GündemEdirne sınırında facia! 12 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Edirne sınırında facia! 12 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

02.02.2022 - 13:12 | Son Güncellenme:

Gelen son dakika haberine göre; Edirne'nin İpsala ilçesi Paşaköy Köyü Mandakoru mevkiinde Yunanlılar tarafından geri itilen ve donarak vefat eden 12 göçmenin cansız bedenine ulaşıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Ayakkabıları çıkarılmış, elbiseleri soyulmuş Yunan sınır birlikleri tarafından geri itilmiş 22 göçmenden 12'si dondu. AB çaresiz, cılız ve insanlıktan yoksun. Yunan sınır birlikleri, mağdura cani, FETÖ'ye müşfik. " dedi.

İLK AÇIKLAMA EDİRNE VALİLİĞİ'NDEN
Edirne Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, “02.02. 2022 günü İpsala ilçesi Paşaköy köyü Mandakoru mevkisinde Yunanlar tarafından geri itilen ve donarak vefat eden 9 göçmenin cansız bedenine ulaşılmıştır. Donma riski altındaki bir göçmen ise kurtarılarak Keşan Devlet Hastanesi’ne sevk edilmiştir. Arazide yapılan arama tarama çalışmaları sonrasında 2 göçmenin daha cansız bedenine ulaşılmıştır. Hastaneye sevk edilen göçmen de kurtarılamayarak vefat etmiştir. Vefat eden göçmen sayısı maalesef 12’ye ulaşmıştır. Jandarma, sınır birlikleri, polis ve AFAD ekiplerimiz tarafından arama tarama faaliyetlerine devam edilmektedir.

Haberin Devamı

Konuyla ilgili adli soruşturmaya başlanmıştır. Kamuoyuna üzüntüyle duyurulur” denildi.

BAKAN SOYLU ÖLÜ SAYISININ 12 OLDUĞUNU DUYURDU

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, " Tarih: 2.2 2022 Yer: İpsala Yunanistan Sınırı Ayakkabıları çıkarılmış, elbiseleri soyulmuş, Yunan sınır birlikleri tarafından geri itilmiş 22 göçmenden 12'si dondu AB çaresiz, cılız ve insanlıktan yoksun. Yunan sınır birlikleri, mağdura cani, FETÖ'ye müşfik Allah rahmet eylesin" ifadelerine yer verdi.

Edirne sınırında facia 12 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

YUNANİSTAN'A TEPKİ: "İNSANLIĞIN YÜZ KARASI UYGULAMALAR"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de yaşananlarla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Çelik şunları söyledi; Zulüm coğrafyalarındaki ölüm tehdidinden kaçan mazlumlar Yunan güçlerince ölüme sürükleniyor. Yunan güçleri çaresiz insanların botlarını şişleyerek, denizde iterek, karada zulmederek ölüme sürüklüyor. Avrupa’nın gözü önünde göçmenler faşist uygulamalarla öldürülüyor. Cumhurbaşkanımız defalarca bu zulümlerin belgelerini Avrupalı muhataplarına verdi. Her seferinde “bilmiyoruz, inceleyelim” dediler. Halbuki o saatte bile tv’ler bu zulümleri gösteriyordu. İnsanlığın yüz karası uygulamalar Yunan güçleri tarafından uygulanıyor, hepsi susuyor... Yunanistan otoriteleri bu zulümleri himaye ediyor. Teşvik ediyor. Avrupa başkentlerinin suskunluğu bu zulümlere destek vermek anlamına geliyor. Bu mazlumların hakkını her yerde savunacağız.

Haberin Devamı

 

CENAZELERİ ADLİ TIP KURUMUNA GETİRİLDİ

Donarak hayatını kaybeden 12 göçmenin cenazeleri Edirne'den alınarak gece saatlerinde Yenibosna Adli Tıp Kurumuna getirildi.

Edirne sınırında facia 12 kişinin cansız bedenine ulaşıldı