Geri Dön
GündemMersin'de yangında çeyizi kül olan genç kıza destek

Mersin'de yangında çeyizi kül olan genç kıza destek

Mersin'in Silifke ilçesinde çıkan orman yangınında evi kullanılamaz hale gelen genç kızın çeyizi yanarak kül oldu. Öte yandan genç kıza Türk Kızılayı'ndan destek geldi. İşte haberin ayrıntıları...

Mersin'de yangında çeyizi kül olan genç kıza destek

İlçede 29 Temmuz'da sabah saatlerinde başlayan ve bugün kontrol altına alınan yangında, düğün hazırlığı yapan Fatma Tan'ın Yeşilovacık Mahallesi'ndeki evi ve çeyizi yandı. Evlilik hazırlığı yapan Tan, yangın sonrası büyük üzüntü yaşadı. Tan, daha önce yangından ve depremden zarar görenlere yardım ettiğini söyledi.

Aynı zorluğu kendisinin de yaşadığını belirten Tan, şöyle konuştu:

"Evimiz yandı. Şu anda bütün haberlerde, her yerde bu yangın söz konusu. Bu mağdurlardan biri ben ve ailem. Burası benim baba evim. Düğünümüz olacaktı. Şu an ne olur bilmiyorum. Çeyizlerim yandı kül oldu. Baba ocağım yandı. Hiçbir anımız, fotoğraf karemiz, eşyamız kullanılabilir durumda değil. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Sadece gerekli yardımları bekliyoruz. Hem devletten hem de vatandaştan. İnsanlardan yardım bekliyoruz. Kimin başına ne geleceği belli olmuyor. Benim her şeyim hazırdı. Bir gecede hepsi kül oldu. Söyleyecek bir şey yok, sözün bittiği yer..."

Mersinde yangında çeyizi kül olan genç kıza destek

TÜRK KIZILAY'DAN DESTEK

Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, Mersin'in Silifke ilçesindeki orman yangınında evlerindeki çeyizi zarar gören genç kızı ve ailesini ziyaret etti.

Ellialtı, Silifke ilçesinde 29 Temmuz'da çıkan orman yangınında evleri kullanılamaz hale gelen ve çeyizi de yanan Fatma Tan ve ailesiyle Yeşilovacık Mahallesi'ndeki evlerinin önünde bir araya geldi.

Mersinde yangında çeyizi kül olan genç kıza destek

İhtiyaçları not alan Ellialtı, Tan'ın çeyizinin yerine konması için destekte bulunacaklarını belirterek, her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olduklarını dile getirdi. Türk Kızılay Silifke Şube Başkanı Barbaros Uçar da sürecin yakın takipçisi olacaklarını kaydetti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Takla atan aracı bırakıp kaçtılarBursa'nın İnegöl ilçesinde kavga ihbarına giden polis ekiplerini gören şüphelilerin kaçtığı hafif ticari araç takla attı. Takla atan araçtan çıkan 3 şüpheli, yaya olarak kaçıp, kayıplara karıştı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler