Gündem Son dakika... RTÜK'ten Erol Mütercimler açıklaması! Konunun takipçisi olacağız

Son dakika... RTÜK'ten Erol Mütercimler açıklaması! Konunun takipçisi olacağız

03.08.2021 - 13:01 | Son Güncellenme:

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, katıldığı bir televizyon programında imam hatip lisesi mezunları hakkında sarf ettiği sözlerinden yargılanan Erol Mütercimler'e 10 ay hapis cezasının iptal edildiğini açıkladı. Uslu, “Talihsiz ve hatalı bulduğumuz bu iptal kararını Üst mahkeme olan Ankara Bölge İdare Mahkemesine taşıyacağız. Ve konunun takipçisi olacağız” dedi.

Son dakika... RTÜKten Erol Mütercimler açıklaması Konunun takipçisi olacağız

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Erol Mütercimler'in imam hatiplilerle ilgili tepki çeken ifadelerinin ardından verilen cezanın iptaline ilişkin açıklamalarda bulundu. Uslu;

Haberin Devamı

1- Bir yayın kuruluşunda konuk Erol Mütercimler’ in imam hatip mezunlarını hedef alan ağır açıklamalı nedeniyle Üst Kurulumuz tarafından oybirliği ile verilen 3 kez program durdurma ve %3 oranında idari para cezası kararımız Ankara 13. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi.

2- Mahkeme gerekçeli kararına göre cezayı ağır bulmuş. Talihsiz ve hatalı bulduğumuz bu iptal kararını Üst mahkeme olan Ankara Bölge İdare Mahkemesine taşıyacağız. Ve konunun takipçisi olacağız.

3- Hatırlatmış olalım aynı sözler için yargılanan Erol Mütercimler’e İstanbul 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nce 10 ay hapis cezası verilmiş ve ceza ertelenmişti" dedi.

Yazarlar