İmam Hatip

İmam Hatip

Son dakika imam hatip haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan imam hatip gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan imam hatip haber sayfamızda...

İmam Hatip

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.345 imam hatip haberi bulunmuştur.
AÖL giriş ekranı: Açıköğretim Kurumları online sınavları başladı, ne zaman, saat kaçta bitecek?
AÖL giriş ekranı: Açıköğretim Kurumları online sınavları başladı, ne zaman, saat kaçta bitecek?AÖL sınavları için süreç bugün başlıyor. Çevrim içi olarak yapılacak 2021-2022 Açıköğretim Kurumları 1. dönem sınavları 10 Aralık tarihine kadar sürecek. Adaylar AÖL sistemine giriş yaparak online sınava giriş yapabilecek.
4.12.2021Gündem
Mübarek cuma namazı nasıl kılınır kaç rekat? Cuma namazı adım adım kılınışı...
Mübarek cuma namazı nasıl kılınır kaç rekat? Cuma namazı adım adım kılınışı...Cuma namazı kılınışı araştırma konusu olmaya devam ediyor. Haftada bir gün camide cemaat ile eda edilen cuma namazının kılınışı hakkında bilgiler zaman zaman unutulabiliyor. Bilgilerini tazelemek ve farz ibadeti layığıyla yerine getirmek isteyen müslümanlar Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır sorusuna yanıt arıyor. Peki Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır?
3.12.2021Gündem
Bakan Özer'den 'Öğretmenlik Meslek Kanunu' açıklaması
Bakan Özer'den 'Öğretmenlik Meslek Kanunu' açıklamasıMilli Eğitim Bakanı Özer: "Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun Şura sonrasında Meclis’e sunulacak olmasından büyük memnuniyet duyuyorum" açıklamasını yaptı.
1.12.2021Siyaset
Kahreden olay! 13 yaşında kansere yenik düştü
Kahreden olay! 13 yaşında kansere yenik düştüÇorum’da 13 yaşındaki ortaokul öğrencisi Zeynep Artak, tedavi gördüğü hastanede kansere yenik düştü.
1.12.2021Gündem
10 köpeğin saldırına uğrayan çocuğun ailesi konuştu
10 köpeğin saldırına uğrayan çocuğun ailesi konuştuAnkara’nın Pursaklar ilçesinde okul sonrası eve dönen küçük çocuk, 10 köpeğin saldırısına uğradı. Çocuğun ailesi ise köpeklerin sokaklardan alınıp barınağa konmasını isteyerek, bu duruma engel olan hayvanseverlere ise tepki gösterdi.
30.11.2021Haberler
10 köpeğin saldırına uğrayan çocuğun ailesi konuştu
10 köpeğin saldırına uğrayan çocuğun ailesi konuştuAnkara’nın Pursaklar ilçesinde okul sonrası eve dönen küçük çocuk, 10 köpeğin saldırısına uğradı. Çocuğun ailesi ise köpeklerin sokaklardan alınıp barınağa konmasını isteyerek, bu duruma engel olan hayvanseverlere ise tepki gösterdi.
30.11.2021Gündem
Cuma Namazı Kaç Rekat, Nasıl Kılınır? Diyanet Cuma Namazı Kılınışı ve Okunan Dualar
Cuma Namazı Kaç Rekat, Nasıl Kılınır? Diyanet Cuma Namazı Kılınışı ve Okunan Dualarİslam alemine Cuma namazı farz kılınmıştır. Kur'an-ı Kerim'de cuma namazı ile ilgili ayetler yer almaktadır. Cuma günü diğer namazlardan farklı olarak cemaatle birlikte kılınması şarttır. Kılınışı yaklaşık 50 dakika süren cuma namazı hoca eşliğinde camilerde kılınır. Öğle namazı vaktinde kılınan cuma namazının farzı 2 rekattır. Ayrıca farzdan önce dört rekat, farzdan sonra dört rekat olmak üzere sekiz rekat da sünneti vardır. Cuma namazı ile bağdaştırılan zuhr-i ahir ise son öğle namazıdır. Nüfus ve şehirleşmenin artmasıyla tek bir kentte ve camide kılınmasının mümkün olmaması, birden fazla camide cuma namazının kılınması zorunluluğunun ortaya çıkması ile gündeme gelmiş bir namazdır. Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Diyanet cuma namazı kılınışı ve okunan dualar ile ilgili detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
30.11.2021Dini Bilgiler
Bayram Namazı Nasıl Kılınır? Bayram Namazı Kaç Rekat?
Bayram Namazı Nasıl Kılınır? Bayram Namazı Kaç Rekat?İslam aleminin Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere iki dini bayramı vardır. Bu iki özel günde de Müslümanlar namaz kılar. Bayram namaz saati güneşin doğuşundan 50 dakika sonradır. Toplamda 2 rekattan oluşan bayram namazının Kur'an-ı Kerim'de yer alan ifadelere göre cemaat ile kılınması gerektiği anlaşılmaktadır. Diyanete cemaatle olmak kaydıyla bayram namazı camilerde, evde veya herhangi bir mekanda kılınabilir. Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazının kaç rekat olduğu ile ilgili detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
30.11.2021Dini Bilgiler
Okuldan eve dönerken köpeklerin saldırdığı çocuk ağır yaralandı
Okuldan eve dönerken köpeklerin saldırdığı çocuk ağır yaralandıAnkara'nın Pursaklar ilçesinde okuldan eve dönerken başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan Enes Koca (12) ağır yaralandı. Teyzesi Kevser Muslu ise Enes'in hayvanları çok sevdiğini köpeği olsun diye dualar ettiğini belirterek, "Annesi ona köpek alsın diye Yasin Suresi'ni ezberliyordu ve çocuk köpekle imtihan oldu" diye konuştu.
29.11.2021Haberler
Okuldan eve dönerken köpeklerin saldırdığı çocuk ağır yaralandı
Okuldan eve dönerken köpeklerin saldırdığı çocuk ağır yaralandıAnkara'nın Pursaklar ilçesinde okuldan eve dönerken başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan Enes Koca (12) ağır yaralandı. Teyzesi Kevser Muslu ise Enes'in hayvanları çok sevdiğini köpeği olsun diye dualar ettiğini belirterek, "Annesi ona köpek alsın diye Yasin Suresi'ni ezberliyordu ve çocuk köpekle imtihan oldu" diye konuştu.
29.11.2021Gündem
Son dakika: İzmir'de 'Engelleri Birlikte Aştık' buluşması! Erdoğan: 62 bin 337 atama yaparak rekor kırdık
Son dakika: İzmir'de 'Engelleri Birlikte Aştık' buluşması! Erdoğan: 62 bin 337 atama yaparak rekor kırdıkSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Engelli kardeşlerimizle ilgili ön yargıları kırdığımız ölçüde onların önündeki engelleri kaldırabiliriz. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak milletimden engellilerimiz konusunda daha fazla hassasiyeti ve dayanışma bekliyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Şimdiye kadar 62 bin 337 engelli ataması yaparak bu alanda rekor üstüne rekor kırdık. Halihazırda toplam kamu çalışanları içinde engellilerin oranı yüzde 2’ye yaklaşmıştır. İnşallah önümüzdeki dönemde bu sayının aratacağına inanıyorum” diye konuştu.
28.11.2021Siyaset
Cuma namazı kaç rekat, kaç kişiyle kılınır? Diyanet Cuma namazı nasıl kılınır?
Cuma namazı kaç rekat, kaç kişiyle kılınır? Diyanet Cuma namazı nasıl kılınır?Cuma namazı camide cemaatle birlikte kılınan bir namazdır. Öğle vakti kılınan Cuma namazının kılınışı ile ilgili detayları Diyanet ayrıntılı olarak açıklıyor. Peki, Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Cuma namazı kılmak için kaç kişi gerekir?
26.11.2021Gündem
MasterChef Tahsin kimdir, kaç yaşında? Tahsin Küçük biyografisi...
MasterChef Tahsin kimdir, kaç yaşında? Tahsin Küçük biyografisi...MasterChef yarışmacıları arasında yer alan Tahsin kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu akşam O Ses Türkiye yarışmasında performans sergileyecek olan Tahsin'in performansı beğenilecek mi büyük merak konusu! Peki MasterChef Tahsin kimdir?
26.11.2021Cadde
MasterChef Tahsin kimdir, nereli? MasterChef 2021 Tahsin Küçük yaşı ve boyu kaç, ağabeyi kim?
MasterChef Tahsin kimdir, nereli? MasterChef 2021 Tahsin Küçük yaşı ve boyu kaç, ağabeyi kim?MasterChef Türkiye yarışmacıları arasında bulunan Tahsin Küçük ile ilgili meraklı arayış sürüyor. Hırsı ve başarısıyla ön plana çıkan yarışmacılar arasında bulunan MasterChef Tahsin kimdir, nereli? İşte MasterChef Türkiye yarışmacısı Tahsin Küçük'ün hayatına dair bilinenler...
25.11.2021Cadde
Şefika öğretmene ağlatan '24 Kasım' sürprizi
Şefika öğretmene ağlatan '24 Kasım' sürpriziAğrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri, Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Anadolu Lisesi'nde eylül ayında göreve başlayan Şefika Altınsoy'a (25) 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde sürpriz yapıp Aksaray'da yaşayan anne ve babasını okula getirdi. Anne ve babasını karşısında gören Şefika öğretmen, gözyaşlarını hakim olamadı.
24.11.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere müjde: Hazırlıklarımızı tamamladık
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere müjde: Hazırlıklarımızı tamamladıkGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Öğretmenler Günü sebebiyle 81 ilden 81 öğretmen ile düzenlenen yemekte bir araya geldi. Erdoğan açıklamalarında, "Öğretmenlerimizin sıkıntılarını kendi sıkıntımız görerek şartları zorlama pahasına gereken her türlü adımı atıyoruz." ifadelerini kullanırken, "Öğretmenlerimizin haklarını güvence altına alacak bir Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Yürüttükleri görev bir kariyer mesleği olarak tamamlanacak öğretmenlerimize, başta 3600 ek gösterge, sağlayacağımız yeni haklar şimdiden hayırlı olsun" müjdesini paylaştı.
24.11.2021Siyaset
Karamollaoğlu: Derdimiz şahıslarla değil ilkelerle
Karamollaoğlu: Derdimiz şahıslarla değil ilkelerleSaadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu "Faydalı, doğru yapılanları da elbette takdir de ederiz. Bugünkü politikaların bazı konularını eleştiriyoruz. Tutarsızlıktan dolayı eleştiriyoruz. Şahıslar, fikirlerini değiştirebilirler. Onun için bizim derdimiz şahıslarla değil, ilkelerle" dedi.
21.11.2021Siyaset
Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Adım adım cuma namazı kılınışı...
Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Adım adım cuma namazı kılınışı...Cuma namazı saat kaçta kılınacak sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Haftanın bir günü cemaat ile camide kılınan cuma namazının kılınışı hakkında bilgiler zaman zaman unutulabiliyor. Cuma namazının kılınışı hakkında bilgilerini tazelemek isteyen vatandaşlar Cuma namazı saat kaçta, nasıl kılınır sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. İşte adım adım cuma namazı kılınışı...
19.11.2021Gündem
Bakan Özer: Mesleki eğitim verdiğimiz tüm alanlarda müfredatı güncelliyoruz
Bakan Özer: Mesleki eğitim verdiğimiz tüm alanlarda müfredatı güncelliyoruzMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Artık sektörün güçlü temsilcileriyle birlikte mesleki eğitim verdiğimiz tüm alanlarda müfredatı birlikte güncelliyoruz, öğrencilerimizin işletmedeki beceri eğitimlerini birlikte planlıyoruz. En kritik tamamlayıcı hamle artık bu iş birliklerimizde istihdam öncelikli, istihdam garantili eğitim vermeye başladık." dedi.
18.11.2021Gündem
Koronavirüse yakalanan Neslihan ile sezaryenle alınan bebeği öldü
Koronavirüse yakalanan Neslihan ile sezaryenle alınan bebeği öldüTrabzon’da, koronavirüse yakalanınca sezaryenle alınan 5 aylık kız bebeği kurtarılamayan öğretmen Neslihan Mermertaş Karaağaç (35), tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
15.11.2021Gündem
AÖL sınav tarihleri ne zaman, online mı olacak? MEB açıkladı: AÖL sınavları hangi tarihte?
AÖL sınav tarihleri ne zaman, online mı olacak? MEB açıkladı: AÖL sınavları hangi tarihte?AÖL sınav tarihleri ve AÖL sınavlarının nasıl uygulanacağı MEB tarafından açıklandı. Öğrenciler ise AÖL sınavları online mı, yüz yüze mi olacak araştırmasına başladı. Peki AÖL sınav tarihleri ne zaman? İşte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan tarihler ve sınavların uygulanış şekli...
13.11.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert açıklama: Gücünüz yetiyorsa bize saldırın
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert açıklama: Gücünüz yetiyorsa bize saldırınCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale'nin Biga ilçesinde toplu açılış töreninde konuşma yaptı. İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfürüyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Taktiğiniz kavgada yumruk sayılmaz hesabıyla önünüze gelene sataşmaksa o yumrukları millete değil gücünüz yetiyorsa bize savurun." dedi.
13.11.2021Siyaset
Son dakika... MEB'den yeni karar! Açık öğretim sınavları çevrim içi yapılacak
Son dakika... MEB'den yeni karar! Açık öğretim sınavları çevrim içi yapılacakGelen bir son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) açık öğretim ortaokulu ve açık öğretim lisesi sınavlarının 4 Aralık'tan 10 Aralık'a kadar çevrim içi yapılması kararı alındı.
12.11.2021Gündem
Cuma namazı saat kaçta kılınacak? İl il cuma namazı vakitleri: Kaç rekat, nasıl kılınır?
Cuma namazı saat kaçta kılınacak? İl il cuma namazı vakitleri: Kaç rekat, nasıl kılınır?Bugün haftanın en mübarek günü...İslam alemi için büyük anlam ve önem taşıyan Cuma gününde cuma namazı kılmak farzdır. Bugün cuma namazı kılmak isteyen vatandaşlar, Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer illerde cuma namazı saat kaçta? aramasını gerçekleştiriyor. Peki cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat?
12.11.2021Gündem
Malatya'da göçük altından kendi imkanlarıyla çıktı! O anları anlattı
Malatya'da göçük altından kendi imkanlarıyla çıktı! O anları anlattıMalatya'da göçük yaşanan binanın enkazından kendi imkanlarıyla çıkan Şemseddin Bozdemir (52), "Tabya üzerimize çöktü. Duvar patladı, o patlaktan çıktık. 2 arkadaşımı da kendim tutup yukarıya, çatıya çektim çıkardım." dedi.
9.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İmam Hatip ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.