Geri Dön
GündemKPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM belirledi!

KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM belirledi!

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 14-20-21-28 Temmuz 2019 günlerinde uygulandı. KPSS sınavlarına katılan adaylar, sınav sonuçlarını öğrenmek için sabırsızlanıyor. Peki KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM, KPSS sınav sonuçları için tarih belirledi.

KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM belirledi!

ÖSYM tarafından uygulanan KPSS A Grubu ve Öğretmenlik(Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri), KPSS Alan Bilgisi, KPSS ÖABT sınavlarının sonuç heyecanı başladı. ÖSYM, 2019 sınav takviminde KPSS sınav sonuçları için tarihe yer verdi. Peki KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merakla beklenen o gün...

KPSS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS sınav sonuçları 29 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak.

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Sağlık Bakanlığı son dakika olarak Türkiye'nin 24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 355 bin 226 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 197 kişinin testi pozitif çıktı, 221 kişi yaşamını yitirdi. Bakan Koca tabloyu paylaşırken kritik uyarılarda bulundu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler