Geri Dön

YKS tercih kılavuzu! 2018 YKS tercihleri ne zaman sona erecek?

YKS tercihleri alınmaya devam ediyor. ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden alınan YKS tercih işlemleri için son gün 14 Ağustos olarak belirlendi. ÖSYM tarafından yazılı açıklamada YKS tercih işlemlerinin 14 Ağustos tarihinde sona ereceği ve uzatılmayacağı bilgisi adaylarla paylaşıldı.

YKS tercih kılavuzu! 2018 YKS tercihleri ne zaman sona erecek?

Üniversite hayali kuran binlerce aday YKS tercih işlemlerini sürdürüyor. Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar için tercih süreci 7 Ağustos'ta başladı. Peki YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercih işlemleri için son gün ne zaman?

YKS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Tercihler 7 - 14 Ağustos tarihlerinde yapılacak. ÖSYM AİS üzerinden alınacak olan tercihler internetten yapılacak.

T.C. Kimlik Numaranız ve aday şifreniz ile tercih süresi içinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak tercihinizi sisteme kaydedebilirsiniz. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerlidir.

TYT puanı 150’nin altında olanlar tercih yapamaz. En fazla 24 tercih yapabilirsiniz.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI NEREDEN AÇIKLANACAK?

Yerleştirme Sonuçları "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden adaylara duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda veya adayın müracaatı halinde yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecek

KAYITLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül’de yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül’de olacak.

Ankara'da asker uğurlamalarına corona virüs kısıtlamasıAnkara'da asker uğurlamalarında açık ya da kapalı yerlerde eğlenceler düzenlenmesine, araç konvoyu oluşturulmasına ve toplu uğurlama yapılmasına kısıtlama getirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber