Geri Dön

YKS ne zaman 2021? YKS konuları neler, 2021 YKS konuları belli oldu mu?

Yükseköğreim eğitimi için binlerce öğrencinin katıldığı YKS 2020 tamamlanmıştı. Adaylar 2021 YKS ne zaman yapılacak araştırıyor. Diğer yandan YKS konuları, soru dağılımı gibi konular da öğrencilerin dikkatini çekiyor. MEB ise YKS hakkında açıklamada bulundu. İşte, YKS sınav tarihi ve ayrıntılar...

YKS ne zaman 2021? YKS konuları neler, 2021 YKS konuları belli oldu mu?

YKS 2021 yılında yine sayısız öğrencinin yükseköğrenime geçmesi için düzenlenecek. Koronavirüs nedeniyle olağanüstü şekilde geçen 2020 YKS sınavının ardından yeni yılda öğrenciler, pandemi olmadan girecekleri YKS hayal ediyor. YKS'de çıkacak konular neler? TYT, AYT ve YDT olarak üç oturumda düzenlenen YKS sınavında hangi konular yer alacak?

2021 YKS NE ZAMAN?

ÖSYM'nin düzenlediği YKS sınavı her yıl gerçekleştiriliyor. 2020 yılının son buluyor olmasıyla birlikte 2021 YKS sınav tarihi sorgulanıyor. En sonraki sınav haziran ayında hayat geçirilmişti. 2021 YKS için henüz tarih verilmedi fakat yine aynı dönemde yapılması bekleniyor.

YKS KONULARI NELER?
Koronavirüs nedeniyle eğitimin bir kısmını uzaktan gerçekleştiren MEB, öğrencilerin YKS sınavında bazı konulardan muaf olacaklarını ve bunun sadece 2020 sınavında geçerli olduğunu duyurmuştu. Bununla birlikte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 8 ve 12. sınıfların tüm müfredattan sorumlu olacaklarını açıklamıştı. EBA üzerinden sunulan ders anlatımlarını kapsayan örnekler, içerikler, deneme sınavı hazırladıklarını bildiren Selçuk, bu nedenle YKS de öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu olmaları bekleniyor. Bakan Selçuk, "Bu sene öğrencilerimizin, müfredatın tamamından sorumlu olmasını ve ölçme değerlendirme açısından okullarda sınav yapılması konusunu gündeme getiriyoruz. Resmi açıklamayı yakında yapacağız. İlkokulda sınav yok, ortaokullar, liseler için yani mevzuatta sınav muhatabı olan bütün çocuklarımız için sınavlarımızı okullarda yapacağız." diye konuşmuştu.

2020 YKS'de; TYT sınavında 40 Temel Matematik, 40 Temel Türkçe, 7 fizik, 7 kimya, 6 biyoloji ayrıca 5 din, 5 felsefe, 5 tarih ve 5 coğrafya olmak üzere toplam 120 soru soruldu.

Kocaeli'nde kaybolan doktorun son görüntüleri ortaya çıktıKocaeli’de 2 gündür kendisinden haber alınamayan doktorun, evinden çıktıktan sonra marketten alışveriş yaptığı anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Bölgede yapılan arama çalışmaları ise sonlandırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet