Geri Dön
GündemSon dakika... Milli Eğitim Bakanı duyurdu! Tamamında kuruluyor

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı duyurdu! Tamamında kuruluyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından son dakika açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, 979 özel uygulama okulunun tamamında en az bir tane olmak üzere Tasarım Beceri Atölyesi'nin kurulacağını söyledi. İşte Milli Eğitim Bakanı'nın o açıklamaları...

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı duyurdu! Tamamında kuruluyor

Bakan Selçuk açıklamasında şunları söyledi;

Her çocuğumuz bizim için biricik ancak özel çocuklarımızın yaşam becerilerini geliştirmeye bilhassa önem veriyoruz.

979 özel uygulama okulumuzun tamamına en az bir tane olmak üzere Tasarım Beceri Atölyesi kuruyoruz. Kendilerini daha iyi tanımak üretkenliklerini artıracak.

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı duyurdu Tamamında kuruluyor

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı duyurdu Tamamında kuruluyor

"ESAS HEDEFİMİZ, ÇOCUĞUN TABİATINA HÜRMEK ETMEK"

MEB'ten konuya ilişkin yapılan açıklamada da Bakan Selçuk'un görüşlerine yer verildi.

Selçuk, bilmekten çok tasarlamanın, yapmanın ön planda olduğu atölyelerin her geçen gün yaygınlaşarak daha çok çocuğa ulaşmasını önemsediğini belirtti.

Çocukların ellerini kullanmalarına fırsat vererek teori ve pratiği birleştirmek istediklerini aktaran Selçuk, şöyle devam etti:

"Bu atölyelerle esas hedefimiz, çocuğun tabiatına hürmet etmek ve onu hiza taşı olarak alıp takip etmek. Özel çocuklarımıza sunduğumuz eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek ve evlatlarımızın sosyal gelişimlerini destekleyerek toplumsal yaşama uyumlarını arttırmak için yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında her özel eğitim okulumuza en az bir Tasarım Beceri Atölyesi kurulması için güzel bir adım attık."

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı duyurdu Tamamında kuruluyor

Tasarım Beceri Atölyeleri'nin, öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda gelişimlerinin desteklenmesi ve yaşam becerilerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynayacağını vurgulayan Selçuk, çocukların bu atölyelerde kendilerini, çevrelerini ve meslekleri daha yakından tanıma fırsatı bulacaklarını ifade etti.

Bakan Selçuk, süreci koordine eden Bakan Yardımcısı Mahmut Özer'e, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Nezir Gül ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

OKULLARDA 31 BİN 714 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALIYOR

Öte yandan açıklamada, öğrencilerin tasarlayarak ürettiği, el becerilerini geliştirmelerine destek olan Tasarım Beceri Atölyeleri'nin kurulmasında tüm Türkiye'de 100 bin atölye hedefine doğru çalışmaların sürdüğü hatırlatıldı.

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı duyurdu Tamamında kuruluyor

Özel Eğitim Uygulama okullarında eğitim alan her çocuğun bu atölyelerden yararlanması için yeni bir proje başlatıldığı ve Tüm Özel Eğitim Uygulama okullarına TBA'ların kurulacağı belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Türkiye genelinde orta-ağır düzeyde zihinsel yetersizliği veya otizm spektrum bozukluğu bulunan öğrencilere eğitim verilen 979 Özel Eğitim Uygulama Okulu bulunuyor.

Bu okullarda toplam 31 bin 714 öğrenci eğitim alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, özel eğitim kapsamındaki öğrencilerin tamamının el becerilerini geliştireceği, üretimler yapabileceği Tasarım Beceri Atölyeleri'nin tüm okullara kurulması için yeni bir çalışma başlattı. Her Özel Eğitim Uygulama Okulu'na en az bir tane TBA kurulması için hazırlıklar tamamlandı."

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı duyurdu Tamamında kuruluyor

BAKAN SELÇUK'TAN SAMSUN'DAKİ VAHŞETE YORUM

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Samsun'da bir kadının eski eşi tarafından darbedilmesine ilişkin, "Kınıyor ve utanç duyuyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

"Yüreğimizi sızlatan bir 'kadına şiddet' haberiyle 8 Mart arifesindeyiz. Keşke kendini kızının gözlerinden bir kez görebilse. Aile içi şiddete tanık olan bir çocuğun gözlerinden kendini görebilen bir baba bir daha iflah olur mu bilinmez. Kınıyor ve utanç duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı duyurdu Tamamında kuruluyor

Evlerinde çıkan yangında dumandan etkilenen çift hastaneye kaldırıldıAntalya'da evlerinde çıkan yangında dumandan etkilenen karı koca, komşularının yardımıyla dışarı çıkarıldı, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet