Geri Dön
GündemKPSS soru ve cevapları yayınlandı! 2018 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS soru ve cevapları yayınlandı! 2018 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

22 Temmuz 2018 tarihinde yapılan KPSS sınavı soru ve cevapları yayınlandı. ÖSYM tarafından yayınlanan kitapçık adayların merakını giderdi. Peki 2018 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS soru ve cevapları yayınlandı! 2018 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS genel kültür genel yetenek ve eğitim bilimleri lisans soru ve cevapları ÖSYM tarafından adayların erişimine sunuldu. 22 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilen KPSS lisans soru kitapçığı ve cevap anahtarlarını görmek isteyen adaylar ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilecek. Öte yandan KPSS maratonu bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan alan bilgisi testleri ile devam edecek. Son olarak 5 ağustos tarihinde KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi uygulanacak. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ

2018- KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Temel Soru Kitapçıklarının ve Cevap Anahtarlarının Yayımlanması

22 Temmuz 2018 tarihinde uygulanan 2018- KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Temel Soru Kitapçıklarına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 24 Temmuz 2018 tarihinde saat 16.15’den itibaren erişime açılacaktır. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

2018- KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarları (%10) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

2018-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) testlere göre aşağıda verilmiştir.

Genel Yetenek: 42. ve 59. Sorular
Genel Kültür: Bulunmamaktadır.
Eğitim Bilimleri: Bulunmamaktadır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Adaylara saygıyla duyurulur.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS lisans sınav sonuçlarının 5 Ağustos'ta gerçekleştirilecek olan KPSS ÖABT sınavının ardından 31 Ağustos tarihinde adayların erişimine sunulması bekleniyor.