Geri Dön
GündemŞehit Sözleşmeli Er Toprak için Hakkari'de tören

Şehit Sözleşmeli Er Toprak için Hakkari'de tören

Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe-Yıldırım Harekatı'nda, şehit olan Sözleşmeli Er Müslüm Toprak'ın (25) cenazesi, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlanacağı İstanbul'a gönderildi.

Şehit Sözleşmeli Er Toprak için Hakkari'de tören

Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Yıldırım Harekatı'nda Kalyanu Dağı bölgesine yapılan ikmal faaliyeti sırasında helikopterden iniş sırasında düşme sonucu yaralanan ve kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düşen Sözleşmeli Er Müslüm Toprak için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Törene Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kavukçu, İl Emniyet Müdürü Salavat Pınar, AK Parti İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek, MHP İl Başkanı Fatih Özbek, kurum amirleri, polis ve şehidin silah arkadaşları katıldı.

Şehit Sözleşmeli Er Toprak için Hakkaride tören

Türk bayrağına sarılı tabutu tören alanına getirilen şehidin naaşı, saygı duruşu ve özgeçmişinin okunmasının ardından yapılan dualarla cenaze aracına konuldu. Helikopterle Yüksekova'ya gönderilen şehit Toprak'ın cenazesi, buradan da uçakla İstanbul'a uğurlanacak.

Kocaeli Devlet Hastanesi’nde en yüksek aşı sayısına ulaşıldıKocaeli Devlet Hastanesi’nde, aşı gruplarının genişlemesiyle birlikte aşı çalışmaları büyük bir hız kazandı. Bugüne kadar yapılan en yüksek aşı sayısına ulaştıklarını belirten Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır, “Günde ortalama 600-700 aşıdan, 3 bin aşıya kadar yükseldik” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet