Geri Dön

Üniversite sınavı ne zaman yapılacak? 2019 TYT, AYT YDT sınav tarihleri

YKS sınavı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Hayalini kurdukları üniversitede eğitim almak isteyen binlerce adayın bir yılı aşkın süredir hazırlandığı Üniversite sınavı için artık kısa bir süre kaldı. Üç farklı oturumda gerçekleştirilecek olan TYT, AYT ve YDT sınav tarihleri ÖSYM tarafından adaylara duyuruldu. İşte 2019 YKS sınavının yapılacağı tarihler...

Üniversite sınavı ne zaman yapılacak? 2019 TYT, AYT YDT sınav tarihleri

Üniversite sınavı için geri sayım sürüyor. Binlerce üniversite adayını yakından ilgilendiren YKS sınavı için başvuruların tamamlanmasının ardından gözler sınavların yapılacağı tarihe çevrildi. Üç farklı oturumda gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Adaylar gerçekleştirilecek olan üç farklı oturuma da katılabilecek.

YKS ÜNİVERSİTE SINAVI NE ZAMAN?

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) : 15 Haziran 2019 (Cumartesi), 10.15, 135 dakika

YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) : 16 Haziran 2019 (Pazar), 10.15, 180 dakika

YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) : 16 Haziran 2019 (Pazar), 15.45, 120 dakika

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlamaSakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında dün sabah 11.15'te patlama meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk olay yerine gitti. Meydana gelen patlama sonrası Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, o anları böyle kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber