Pençe-Yıldırım

Pençe-Yıldırım

Son dakika Pençe-Yıldırım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pençe-Yıldırım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pençe-Yıldırım haber sayfamızda...

Pençe-Yıldırım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 289 pence yildirim haberi bulunmuştur.
Son dakika... MSB duyurdu! 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, 'Pençe-Yıldırım' operasyonu bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
20.07.2021Gündem
Son dakika... MSB duyurdu! 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiGelen bir son dakika haberine göre, Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatı ile 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.
11.07.2021Gündem
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK sonrası açıklama
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK sonrası açıklamaGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD'nin Türkiye'yi 'çocuk asker kullanımına karışan ülkeler' listesine eklemesinin kara propaganda unsuru olduğunu belirten Çelik, "Türkiye hiçbir şekilde 'çocuk asker' denilen, 'çocuk terörist' denilen bir unsur kullanmamıştır, açık ve net bir şekilde de iddia ediyorum ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünyada bu konuda sicili en temiz devlettir" dedi.
7.07.2021Siyaset
Son dakika haberi... Kandil'de büyük panik! Talimat geldi: Susun
Son dakika haberi... Kandil'de büyük panik! Talimat geldi: SusunNokta operasyonlarla sözde üst düzey isimlerin etkisiz hale getirilmesiyle terör örgütünde panik başladı. Kandil, yerlerinin tespit edilmemesi için teröristlere "susun" talimatı verdi.
24.06.2021Gündem
Arkadaşlarını korumak için bombayı bacaklarına sıkıştıran gazi konuştu!
Arkadaşlarını korumak için bombayı bacaklarına sıkıştıran gazi konuştu!Kuzey Irak'ta teröristlerin dronlu saldırısında atılan el bombasını fark eden Piyade Uzman Çavuş Yusuf Yayla (30), bombayı bacaklarının arasına sıkıştırdı. Bombanın patlamasıyla Yayla'nın sağ bacağı diz altından koptu. Hastanede bacağı ampute edilen Yusuf Yayla, "Çatışma başlayınca bir kayanın arkasına mevzi aldım, kucağıma küçük bir cisim düştü. Elime aldığımda misket el bombası olduğunu fark ettim. Yanda iki arkadaşım vardı, onlar zarar görmesin diye bacağımın arasına sıkıştırdım. Devlete sadece bacağımız değil, kolumuz, bacağımız, bedenimiz, canımız feda olsun" dedi.
23.06.2021Gündem
Avaşin-Basyan bölgesinde 2 PKK'lı terörist etkisiz hâle getirildi
Avaşin-Basyan bölgesinde 2 PKK'lı terörist etkisiz hâle getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgesinde Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında 2 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
22.06.2021Gündem
Kuzey Irak şehidinin son görüntüleri, yürekleri dağladı
Kuzey Irak şehidinin son görüntüleri, yürekleri dağladıIrak'ın kuzeyinde Kalyano Dağı üs bölgesinde PKK'lı teröristlerin düzenlediği füze saldırısında şehit olan Konyalı Piyade Sözleşmeli Er Muhammed Ali Akın'ın (23), şehit olmadan 45 gün önce mevzide çektiği video ortaya çıktı. Şehit Akının videoda "Ölürsek cennet bizim, kalırsak vatan" demesi yürekleri dağladı.
21.06.2021Haberler
Kuzey Irak şehidinin son görüntüleri, yürekleri dağladı
Kuzey Irak şehidinin son görüntüleri, yürekleri dağladıIrak'ın kuzeyinde Kalyano Dağı üs bölgesinde PKK'lı teröristlerin düzenlediği füze saldırısında şehit olan Konyalı Piyade Sözleşmeli Er Muhammed Ali Akının (23), şehit olmadan 45 gün önce mevzide çektiği video ortaya çıktı. Şehit Akının videoda "Ölürsek cennet bizim, kalırsak vatan" demesi yürekleri dağladı.
21.06.2021Gündem
MSB paylaştı! 2 bölgede örgüte darbe
MSB paylaştı! 2 bölgede örgüte darbeMilli Savunma Bakanlığı, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların devam ettiğini ve 2 bölgede toplam 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
19.06.2021Gündem
MSB paylaştı! Terör örgütüne bir darbe daha vuruldu
MSB paylaştı! Terör örgütüne bir darbe daha vurulduMilli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım ve Pençe-Şimşek operasyonları kapsamında 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
16.06.2021Haberler
MSB paylaştı! Terör örgütüne bir darbe daha vuruldu
MSB paylaştı! Terör örgütüne bir darbe daha vurulduMilli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım ve Pençe-Şimşek operasyonları kapsamında 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
16.06.2021Gündem
Son dakika! Terör örgütüne bir darbe daha! Öldürüldüler
Son dakika! Terör örgütüne bir darbe daha! ÖldürüldülerMilli Savunma Bakanlığı'nca, Irak'ın kuzeyinde tespit edilen 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.
13.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Er Akın'ın ailesine başsağlığı diledi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Er Akın'ın ailesine başsağlığı dilediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit Er Muhammed Ali Akın'ın ailesine başsağlığı dileklerini iletti.
12.06.2021Siyaset
Şehit Akın, son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Akın, son yolculuğuna uğurlandıIrak'ın kuzeyinde Kalyano Dağı üs bölgesinde PKK'lı teröristlerin düzenlediği füze saldırısında şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Muhammed Ali Akın (23), Konya'da son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin annesi Ayşe ve babası Battal Akın, oğullarının Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılıp ağladı.
12.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan şehit asker için başsağlığı  mesajı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan şehit asker için başsağlığı mesajıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, şehit Piyade Sözleşmeli Er Muhammed Ali Akın için başsağlığı diledi.
12.06.2021Siyaset
MSB acı haberi duyurdu: 1 asker şehit
MSB acı haberi duyurdu: 1 asker şehitMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Yıldırım Harekâtı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan füze saldırısı sonucunda yaralanan 1 askerin şehit olduğunu açıkladı.
11.06.2021Gündem
Son dakika... MSB duyurdu! 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde tespit edilen 2 PKK'lı teröristin etkisiz hâle getirildiğini açıklandı.
10.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit Şeker'in ailesine başsağlığı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit Şeker'in ailesine başsağlığı mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pençe-Yıldırım Harekatı'nda şehit olan Piyade Jandarma Uzman Çavuş Samet Şeker'in ailesine taziye dileklerini iletti.
7.06.2021Gündem
Şehit uzman çavuş, son yolculuğuna uğurlandı
Şehit uzman çavuş, son yolculuğuna uğurlandıTürk Silahlı Kuvvetleri'nce yürütülen 'Pençe- Yıldırım' harekatında, Irak'ın kuzeyinde mayın/EYP'ye basarak yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker'in (25) cenazesi, memleketi Samsun'da ailesinin gözyaşları arasında toprağa verildi.
7.06.2021Gündem
Şehit uzman çavuş törenle memleketine uğurlandı
Şehit uzman çavuş törenle memleketine uğurlandıTürk Silahlı Kuvvetleri'nce, Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen 'Pençe Yıldırım 'operasyonunda, teröristlerin araziye döşediği mayına basıp, ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker (25), Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından memleketi Samsun'a uğurlandı.
7.06.2021Gündem
Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsun'a şehit ateşi düştüTürk Silahlı Kuvvetleri'nce yürütülen Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında Irak'ın kuzey bölgesinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker'in (25) acı haberi, Samsun'daki ailesine ulaştı.
6.06.2021Haberler
MSB acı haberi duyurdu! 1 asker şehit oldu
MSB acı haberi duyurdu! 1 asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker'in, bugün Pençe Yıldırım Harekâtı kapsamında, Irak'ın kuzeyinde mayın/EYP'ye basarak yaralandığını ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı.
6.06.2021Gündem
MSB'den açıklama! Terör örgütüne peş peşe darbeler
MSB'den açıklama! Terör örgütüne peş peşe darbelerIrak'ın kuzeyi Avaşin bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Öte yandan, Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında Irak’ın kuzeyinde tespit edilen bir mağarada PKK'lı teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.
6.06.2021Haberler
MSB'den açıklama! Terör örgütüne peş peşe darbeler
MSB'den açıklama! Terör örgütüne peş peşe darbelerIrak'ın kuzeyi Avaşin bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Öte yandan, Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında Irak’ın kuzeyinde tespit edilen bir mağarada PKK'lı teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.
6.06.2021Gündem
Son dakika! Bakan Akar 'Yılda 200 bin saat' dedi, rekor kırıldığını açıkladı
Son dakika! Bakan Akar 'Yılda 200 bin saat' dedi, rekor kırıldığını açıkladıMilli Savunma Bakanı Akar, "Türk Deniz Kuvvetleri yılda 200 bin saat seyir yapmak suretiyle bütün zamanların rekorunu kırdı." ifadelerini kullandı. Bakan Hulusi Akar, terörle mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini belirterek, "24 Temmuz 2015'ten itibaren teröristlerin 'girilemez' dediği her yere girildi. Buraların hepsi temizlendi. Söz konusu tarihten bugüne kadar 18 bin 140 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.
6.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Milli Savunma BakanlığışehitırakPençe-Yıldırımoperasyon

Pençe-Yıldırım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.