Geri Dön
GündemVGM burs başvurusu nasıl yapılır? VGM burs başvuru tarihleri: Ortaöğretim, Yükseköğrenim...

VGM burs başvurusu nasıl yapılır? VGM burs başvuru tarihleri: Ortaöğretim, Yükseköğrenim...

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından VGM burs başvuru tarihleri açıklandı. 2021-2022 Eğitim yılı için alınan başvurular ortaöğretim öğrencileri için dün başladı. Bekleyişte olan yükseköğrenim öğrenciler ise VGM burs başvuru tarihlerini araştırıyor. Peki VGM burs başvurusu nasıl yapılır? VGM burs başvurusu ne zaman?

VGM burs başvurusu nasıl yapılır? VGM burs başvuru tarihleri: Ortaöğretim, Yükseköğrenim...

Büyük heyecanla beklenen VGM burs başvuru işlemleri ortaöğretim öğrencileri için alınmaya başladı. 15 Ekim 2021 tarihinde başlayan VGM burs başvuruları ne zaman sona erecek merak konusu oldu. İşte VGM burs başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı ve VGM burs yükseköğrenim başvuru tarihleri...

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Genel Müdürlüğümüzce ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Eğitim Yardımları" ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursları" ve “Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim Bursları” için başvurular 2021 – 2022 eğitim yılında aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr üzerinden elektronik ortamda alınacaktır.

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

VGM burs başvuruları 'https://burs.vgm.gov.tr/Login.aspx?BasvuruTuru=OO' adresi üzerinden;

T.C. Kimlik No
Ad
Soyad
Doğum tarihi
Baba adı
bilgileri doldurularak tamamlanacak.

VGM BURS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

ORTAÖĞRETİM VGM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOR?

Ortaöğretim öğrencileri için VGM burs başvuruları 15 Ekim'de başladı, 30 Ekim'e kadar devam edecek.

YÜKSEKÖĞRENİM VGM BURS BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Yükseköğrenim öğrencileri için VGM burs başvuruları 1-15 Kasım 2021 tarihleri arasında alınacak.

Burs başvurularının sorunsuz ve doğru bir şekilde yapılabilmesi için aşağıdaki hususlara DİKKAT edilmelidir.

• Anne ve/veya babası hayatta olmayan ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere öncelik verilen eğitim yardımlarımızdan anasınıfında, özel okulda, açık öğretim ortaokulunda, açık öğretim lisesinde ya da mesleki açık öğretim lisesinde okuyan öğrenciler ile ailesinde ortaöğrenim bursu alan kardeşi olan öğrenciler, Kamu Kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı veya burs alan öğrenciler ile Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrenciler ortaöğrenim bursundan yararlanamazlar. Durumu ortaöğrenim bursu almaya engel öğrenciler başvuru yapsalar dahi başvurularının değerlendirmeye alınmayacağı unutulmamalıdır.

• Geçtiğimiz eğitim dönemlerinde sosyal medyada ve internette Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları ile ilgili yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı görülmüştür. Bu nedenle bu türden sahte haber, sayfa ve hesaplara itibar edilmemesi ve Genel Müdürlüğümüz bursları ile ilgili her türlü duyuru ve başvuru işlemlerin www.vgm.gov.tr adresi üzerinden takip edilmesi önemlidir.

• Başvuruların en sağlıklı ve kolay şekilde bilgisayardan yapıldığı unutulmamalıdır. Cep telefonu ya da tabletlerden, cihazların işletim sistemlerinin güncel olmamasından kaynaklanan sorunlar nedeniyle başvuru yapılırken sıkıntı yaşanabilmektedir.

• Doğru ve kolay başvuru yapmak için başvuru yapmadan Başvuru Kılavuzları mutlaka okunmalıdır. Başvuru kılavuzlarına başvuru giriş ekranlarından ulaşabilirsiniz.

• Başvurularınız başvuru formlarında beyan ettiğiniz bilgilerin ilgili kamu kurumlarından yapılan doğruluk kontrolleri yapılarak gerekmesi halinde sizlerden belge talep edilerek değerlendirilmektedir. Beyan edilen bilgilerin hatalı, yanlış ya da gerçeğe aykırı olduğu tespit edildiğinde başvurunuz iptal edileceğinden vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve gerçeğe uygun olması gerekmektedir. Başvuru süreleri içerisinde tekrar başvuru formuna girerek başvuru formunuzda beyan edilen bilgilerin güncellemeniz/değiştirmeniz mümkündür.

• Başvuru sürelerinin tamamlanmasının ardından Bölge Müdürlüklerimiz başvurunuzun değerlendirilmesi için belge talebinde bulunabilirler. Bu nedenle başvuruda beyan edilen iletişim bilgileri (adres, cep telefonu, e-posta) güncel ve kullanılıyor olmalıdır. Belge talep edilmesi halinde belirtilen sürelerde belgelerin Bölge Müdürlüklerine iletilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde burs başvurunuz iptal edilir.

• Başvuru formunda nüfus bilgilerinizi girebileceğiniz ekran açılmıyorsa, internete girdiğiniz yerdeki güvenlik ürünleri/cihazları formlarının açılmasını engelliyor olabilir. Özellikle kamu kurumlarından yapılan başvurularda bu sıkıntı yaşanabilmektedir. Kurumunuzun Bilgi İşlemi ile görüşmek ya da Kurum dışından başvuru yapmak sorunu çözecektir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler