denizciler için işlemlerin sürdüğü ifade edildi.

İSTANBUL'A GÖNDERİLDİ

Saat 16.30'da hayatını kaybeden 4 Türk gemicinin cenazesi İstanbul'a gönderildi.

Moskova-İstanbul seferiyle getirilen cenazelerden 3'ü Rus havayolu şirketi Aeroflot'un, 1'i ise THY'nin uçağında bulunurken her iki uçak da 16.30 sıralarında Atatürk Havalimanı indi.

Moskova-İstanbul seferiyle getirilen cenazelerden 3'ü Rus havayolu şirketi Aeroflot'un, 1'i ise THY'nin uçağında bulunurken her iki uçak da 16.30 sıralarında Atatürk Havalimanı indi.Rusya Denizcilik Ajansı, 21 Ocak'ta Kerç Boğazı yakınlarında bulunan 2 geminin alev alması sonucu aralarında toplam 32 kişilik mürettebattan 12 kişinin kurtarıldığını, 10 kişinin hayatını kaybettiğini ve 10 kişinin hala kayıp olduğunu açıklamıştı. Gemilerde çıkan yangın ise henüz söndürülemedi.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Kazanın haber alındığı ilk andan itibaren, yakından takip edilen olayda, ilk belirlemelere göre toplam 16 Türk mürettebattan 8'i kurtarılmış, 4'ü ise vefat etmiştir. Kayıp olan 4 vatandaşımız için ise arama-kurtarma çalışmaları devam etmektedir." denilmişti.

Otomobili kucağında bebeği olan kadının üzerine sürdüİstanbul Bahçelievler’de yol verme nedeniyle sürücüler arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Araç sürücülerinden biri diğerinin yanağını ısırdı. Eşinin yanağını ısıran sürücünün kaçmasına engel olmak isteyen kadın kucağında 9 aylık bebeğiyle aracı durdurmaya çalıştı. Sürücü ise bebeğe aldırış etmeden kadının üzerine aracı sürerek olay yerinden kaçtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber