Irak Kuzeyi

Irak Kuzeyi

Son dakika ırak kuzeyi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ırak kuzeyi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ırak kuzeyi haber sayfamızda...

Irak Kuzeyi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.394 ırak kuzeyi haberi bulunmuştur.
MSB açıkladı: Irak'ın kuzeyinde 1 şehit, 2 yaralı
MSB açıkladı: Irak'ın kuzeyinde 1 şehit, 2 yaralı Milli İ Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde teröristlerin taciz atışı sonucu Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil'in şehit olduğunu, 2 askerin yaralandığını açıkladı.
3.02.2024 Gündem
MSB paylaştı! 22 terör hedefi imha edildi
MSB paylaştı! 22 terör hedefi imha edildi Milli Savunma Bakanlığı'ndan Irak Kuzeyi’ne gerçekleştirilen hava harekâtları ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada icra edilen hava harekatlarıyla bölücü terör örgütü tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 22 hedefin imha edildiği belirtildi.
4.10.2023 Gündem
Terör örgütüne ağır darbe! Son bir haftada 53 terörist etkisiz hale getirildi
Terör örgütüne ağır darbe! Son bir haftada 53 terörist etkisiz hale getirildi Terör örgütüne operasyonlar tüm hızıyla devam ederken son bir haftada 53 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
10.08.2023 Gündem
Son dakika: MSB acı haberi duyurdu! 1 asker şehit...
Son dakika: MSB acı haberi duyurdu! 1 asker şehit... Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak Kuzeyi Metina bölgesinde Uzman Çavuş Tunahan Erbaşı'nın el yapımı patlayıcı'nın (EYP) infilak etmesi sonucu şehit olduğunu duyurdu.
20.05.2022 Gündem
Son dakika! Bakanlık duyurdu: Hakurk bölgesinde bir asker şehit oldu
Son dakika! Bakanlık duyurdu: Hakurk bölgesinde bir asker şehit oldu Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyinde Hakurk bölgesindeki operasyonda yaralanan bir askerin şehit olduğu bildirildi. Piyade Sözleşmeli Er İslam Çiftçi Şehit'nin (25) şehadet haberi Kahramanmaraş'taki ailesine ulaştı.
31.10.2021 Gündem
Kandil'de 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Kandil'de 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Teröristler için kaçacak yer yok, hiçbir yer onlar için güvenli değil. Irak’ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde tespit edilen 3 PKK'lı terörist hava harekâtı ile etkisiz hâle getirildi." denildi.
17.10.2021 Haberler
PYD/YPG'ye verilen TIR dolusu silahların bazıları Hakkari kırsalında ele geçirildi
PYD/YPG'ye verilen TIR dolusu silahların bazıları Hakkari kırsalında ele geçirildi Teröristlerin itirafıyla PYD/YPG'ye verilen TIR'lar dolusu silahların bazıları Hakkari kırsalında ele geçirildi. "AT-4 Tanksavar Füzesi" ve "Zagros Keskin Nişancı Silahı"nın da ele geçirilmesiyle bir çok kanlı eylemin önüne geçildiği ifade edildi.
16.10.2021 Gündem
Avaşin ve Gara'da 5 PKK'lı etkisiz hale getirildi
Avaşin ve Gara'da 5 PKK'lı etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Avaşin ve Gara bölgelerinde tespit edilen 5 PKK'lı teröristine etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
9.10.2021 Gündem
MSB: Komandolar, teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam ediyor
MSB: Komandolar, teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam ediyor Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Pençe Yıldırım operasyonu bölgesinde görev yapan komando tugayının, teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam ettiğini duyurdu.
26.09.2021 Gündem
Son dakika: MSB acı haberi duyurdu! 1 asker şehit
Son dakika: MSB acı haberi duyurdu! 1 asker şehit Son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Avaşin bölgesinde el yapımı patlayıcının (EYP) patlaması nedeniyle ağır yaralan Piyade Uzman Çavuş Ümit Solak'ın, tedavi gördüğü hastanede şehit olduğunu bildirdi.
17.09.2021 Gündem
Gara'ya hava harekatı! 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Gara'ya hava harekatı! 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, Gara'da düzenlenen hava harekatında 6 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
17.09.2021 Gündem
MİT operasyonunda dikkat çeken detay! Terörist Ulaş Doğan böyle vuruldu
MİT operasyonunda dikkat çeken detay! Terörist Ulaş Doğan böyle vuruldu Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz, MİT'in Süleymaniye'de etkisiz hale getirdiği kırmızı listedeki terörist Ulaş Doğan'a ilişkin Milliyet'e dikkat çeken bilgiler verdi. Türkiye'nin 150 km. içeride dahil kendi sınırlarındaymış gibi operasyon yaptığını söyleyen Oğuz, terörist Ulaş Doğan'ın SİHA'larla etkisiz hale getirilmiş olabileceğinin altını çizdi. İşte haberin ayrıntıları...
22.02.2022 Gündem
Gara'da 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Gara'da 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Gara'da tespit edilen 4 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
16.06.2021 Gündem
Metina'da 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Metina'da 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
2.06.2021 Gündem
MSB duyurdu! Irak'ın kuzeyinde 2 PKK’lı etkisiz hale getirildi
MSB duyurdu! Irak'ın kuzeyinde 2 PKK’lı etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım operasyonu bölgesine sızma girişiminde bulunan 2 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
29.05.2021 Gündem
Avaşin-Basyan bölgesinde 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Avaşin-Basyan bölgesinde 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi MSB, "Irak kuzeyindeki Avaşin-Basyan’da tespit edilen 4 PKK’lı terörist daha hava harekâtıyla etkisiz hâle getirildi." açıklamasında bulundu.
25.05.2021 Haberler
MSB duyurdu! Zap'ta tespit edildi, SİHA'lar vurdu
MSB duyurdu! Zap'ta tespit edildi, SİHA'lar vurdu Milli Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyi Zap bölgesinde tespit edilen 2 teröristin SİHA'lar tarafından etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
16.05.2021 Gündem
Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde 2 terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde 2 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı 2 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Bakanlık yaptığı açıklamada, "Teröre ve teröriste geçit yok!" ifadelerine yer verdi.
8.05.2021 Haberler
Sığınak ve mağaralar kullanılamaz hale getiriliyor
Sığınak ve mağaralar kullanılamaz hale getiriliyor Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları kapsamında, teröristlerin kullandığı sığınak ve mağaraların kullanılamaz hale getirildiği anların görüntülerini paylaştı.
8.05.2021 Haberler
Son dakika haberi! MSB görüntüleri paylaştı! Dikkat çeken harita...
Son dakika haberi! MSB görüntüleri paylaştı! Dikkat çeken harita... Son dakika gelen habere göre; Milli Savunma Bakanlığı, Pençe operasyonları kapsamında önemli bir mağaranın tespit edildiği ve kullanılamaz hale getirildiği bildirildi.
6.05.2021 Gündem
Şehit Sözleşmeli Er Toprak için Hakkari'de tören
Şehit Sözleşmeli Er Toprak için Hakkari'de tören Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe-Yıldırım Harekatı'nda, şehit olan Sözleşmeli Er Müslüm Toprak'ın (25) cenazesi, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlanacağı İstanbul'a gönderildi.
30.04.2021 Gündem
Son dakika... Irak'ın kuzeyinden yeni haber! Teröristler cıyak cıyak...
Son dakika... Irak'ın kuzeyinden yeni haber! Teröristler cıyak cıyak... Irak'ın kuzeyinden düzenlenen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarına ilişkin Milli Savunma Bakanlığı son dakika gelişmesini aktardı. Öte yandan Bakanlık bölgeden yeni bir video daha paylaştı. Öte yandan güvenlik uzmanı Abdullah Ağar da harekatı CNN TÜRK canlı yayınında değerlendirdi. Ağar açıklamasında, 'Sahadaki teröristler cıyak cıyak tabiri caizse... Parçalanmış durumdalar, yardım istiyorlar. Metina bir düğüm noktası gibi. Son derece keskin bir arazi yapısı var. Böyle bir alanda etki ortaya koyuyorsunuz' ifadelerine yer verdi.
25.04.2021 Gündem
MSB: Kandil'de 4 hedefe hava harekatı
MSB: Kandil'de 4 hedefe hava harekatı MSB, "Pençe operasyonları planlandığı şekilde devam ederken, Kandil bölgesinde tespit edilen 4 hedef hava harekatıyla etki altına alınmıştır. açıklamasında bulundu.
24.04.2021 Haberler
Bakan Akar'dan operasyon açıklaması
Bakan Akar'dan operasyon açıklaması Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütlerine yönelik dün başlatılan "Pençe Şimşek" ve "Pençe Yıldırım" operasyonlarına ilişkin, "Teröristlerin barınak, sığınak ve mağaralarından oluşan 400'e yakın hedef kara ateş destek vasıtalarıyla, 60'tan fazla hedef ise Hava Kuvvetleri unsurlarımız tarafından etki altına alınmış bulunmaktadır." dedi.
24.04.2021 Haberler
Son dakika... MSB'den açıklama! Metina'da 9 PKK'lı vuruldu
Son dakika... MSB'den açıklama! Metina'da 9 PKK'lı vuruldu Gelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyi Metina bölgesinde tespit edilen 9 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
19.04.2021 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Irak Kuzeyi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.