Gündem Kütahya'da hareketli dakikalar! Sağlıkçıları rehin aldı, intihara teşebbüs etti

Kütahya'da hareketli dakikalar! Sağlıkçıları rehin aldı, intihara teşebbüs etti

05.12.2023 - 16:22 | Son Güncellenme:

Kütahya'da 39 yaşındaki şizofreni hastası emekli polis memuru Sunay D. adlı kadın, evine gelen iki sağlık çalışanını rehin alarak intihara teşebbüs etti.

Kütahyada hareketli dakikalar Sağlıkçıları rehin aldı, intihara teşebbüs etti

Yenidoğan Mahallesi'nde oturan ve 2017 yılında şizofreni teşhisi koyulduktan sonra polislikten malulen emekli edildiği öğrenilen Sunay D., tedavisi amacıyla eve gelen İl Sağlık Müdürlüğü Toplum Ruh Sağlığı personeli H.Y. (37) ve A.Ç.'yi (33) rehin aldı.

Haberin Devamı

İhbarla adrese polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polisler, çevre güvenliğini alıp Sunay D.'yi teslim olması için iknaya çalıştı.

Kütahyada hareketli dakikalar Sağlıkçıları rehin aldı, intihara teşebbüs etti

İtfaiyeciler, merdivenle Sunay D.'nin oturduğu 2'nci kattaki dairede pencereye çıkıp dikkatini dağıtmak isterken polisler de çilingir yardımıyla eve girmeye çalıştı. Durumu fark eden Sunay D., elindeki tabancayla kendini vurup intihara kalkıştı. Silah sesini duyan itfaiye ve polis ekipleri, kapıyı kırıp içeri girdi. Ağır yaralanan Sunay D., ambulansla, Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılıp tedaviye alındı.

Kütahyada hareketli dakikalar Sağlıkçıları rehin aldı, intihara teşebbüs etti

BÜYÜLÜ DEDİĞİ YORGANLARI TAŞITMAYA ÇALIŞMIŞ

Sunay D.'nin rehin aldığı sağlık çalışanları H.Y. ve A.Ç. ise sağlık kontrolünden geçirilip, polis merkezine götürüldü. Sağlıkçıların, Sunay D.'nin kendilerini rehin aldıktan sonra 'Burada büyülü yorganlar var. Bunları alın, almazsanız kötü olur' diyerek tehdit ettiğini anlattıkları öğrenildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.