Geri Dön

Seyreltilmiş eğitim modeli nedir? Seyreltilmiş eğitim nasıl olacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün Bilim Kurulu toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, konuşmasında seyreltilmiş yüz yüz eğitim ile ilgili detayı paylaştı. Daha sonra seyreltilmiş eğitim ile ilgili detaylar merak konusu oldu. İşte seyreltilmiş eğitim ile ilgili detaylar...

Seyreltilmiş eğitim modeli nedir? Seyreltilmiş eğitim nasıl olacak?

Seyreltilmiş eğitim modeli ile ilgili detaylar gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün gerçekleştirdiği açıklamada "21 Eylül'de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda, aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanacak." ifadelerini kullandı. Peki seyreltilmiş eğitim modeli nedir?

SEYRELTİLMİŞ EĞİTİM NEDİR?

Ziya Selçuk, şu açıklamaları gerçekleştirdi;

"Buna göre 31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz ve öğretim yılımıza da bu şekilde başlamış oluyoruz. 21 Eylül'de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitimin de başlamasına karar vermiş bulunuyoruz. Dileyen özel okullar tabii ki 17 Ağustos Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayabilecek. Yüz yüze eğitim alamayan öğrenciler eğitimlerine uzaktan eğitim araçlarıyla devam edecekler. Uzaktan eğitim araçları, kendi kademelerine uygun içerikler çerçevesinde EBA televizyon kanalları, kendi öğretmenleriyle yaptıkları canlı dersler ve bu derslerin devamında EBA internetin içeriğindeki bir takım konulardan da oluşuyor."

Selçuk, aşamalı ve seyreltilmiş eğitime yönelik bir başka soru üzerine, "Aşamalı ve seyreltilmiş derken, aslında belli sınıf düzeylerinin öncelikli olarak açılmasından ve derslerin ve konuların seyreltilmesi, yani tam olarak içeriğin tümüyle yüz yüze aynı saat ve süre içerisinde değil de belirli konuların belirli noktalarının özellikle ve öncelikle işlenmesini kastediyoruz. Peki seyreltilme sonucunda oluşabilecek açık nasıl giderilecek? Elbette uzaktan eğitimle, canlı dersler vasıtasıyla ve EBA televizyonları vasıtasıyla giderilecek." yanıtını verdi.

Fuat Oktay'dan Neşet Ertaş paylaşımıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 25 Eylül 2012'de vefat eden sanatçı Neşet Ertaş'ı rahmetle andı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber