Geri Dön
GündemYKS ek tercihler ne zaman yapılacak? YKS ek tercih tarihleri 2021 açıklandı

YKS ek tercihler ne zaman yapılacak? YKS ek tercih tarihleri 2021 açıklandı

YKS ek tercih tarihleri açıklandı. ÖSYM tarafından duyurulan haberde YKS ek tercih işlemlerinin başlangıç ve bitiş tarihleri paylaşıldı. Aynı zamanda üniversite kayıt tarihleri de yayımlanan kılavuzda belirtildi. İşte YKS ek tercihler hakkında merak edilenler...

YKS ek tercihler ne zaman yapılacak? YKS ek tercih tarihleri 2021 açıklandı

ÖSYM'nin son dakika duyuruları yakından takip ediliyor. Özellikle bu yıl üniversiteye yerleşmek isteyenlerin her gün araştırdığı YKS ektercih işlemler ile ilgili gelişmeler yoğun ilgi görüyor. Bu yıl iki kez ek tercih yapılacak olan üniversitelerin boş kontenjanları da merak konusu oldu. Peki YKS ek tercihler için tarihler belirlendi mi?

 

YKS EK TERCİHLER NE ZAMAN, NASIL YAPILIR?

Tercih süresi, 20-23 Eylül 2021 tarihleri arasındadır. Ek yerleştirme ücreti 25,00 TL'dir. Ek yerleştirme ücreti, 24 Eylül 2021 tarihi saat 23.59’a kadar yatırılabilecektir. Ek yerleştirme ücretini yatırmayan adayların ek yerleştirme için yapmış oldukları yükseköğretim programları tercihleri geçersiz sayılacak, yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 4-7 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 4-5 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler