Geri Dön
GündemOkullar ne zaman açılacak, açılacak mı? Bayramdan sonra okullar açılacak mı? İşte son gelişmeler...

Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı? Bayramdan sonra okullar açılacak mı? İşte son gelişmeler...

Okullar ne zaman açılacak? 17 günlük tam kapanmanın ardından okullar açılacak mı araştırılıyor. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tam kapanmanın ardından yaşanabilecek olasılıkları değerlendiriyor. Peki, bayramdan sonra okullar açılacak mı, yüz yüze eğitim başlıyor mu?

Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı? Bayramdan sonra okullar açılacak mı? İşte son gelişmeler...

Okullar açılacak mı, ne zaman açılacak? Milyonlarca öğreni bu sorunun yanıtını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tam kapanmanın ardından okulların açılıp açılmayacağı yönündeki sorulara yanıt verdi. Bayramdan sonra okullar açılacak mı? İşte son dakika gelişmeleri...

BAKAN SELÇUK'TAN AÇIKLAMALAR

17 Mayıs'tan sonra yüz yüze eğitimin hangi sınıflarda başlayacağının bir iki hafta içinde netleşmeye başlayacağını belirten Selçuk, şu bilgileri verdi:

Bayramdan sonra okullar, herhangi bir değişiklik olmaması durumunda 17 Mayıs tarihinde resmen başlamış olacak. 19 Mayıs tarihinde ise resmi tatil olması dolayısıyla eğitime 1 günlük ara verilmiş olacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın önümüzdeki günlerde detaylı açıklama yapması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bizim okullarımız seminer dönemi dahil, 2 Temmuz'da bitiyor ama öğrenciler ondan önceki haftalarda bırakıyorlar. Ama bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var." açıklamasında bulunmuştu.

Ortaokullarda ikinci dönemin sınavlarının yüzde 30'lar civarında tamamlandığını söyleyebiliriz. Liselerde biraz daha çok. 12. sınıfların sınavlarının tamamı bitti. Diğer sınıflarla ilgili de 17 Mayıs sonrasında bir düzenleme yapılacak ve buradaki düzenleme daha esnek bir düzenleme olacak. Liselerde yaklaşık yüzde 40'a yakın sınav tamamlanmış vaziyette. Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak.

Mahalleli yasa boğuldu! 64 yıl boyunca muhtarlık yaptıMalazgirt ilçesinde 1957 yılında amcasından devraldığı muhtarlık mührünü 64 yıldır taşıyan Reşit Kardan, hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet