Geri Dön
GündemMilliyet’e 3 ödül

Milliyet’e 3 ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği 2020 Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu.

Milliyet’e 3 ödül

İSTANBUL Milliyet - Milliyet 3 dalda ödül aldı. Türkiye’nin en yaygın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 1959 yılından bu yana sürdürdüğü Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar açıklandı. Bu yıl haber-toplum kategorisinde muhabirimiz Cihat Aslan, 5 Aralık 2020 tarihinde yayımlanan ‘Üç Köyü Üfürdü’ başlıklı haberiyle ödüle değer bulundu. Milliyet, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Sayfa Düzeni’ dalındaki ödülün sahibi oldu. Arkadaşımız Osman Ortakçı, 2 Temmuz 2020 tarihinde yayımlanan “12. sayfasıyla” ‘İç sayfa düzeni’ kategorisinde ödül kazandı.

TGC’nin bu yıl ikincisini verdiği “Kadın haberi” dalında ödül Milliyet’in yaptığı kapsamlı haberlere verildi. Milliyet gazetesi tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nden başlayarak 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne kadar süren “16 Günlük Aktivizm Kadına Yönelik Şiddete Son Kampanyası”na 2020 kadın haberi ödülü verilmesi kararlaştırıldı. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin Türkiye’deki medya partneri olan Milliyet gazetesi, 16 gün süren haberlerde, kadına şiddet konuları manşetlerine taşımıştı.

 

Yüzerken polisi görünce köprünün altına saklandılarAdana’da 3 ayda 10 kişinin sulama kanallarında boğulması üzerine polis, bilgilendirici uygulama yaptı. Kanalda yüzdükleri sırada polisin geldiğini görenler ise yaya köprüsünün altına saklanıp kaçmaya çalıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet