Gündem Meclis Başkanı Kurtulmuş: İsrail saldırıları modern zamanların gördüğü en büyük katliamdır

Meclis Başkanı Kurtulmuş: İsrail saldırıları modern zamanların gördüğü en büyük katliamdır

22.03.2024 - 22:58 | Son Güncellenme:

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Gazze’deki olaylar Ramazan sürecince de hiç hızını kesmeden devam etti. Modern zamanların gördüğü en büyük katliamdır bu yaşadığımız. Hatta tam bir manasıyla soykırım haline dönmüş olan bir vahşettir. Bu vahşet sadece Netanyahu ve hükümeti ya da siyonist İsrail rejiminin defterine yazılan bir zulüm değil. Aynı zamanda bu vahşet bütün insanlık için de bir sınavdır” dedi.

Meclis Başkanı Kurtulmuş: İsrail saldırıları modern zamanların gördüğü en büyük katliamdır

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fatih Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programında sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Kurtulmuş’a Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan eşlik etti. Programda konuşan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Ergün Turan’a Fatih’e bu dönem içerisinde fevkalade büyük hizmetler yaptığı için teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. İnşallah hizmetleri daim olsun ve burada halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla yürüttüğü çalışmaların bu dünyada başarılı bir belediye başkanı ve siyasetçi olmasına vesile olduğu gibi öte tarafta da fecir kazanmasına nasip etsin” dedi.

Haberin Devamı

Meclis Başkanı Kurtulmuş: İsrail saldırıları modern zamanların gördüğü en büyük katliamdır


“İsrail saldırıları modern zamanların gördüğü en büyük katliamdır”

İsrail saldırılarının soykırım haline dönüştüğünü söyleyen Kurtulmuş, “Gazze’deki olaylar Ramazan sürecince de hiç hızını kesmeden devam etti. Hatta İsrail’in hızını arttırarak sürdürdüğü trajediye dönüştü. Modern zamanların gördüğü en büyük katliamdır bu yaşadığımız. Hatta tam bir manasıyla soykırım haline dönmüş olan bir vahşettir. Bu vahşet sadece Netanyahu ve hükümeti ya da siyonist İsrail rejiminin defterine yazılan bir zulüm değil. Aynı zamanda bu vahşet bütün insanlık için de bir sınavdır. İşin başından itibaren bu işe seyirci kalanlar, İsrail'i destekleyenler, bu saldırıların arkasında duranlar, kayıtsız şartsız destek verenler ya da lafı eğip bükerek bir şekilde buradan kurtulabileceğini zannedenler kendilerini ortaya koydular. Bu süreç içerisinde dünyanın dört bir tarafında insanlık cephesi diyebileceğimiz bu yaşanan vahşete asla kabul etmeyen kendi ülkelerinin hükümetlerine rağmen meydanlara çıkan 'yeter artık bu zulmü durdurun artık' diyen çok sayıda vicdan sahibi insan olduğunu gördüm. Sokakların bu kadar hareketli bir şekilde siyonist rejime karşı böylesine büyük bir insanlık duruşu sergilemesinin arkasında hiç şüphesiz sivil toplum kuruluşlarının güçlü organizasyonlarının büyük payı var. Hep beraber Türkiye’nin pozisyonunu bütün dünyada ortaya koymaya ve Gazze’de acil bir ateşkesin sağlanması ve eşzamanlı olarak da insani yardımın yapılması için seferber olduk” ifadelerini kullandı.

“Hayalimiz Fatih'i tekrar Fatihliler için avantajlı, yaşanabilir bir ilçe haline çevirmek”

Haberin Devamı

Programda konuşan Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan ise, “Fatih’te 5 yıldır görev yapıyoruz. İstanbul’da doğup büyümüş birisi olarak Fatih’te belediye başkanı olarak görev yaptığım için şükrediyorum. Bu şeref bana nail oldu. Fatih’te hizmet etmeyi şeref olarak görüyorum. Çünkü burası hem yaşayan insanlarıyla hem de yer üstü ve yeraltı kaynaklarıyla çok kıymetli bir yer. Yeni dönemde de tekrar partimiz tarafından aday gösterildim. Bizim bütün hayalimiz ve kurgumuz Fatih'i tekrar Fatihliler için avantajlı, yaşanabilir bir ilçe haline çevirmek. Yani aileler için yaşanabilir bir Fatih oluşturmak” diye konuştu.

Haberin Devamı

Meclis Başkanı Kurtulmuş: İsrail saldırıları modern zamanların gördüğü en büyük katliamdır

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Zeytinburnu'nda bulunan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğini ziyaret etti. Ayrıca programa Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve çok sayıda vatandaş katıldı. Konuşmaların ardından Başkan Kurtulmuş'a hediye takdimi yapıldı.

“Birçok yerde insanlar Türkiye'nin nasıl hareket edeceğine bakıyor”

Programda konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, “Biz sadece 790 bin kilometrekareden sınırları olan ve 85 milyon yurttaşı olan bir millet değiliz. Bunun çok ötesinde millet varlığı tabiri için kullanıyorum. Sınırlarımız ötesinde başta batı Trakya olmak üzere dünyanın dört bir tarafından bizim soydaşlarımız vardır. Aynı ırk, kültürden insanlar vardır. Bu birinci halkadır. Geniş bir coğrafyada millet varlığımızın bir parçasıdır. İkinci halka işe bizimle aynı inanca, medeniyete, geçmişe sahip olan dünyanın dört bir tarafından bu geçmişe sahip olma ötesinden bugünde Türkiye’nin gözünün içine bakan yüz milyonlarca insan vardır. Üçüncü halka ise yeryüzünde haktan, hakikatten yana mazlumdan yana, zalimin karşısından olan çok büyük bir kitle vardır. Gazze’nin işgal altında olduğu günden beri neredeysen dünyanın birçok başkentinde sokaklara çıkan dini bizim dinimizden değil, rengi bizim rengimizden değil. Ama hakkın ve hakikatin söylemek için zalime dur demek için sokaklara çıkan bir insanlık cephesi vardır. Onlarda bizim tabiri caizse geniş anlamda insanlık cephesinin parçası olan dostlarımızdır. Nasıl yol yürüyeceğine dikkatte takip ettiği ülke Türkiye'dir. Birçok yerde insanlar Türkiye'nin nasıl hareket edeceğine bakıyor” şeklinde konuştu.
Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Şimdi burayı 1 Aralık 2022 temelini attık. 1 Aralık 2023’te açtık. Buranın hikayesini hepimiz biliyoruz. Bizim dönemimiz de AK Parti İBB döneminde ihalesi yapılmıştı. Biz onaylayıp işin başlamış, beklerken Haziran 2019 iptal edilmişti. En son şimdiki formülle burayı hayata geçirmek nasip oldu. Burası Zeytinburnu’n yoğun ticaret yerlerinden birisi. Telsiz mahallenin tam ortasında yerin altına 350 araçlık otopark yapmak nasip oldu” dedi.