Şizofreni

Şizofreni

Son dakika şizofreni haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şizofreni gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şizofreni haber sayfamızda...

Şizofreni

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.006 sizofreni haberi bulunmuştur.
Prens Philip... Kraliçe İkinci Elizabeth'in eşi, Edinburgh Dükü'nün hayatı
Prens Philip... Kraliçe İkinci Elizabeth'in eşi, Edinburgh Dükü'nün hayatıEdinburgh Dükü Prens Philip, Kraliçe İkinci Elizabeth'e verdiği kararlı ve sürekli destek nedeniyle geniş çevrelerin saygısını kazandı. İşte Edinburgh Dükü Prens Philip'in hayatı ve hakkında merak edilenler...
9.04.2021 Dünya
Şizofreni kronik bir rahatsızlık mıdır? Şizofreni belirtileri nelerdir?
Şizofreni kronik bir rahatsızlık mıdır? Şizofreni belirtileri nelerdir? Şizofrenide erken teşhisin önemine işaret eden uzmanlar, hastalığın erken safhalarda tedavi edilmeye başlanırsa daha kolay kontrol altına alınabildiğine dikkat çekiyor. Uzmanlar, hastaların karşılaştığı en büyük sorunun da toplumsal damgalama olduğunun altını çiziyor.
Delüzyon Nedir? Tıp Dilinde Delüzyon Ne Anlama Gelir?
Delüzyon Nedir? Tıp Dilinde Delüzyon Ne Anlama Gelir?Delüzyon, şizofreni ve paranoid paranoya gibi kişilik bozukluklarında yaygın olarak görülen bir semptomdur. Türkçeye sanrı olarak çevrilen delüzyon, İngilizcede delüsion, Fransızcada ise illüsion şeklinde yazılır. Halüsinasyondan en büyük farkı kişinin görsel değil düşünsel olarak gerçeklik algısını yitirmesidir. Tıp dilinde delüzyon ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
30.03.2021Eğitim
Şizofreni Hastalarının Ömrü Kısalıyor Mu? Şizofreni Hastalarının Yaşam Süresi Hakkında Bilgiler
Şizofreni Hastalarının Ömrü Kısalıyor Mu? Şizofreni Hastalarının Yaşam Süresi Hakkında BilgilerŞizofreni, dünya üzerindeki pek çok insanın yaşadığı bir hastalıktır. Bu hastalık kişinin hayal ve gerçek arasındaki farkı algılayamamasına neden olan ruhsal bir hastalıktır ve hasta üzerinde çok ciddi yaşamsal etkileri vardır. Peki şizofreni hastalarının ömrü kısalıyor mu? Şizofreni hastalarının yaşam süresi hakkında bilgiler nelerdir? İşte şizofreni hastalarının yaşam süresi hakkında tüm detaylar.
25.03.2021Sağlık
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' oldu
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' olduKONYA'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar Mahallesi'nde yaşayan Hasan Hüseyin Kahriman (46), şizofreni hastası babası tarafından 6 yaşındayken, 'cesaretli çocuk olsun' diye Toros Dağları'na bırakıldı. Zaman içinde doğal ortama alışan Kahriman, şimdi kış şartlarında dahi zirvelere çıkıp, birkaç gününü geçiriyor. Yaban hayatında 9 yıl yaşadığını belirten Kahriman, 'Hayvanların yediği otları yiyip, karnımı doyurdum. Kurtları izleyip, avlanmayı öğrendim. Bir yılanın hayatını kurtardığımda av yapmayı bıraktım. Beni dağa bıraktığı için babama kızmadım. Babam, insanlardan çok zarar gördü. Beni de insanlardan korumak için dağa bıraktığını düşünüyorum' dedi.
21.03.2021Yaşam
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' oldu!
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' oldu!Konya’nın yaşayan Hasan Hüseyin Kahriman (46), şizofreni hastası babası tarafından 6 yaşındayken, ‘cesaretli çocuk olsun’ diye Toros Dağları'na bırakıldı. Zaman içinde doğal ortama alışan Kahriman, şimdi kış şartlarında dahi zirvelere çıkıp, birkaç gününü geçiriyor. Yaban hayatında 9 yıl yaşadığını belirten Kahriman, “Hayvanların yediği otları yiyip, karnımı doyurdum. Kurtları izleyip, avlanmayı öğrendim. Bir yılanın hayatını kurtardığımda av yapmayı bıraktım. Beni dağa bıraktığı için babama kızmadım. Babam, insanlardan çok zarar gördü. Beni de insanlardan korumak için dağa bıraktığını düşünüyorum” dedi.
21.03.2021Gündem
Şizofreni hastası baba, 6 yaşında Toroslar'a bıraktı! 'Ona kızgın değilim'
Şizofreni hastası baba, 6 yaşında Toroslar'a bıraktı! 'Ona kızgın değilim'Konya’nın yaşayan Hasan Hüseyin Kahriman (46), şizofreni hastası babası tarafından 6 yaşındayken, ‘cesaretli çocuk olsun’ diye Toros Dağları'na bırakıldı. Zaman içinde doğal ortama alışan Kahriman, şimdi kış şartlarında dahi zirvelere çıkıp, birkaç gününü geçiriyor. Yaban hayatında 9 yıl yaşadığını belirten Kahriman, “Hayvanların yediği otları yiyip, karnımı doyurdum. Kurtları izleyip, avlanmayı öğrendim. Bir yılanın hayatını kurtardığımda av yapmayı bıraktım. Beni dağa bıraktığı için babama kızmadım. Babam, insanlardan çok zarar gördü. Beni de insanlardan korumak için dağa bıraktığını düşünüyorum” dedi.
21.03.2021Gündem
Şizofreni hastası ağabey kardeşini öldürdü!
Şizofreni hastası ağabey kardeşini öldürdü!Konya'da şizofreni hastası ağabeyi Soner Bali'nin boğazını kesip, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdüğü Yağmur Bali gözyaşları arasında toprağa verildi. Zanlı ağabey Soner Bali ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yağmur Bali'yi gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlayan ablası Fatma Y., "Yağmur, çok iyi bir insandı, kimseye bir zararı yoktu. Yüksek sesle konuşmazdı. Sessiz, sakin bir çocuktu. Okumak tek hayaliydi. Okuyup, meslek sahibi olmayı çok istiyordu'' dedi. Öte yandan Bali'nin polisteki ilk ifadesinde, "Annem, sürekli kaymakamlığa müracaat edip benim hastaneye yatırılmamı istiyordu. Cezalandırmak için kız kardeşimi öldürdüm. Ömrü boyunca evlat acısı çeksin diye kardeşimi öldürdüm" dediği öğrenildi.
18.03.2021Haberler
Şizofreni hastası abi kardeşini öldürdü! İfadeleri kan dondurdu
Şizofreni hastası abi kardeşini öldürdü! İfadeleri kan dondurduKonya'da şizofreni hastası ağabeyi Soner Bali'nin boğazını kesip, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdüğü Yağmur Bali  gözyaşları arasında toprağa verildi. Zanlı ağabey Soner Bali ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yağmur Bali'yi gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlayan ablası Fatma Y., "Yağmur, çok iyi bir insandı, kimseye bir zararı yoktu. Yüksek sesle konuşmazdı. Sessiz, sakin bir çocuktu. Okumak tek hayaliydi. Okuyup, meslek sahibi olmayı çok istiyordu'' dedi. Öte yandan Bali'nin polisteki ilk ifadesinde, "Annem, sürekli kaymakamlığa müracaat edip benim hastaneye yatırılmamı istiyordu. Cezalandırmak için kız kardeşimi öldürdüm. Ömrü boyunca evlat acısı çeksin diye kardeşimi öldürdüm" dediği öğrenildi.
18.03.2021Gündem
Hastaneden kaçan ağabey kardeşini öldürdü! İlk ifadesi ortaya çıktı
Hastaneden kaçan ağabey kardeşini öldürdü! İlk ifadesi ortaya çıktıKonya’da şizofreni hastası ağabeyi Soner B.'nin (25), boğazını kesip, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdüğü Yağmur B.'nin (15) cinayeti ile ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Yağmur'u ders çalıştığı sırada öldürdüğü belirlenen Soner B.'nin ilk ifadesinde ''Annem, sürekli kaymakamlığa müracaat edip benim hastaneye yatırılmamı istiyordu. Ömrü boyunca evlat acısı çeksin diye kardeşimi öldürdüm" dediği ortaya çıktı. Öte yandan Soner B.'nin, "Beni zorla getirdiler. Ayrılmak istiyorum" diyerek tedaviyi kabul etmediği ve kaçtığı belirlendi.
17.03.2021Gündem
Dehşet verici olay! Hastaneden kaçtı, kardeşinin boğazını kesti
Dehşet verici olay! Hastaneden kaçtı, kardeşinin boğazını kestiKonya'da lise 1'inci sınıf öğrencisi Yağmur B. (15), ağabeyi Soner B. (25) tarafından bıçakla boğazı kesilip, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürüldü.  Soner B.'nin, şizofreni tedavisi için yatırıldığı hastaneden bugün kaçıp, eve gelerek cinayeti işlediği belirlendi. 7 Mart'ta '#Kadınaşiddetehayır' mesajı paylaştığı da öğrenilen Soner B., cinayetten bir süre sonra eve döndüğünde polis tarafından gözaltına alındı
16.03.2021Gündem
Erotomani nedir, ne demek, erotoman belirtileri nelerdir? Masumiyet'te geçen Erotoman nedir, ne anlama geliyor?
Erotomani nedir, ne demek, erotoman belirtileri nelerdir? Masumiyet'te geçen Erotoman nedir, ne anlama geliyor?Erotomani anlamı araştırılıyor. Kelime ile ilgili detaylar gündeme geldi. Hülya Avşar, Deniz Çakır, Mehmet Aslantuğu'un rol aldığı Masumiyet'in yeni bölüm fragmanında geçen erotoman kelimesi izleyicileri meraklandırdı. Peki erotomani nedir? İşte erotoman ile ilgili ayrıntılar...
10.03.2021Gündem
Ruh Sağlığı Nedir? Ruh Sağlığı Hastalıkları Nelerdir? Belirtileri Ve Tedavi Yöntemleri...
Ruh Sağlığı Nedir? Ruh Sağlığı Hastalıkları Nelerdir? Belirtileri Ve Tedavi Yöntemleri...Son zamanlarda pek çok kişi tarafından merak edilen konulardan birisi de ruh sağlıklarının hangi seviyede olduğu durumundadır. Bireylerin genellikle sağlıklarının bozulmasının temelinde ruh sağlığının ideal düzeyde olmaması gelmektedir. Bu nedenle pek çok bireyin aklına Ruh sağlığı nedir? Ruh sağlığı hastalıkları nelerdir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nedir? Soruları gelmektedir. Merak edilen tüm detayları derledik.
5.03.2021Sağlık
Atipik Psikoz Hastalığı Nedir? Atipik Psikoz Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıl Yapılır?
Atipik Psikoz Hastalığı Nedir? Atipik Psikoz Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıl Yapılır?Diğer psikoz türlerinden farklı olarak atipik psikozda birçok belirti bir arada görülebilir. Bu nedenle teşhis ve tedavi edilmesi en zor psikoz türlerinden biridir. Hastalığın semptomları gibi nedenleri de kişiden kişiye farklılık gösterir. Bazı dönemlerde belirtilerin tamamı ortadan kaybolabilir. Atipik psikoz hastalığı nedir? Atipik psikoz belirtileri ve nedenleri nelerdir? Sizin için tüm yönleriyle derledik.
5.03.2021Sağlık
Davranış Bozukluğu Nedir? Davranış Bozukluğu Türleri Nelerdir, Nasıl Tedavi Edilir?
Davranış Bozukluğu Nedir? Davranış Bozukluğu Türleri Nelerdir, Nasıl Tedavi Edilir?Hem çocuklarda hem yetişkinlerde görülen davranış bozukluğu türleri, toplumun geneli gibi davranamamak, yaşanılan ortama uyum sağlayamamak demektir. İçe kapanıklık, asabiyet ve sürekli yalnız kalma isteği, en sık görülen belirtileri arasında yer alır. Davranış bozukluğu türleri nelerdir ve nasıl tedavi edilir? Merak edilen tüm soruları sizin için detaylı bir şekilde derledik.
5.03.2021Sağlık
Psikotik Bozukluk Nedir? Psikotik Bozukluklar Nelerdir, Belirtileri Nelerdir?
Psikotik Bozukluk Nedir? Psikotik Bozukluklar Nelerdir, Belirtileri Nelerdir?Psikotik bozukluk, kişinin gerçeklik algısının tamamen değiştiği psikolojik rahatsızlıkları tanımlamak için kullanılan genel bir kavramdır. Başta şizofreni olmak üzere birçok rahatsızlık ''psikotik'' olarak tanımlanır. Davranış bozukluklarını tetikleyen unsurlar ve hastalığın belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterir. Psikotik bozukluk nedir ve nasıl tedavi edilir? Merak eden okurlar için ayrıntılı bir şekilde derledik.
5.03.2021Sağlık
Psikiyatri Doktoru (Psikiyatrist) Hangi Hastalıklara Bakar? Hangi Durumlarda Psikiyatri Doktoruna Gidilir?
Psikiyatri Doktoru (Psikiyatrist) Hangi Hastalıklara Bakar? Hangi Durumlarda Psikiyatri Doktoruna Gidilir?Psikiyatri, herkes tarafından bilinen bir meslek dalıdır. Doktor olarak hizmet veren psikiyatrilerin hangi alanda tedavi uyguladığı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Her hastanede olan psikiyatri doktorlarının hangi tedavileri uyguladığı araştırılan konular arasındadır. Psikiyatri doktoru (psikiyatrist) hangi hastalıklara bakar? Hangi durumlarda psikiyatri doktoruna gidilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.03.2021Sağlık
Davranış Bozukluğu Nedir? Davranış Bozukluğu Türleri Nelerdir, Nasıl Tedavi Edilir?
Davranış Bozukluğu Nedir? Davranış Bozukluğu Türleri Nelerdir, Nasıl Tedavi Edilir?Hem çocuklarda hem yetişkinlerde görülen davranış bozukluğu türleri, toplumun geneli gibi davranamamak, yaşanılan ortama uyum sağlayamamak demektir. İçe kapanıklık, asabiyet ve sürekli yalnız kalma isteği, en sık görülen belirtileri arasında yer alır. Davranış bozukluğu türleri nelerdir ve nasıl tedavi edilir? Merak edilen tüm soruları sizin için detaylı bir şekilde derledik.
4.03.2021Sağlık
Anne-babasını bıçaklayarak öldüren sanığa 2 kez müebbet!
Anne-babasını bıçaklayarak öldüren sanığa 2 kez müebbet!İzmir’de tartıştığı babası Tahsin Çopur (82) ile annesi Tuna Çopur'u (70) bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Deniz Çopur (45), 2 kez ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı. Ceza, iyi hal indirimiyle 2 kez müebbet hapse indirildi.
3.03.2021Gündem
Oğlu tarafından öldürülen annenin cenazesi toprağa verildi
Oğlu tarafından öldürülen annenin cenazesi toprağa verildiAntalya'nın Manavgat ilçesinde, oğlu tarafından bıçaklanarak öldürülen kadının cenazesi defnedildi.
2.03.2021Haberler
Antisosyal Kişilik Bozukluğu (Psikopatlık) Nedir? Psikopatlık Nasıl Anlaşılır?
Antisosyal Kişilik Bozukluğu (Psikopatlık) Nedir? Psikopatlık Nasıl Anlaşılır?Antisosyal kişilik bozukluğu (psikopatlık) nedir? Psikopatlık nasıl anlaşılır, antisosyal kişilik bozukluğu tedavi edilebilir mi? Antisosyal kişilik bozukluğu kalıcı mıdır, kesin biçimde tedavi edilebilir mi? Antisosyal kişilik bozukluğu hakkında aklınıza gelen tüm soruların cevabını derledik.
2.03.2021Sağlık
Eşi, şizofren oğlu tarafından öldürülen koca: Bir tarafta oğlum, bir tarafta karım
Eşi, şizofren oğlu tarafından öldürülen koca: Bir tarafta oğlum, bir tarafta karımAntalya’da şizofreni hastası olduğu iddia edilen Bahadır Aktürk'ün (26) çıkan tartışmada boğazını bıçakla keserek öldürdüğü annesi Sultan Aktürk'ün (55) cenazesi morgdan alındı. 39 yıllık eşini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Arif Aktürk, "Bir tarafta oğlum, bir tarafta karım, 39 yıllık eşim. Bir fiske vurmadım, melek gibi bir kadındı, keşke o ölmeseydi, ben ölseydim. Artık yaşamamın bir anlamı kalmadı" dedi.
2.03.2021Gündem
Babaanne'den şok sözler! Torunum tekme atınca cinsel saldırıdan kurtuldu
Babaanne'den şok sözler! Torunum tekme atınca cinsel saldırıdan kurtulduAntalya’da zihinsel engelli G.A.'ya (16) cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen tutuksuz sanık Y.T.'nin (20) yargılanmasına başlandı. Mağdur kızın babaannesi Gülbeyaz A., torununun, sanığın mahrem yerine tekme atarak, cinsel saldırıdan kurtulduğunu söyledi.
2.03.2021Haberler
Babaanne'den şok sözler! Torunum tekme atınca cinsel saldırıdan kurtuldu
Babaanne'den şok sözler! Torunum tekme atınca cinsel saldırıdan kurtulduAntalya’da zihinsel engelli G.A.'ya (16) cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen tutuksuz sanık Y.T.'nin (20) yargılanmasına başlandı. Mağdur kızın babaannesi Gülbeyaz A., torununun, sanığın mahrem yerine tekme atarak, cinsel saldırıdan kurtulduğunu söyledi.
2.03.2021Gündem
Hastalık Nedir, Hastalık Çeşitleri Nelerdir? Neden Hasta Oluruz?
Hastalık Nedir, Hastalık Çeşitleri Nelerdir? Neden Hasta Oluruz?Bağışıklık sistemi sonucu vücudun sistemlerinde ve organlarda ortaya çıkan bozulmaya hastalık adı verilir. Enfeksiyonlu hastalıklar tek bir organda sınırlı kalmayıp vücudun tamamına yayılabilir. Grip, sinüzit ve nezle gibi rahatsızlıklar ise ''kış hastalıkları'' olarak bilinir. Hastalık nedir ve çeşitleri nelerdir? Neden hasta olunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
1.03.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

konyaantalyaHasan Hüseyin Kahrimanölümşizofreni

Şizofreni ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.