Geri Dön
GündemNe Zaman Emekli Olurum Hizmet ve Emeklilik Yaşı Hesaplama

Ne Zaman Emekli Olurum Hizmet ve Emeklilik Yaşı Hesaplama

Ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanarak emeklilik yaşınızı kolayca hesaplayabilirsiniz. Ne zaman emekli olurum uygulaması nasıl kullanılır ve ne zaman emekli olurum uygulamaları hakkında tüm detaylar haberimizde!

Ne Zaman Emekli Olurum Hizmet ve Emeklilik Yaşı Hesaplama

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online hizmetleri aracılığı ile birlikte artık çok daha kolay bir şekilde ne zaman emekli olunacağını öğrenebilme imkanı bulunuyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun dijital platform üzerinde yer alan ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanarak, emekliliklerinin ne zaman olacağını öğrenebiliyor. Özellikle de dijital platform üzerinde daha geniş bir hizmet ağı oluşturan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online hizmet uygulamalarını kullanan sigorta mükellefleri emekliliklerin ne zaman olacağı gibi son derece pratik işlemleri bile internet kolaylığında yapabilme imkanına sahip olabiliyor. Dijital teknoloji kolaylığının ve avantajlarını online olarak yapabilme imkanı sunuyor. Özellikle de internet teknolojisinin yaşamın her alanında en etkin şekilde kullanılıyor olması sayesinde artık internete erişim oldukça pratik bir hale geldi. Vatandaş internet üzerinden son derece pratik bir şekilde erişim sağlayabilme imkanına sahip olabiliyor. Özellikle de günümüz modern çağında internetin en yoğun ve en sık şekilde kullanılmaya başlanması kamu kurumlarında interneti yoğun olarak kullanmasına yol açıyor.

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ!

EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

İnternet teknolojisini kullanan kamu kurumlarının başında gelen Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online hizmetleri ile birlikte sigorta mükellefleri, sigorta işlemlerini son derece pratik ve kolay bir şekilde yapabilme imkanına sahip olabiliyor. Dijital teknolojinin sağlamakta olduğu yeni nesil olanaklar ile birlikte artık internete erişimi son derece pratik bir sağlayan sigorta mükellefleri Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online hizmetlerini kullanarak, sigorta işlemlerini internet kolaylığında yapabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online hizmetleri arasında yer alan ne zaman emekli olurum uygulaması da kurumun dijital platform üzerindeki geniş online hizmet ağı içerisinde yer alıyor. Sigorta mükelleflerinin en çok merak etmekte olduğu konuların başında gelen emekliliklerinin ne zaman olacağı bilgisine internet kolaylığında ulaşabilmesine yardımcı olan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bu online hizmeti oldukça yoğun şekilde kullanılıyor. Günümüzde sigorta mükellefleri dijital platform üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ne zaman emekli olurum uygulaması aracılığı ile 7 gün 24 saat ne zaman emekli olabileceklerini öğrenebilme imkanına sahip olabiliyor.

Dijital platform üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ne zaman emekli olurum uygulaması aracılığı ile sigorta mükellefleri emeklilikleri için ne kadar sigorta prim ödemesi yapmaları gerektiği, ne kadar daha hizmet süresi doldurması ve kaç yaşına kadar beklemeleri gerektiği gibi güncel SSK emeklilik bilgilerine ulaşabilme imkanına sahip olabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında bulunan SSK sigortasına bağlı olarak çalışan vatandaşlar için dijital platform üzerinde açılan bu onlinehizmet uygulaması emeklilik alanında vatandaşa oldukça önemli avantajlar sağlıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinde ‘cinsiyetiniz’, ‘doğum tarihiniz’, ‘hizmete başlama tarihiniz’, ‘maluliyetiniz var mı?’ ve ‘erken yaşlanma var mı?’ bilgilerini eksiksiz ve hatasız olarak girmeniz gerekiyor. Ne zaman emekli olurum uygulamasında ikinci aşama olarak nitelendirilmekte olan bu emeklilik sorgulama uygulaması üzerinde sigorta mükelleflerinin ‘SSK prim ödeme gün sayısı’, ‘diğer sandıklara ait gün sayısı’, ‘askerlik/sanatçı gün sayısı’, ‘fiili gün sayısı’, ‘yurtdışı gün sayısı’ ve ‘3600 günün doldurulduğu tarih’ bilgilerinin eksiksiz olarak girmeleri gerekmektedir.

Günümüzde SSK sigorta mükellefleri özellikle de sigortalı olarak çalışmakta oldukları dönem içerisinde emeklilikleri için kalan şart durumunun en güncel durumunu merak ettiğinden sürekli olarak dijital platformda yer alan bu hizmeti en yoğun şekilde kullanılıyor. Ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinde güncel emeklilik durumunu kontrol edebilmek bu kadar kolay bir hale geliyor. Bu sebep ile de günümüz modern çağında son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor ki böylelikle artık sigorta bilgilerine ve Sosyal Güvenlik Kurumu SSK emeklilik şartlarına göre emekliliğin ne zaman olacağı konusundaki merak ve karışıklık sona eriyor. Dijital platform üzerinde yer alan e-Devlet sistemindeki Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmetleri aracılığı ile en güncel sigorta bilgilerini öğrenerek SGK emeklilik uygulamasında en doğru sonuçlara ulaşabilme imkanına sahip olunabiliyor.

E-Devlet sisteminde güncel sigorta bilgilerini öğrenebilmek için öncelikli olarak ‘e-Devlet şifresi ile giriş’, ‘mobil imza ile giriş’, ‘elektronik imza ile giriş’ veya ‘T.C. kimlik kartı ile giriş’ giriş yöntemlerinden birisini kullanarak sisteme giriş yapmaları gerekiyor. Sisteme giriş yapan sigorta mükellefleri e-hizmetler kategorisinde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulaması 4A hizmet bilgisi ekranından kolay bir şekilde güncel sigorta bilgilerine erişim sağlanabiliyor.

İzmir'de ele geçirildi! Piyasa değeri 1 milyon liraİzmir'in Karabağlar ilçesindeki bir evin çatı katında, piyasa değeri yaklaşık 1 milyon lira olduğu değerlendirilen, gümrük kaçağı 3 bin 810 cep telefonu, bataryalar ve şarj aletleri ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet