30 Ekim

30 Ekim

Son dakika 30 Ekim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 30 Ekim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 30 Ekim haber sayfamızda...

30 Ekim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 18.756 30 ekim haberi bulunmuştur.
Kızı bize ‘Zeynep’ diğer aileye Derya diye verdiler
"Kızı bize ‘Zeynep’ diğer aileye 'Derya' diye verdiler"Mersin'de, birbirlerinden habersiz Y.S. isimli kadın ile evlenmek isteyen iki damat adayından Ankara'nın Kalecik ilçesinde oturan inşaat işçisi Fatih Karadoğan yaşadıkların anlattı. Karadoğan, "Nişan oldu, yüzükleri taktık. '1 ay sonra düğün yapacağız' dediler. Biz de başlık parasını ödedik, altınlarını aldık. Kızla 2-3 hafta konuştuk. Daha sonra telefonunu kapattı, ulaşamadık. Parayı aldılar, irtibatı kestiler" dedi. Baba Karadoğan ise gelin adayının kendilerine 'Zeynep', diğer aileye 'Derya' olarak tanıtıldığını söyledi.
16.01.2021Haberler
Kızı bize ‘Zeynep’ diğer aileye Derya diye verdiler
"Kızı bize ‘Zeynep’ diğer aileye 'Derya' diye verdiler"Mersin'de, birbirlerinden habersiz Y.S. isimli kadın ile evlenmek isteyen iki damat adayından Ankara'nın Kalecik ilçesinde oturan inşaat işçisi Fatih Karadoğan yaşadıkların anlattı. Karadoğan, "Nişan oldu, yüzükleri taktık. '1 ay sonra düğün yapacağız' dediler. Biz de başlık parasını ödedik, altınlarını aldık. Kızla 2-3 hafta konuştuk. Daha sonra telefonunu kapattı, ulaşamadık. Parayı aldılar, irtibatı kestiler" dedi. Baba Karadoğan ise gelin adayının kendilerine 'Zeynep', diğer aileye 'Derya' olarak tanıtıldığını söyledi. Öte yandan yakalanan gelinin ifadesi ortaya çıktı. Olayın yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını belirten Y.S., "Fatih Karaduman'ı ben hiç görmedim. V.T. ile de ciddi düşünüyordum, evlenecektim" dediği ortaya çıktı.
16.01.2021Gündem
Sokak sanatçıları yalnız bırakılmıyor
Sokak sanatçıları yalnız bırakılmıyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle zor günler geçiren kültür sanat üreticilerini desteklemeyi sürdürüyor.
16.01.2021Ege
Japonya’dan  mesaj geldi
Japonya’dan mesaj geldi30 Ekim depreminin yaralarını sarmaya çalışan İzmir’e Japonya’dan mesaj var.
16.01.2021Ege
4 milyon liralık uyuşturucuyu 5 bin TL’ye taşırken yakalandı
4 milyon liralık uyuşturucuyu 5 bin TL’ye taşırken yakalandı!Van’da uygulama noktasında durdurulan araçtan yaklaşık değeri 4 milyon lira değerinde metamfetamin bulundu. Uyuşturucuyu 5 bin TL karşılığında taşırken yakalanan şahıs cezaevine konuldu.
14.01.2021Gündem
Son dakika... Yunanistanda deprem fırtınası
Son dakika... Yunanistan'da deprem fırtınasıÜlkenin orta kesimindeki Aegio bölgesinde dünden bu yana arka arkaya meydana gelen sarsıntılar, büyük korkuya yol açtı. En büyüğü 5.2 olan depremler başkent Atina'da da hissedildi.
13.01.2021Dünya
‘Cezaevi binasını istiyoruz’
‘Cezaevi binasını istiyoruz’30 Ekim’deki 6,9’luk deprem sonrasında hizmet binası hasar gören Karaburun Belediyesi, yeni hizmet binası için yer arayışında...
11.01.2021Ege
Hasarlı binalara yapılan testler, ne kadar doğru
Hasarlı binalara yapılan testler, ne kadar doğru?İzmir’de tarihin en büyük yıkımlarından birine neden olan depremin üzerinden henüz 2...
11.01.2021Ege
Kent trafiği rahatlayacak
Kent trafiği rahatlayacakİzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer’in seçim vaatleri içinde bulunan Alsancak Vahap Özaltay Altgeçit Tünel projesi için ilk adım atılıyor. Proje, Büyükşehir Meclisi’nde gündeme gelecek.
10.01.2021Ege
Futbol oynayacağı günü hayal ediyor
Futbol oynayacağı günü hayal ediyorİzmir’de 30 Ekim’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde enkazdan 10 saat sonra çıkarılan ve bacaklarındaki yaralanmaların ardından uygulanan fizik tedavi sayesinde tek başına yürümeyi başaran 15 yaşındaki Günay Özışık, arkadaşlarıyla yeniden futbol oynayacağı günü iple çekiyor.
9.01.2021Ege
İyi ki el ele verdik
İyi ki el ele verdikİzmir Kızılay Şubesi ile ilçe şube başkanları Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e 30 Ekim depreminde verdiği desteklerden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.
9.01.2021Ege
Kentsel dönüşüm müdürlüğü...
Kentsel dönüşüm müdürlüğü...Kuşadası Belediyesi, 30 Ekim’de Ege Denizi’nde meydana gelen ve Kuşadası’nda da şiddetli bir biçimde hissedilen depremin ardından Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kurma kararı aldı.
9.01.2021Ege
Samos’taki 6.8’lik fay tetiklendi
Samos’taki 6.8’lik fay tetiklendiİZMİR Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof...
6.01.2021Ege
Metro Türkiye’den işletmelere destek
Metro Türkiye’den işletmelere destekMetro Türkiye’nin pandemiden etkilenen yeme içme sektörünü desteklemek için nisan ayında başlattığı “Küçük İşletmem İçin” hareketi, 30 Ekim depreminden etkilenen İzmirli küçük işletmeciye el uzattı. Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu tarafından tespit edilen 170 işletmeye, kişi başı 2 bin lira olmak üzere toplam 340 bin liralık destek sağlandı.
5.01.2021Ege
Son dakika... Pınar Gültekin cinayeti davasında flaş gelişme Yalan çıktı
Son dakika... Pınar Gültekin cinayeti davasında flaş gelişme! Yalan çıktıGelen son dakika haberine göre; Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğarak öldürdükten sonra cesedini varil içinde yaktıktan sonra üzerine beton döken Cemal Metin Avcı (32) ile kardeşi Mertcan Avcı'nın yargılanmasına devam edildi. Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin duruşmayı terk ederken dava 15 Şubat'a ertelendi. Gültekin'i vahşice öldüren Mert Can Avcı'nın çapraz sorgudaki bıçak kesiği iddiası ise mahkeme ve adli tıp raporu tarafından yalanlandı.
4.01.2021Haberler
Pınar Gültekin davasında son durum nedir Pınar Gültekin kimdir, nasıl öldü
Pınar Gültekin davasında son durum nedir? Pınar Gültekin kimdir, nasıl öldü?Kadın cinayetlerinin arasında ismi geçen Pınar Gültekin, Temmuz ayında tüm ülkeyi yasa boğmuştu. Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili davada, sanıklar Cemal Metin Avcı ile kardeşi Mertcan Avcı'nın yargılanmasına bugün devam edilecek. Dava nedeniyle gündeme tekrar gelen Pınar Gültekin hakkında bilgi almak isteyenler, Pınar Gültekin kimdir, Pınar Gültekin olayı - cinayeti nedir? Ne zaman ve nasıl öldü, katili kim? soruları peş peşe araştırılıyor. İşte Pınar Gültekin olayı hakkında her şey...
4.01.2021Gündem
Son dakika... Pınar Gültekin cinayeti davasında flaş gelişme Yalan çıktı
Son dakika... Pınar Gültekin cinayeti davasında flaş gelişme! Yalan çıktıGelen son dakika haberine göre; Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğarak öldürdükten sonra cesedini varil içinde yaktıktan sonra üzerine beton döken Cemal Metin Avcı (32) ile kardeşi Mertcan Avcı'nın yargılanmasına devam edildi. Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin duruşmayı terk ederken dava 15 Şubat'a ertelendi. Gültekin'i vahşice öldüren Mert Can Avcı'nın çapraz sorgudaki bıçak kesiği iddiası ise mahkeme ve adli tıp raporu tarafından yalanlandı.
4.01.2021Gündem
Afet öncesi kadar sonrası da önemli
Afet öncesi kadar sonrası da önemliİzmir Üniversiteleri Platformu (İÜP) Sosyal Sorumluluk Operasyon Grubu, 30 Ekim’de İzmir’de yaşanan ve acı sonuçlara yol açan deprem sonrası ‘Afetlere Hazırlıklı Olmak’ başlıklı 5 gün süren çevrimiçi buluşma organize etti.
3.01.2021Ege
YALNIZ BIRAKMADI
YALNIZ BIRAKMADIKarabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, yeni yılı depremzede ailelerle birlikte karşıladı.
2.01.2021Ege
Bir yılda 3.3 milyar lira
Bir yılda 3.3 milyar lira!2020’de 3,3 milyar liralık yatırım yapan Büyükşehir harcamalarının yüzde 42’sini yatırımlara ayırdı...
31.12.2020Ege
Balıkçılara ağ dağıttı
Balıkçılara ağ dağıttıİzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ile buluştu...
31.12.2020Ege
Ege Spor Life’tan yeni yıl sayısı
Ege Spor Life’tan yeni yıl sayısıTürkiye’nin spor dergisi Spor Life’ın 16. sayısı yeni yıl özel sayısı olarak hazırlandı.
31.12.2020Ege
Bitmek bilmedi Felaketler, kabuslar... İşte 2020nin önemli olayları...
Bitmek bilmedi! Felaketler, kabuslar... İşte 2020'nin önemli olayları...2020'ye tüm dünyada olduğu gibi koronavirüs damgasını vurdu. Koronavirüsün yanı sıra deprem, sel, çığ gibi doğal afetler ve orman yangınları da 2020'de ardı ardına geldi. 24 Ocak'ta Elazığ'da, 14 Haziran'da Bingöl'de ve 30 Ekim'de İzmir'de üç büyük deprem yaşandı. Şubat ayında Van'da yaşanan çığ faciasında 42 kişi hayatını kaybetti. 21 Haziran'da Bursa'da, 13 Temmuz'da Artvin'de, 22 Ağustos'ta Giresun'da yaşanan sel felaketlerinde de can kayıpları yaşandı. ABD seçimleri yıl boyunca tartışıldı, tarihi seçimi Joe Biden kazandı. Irkçılık ve yabancı düşmanlığı gündemden düşmedi. İşte 2020'de yaşadıklarımız...
30.12.2020Gündem
Elazığspor’da Orhan Kaynak istifa etti
Elazığspor’da Orhan Kaynak istifa ettiMisli.com 2. Lig Kırmızı Grup ekibi TY Elazığspor’da Teknik Direktör Orhan Kaynak istifa etti.
31.12.2020Misli.com 2.Lig
Son dakika... Egede deprem İzmirde hissedildi
Son dakika... Ege'de deprem! İzmir'de hissedildiGelen bir son dakika haberine göre; Ege Denizi'nin Kuşadası açıklarında 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı İzmir ve çevre illerde hissedildi. Deprem, kısa süreli paniğe neden oldu. İlk belirlemelere göre, depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.
30.12.2020Gündem
VGM burs sonuçları bugün açıklanır mı Hangi tarihte açıklanacak
VGM burs sonuçları bugün açıklanır mı? Hangi tarihte açıklanacak?2020'ye veda etmemize çok az bir süre kaldı. Bu kısa zaman içerisinde VGM burs sonuçlarının açıklanıp açıklanmayacağı büyük bir heyecanla araştırılıyor. Bir gelişme olup olmadığı ise "VGM burs sonuçları bugün açıklanır mı? Hangi tarihte açıklanacak?" sorularıyla öğrenilmeye çalışılıyor.
30.12.2020Gündem
Çiğli’de deprem birimi
Çiğli’de deprem birimiÇiğli’de Başkan Utku Gümrükçü, İzmir depremi sonrası ilçede hasarlı bina tespit çalışmalarına katılan belediye görevlileri ve gönüllü mühendislerle online toplantıda bir araya geldi.
29.12.2020Ege
Esnafın yeni yıl dileği  desteklerin artması
Esnafın yeni yıl dileği desteklerin artmasıSalgından ve ardından yaşanan 30 Ekim depreminden en fazla etkilenen grupların başında gelen esnaf ve sanatkarlar, 2020’yi kayıp yıl olarak anacak.
29.12.2020Ege
Son dakika... MİT TIRlarının durdurulması davasında flaş gelişme
Son dakika... MİT TIR'larının durdurulması davasında flaş gelişme!Gelen son dakika haberine göre; Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması davasında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) 11 "sivil imamı" ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanıktan 27'sine ağırlaştırılmış müebbet ila 1 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezaları verilmesinin gerekçesi açıklandı.
29.12.2020Gündem
Tedbirli olursak yüzler gülecek
Tedbirli olursak yüzler gülecekİzmir Valisi Köşger, depremin ardından artan koronavirüs vakalarının düşüşe geçtiğini, yılbaşındaki dört günlük kısıtlamada önlemlere uyulursa hazirandaki normalleşme sürecinin rakamlarına dönüleceğini belirtti.
27.12.2020Ege
2021 burç yorumları: Bu yıl burçları neler bekliyor İşte, yıllık burç yorumları...
2021 burç yorumları: Bu yıl burçları neler bekliyor? İşte, yıllık burç yorumları...Yıllık burç yorumları ile hayatında nelerin değişeceğini öğrenmek isteyenler 2021 yılı burç yorumlarını aratıyor. Astrolog Hakan Kırkoğlu, '2021 yılında burçları neler bekliyor?' sorusuna yanıt verdi. Yıllık burç yorumları ile ön görülü davranabilir, değişikliklere önceden kendinizi hazırlayabilirsiniz. Oğlak, Kova, Balık, Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay burçlarının yorumları haberimizde...
28.12.2020Astroloji
VGM burs sonuçları açıklandı mı 2020 yükseköğrenim burs sonuçları ne zaman açıklanacak
VGM burs sonuçları açıklandı mı? 2020 yükseköğrenim burs sonuçları ne zaman açıklanacak?Birçok kurumun burs sonuçları açıklandı fakat Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün 30 Ekim'de son bulan burs başvuruları ile ilgili açıklama yapılmış değil. Adaylar yeni haftaya girilirken ve yılbaşı yaklaşırken sevindirici bir haber almak istiyor. Bu nedenle de VGM burs sonuçları açıklandı mı? 2020 yükseköğrenim burs sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu sık sık soruluyor.
27.12.2020Gündem
Hem kentin hem doğanın kalbinde
Hem kentin hem doğanın kalbinde30 Ekim’deki yıkıcı depremle sarsılan İzmir Bayraklı’da yaşayanların, alıştıkları bölgeye yakınlığı ve sağlam zemini nedeniyle ev sahibi olmak için tercih ettiği ‘Yeni Bornova’ olarak bilinen Kazımdirik Mahallesi’nde Ci Group tarafından bin konutluk bir proje hayata geçiriliyor.
26.12.2020Ege
VGM burs sonuçları açıklandı mı Duyuru geldi mi
VGM burs sonuçları açıklandı mı? Duyuru geldi mi?VGM burs sonuçları için geri sayım başlamış durumda... Başvuru yapan binlerce kişi artık müjdeli haberi bekliyor. Günbegün adaylar bir duyuru olup olmadığını sorgulayarak VGM burs sonuçları açıklandı mı? Haber var mı? sorusunu yöneltiyor.
24.12.2020Gündem
Kemeraltı Çarşısı’na  hareketlilik getirir
'Kemeraltı Çarşısı’na hareketlilik getirir'EİB Koordinatör Başkanı Eskinazi, depremden zarar gören ve boşaltılan İzmir Büyükşehir ve Konak Belediyesi hizmet binalarının tarihi çarşıya taşınması çağrısında bulundu
23.12.2020Ege
Trabzonspora iç ve dış saha fark etmiyor
Trabzonspor'a iç ve dış saha fark etmiyorSüper Lig'de deplasmanda Atakaş Hatayspor'u 1-0 mağlup eden Trabzonspor, teknik direktör Abdullah Avcı ile çıkış yakalarken, bu sezon iç ve dış sahada aynı puan başarısıyla karşılaşmalarını oynuyor.
23.12.2020Trabzonspor
Bakan Kurum, Arnavutluk Yeniden İnşa Devlet Bakanı Ahmetaj ile görüştü
Bakan Kurum, Arnavutluk Yeniden İnşa Devlet Bakanı Ahmetaj ile görüştüÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Arnavutluk'ta Yeniden İnşa Devlet Bakanı Arben Ahmetaj ile bir araya geldi.
22.12.2020Siyaset
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından önemli açıklama
 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan önemli açıklamaÇevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan açıklamada, İzmir depremi sonrası inşa edilecek konutlar için belirlenen alanın aktif fay hattı üzerinde yer aldığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
22.12.2020Ekonomi
Gatt Nedir Gatt Kelimesinin Açılımı Ne Anlama Gelir
Gatt Nedir? Gatt Kelimesinin Açılımı Ne Anlama Gelir?Gatt, uluslararası ticareti hak ve mesuliyetler bakımından düzenleyen çok taraflı önemli etkileri olan anlaşmalar arasında gösteriliyor. İthalat vergilerini azaltmak ve uluslararası ticaretin önündeki engelleri kaldırmayı hedefleyen Gatt'a dair "Gatt nedir? Gatt kelimesinin açılımı ne anlama gelir?" gibi soruların bilgilerini sizler için derledik.
DASKın hasar ödeme gücü 40 milyar TLye yükseltildi
DASK'ın hasar ödeme gücü 40 milyar TL'ye yükseltildiSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy, Türk Reasürans'ın yönetiminde kasım ayı itibarıyla Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun (DASK) hasar ödeme gücünün 40 milyar TL'ye yükseltildiğini belirterek, "DASK, tüm planlarını olası İstanbul depremini göz önünde bulundurarak yapıyor. Depreme hazır olmak için DASK'ın operasyonel ve finansal gücünü artıracak çalışmalar gerçekleştiriliyor." dedi.
20.12.2020Uzmanpara
VGM burs sonuçları açıklandı mı VGM tarafından sonuçlar ne zaman açıklanacak
VGM burs sonuçları açıklandı mı? VGM tarafından sonuçlar ne zaman açıklanacak?Binlerce öğrenci Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün burs sonuçlarını ne zaman açıklayacağını sorguluyor. 30 Ekim'de sona eren başvurular sonrası sonuç tarihi araştırmaları başlarken KYK burs sonuçları sonrası aramalar iyice hızlandı.
20.12.2020Gündem
Depremzedelere 50 bin dolar destek
Depremzedelere 50 bin dolar destekABD’deki en eski Türk derneklerinden biri olan Washington DC merkezli Türk Amerikan Derneğinin (ATA-DC), 30 Ekim’de depremle sarsılan İzmir’e destek amacıyla başlattığı bağış kampanyasında toplanan yardım 50 bin doları geçti.
19.12.2020Ege
‘Kimseyi yalnız bırakmayız’
‘Kimseyi yalnız bırakmayız’Depremde hem evini hem de işini kaybeden 17 apartman görevlisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde işe başladı
19.12.2020Ege
Son dakika Valilikten çok önemli HES uyarısı 11 Ocakta kapatılacak
Son dakika! Valilik'ten çok önemli HES uyarısı! '11 Ocak'ta kapatılacak'İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kent içi toplu ulaşımda kullanılan İzmirim Kart'ın HES kodu ile eşleştirilmesinde kart sahiplerinin dörtte birinin bu işlemi yaptığını belirterek, "Tanımlamaları yapılmayan kartlar İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararlarıyla toplu ulaşıma 11 Ocak'ta kapatılacaktır." uyarısında bulundu.
18.12.2020Gündem
VGM 2020 yükseköğrenim burs sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak
VGM 2020 yükseköğrenim burs sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?VGM burs sonuçları için sabırsız şekilde bekleniyor. 30 Ekim'de son başvuru yapılmıştı ve aradan yaklaşık 1 buçuk ay geçti. Sonuçların her an açıklanabilir olması nedeniyle VGM 2020 yükseköğrenim burs sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? soruları peş peşe geliyor.
18.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Onur ÇakırMilliyet Yazarı
Bayraklı’da dönüşüm başlıyor!30 Ekim’de İzmir’i vuran depremi kimimiz unutmuş olabilir...
12.01.2021Ege
Mustafa YılmazMilliyet Yazarı
Hasarlı binalara yapılan testler, ne kadar doğru?İzmir’de tarihin en büyük yıkımlarından birine neden olan depremin üzerinden henüz 2...
11.01.2021Ege
Onur ÇakırMilliyet Yazarı
‘Evlerinizi satmayın’Seferihisar açıklarında meydana gelen 6...
7.01.2021Ege
Kemal ÖnderoğluMilliyet Yazarı
‘Güvenli ve temiz bir kent istiyoruz’Kovid-19 süreci boyunca, başta sağlık çalışanları olmak üzere, belediye başkanları ve ekiplerinin özveriyle iş yaptığını belirten okurlarımız, 2021 beklentilerini iletti...
28.12.2020Ege
Eren AkaMilliyet Yazarı
ANKARA’NIN YAŞAM SUYUNA SAHİP ÇIKTIGri Suların Geri Kazanılması projesini hayata geçiren Gölbaşı Belediyesi, projeyi konutlarda da uygulayarak suyun bir kereden fazla kullanılmasını sağladı...
21.12.2020Ege

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirgazeteyazar yazısıvgm

30 Ekim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.