Geri Dön

YKS başvuruları için son gün ne zaman? 2019 YKS başvuru ücreti...

Üniversite sınavı başvuruları devam ediyor. ÖSYM AİS aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebilen adaylar YKS başvuru ücretini merak ediyor. 2019 YKS başvuru ücreti ne kadar oldu?

YKS başvuruları için son gün ne zaman? 2019 YKS başvuru ücreti...

2019 YKS Üniversite sınavları için hazırlık süreci başladı. 12 Şubat itibariyle başlayan başvurular devam ediyor. Peki YKS başvuru ücreti ne kadar, başvurular ne zamana kadar devam ediyor, üniversite sınavları ne zaman yapılacak?

YKS BAŞVURUSU İÇİN SON GÜN NE ZAMAN?

Üniversite sınavı için başvurular 12 Şubat'ta başladı. ÖSYM takvimine göre başvurular için son gün 6 Mart. Adaylar başvurularını ÖSYM AİS üzerinden yapabilecek.

YKS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında öğrenim gören adaylar; başvurularını kendi okullarından, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya ÖSYM tarafından belirlenmiş olan başvuru merkezlerinden yapacaklardır.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı (*) ve eğitim bilgisi (**) bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) yapabileceklerdir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, başvurularını ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya ÖSYM tarafından belirlenmiş olan başvuru merkezlerinin birinden yapacaklardır.

YKS BAŞVURU ÜCRETLERİ NE KADAR?

2019-YKS’ye başvuran adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav ücretini bankalardan herhangi birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır. Adaylar sınav ücreti olarak;

*Sadece TYT’ye girecek adaylar 50,00 TL,
*TYT ile birlikte AYT veya YDT’den herhangi birine girmek isteyen adaylar 100,00 TL,
*TYT, AYT ve YDT’nin tümüne girmek isteyen adaylar ise 150,00 TL yatıracaklardır.

YKS ÜNİVERSİTE SINAVI NE ZAMAN?

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) : 15 Haziran 2019 (Cumartesi), 10.15, 135 dakika

YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) : 16 Haziran 2019 (Pazar), 10.15, 180 dakika

YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) : 16 Haziran 2019 (Pazar), 15.45, 120 dakika

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

1977 model otomobil ilk günkü orijinalliğini koruyorEskişehir’de sahibinin satışa çıkardığı 44 yıllık otomobil ilk günkü orijinalliğiyle görenleri kendine hayran bırakırken, sıfır kilometre araç fiyatına olması ise dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber