Geri Dön
GündemKPSS sonuçları açıklandı mı? İşte KPSS soruları ve cevapları

KPSS sonuçları açıklandı mı? İşte KPSS soruları ve cevapları

KPSS soruları ve cevapları dün ÖSYM tarafından erişime açıldı. Adaylar 22 Temmuz'da yapılan KPSS'nin temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarına 10 gün süreyle ulaşabilecek. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS sonuçları açıklandı mı? İşte KPSS soruları ve cevapları

KPSS sonuçları heyecanla bekleniyor. 22 Temmuz'da yüzbinlerce aday KPSS için ter döktü. ÖSYM'den dün yapılan açıklamaya göre sınav soruları ve cevapları erişime açıldı. Adaylar sorulara ve cevapları ÖSYM AİS üzerinden ulaşabilecek. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

KPSS Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna 1 milyon 234 bin 617 aday katıldı.

Eğitim Bilimleri Sınavı'na ise 440 bin 324 aday katıldı.

KPSS SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 22 Temmuz'da yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı.

ÖSYM'nin internet sitesindeki duyuruya göre, 22 Temmuz'da uygulanan KPSS Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri temel soru kitapçıkları, sınava başvuran adayların soruları inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açıldı.

Adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebilecek.

Açıklamada, soruların, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde ve telif haklarının ÖSYM'ye ait olduğu belirtilerek, ÖSYM'nin yazılı izni olmadan çoğaltılamayacağı, dağıtılamayacağı ve yayınlanamayacağı vurgulandı.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

22 Temmuz tarihinde ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS lisans sınav sonuçları 31 Ağustos tarihinde adaylara duyurulacak. Sınav sonuçları adaylara posta yoluyla gönderilmeyecek olup adaylar sonuçlarını ÖSYM AİS "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden sorgulayacaklar.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Evin bahçesine uçan otomobilin sürücüsü ağır yaralandıManisa'nın Kula ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, yol kenarındaki evin bahçesine uçtu. Otomobilde sıkışarak ağır yaralanan sürücü itfaiye ekiplerince kurtarılırken, hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner