Gündem ‘Sokakta sirk cambazlarına asla prim vermeyin’

‘Sokakta sirk cambazlarına asla prim vermeyin’

27.02.2024 - 07:00 | Son Güncellenme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Kongre Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

‘Sokakta sirk cambazlarına asla prim vermeyin’

ASLIHAN ALTAY KARATAŞ Ankara - Erdoğan, “Biz sadece Cumhur İttifakı’nı zafere ulaştırmak için çalışmıyoruz. Türkiye’nin ikinci asrının yol haritasını da oluşturuyoruz. Dünya değişti, Türkiye değişti ama muhalefet anlayışı hiç değişmedi. Bilhassa CHP, bırakın olumlu yönde değişmeyi, bölücülerle, terör örgütü mensuplarıyla iş birliğine girecek kadar rotasını kaybetmiştir” dedi. Erdoğan, “MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin nesilden nesile bir efsane gibi anlatılacağına inandığımız Cumhur İttifakı’nın kurulmasındaki ve yürütülmesindeki emeğini bilhassa ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

‘Eyvallah etmeyiz’

Erdoğan, “Milleti kandırmaya çalışan birileri yine meydanlara çıkmış. Bunlar sokakta ‘Ben şu partiden adayım, ama aslında gönlüm AK Parti veya Tayyip Erdoğan’dan yana’ diyerek destek istiyor. ‘Ben seçimi kazanırsam kazandıktan sonra yine AK Parti’de olacağım’ diyen sirk cambazlarına asla prim vermeyiniz. AK Parti’den ayrılıp da bu partinin gölgesinde korsan siyaset yapmaya kalkana eyvallah etmeyiz” dedi.