Geri Dön
GündemVan'da '23 Nisan' temalı Dijital Gösterim Merkezi açıldı

Van'da '23 Nisan' temalı Dijital Gösterim Merkezi açıldı

Van'da, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın '23 Nisan' temalı Dijital Gösterim Merkezi, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'in katıldığı törenle hizmete açıldı.

Van'da '23 Nisan' temalı Dijital Gösterim Merkezi açıldı

Kent Meydanı'ndaki açılışa Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, 100. Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Dijital Gösterim Merkezi'nde; 360 derece görsel deneyim alanı, dijital gösterim yapılan tünel, görme engelliler için sarı bant yolu, işitme engelliler için ise işaret diliyle anlatılan alanlar yer aldı.


Vanda 23 Nisan temalı Dijital Gösterim Merkezi açıldı

Vali Bilmez, 900 metrekare alan üzerindeki merkezin açılışında yaptığı konuşmada, "Bu merkez 1 yıl boyunca Kent Meydanı'nda faaliyet gösterecek. Burada çocuklarımıza, insanlarımıza tarihi, kültürel ve milli değerlerimiz anlatılacak. İlk temamızda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı anlatan gösteri vardı. Her ay o günün teması değişecek. İnşallah gençlerimiz, insanlarımız buradan yararlanacak ve buradan olayları milli şuurun gelişi için yararlanacaklar. Emeği geçen İletişim Başkanlığı'na ve sponsor olan Ziraat Bankası'na teşekkür ederiz" dedi.

Vanda 23 Nisan temalı Dijital Gösterim Merkezi açıldı

Vanda 23 Nisan temalı Dijital Gösterim Merkezi açıldı

İYİ Partili Lütfü Türkkan’a ait kaçak çiftlik tahliye ediliyorKocaeli’de İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Milletvekili Lütfü Türkkan’a ait 15 kaçak yapıyla ilgili yıkım kararının kesinleşmesinin ardından çiftlikte tahliye işlemi başlatıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet