Geri Dön

Ümitcan Uygun kimdir, neden tutuklandı, nereli? Ümitcan Uygun'un ifadesi ortaya çıktı!

Ümitcan Uygun ile ilgili son dakika gelişmeleri gündemde yer alıyor. Son dakika gelen habere göre; Ümitcan Uygun mahkemece tutuklandı. Uygun2un ifadesi ortaya çıktı. Peki Ümitcan Uygun kimdir, neden tutuklandı? İşte son dakika detayları...

Ümitcan Uygun kimdir, neden tutuklandı, nereli? Ümitcan Uygun'un ifadesi ortaya çıktı!

Ümitcan Uygun hakkında Aleyna Çakır'ın ölümüyle ilgili soruşturma yürütülüyor. Ümitcan Uygun ile ilgili yeni bir son dakika gelişmesi yaşandı. Uygun, geçtiğimiz günlerde gözaltına alınmıştı. Ümitcan Uygun mahkemece tutuklandı. Peki Ümitcan Uygun neden tutuklandı, kimdir*

ÜMİTCAN UYGUN NEDEN TUTUKLANDI?

Ümitcan Uygun geçtiğimiz günler gözaltına alınmıştı. Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek suçundan gözaltına alınan Ümitcan Uygun mahkemece tutuklandı.

ÜMİTCAN UYGUN'UN İFADESİ...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması üzerine dün gözaltına alınan Uygun'un emniyetteki ifadeleri ortaya çıktı.

Uygun ifadesinde, daha önce uyuşturucu ve uyarıcı maddeyle ilgili hakkında herhangi bir işlem yapılmadığını, adına birçok sosyal medya hesabı açıldığını bunları kimin yönettiğini bilmediğini iddia etti.

Daha önce bu içeriğe sahip herhangi bir yayın yapmadığını anlatan Uygun, "Ben 'metamfetamin' maddesini bir defa kullandım. 3-4 yıl öncesinden bu yana hiçbir uyuşturucu uyarıcı madde kullanmadım. Bu maddeyi Maltepe'de bir pavyonda çalışan takma ismi 'Kumsal' olan kişiden aldım. Bu maddeyi açık adresini bilmediğim ancak polislere göstermiş olduğum Aşağı Eğlence semtinde bulunan ikamette kullandım. Bu maddeyi kadınların nereden, kimden aldıklarını bilmiyorum. Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmıyorum. T.K'yi mahalleden tanırım. Bu şahısın madde kullandığını ya da sattığını bilmiyorum." ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyada yayınlanan videonun yeni olmadığını 3-4 yıl öncesine ait olduğunu ileri süren Uygun, o güne ilişkin şunları anlattı:

"Arkadaşımla Kumsal isimli şahsın evine gittik. Kumsal maddeyi kullanıyordu. Bana uzattı ben de içtim. 'Bana ilk defa mı kullanıyorsun' dedi. Ben de hava atmak için daha önceden birçok uyuşturucuyu kullandığımı söyledim. Kumsal'ın bu maddeyi nereden aldığını bilmiyorum. Bu videoyu Kumsal'ın telefonundan ben çektim. Herhangi bir sosyal medyada yayınlamadım. Bu videoyu çektiğimde alkollüydüm. Kim tarafından sosyal medyada yayınlandığını bilmiyorum."

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını halayla kutladılarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın normalleşme adımları ile ilgili açıklamaları Düzceli esnaf tarafından sevinçle karşılandı. Düzce'de lokanta işleten bir grup esnaf kararları halay çekerek kutladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet