Geri Dön

YKS sınavı ne zaman? 2019 TYT, AYT, YDT sınav tarihleri

2019 üniversite sınavı için heyecan dorukta. 1 yıldır büyük bir azimle sınavlara hazırlanan binlerce öğrenci artık sınav gününü bekliyor. Peki 2019 YKS hangi tarihlerde gerçekleştirilecek? İşte oldukça merak edilen TYT, AYT, YDT sınav tarihleri...

YKS sınavı ne zaman? 2019 TYT, AYT, YDT sınav tarihleri

Üniversite sınavı YKS için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Bir yılı aşkın süredir hayalini kurdukları üniversitede eğitim alabilmek için çalışan adaylar sınavın gerçekleştirileceği tarihi araştırmayı sürüdüyor. ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde adayların sınav girecekleri bina ve salonlar adayların erişimine sunuldu. Peki YKS sınavları hangi tarihlerde gerçekleştirilecek?

YKS SINAV GİRİŞ BELGELERİ NASIL SORGULANIR?

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 15 Haziran'da uygulanacak YKS 1. oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran'da uygulanacak YKS 2. oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve YKS 3. oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecek.

SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YKS ÜNİVERSİTE SINAVLARI NE ZAMAN?

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) : 15 Haziran 2019 (Cumartesi), 10.15, 135 dakika
YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) : 16 Haziran 2019 (Pazar), 10.15, 180 dakika
YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) : 16 Haziran 2019 (Pazar), 15.45, 120 dakika

ÖSYM'DEN SAAT UYARISI

YKS'nin 1. oturumu TYT ve 2. oturumu AYT için adaylar saat 10.00'dan sonra, 3. oturum YDT için saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

Büyükelçilik önünde Türk bayrağı yaktılar!Yunanistan'da aşırı sağcı bir grup Ayasofya'nın statüsünün değiştirilmesi kararını Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'nin önünde toplanıp, Türk bayrağını ateşe vererek protesto etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber