Geri Dön

KPSS başvuruları başladı mı? Ortaöğretim, önlisans, lisans sınavları ne zaman?

KPSS başvuruları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Yüz binler sınav tarihini beklerken bir yandan da başvurular için deyim yerindeyse gün sayılıyor. ÖSYM sınav takvimini bilmeyenler sıklıkla KPSS başvuruları başladı mı? sorusuna cevap arıyor.

KPSS başvuruları başladı mı? Ortaöğretim, önlisans, lisans sınavları ne zaman?

 

KPSS başvuruları için gün sayılıyor. Devlet memuru olabilmek için hayal kuran binlerce kişi sınava eksiksiz hazırlanmaya çalışırken KPSS başvuruları başladı mı? sorusu hemen hemen her gün gündem oluyor. İşte konuya dair bilgiler...

2020 KPSS NE ZAMAN, BAŞVURULAR HANGİ TARİHLERDE ALINACAK?

KPSS önlisans sınavı 18 Ekim 2020'de yapılacak başvurular 12-25 Ağustos tarihlerinde alınacak.

KPSS ortaöğretim sınavı 8 Kasım 2020'de yapılacak. Başvurular 21 Ağustos'ta başlayıp 7 Eylül'de son bulacak.

KPSS Lisans Genel Kültür- Genel Yetenek ve Eğitim bilmleri sınavı 19 Temmuz 2020, KPSS Alan Bilgisi 1. gün 25 Temmuz 2020, KPSS Alan Bilgisi 2. gün 26 Temmuz ve KPSS Öğretmenli Alan Bilgisi (ÖABT) 9 Ağustos 2020'de yapılacak. Bu sınavların başvuruları ise 5-25 Mayıs tarihlerinde alınacak. 

Bodrum’da tatilcilere karşı kırmızı alarm!Bodrum’un tek girişi olan Torba trafik uygulama noktasında başka illerden gelen araçlar teker teker kontrol edildi. İlçeye giriş yapanların ateşleri ölçüldü, adres bilgileri ve telefonları kayıt altına alındı. Bodrum’a gelen yazlıkçılar ve tatilcilerin 14 gün evden çıkmama kuralına uymaları için takip edilecekleri bilgisi verildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber