Geri Dön

Melis Birkan kimdir? Melis Birkan kaç yaşında?

Melis Birkan kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Soruları büyük ilgi görüyor. Oyunculuğu kadar güzelliğiyle de seyircinin gönlünü fetheden isimlerden biri olan Melis Birkan Çapkın adlı diziyle televizyon dünyasına giriş yaptı. Issız Adam ve Barda filmlerinin yanı sıra Leyla İle Mecnun dizisinde de ekrana gelen Melis Birkan hakkında merak edilenler...

Melis Birkan kimdir? Melis Birkan kaç yaşında?

Melis Birkan uzun bir aranın ardından Söz adlı dizide Linda karakteri ile ekrana geri döndü.Güzel oyuncu Melis Birkan 2005 yılında çıkmaya başladığı ekran serüveninde birçok dizi ve filmde rol alan oyuncu Leyla ve Mecnun adlı dizide gösterdiği performasın yanı sıra Issız Adam filmi ile de çok konuşulmuştu. Peki Melis Birkan kimdir?

MELİS BİRKAN KİMDİR?

Melis Birkan (15 Temmuz 1982, Ankara), Türk dizi ve sinema oyuncusu.

İlköğretim ve lise yıllarında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda bale dersleri aldı. Aynı üniversitede modern dans eğitimini tamamladı. Çağan Irmak'ın yönetmenliğini yaptığı Ulak ve Issız Adam filmlerinde başrol oyuncusu olarak yer aldı. Leyla ile Mecnun dizisinde "Leyla" rolünde oynadı.

FİLMOGRAFİ

2005 Çapkın (Kiraz)
2006 İyi ki Varsın (Gizem)
2006 Barda (Nil)
2006-2008 Köprü (Elmas)
2007 Amerikalılar Karadeniz'de 2 (Çiçek)
2007 Komedi Dükkanı (Konuk oyuncu)
2007 Ulak Emine (Ümmü)
2008 Ayışığı (Zeynep)
2008 Issız Adam (Ada)
2009 Bu Kalp Seni Unutur mu? (Cemile)
2009 Adını Sen Koy (Aybige)
2009 Avrupa Yakası (Konuk oyuncu)
2010 Deli Saraylı (Hüma)
2012 İşler Güçler (Konuk oyuncu)
2012-2013 Leyla ile Mecnun (Leyla)
2013 Saklı Kalan (Defne-Gülce Başar)
2015 Büyük Sürgün Kafkasya (Safiye)
2016 46 Yok Olan (Ceyla)
2016 Müdür Ne'aptın? (Konuk oyuncu)
2016 Sen Benim HerŞeyimsin (Pınar)

Bakan Çavuşoğlu: ''Milletimizin çıkarlarını her şeyin üzerinde tutuyoruz''Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kapadokya Üniversitesi öğrencileri ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, güvenlik ve çıkarların korunmasının, sahada ve masada güçlü bir dış politikadan geçtiğini belirterek, "Müzakere, diyalog ve kazan-kazan anlayışı her zaman önceliğimiz. Ancak naif de değiliz. Milletimizin çıkarını her şeyin üzerinde tutuyoruz. Bu yöntemlerin işlemediğini gördüğümüzde, sahada mevcudiyetle masayı, diplomasiyi yeniden hakim kılıyoruz. Son dönemde Suriye’de, Libya'da, Doğu Akdeniz'de yaptığımız işte budur." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet