Irak Kuzeyi

Irak Kuzeyi

Son dakika ırak kuzeyi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ırak kuzeyi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ırak kuzeyi haber sayfamızda...

Irak Kuzeyi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.119 irak kuzeyi haberi bulunmuştur.
Son dakika... MSB'den açıklama! Metina'da 9 PKK'lı vuruldu
Son dakika... MSB'den açıklama! Metina'da 9 PKK'lı vurulduGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyi Metina bölgesinde tespit edilen 9 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
19.04.2021Gündem
Son dakika! MSB paylaştı: 3 PKK'lı hava harekatıyla etkisiz hale getirildi
Son dakika! MSB paylaştı: 3 PKK'lı hava harekatıyla etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı yaptığı paylaşımda, Irak kuzeyi Gara bölgesinde tespit edilen 3 PKK'lı teröristin icra edilen hava harekâtıyla etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.
16.04.2021Gündem
Irak'ın kuzeyinde operasyon! 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyinde operasyon! 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyi Metina bölgesinde tespit edilen 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
7.04.2021Haberler
Irak'ın kuzeyinde operasyon! 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyinde operasyon! 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyi Metina bölgesinde tespit edilen 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
7.04.2021Gündem
Son dakika... Zap bölgesinde 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi
Son dakika... Zap bölgesinde 2 PKK'lı etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde tespit edilen 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
5.04.2021Gündem
Son dakika... Yunanistan'dan Türkiye'ye yeni provokasyon: Meis'e hücumbot konuşlandırdılar
Son dakika... Yunanistan'dan Türkiye'ye yeni provokasyon: Meis'e hücumbot konuşlandırdılarMilli Savunma Bakanlığı'ndan gündeme ilişkin son dakika açıklamaları yapıldı. Binbaşı Pınar Kara tarafından aktarılan bilgilerden Yunanistan'ın yeni bir provokasyon daha yaptığını belirterek, 'Meis Adası’na hücumbot konuşlandırılmıştır. Türkiye’nin tüm olumlu ve yapıcı çabalarına rağmen Yunanistan provokatif ve hukuk tanımaz eylemlerini sürdürmektedir' dedi. İşte haberin ayrıntıları...
8.03.2021Gündem
Gara'da ele geçirilen iki teröristin ifadesi ortaya çıktı
Gara'da ele geçirilen iki teröristin ifadesi ortaya çıktıGara operasyonunda ele geçirilen PKK'lı teröristler Doğan Geçgel ve Osman Acer'in ifade görüntüleri ortaya çıktı. Teröristlerden Doğan Geçgel, "'Sorej' kod isimli sorumluya, 'Buraya operasyon olursa bir şey olursa esirlerin hiçbiri sağ gitmemeli, ailelerine teslim olmamalı' diye talimat verildiğini duyduğunu anlattı.
23.02.2021Haberler
Gara'ya hava harekatı
Gara'ya hava harekatıIrak kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı 8 terörist, hava destekli operasyonla etkisiz hale getirildi. MSB'den yapılan açıklamada, "Keşif ve gözetleme vasıtalarımızın Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit ettiği 8 PKK'lı terörist, Hava Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi." denildi.
23.02.2021Haberler
PKK, alıkoyduğu 13 sivili şehit etti
PKK, alıkoyduğu 13 sivili şehit ettiBakan Akar, Gara bölgesinin büyük ölçüde terör örgütünden temizlendiğini belirterek, “Yoğun çatışmaları müteakip kontrol altına alınan mağarada alıkonulan 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşılmıştır” açıklaması yaptı
15.02.2021Gündem
Son dakika haberi | Acı haberi Bakan Akar duyurdu! Teröristler 13 Türk vatandaşını katletti
Son dakika haberi | Acı haberi Bakan Akar duyurdu! Teröristler 13 Türk vatandaşını katlettiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "son derece özel ve kritik bir harekat" olarak nitelendirdiği Pençe Kartal-2 Harekatı'nda 48 teröristin öldürüldüğünü, 2 teröristin sağ ele geçirildiğini, bölgenin büyük ölçüde terör örgütünden temizlendiğini belirterek, "Operasyon tamamlandı. Kara ve hava unsurlarımız üslerine, kışlalarına güvenle döndü" dedi. Bakan Akar ayrıca, operasyon devam ederken kontrol altına alınan bir mağarada 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşıldığını belirterek, "Böylece PKK’nın kalleş ve cani yüzü bir kez daha görülmüştür" ifadelerini kullandı.
14.02.2021Gündem
Pençe Kartal-2 harekatından acı haber! Bir asker şehit oldu
Pençe Kartal-2 harekatından acı haber! Bir asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Irak kuzeyi Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekâtında 10 Şubat 2021 tarihinde teröristlerle çıkan çatışma sonucunda yaralanarak hastaneye sevk edilen bir kahraman silah arkadaşımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 11 Şubat 2021 tarihinde şehit olmuştur" denildi.
11.02.2021Gündem
Ankara'ya şehit ateşi düstü
Ankara'ya şehit ateşi düstüMilli Savunma Bakanlığı Irak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe Kartal- 2 Harekatı'nda teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerin şehit olduğu, 4 askerin de yaralandığını açıkladı. Çatışmada şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Harun Turhan'ın (29) şehadet haberi, Ankara'daki baba evine ulaştı.
10.02.2021Haberler
Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı açıkladı! 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı açıkladı! 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Gara ve Avaşin bölgelerinde tespit edilen 4 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
8.01.2021Gündem
Son dakika... Avaşin-Basyan bölgesinden yeni haber! Sayı 10'a yükseldi
Son dakika... Avaşin-Basyan bölgesinden yeni haber! Sayı 10'a yükseldiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Avaşin-Basyan bölgesinde 2 PKK'lı teröristin daha etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Böylece bölgede son 24 saat içinde 10 terörist etkisiz hale getirilmiş oldu.
29.12.2020Gündem
Irak'ın kuzeyine hava harekatı
Irak'ın kuzeyine hava harekatıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Avaşin Basyan bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla belirlenen 8 PKK'lı teröristin, hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
28.12.2020Haberler
Son dakika! MSB duyurdu: 8 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika! MSB duyurdu: 8 terörist etkisiz hale getirildiSon dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Avaşin Basyan bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla belirlenen 8 PKK'lı teröristin, hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
28.12.2020Gündem
Irak kuzeyine hava harekatı
Irak kuzeyine hava harekatıIrak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı 2 terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.
24.12.2020Haberler
Son dakika... Terör örgütüne ağır darbe! Etkisiz hale getirildiler!
Son dakika... Terör örgütüne ağır darbe! Etkisiz hale getirildiler!Irak'ın kuzeyindeki Avaşin bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 3 PKK'lı terörist, hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.
19.12.2020Gündem
Son dakika... Metina'ya hava harekatı! Teröristler etkisiz hale getirildi
Son dakika... Metina'ya hava harekatı! Teröristler etkisiz hale getirildiIrak kuzeyi Metina'da terör örgütüne operasyon düzenlendiğini duyurdu. Hava harekatında saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
8.12.2020Gündem
Haftanin ve Zap'ta 11 PKK'lı etkisiz hale getirildi
Haftanin ve Zap'ta 11 PKK'lı etkisiz hale getirildiIrak'ın kuzeyinde Haftanin ve Zap bölgelerinde tespit edilen 11 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
7.12.2020Haberler
Son dakika... Haftanin ve Zap'ta 11 PKK'lı etkisiz hale getirildi
Son dakika... Haftanin ve Zap'ta 11 PKK'lı etkisiz hale getirildiGelen son dakika haberine göre; Irak'ın kuzeyinde Haftanin ve Zap bölgelerinde tespit edilen 11 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
7.12.2020Gündem
‘Ortak Merkez’ için çalışmalar sürüyor
‘Ortak Merkez’ için çalışmalar sürüyorMilli Savunma Bakanlığı (MSB), son bir ayda yurt içi ve sınır ötesinde gerçekleştirilen terörle mücadele 28 operasyonunda 58 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Açıklamada, Azerbaycan’da kurulacak “Ortak Merkez” için de “çalışma ve koordinelerin” sürdürüldüğü bildirildi.
7.12.2020Siyaset
Son dakika... MSB duyurdu! 58 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 58 terörist etkisiz hale getirildiSon dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'Son bir ayda yurt içi ve sınır ötesinde icra edilen 28 operasyonda 58 terörist etkisiz hale getirildi' denildi.
6.12.2020Gündem
Irak kuzeyine hava harekatı
Irak kuzeyine hava harekatıIrak kuzeyindeki Gara bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 4 PKK'lı terörist hava harekâtıyla etkisiz hale getirildi.
5.12.2020Haberler
Terör örgütüne 27 Kasım darbesi
Terör örgütüne 27 Kasım darbesiTerör örgütü PKK’nın sözde kuruluş tarihi 27 Kasım’da, 77 kişi gözaltına alındı. Irak’ın kuzeyinde PKK’nın karargâhı mağara da imha edildi
28.11.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

operasyonMilli Savunma Bakanlığıpkkırak kuzeyiMSB

Irak Kuzeyi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.