Genel Kültür

Genel Kültür

Son dakika genel kültür haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan genel kültür gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan genel kültür haber sayfamızda...

Genel Kültür

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 18.516 genel kultur haberi bulunmuştur.
GSB mülakatı ne zaman 2021? GSB güvenlik ve temizlik görevlisi sözlü mülakatları hangi tarşhte?
GSB mülakatı ne zaman 2021? GSB güvenlik ve temizlik görevlisi sözlü mülakatları hangi tarşhte?GSB sözlü mülakat tarihleri adaylar tarafından bekleniyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı 4 bin 346 işçi alımı yapacağını açıklamıştı. Başvurular 27 Ağustos tarihine sona erdi, ve 15 Eylül tarihinde kura sonuçları açıklandı. GSB sözlü mülakat tarihleri ise merak ediliyor. Peki GSB sözlü mülakatları ne zaman 2021?
20.10.2021Gündem
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
DC Soruları (Doğruluk Mu Cesaret Mi) 2021: Şişe Çevirmecede Oyununda Sevgiliye ve Arkadaşa Sorulacak Zor Sorular
DC Soruları (Doğruluk Mu Cesaret Mi) 2021: Şişe Çevirmecede Oyununda Sevgiliye ve Arkadaşa Sorulacak Zor SorularArkadaşları tanımak, sırlarını öğrenmek ve cesaretini ölçmek için yıllardır oynanan Doruluk Mu Cesaret Mi (DC) oyunu gençler ve yetişkinler için uygundur. 2000’li yılların popüler oyunlarından biri olan DC oyununda sorular büyük önem taşır. DC oyununda ibre göstermek için genellikle şişe veya kalemle kullanılır. Şişe çevirmece olarak da bilinen DC oyunu birkaç kişi bir araya gelerek oynanır. Çarkıfelek oluşturularak oynanan DC’de bazı kurallar vardır. Şişe çevirmecede sorulacak zor sorular nelerdir? DC Soruları 2021 (Doğruluk Mu Cesaret Mi) içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Sevgiliye Sorulacak Sorular 2021: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik Sorular
Sevgiliye Sorulacak Sorular 2021: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik SorularSevgiliniz veya flörtünüzü daha iyi tanımak, gelecek planları ve sizin hakkındaki düşünceleri hakkında soruları evlenmeden sormak kişinin en doğal hakkıdır. Ruh eşiniz olduğunu düşündüğünüz kadın veya erkeğe bu tür sorular sormak akılda kalan bazı şüphelerin giderilmesi için önemlidir. Sağlıklı bir evlilik veya ilişki için gelecek planları hakkında çiftlerin bu konuları önceden konuşarak ortak paydada buluşması gerekir. Sevgiliye sorulacak sorular nelerdir? Evlenmeden Önce Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik Sorular içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021İlişkiler
Genel Kültür Soruları 2021: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve Cevapları
Genel Kültür Soruları 2021: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve CevaplarıGenel bilgi olarak da adlandırılabilen genel kültür kişinin toplumsal olaylar, tarihe yön veren gelişmeler gibi pek çok etkileşim hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu gösteren, bütünsel bir kavramdır. Genel kültür edebiyat, tarih, coğrafya, tarih gibi kavramları içerisine yer alır. KPSS gibi yazılı sınavlarda da karşımıza çıkan genel kültür çoğunlukla toplumlarda öne çıkmış olan ve tarihsel bir akışa da yön vermiş olayların bilinmesi olarak adlandırılabilir. Zor, kolay, eğlenceli, mantık, şaşırtmalı, coğrafya, tarih genel kültür soruları ve cevapları için “Genel Kültür Soruları 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Eğitim
İdari Hakimlik sınavı başvuruları ne zaman? Hakim ve Savcılık sınavı tarihi
İdari Hakimlik sınavı başvuruları ne zaman? Hakim ve Savcılık sınavı tarihiAdalet Bakanlığı 800 adli yargı hakim ve savcı adayı için merak edilen tarihleri açıkladı. Peki, hakimlik ve savcılık sınavı ne zaman yapılacak? İşte idari hakimlik ve savcılık başvuru tarihleri.
15.10.2021Gündem
Adalet Bakanlığı 1000 hakim ve savcı alımı başvurusu başladı mı? Bin hakim ve savcı alımı sınav tarihi, kontenjan dağılımı ve başvuru şartları
Adalet Bakanlığı 1000 hakim ve savcı alımı başvurusu başladı mı? Bin hakim ve savcı alımı sınav tarihi, kontenjan dağılımı ve başvuru şartlarıAdalet Bakanlığı, üç farklı branşta 1000 hakim ve savcı alımı yapacağını duyurdu. Başvuru kılavuzu Bakanlığın sayfasından yayımlandı. Başvuru şartları ve kontenjanlar belli oldu. Başvurular ÖSYM'den yapılacak. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?
13.10.2021Gündem
Sahil Güvenlik uzman erbaş başvuru ekranı, kılavuz sayfası 2021: Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır?
Sahil Güvenlik uzman erbaş başvuru ekranı, kılavuz sayfası 2021: Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır?Sahil Güvenlik uzman erbaş başvuruları başladı. Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 uzman erbaş alımı yapacak. 300 uzman erbaş alımı başvurularının başlmasıyla beraber Sahil Güvenlik uzman erbaş başvuru yapma ekranı ve şartlar araştırılmaya başlandı. Peki Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır 2021?
22.09.2021Gündem
Son dakika! KPSS sonuçları açıklandı
Son dakika! KPSS sonuçları açıklandıMerakla beklenen 2021 KPSS sonuçları açıklandı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, "2021-Kamu Personel Seçme Sınavı sınav sonuçları açıklanmıştır. Adaylarımız sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan öğrenebilirler." dedi.
16.09.2021Gündem
2021 KPSS lisans sonuçları AÇIKLANDI! KPSS lisans sonucu sorgulama ekranı...
2021 KPSS lisans sonuçları AÇIKLANDI! KPSS lisans sonucu sorgulama ekranı...KPSS lisans sonuçları açıklandı. Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirilen KPSS oturumlarının ardından sonuçların açıklanacağı tarih ÖSYM tarafından 16 Eylül olarak duyurulmuştu. Sonuçlar ÖSYM tarafından 09:15'te adayların erişimine açıldı. Adaylar KPSS sonuçlarını sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sorgulayabilecek.
16.09.2021Gündem
Batolit Nedir, Nasıl Oluşur? Batolit Nerelerde Görülür?
Batolit Nedir, Nasıl Oluşur? Batolit Nerelerde Görülür?Ülkemiz, çeşitli yeryüzü şekilleri bakımından oldukça zengin bir ülkedir. Bu yüzden de hemen her doğa oluşumuna rastlamak mümkündür. Coğrafya konusu olan yeryüzü şekilleri farklı isimlere sahiptir. Bu alanda duyabileceğimiz farklı isimlerden biri de batolittir. Batolit nedir? Batolit nasıl oluşur? Nerelerde görülür tüm detayları ile derledik.
15.09.2021Sözlük
ÖSYM KPSS sonuç tarihini adaylara duyurdu & 2021 KPSS sonuç sorgulama ekranı...
ÖSYM KPSS sonuç tarihini adaylara duyurdu & 2021 KPSS sonuç sorgulama ekranı...2021 KPSS sınavlarının tamamlanmasının ardından sınava katılım sağlayan binlerce aday sonuçların açıklanacağı tarihi merak içerisinde araştırmaya başladı. Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirilen sınavların ardından sonuçların açıklanacağı tarihi ÖSYM duyurdu. Peki 2021 KPSS sonuçları hangi tarihte açıklanacak?
10.09.2021Gündem
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 ÖSYM takvimindeki tarih...
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 ÖSYM takvimindeki tarih...ÖSYM tarafından uygulanan KPSS oturumları tamamlandı. 2021 Yılında KPSS sınavlarına giren adaylar KPSS sonuç belgesi için arayışa geçti. KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak merak konusu olurken, ÖSYM 2021 sınav takviminde KPSS sonuçları tarihini yayımladı. İşte KPSS sonuçları için erişim tarihi...
9.09.2021Gündem
KPSS açıklandı mı 2021? ÖSYM, KPSS sonuçlarını ne zaman açıklayacak?
KPSS açıklandı mı 2021? ÖSYM, KPSS sonuçlarını ne zaman açıklayacak? ÖSYM, 2021 KPSS sınavını 1 - 15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirdi. KPSS lisans bu yıl da tamamlandı ve adaylar sonuçlar için gelecek açıklamayı bekliyor. KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Alan Bilgisi ve ÖABT sınav sonuçları için tarih belli oldu. İşte, KPSS sonuçlarının açıklanacağı o gün...
6.09.2021Gündem
Suçlama Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Suçlama Yanıtları
Suçlama Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Suçlama YanıtlarıBulmaca çözmek her ne kadar herkes tarafından sevilen bir eğlence aktivitesi olsa da bilinmeyen cevaplar çoğu kişi için can sıkıcı olabilmektedir. Bu yüzden internette araştırılan konulardan bir tanesi de bulmaca sorularının yanıtlarıdır. Suçlama bulmaca sorusunun da cevabı sıkça araştırılmaktadır. Peki, suçlama bulmaca cevabı nedir? Kaç harfli cevapları vardır tüm detayları ile derledik.
30.08.2021Bulmacalar
Jeloz Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Jeloz Yanıtları
Jeloz Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Jeloz YanıtlarıBulmacalar hazırlanırken birçok farklı bilgilerden yararlanılmaktadır. Bulmacalarda gördüğümüz sorulardan bazıları ilk duyduğumuz kelimeler olurken bazıları da bilindik kelimeler arasından seçilmektedir. Bulmacalar insanların genel kültür seviyesini arttıran ve bilgi birikimine katkı sağlayan zihin egzersizleri olarak değerlendirilmektedir. Gazetelerde sıkça karşılaştığımız bulmacalardan başka özel olarak hazırlanmış bulmaca ekleri de mevcut olmaktadır. Bulmacalarda yabancı kelimelerinde soru olarak sorulduğu görülmektedir. Bu kelimelerden biri de jeloz kelimesi olmaktadır. Peki, jeloz kelimesinin bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada jeloz yanıtları neler olmaktadır. İşte, jeloz kelimesinin bulmacalardaki yanıtlarını öğrenmek isteyenler için gerekli olan detaylar.
28.08.2021Bulmacalar
İcar Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada İcar Yanıtları
İcar Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada İcar YanıtlarıBulmacalar, zihinde yer alan bilgiler ile hem genel kültür hem de özel alana dair sorular yönelten bir soru cevap aktivitesidir. Bu yüzden bulmaca soruları bazen cevapsız kalabilir. Bu durumda yapılacak olan araştırma ile cevaba ulaşmak mümkündür. İcar da bir bulmaca sorusudur. İcar bulmaca cevabı nedir? Kaç harfli cevabı vardır tüm detayları ile derledik.
28.08.2021Bulmacalar
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM duyurdu KPSS sonuçları...
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM duyurdu KPSS sonuçları...KPSS sonuçları için sabırsızlık devam ediyor. 2021 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu yoğun ilgi görürken, ÖSYM'nin takviminde KPSS sonuçları tarihi yer aldı. İşte büyük merakla ve heyecanla beklenilen KPSS sonuçları tarihi...
27.08.2021Gündem
Matematik Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Matematik Yanıtları
Matematik Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Matematik YanıtlarıBulmaca, hafıza ve zihinsel yetenekler kullanılarak çözülen eğlenceli aynı zamanda öğretici bir aktivitedir. Bulmacalar genellikle gazete ve dergilerde ek olarak verilmektedir. Bulmaca soruları bazen bilinmeyen yerden gelebilir. Matematik bulmaca sorusu da ilk kez duyanlar için zor bir soru olabilir. Peki, matematik bulmaca cevabı nedir? Kaç harfli cevaplara sahiptir tüm detayları ile derledik.
24.08.2021Bulmacalar
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte KPSS sonuçları tarihi 2021
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte KPSS sonuçları tarihi 2021Kamu Personeli Seçme sınavı (KPSS) 2021 yılında üç farklı tarihte düzenlendi. Sonuncusu KPSS ÖABT ise 15 Ağustos'ta yapıldı. Adayların gözleri sonuçlar için ÖSYM'ye çevrildi. Peki, 2021 KPSS sonuçları hangi tarihte açıklanacak?
19.08.2021Gündem
KPSS ÖABT soru ve cevapları erişime açıldı! 2021 KPSS soru kitapçığı ve cevap anahtarı...
KPSS ÖABT soru ve cevapları erişime açıldı! 2021 KPSS soru kitapçığı ve cevap anahtarı...KPSS ÖABT oturumları 15 Ağustos günü gerçekleşti. Sınavın bitişiyle birlikte herkesin gözü kulağı ÖSYM'ye çevrildi. Soru ve cevaplar için büyük bir heyecan yaşanıyor. KPSS ÖABT soruları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? soruları art arda geliyor.
16.08.2021Gündem
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS sonuçları 2021 nereden öğrenilir, puan kaç yıl geçerlidir?
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS sonuçları 2021 nereden öğrenilir, puan kaç yıl geçerlidir?KPSS 2021 oturumlarına katılım sağlayan adaylar, KPSs sonuçları ne zaman açıklanacak aramasını yapıyor. KPSS puanları kaç yıl geçerli aramasında da bulunan adaylar, sonuçların nereden öğrenileceğini de bilmek istiyor. İşte ÖSYM tarafından uygulanan KPSS hakkında bilinmesi gerekenler...
13.08.2021Gündem
KPSS ÖABT sınav giriş belgesi | Sınav ne zaman? 2021 KPSS Alan Bilgisi sınav tarihleri ÖSYM
KPSS ÖABT sınav giriş belgesi | Sınav ne zaman? 2021 KPSS Alan Bilgisi sınav tarihleri ÖSYMÖSYM tarafından KPSS 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür), Öğretmenlik (Eğitim Bilimleri) oturumu 1 Ağustos günü gerçekleştirildi. Adaylar KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı için tarihi sorguluyor. Peki, KPSS Alan Bilgisi ve ÖABT ne zaman?
5.08.2021Gündem
2021 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS soruları ve cevapları...
2021 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS soruları ve cevapları...2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel yetenek-Genel Kültür) oturumu 10.15'te başladı. Sınav 12.25'te ise sona erdi. Sınavın bitişiyle birlikte "KPSS Lisans (Genel yetenek-Genel Kültür) soru ve cevapları yayımlandı mı? Ne zaman açıklanır?" soruları sıklaşıyor.
5.08.2021Gündem
KPSS puan hesaplama 2021! ÖSYM KPSS P1 - P2 - P3 puan hesaplama nasıl yapılır?
KPSS puan hesaplama 2021! ÖSYM KPSS P1 - P2 - P3 puan hesaplama nasıl yapılır? ÖSYM tarafından 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) sınavı 1 Ağustos günü gerçekleştirildi. Sınavın ardından soru kitapçığı ile cevap anahtarları da adayların erişimine sunuldu. Peki, 2021 KPSS puan hesaplama nasıl yapılır?
1.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ösymkpss2021ne zamansonuçları

Genel Kültür ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.