Geri Dön
GündemSon dakika... Yüz yüze eğitimde son durum! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu

Son dakika... Yüz yüze eğitimde son durum! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk değerlendirme haritasına göre orta riskli iller arasında yer alan şehirlerde, okul öncesi ile ilk ve orta dereceli okullarda yüz yüze eğitime başlandı. Öte yandan, Milli Eğitim Bakanlığından (MEB), düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli il kategorilerinde 2 Mart'tan itibaren yüz yüze eğitime geçiş sürecine ilişkin ayrıntılar paylaşıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da yüz yüze eğitime ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. İşte yüz yüze eğitim haberinin ayrıntıları...

Son dakika... Yüz yüze eğitimde son durum! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarına göre, çok yüksek riskli (kırmızı) kategorideki iller olan Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman ile yüksek riskli (turuncu) kategorideki İstanbul, İzmir, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Muğla, Antalya, Kütahya, Bilecik, Düzce, Bolu, Zonguldak, Karaman, Mersin, Niğde, Kırıkkale, Kayseri, Kilis, Artvin ve Ardahan'daki eğitim öğretim uygulamaları şöyle olacak:

"Okul öncesi eğitim kurumları ve özel eğitim okulları, tam zamanlı yüz yüze eğitim verecek. Birleştirilmiş sınıflı okullar ve köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerlerdeki okullar yüz yüze eğitime tam zamanlı devam edecek. İlkokullar, 2 gün okulda seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze, 3 gün uzaktan eğitim alacak.

Ortaokul 5, 6, 7. sınıflar tam zamanlı uzaktan eğitime devam edecek. Ortaokul 8. sınıflar haftada 12-22 saat olacak şekilde seyreltilmiş yüz yüze eğitim alacak. Hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflar tam zamanlı uzaktan eğitime devam edecek. 12. sınıflar haftada 16-24 saat olacak şekilde planlanan seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze eğitim alacak. Destekleme ve yetiştirme kursları, yüz yüze eğitime devam edecek. Sınavlar seyreltilmiş sınıflarda yapılacak."

ORTA RİSKLİ VE DÜŞÜK RİSKLİ İLLER

Orta riskli (sarı) kategoride yer alan Ankara, Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bayburt, Erzurum ve Kars ile düşük riskli (mavi) iller kategorisindeki Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır'da eğitim öğretim uygulamaları ise şu şekilde yapılacak:

"Okul öncesi eğitim kurumları ve özel eğitim okulları tam zamanlı yüz yüze eğitim verecek. Birleştirilmiş sınıflı okullar ve köy benzeri seyrek nüfuslu yerlerdeki okullar yüz yüze eğitime tam zamanlı devam edecek. İlkokullar 2 gün okulda seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze, 3 gün uzaktan eğitim alacak.

Ortaokul 5, 6, 7. sınıflar 2 gün okulda seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze, 3 gün uzaktan eğitim alacak. Ortaokul 8. sınıflar haftada 12-22 saat olacak şekilde seyreltilmiş yüz yüze eğitim alacak.

Hazırlık, 9. 10. 11. sınıflar haftada 2 gün, 12. sınıflar ise haftada 16-24 saat seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze eğitim alacak. Destekleme ve yetiştirme kursları yüz yüze eğitime devam edecek.

Sınavlar seyreltilmiş sınıflarda yapılacak."

BAKAN SELÇUK'TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitime ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, 'Şükür ki bugün bazı illerimiz tüm kademelerde yüz yüze eğitime başladı. Bazı illerimiz de önemli ölçüde uzaktan eğitimle devam ediyor. Bir kişinin taktığı maske, koruduğu sosyal mesafe o ildeki çocukların eğitim hayatını, ülkenin geleceğini etkiliyor. Güne bu bilinçle başlayalım' dedi.

Son dakika... Yüz yüze eğitimde son durum Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu

Son dakika... Yüz yüze eğitimde son durum Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu

 

İŞTE İL İL YÜZ YÜZE EĞİTİMDE SON DURUM...

SİNOP

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk değerlendirme haritasına göre, çok yüksek riskli iller arasında yer alan Sinop'ta, okul öncesi, ilkokullar ile liselerin 8 ve 12. sınıflarında yüz yüze eğitime başlandı.

UŞAK

Uşak'ta yeni normalleşme süreciyle okullarda yüz yüze eğitime başlandı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) değerlendirme haritasına göre düşük riskli iller arasında yer alan Uşak'ta öğrenciler sabahın erken saatlerinde okulun yolunu tuttu. Bazı öğrencileri aileleri okula getirdi.

Son dakika... Yüz yüze eğitimde son durum Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu

ERZURUM

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk değerlendirme haritasına göre, orta iller arasında yer alan Erzurum'da okullarda yüz yüze eğitime başlandı.

NİĞDE

Kovid-19 risk değerlendirme haritasına göre, yüksek riskli iller arasında yer alan Niğde'de, okul öncesi, ilkokullar ile liselerin 8 ve 12. sınıflarında yüz yüze eğitime başlandı.

KASTAMONU

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk değerlendirme haritasına göre, orta riskli iller arasında yer alan Kastamonu'da, okul öncesi, ilkokullar ile liselerin 8 ve 12. sınıflarında yüz yüze eğitime başlandı. Şehit Erkan Kendirci İlkokulu'nda öğrenciler derslerine başladı.

Son dakika... Yüz yüze eğitimde son durum Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu

SİVAS

Orta riskli iller arasında yer alan Sivas'ta, yüz yüze eğitime başlandı.

KİLİS

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk değerlendirme haritasına göre, yüksek riskli iller arasında yer alan Kilis'te okul öncesi, ilkokullar ile liselerin 8 ve 12. sınıflarında yüz yüze eğitime başlandı.

ÇORUM

Çok yüksek riskli iller arasında yer alan Çorum'da okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı, ilkokul, ortaokul 5, 6, 7 ile lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki gün, ortaokul 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde 12-22, lise 12. sınıflarda ise 16-24 saat olacak şekilde yüz yüze eğitime başlandı.

KIRKLARELİ

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk değerlendirme haritasına göre, yüksek riskli iller arasında yer alan Kırklareli'nde okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 2 gün, 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat, 12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olarak başlandı.

Son dakika... Yüz yüze eğitimde son durum Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu

KIRIKKALE

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk değerlendirme haritasına göre, yüksek riskli iller arasında yer alan Kırıkkale'de, okul öncesi, ilkokullar ile 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime başlandı.

İZMİR

Yüksek riskli iller arasında yer alan İzmir'de, kent merkezindeki okul öncesi eğitim kurumları, ilk okulların tamamım ve 8 ile 12. sınıflarda yüz yüze eğitime başlandı. Bornova ilçesindeki Fatih Sultan Mehmet İlkokulu'nda öğrenciler bahçede sosyal mesafe kuralları çerçevesinde İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra sınıflara alındı.

KIRŞEHİR

Orta riskli iller arasında yer alan Kırşehir'de okul öncesi, ilkokullar ile liselerin 8 ve 12. sınıflarında yüz yüze eğitime başlandı. Çocuklar ve öğretmenler okullarında eğitime başlamanın heyecanını yaşadı.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında yeni normalleşme süreciyle okullarda yüz yüze eğitime başlandı. Öğrenciler maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak sınıflardaki yerini aldı.

Son dakika... Yüz yüze eğitimde son durum Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu

KARS

Orta riskli iller arasında yer alan Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yüz yüze eğitime başlandı.

YOZGAT

Yozgat'ta, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında yeni normalleşme süreciyle okullarda yüz yüze eğitime başlandı. Öğrenciler maske, mesafe kurallarına uyarak sınıflara alındı.

MANİSA

Manisa'da yeni normalleşme süreciyle okullarda yüz yüze eğitime başlandı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) değerlendirme haritasına göre orta riskli iller arasında yer alan Manisa'da öğrenciler sabahın erken saatlerinde okulun yolunu tuttu.

MUŞ

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk değerlendirme haritasına göre, düşük riskli iller arasında yer alan Muş'ta yüz yüze eğitime başlandı. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Fatih İlkokulu'nda program düzenlendi. Sosyal mesafe kurallarına göre sıraya geçen öğrenciler, İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra sınıflarına geçti.

Son dakika... Yüz yüze eğitimde son durum Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu

MUĞLA

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk değerlendirme haritasına göre, yüksek riskli iller arasında yer alan Muğla'da, okul öncesi, ilkokullar ile liselerin 8 ve 12. sınıflarında yüz yüze eğitime başlandı. Okul öncesi, ilkokullar ve liselerin 8 ile 12. sınıflarındaki 103 bin 536 öğrenci, salgın tedbirleri kapsamında uzaktan devam eden eğitimin ardından bugün maskelerini takarak okullarına geldi. Muğla'nın Menteşe İlçesinde bulunan Vali Recai Güreli İlkokulunda açılışI ve bayrak töreni düzenlendi.

ANTALYA

Yüksek riskli iller arasında yer alan Antalya'da, okul öncesi, ilkokullar ile liselerin 8 ve 12. sınıflarında yüz yüze eğitime başlandı.

KARABÜK

Karabük'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında yeni normalleşme süreciyle okullarda yüz yüze eğitime başlandı.Öğrenciler, okul bahçesinde doyasıya eğlendi.

ADANA, HATAY, MERSİN

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk değerlendirme haritasına göre orta riskli iller arasında yer alan Adana ve Hatay'da yeni normalleşme süreciyle okullarda yüz yüze eğitim başladı.

Mersin'de, yeni kontrollü normalleşme süreciyle birlikte kentteki ilkokullarda tedbirler kapsamında ders başı yapıldı.

Okullardaki ortak kullanım alanlarına Kovid-19 salgına karşı bilgilendirici broşürler ile sosyal mesafenin korunmasını hatırlatan etiketler asıldı.

AKSARAY

Aksaray'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında yeni normalleşme süreciyle okullarda yüz yüze eğitime başlandı. Öğrenciler maske, mesafe kurallarına uyarak sınıflara alındı.

Taksici çeçen kadının 4 bin dolarını böyle çaldı!İstanbul Fatih’te taksici, aracına binen Çeçen uyruklu kadının 4 bin dolarını el çabukluğuyla çaldı. Taksici ve ona yardım eden şüpheli gözaltına alınırken, takside yaşanan arbede ile paraların çalındığı anlar kameralara yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet