Arnavutluk

Arnavutluk

Son dakika Arnavutluk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Arnavutluk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Arnavutluk haber sayfamızda...

Arnavutluk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.670 arnavutluk haberi bulunmuştur.
Yunanistandan tehlikeli çıkış: Giritte kara suları genişletmeyi planlıyoruz
Yunanistan'dan tehlikeli çıkış: Girit'te kara suları genişletmeyi planlıyoruzYunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ülkesinin Girit Adası’nın doğusunda kara sularını genişletmeyi planladığını söyledi.
19.01.2021Dünya
Tükürün şiiri - Mehmet Akif Ersoy
Tükürün şiiri - Mehmet Akif ErsoyMehmet Akif Ersoy, 20 Aralık 1873'te İstanbul'da doğdu. Babası Fatih Medresesi müderrislerinden Mehmet Tahir Efendi, Osmanlı Devleti'ne bağlı Arnavutluk'un İpek kazasına bağlı Şuşise Köyü'nden İstanbul'a gelmiş, annesi Emine Cemile Hanım ise Buharalı Mehmet Efendi'nin kızı olarak Samsun'da doğmuştu. Mehmet Tahir Efendi, ona ebced hesabıyla doğduğu yıl olan 1290'a karşılık gelen Rağıf ismini vermişse de çevresi tarafından Akif olarak çağırıldı. Akif dışında bir de Nuriye adında bir kızları bulunuyordu. Mehmet Akif Ersoy İstiklal marşımızın yazarıdır. İstiklal marşı dışında da pek çok şiir yazmıştır. Tükürün şiiri bunlardan biridir. İşte Tükürün isimli şiirin sözleri
20.01.2021Şiirler
2. Murat Kimdir 2. Muratın Yaptıkları Ve Başlıca Katkıları Nelerdir
2. Murat Kimdir? 2. Murat'ın Yaptıkları Ve Başlıca Katkıları Nelerdir?2. Murat 1404 yılında Amasya'da doğdu. Koca Murat adıyla da bilinir. Osmanlı İmparatorluğunun 6. padişahı olan 2. Murat, 25 Haziran 1421 tarihinde tahta çıkmış ve 28 yıl boyunca hüküm sürmüştür. Yaptıklarıyla Osmanlı Devletinin yükselmesinde önemli rol oynamıştır. 2. Murat Kimdir? 2. Murat'ın yaptıkları ve başlıca katkıları nelerdir? Sizin için detaylı bir şekilde derledik.
18.01.2021Eğitim
Attila Szalai, Fenerbahçenin ikinci Macar oyuncusu oldu
Attila Szalai, Fenerbahçe'nin ikinci Macar oyuncusu olduFenerbahçe'nin Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin Apollon Limassol takımından kadrosuna kattığı Attila Szalai, kulüp tarihinin ikinci Macar futbolcusu oldu.
18.01.2021Fenerbahçe
Merkez bankaları 207 kez faiz indirdi
Merkez bankaları 207 kez faiz indirdiKüresel çapta salgınla mücadeleyle geçen ve "Büyük Duruş"un yaşandığı 2020 yılında, dünya çapında kurum ve kuruluşlar ekonomileri desteklemek için bütün imkanlarını seferber ederken, merkez bankaları da 207 kez faiz silahını çekti.
17.01.2021Uzmanpara
Son dakika... 119uncu doğum gününde Nazım Hikmete armağan ettiler
Son dakika... 119uncu doğum gününde Nazım Hikmet'e armağan ettilerGelen son dakika haberine göre, Küçükçekmece Belediyesinin Nâzım Hikmetin 119uncu doğum gününe armağan olarak nitelediği M. Melih Güneşin kaleminden Ellerinin İzinde adlı kitabının lansmanı Belediye Başkanlık Binasında yapıldı.
15.01.2021Gündem
Kurallara uymayan yapı denetim kuruluşlarına göz açtırılmadı
Kurallara uymayan yapı denetim kuruluşlarına göz açtırılmadıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğünce geçen yıl denetlenen 6 bin 450 yapı denetim firmasından 198'ine idari para cezası uygulandı.
15.01.2021Ekonomi
Pırlanta pandemide de cazibesini yitirmedi
Pırlanta pandemide de cazibesini yitirmediPandemi ile birlikte herkes yaptığı harcamaları tekrar gözden geçirerek daha az, ama daha iyi ve kalıcı şeylere yöneldi. Zen Pırlanta’nın Yönetim Kurulu Başkanı Emil Güzeliş, 2020 yılında gerçekleştirdikleri faaliyetleri ve 2021 yılına dair hedeflerini paylaştı.
14.01.2021Ekonomi
Zulj, Göztepenin ilk Avusturyalı futbolcusu
Zulj, Göztepe'nin ilk Avusturyalı futbolcusuSüper Lig'de şu ana kadar 30 ülkeden 51 yabancı oyuncuya şans veren Göztepe'de en fazla forma giyen futbolcu 96 maçla Andre Castro oldu. Sarı-kırmızılı ekipte en golcü yabancı futbolcu unvanı ise 14 golle Adis Jahovic'e ait.
12.01.2021Göztepe
‘Tutumumuz net’
‘Tutumumuz net’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile iki devletli çözüm modeli çalışmalarında gelinen aşamayı görüşürken, Ada’da da KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs için görevlendirdiği özel danışmanı Jane Holl Lute’u ağırladı.
12.01.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan Yunanistana görüşme daveti
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a görüşme davetiGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Ocak ayı içerisinde ilk toplantıyı gerçekleştirmek üzere Yunanistan'ı istikşafi görüşmelere davet ediyoruz. Ev sahibi biziz. Bu bir davettir. Umarım Yunanistan bu daveti geri çevirmez. Biz tüm meseleleri görüşmeye hazırız' ifadelerine yer verdi.
11.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ASELSANa ziyarette bulundu.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ASELSAN'a ziyarette bulundu.ASELSAN'ın Ankara Macunköy'deki yerleşkesinde, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, Oktay ve Rama'ya çalışmalarına ilişkin bilgi verdi, askeri ve sivil alanda geliştirilmiş teknolojileri tanıttı.
7.01.2021Haberler
Bakan Soyludan HDP önünde evlat nöbetindeki ailelere ziyaret
Bakan Soylu'dan HDP önünde evlat nöbetindeki ailelere ziyaretİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 184 ailenin HDP Diyarbakır İl binası önündeki evlat nöbetine destek ziyaretinde bulundu.
7.01.2021Siyaset
Arnavutluk Başbakanı Rama ASELSANı ziyaret etti
Arnavutluk Başbakanı Rama ASELSAN'ı ziyaret ettiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ASELSAN'a ziyarette bulundu.
7.01.2021Ekonomi
Fuat Oktay, Arnavutluk Başbakanı ile SSByi ziyaret etti
Fuat Oktay, Arnavutluk Başbakanı ile SSB'yi ziyaret ettiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı'nı (SSB) ziyaret ettiğini belirtti.
7.01.2021Siyaset
Arnavutluk ile  yeni bir sayfa
Arnavutluk ile yeni bir sayfaCumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Rama’yı ağırladı. Erdoğan, “FETÖ’nün iki ülke arasındaki ilişkileri zehirlemesine izin vermeyeceğiz” derken Rama, “İlişkilerde yeni sayfa açmak için güçlü bir irade gördük” dedi
7.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğandan net mesaj: İlişkileri zehirlemesine izin vermeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: İlişkileri zehirlemesine izin vermeyeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Rama ile ortak basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "FETÖ'nün iki ülke arasındaki ilişkileri zehirlemesine izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.
6.01.2021Haberler
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan net mesaj: İlişkileri zehirlemesine izin vermeyeceğiz
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: İlişkileri zehirlemesine izin vermeyeceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Rama ile ortak basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "FETÖ'nün iki ülke arasındaki ilişkileri zehirlemesine izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.
7.01.2021Siyaset
Kritik isim Beştepede Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıladı
Kritik isim Beştepe'de! Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'yı resmi törenle karşıladı.
6.01.2021Siyaset
Son dakika... Arnavutluk Başbakanı Beştepede Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıladı
Son dakika... Arnavutluk Başbakanı Beştepe'de! Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Rama'yı resmi törenle karşıladı.
6.01.2021Siyaset
Arnavutluk Başbakanı bugün Ankara’ya geliyor
Arnavutluk Başbakanı bugün Ankara’ya geliyorArnavutluk Başbakanı Edi Rama, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle bugün Türkiye’ye resmi ziyarette bulunacak.
6.01.2021Siyaset
İstanbulspor, Arnavut futbolcu Valon Ethemiyi transfer etti
İstanbulspor, Arnavut futbolcu Valon Ethemi'yi transfer ettiTFF 1. Lig ekiplerinden İstanbulspor, Arnavut futbolcu Valon Ethemi'yi kadrosuna dahil etti.
5.01.20211.Lig
Avrupada vizesiz 12 rota
Avrupa'da vizesiz 12 rotaAvrupa, Türk turistler için en çok revaçta olan rota. Yurt dışında çıkan pek çok Türk, tercihi Avrupa ülkelerinden yana kullanıyor. Coğrafi yakınlığı ve kültürel etkenler bu noktada en belirleyici unsurlar arasında. Ancak pek çok Avrupa ülkesinde uygulanan Schengen Vizesi ve benzeri diplomatik prosedürler turistleri farklı arayışlara da yönlendiriyor. İşte Avrupa'nın en batısından doğusuna Avrupa'da vizesiz seyahat edebileceğiniz rotalar.
4.01.2021Tatil
Komuta Türkiye’de
Komuta Türkiye’deTürkiye, Ukrayna Krizi sırasında kurulan Çok Yüksek Hazırlık Seviyeli Müşterek Görev Kuvveti’nin komutasını Polonya’dan devraldı
3.01.2021 Dünya
Korkutan uyarı Türkiye’nin her tarafı kırmızı
Korkutan uyarı! 'Türkiye’nin her tarafı kırmızı'Hırvatistan'da meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem komşu ülkelerde de hissedildi. Bölgede deprem paniği yaşanırken, Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, "Levhaların birleştiği noktalarda mutlaka deprem olacaktır ve 2021’de depremler devam edecektir. Hırvatistan’da meydana gelen depremde bu yapılar da yıkıldı çünkü bölge eski yapı stokları ile dolu. Özellikle de Almanya’daki yönetmeliklere baktığınızda yine deprem dayanıklılık yüklemesinin yapılmadığını görüyoruz. Hasarlı, eski binalardan vazgeçmelerini ve bu bölgeleri daha dayanıklı hale getirmeleri gerekiyor” dedi.
31.12.2020Haberler
Korkutan uyarı Türkiye’nin her tarafı kırmızı
Korkutan uyarı! 'Türkiye’nin her tarafı kırmızı'Hırvatistan'da meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem komşu ülkelerde de hissedildi. Bölgede deprem paniği yaşanırken, Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, "Levhaların birleştiği noktalarda mutlaka deprem olacaktır ve 2021’de depremler devam edecektir. Hırvatistan’da meydana gelen depremde bu yapılar da yıkıldı çünkü bölge eski yapı stokları ile dolu. Özellikle de Almanya’daki yönetmeliklere baktığınızda yine deprem dayanıklılık yüklemesinin yapılmadığını görüyoruz. Hasarlı, eski binalardan vazgeçmelerini ve bu bölgeleri daha dayanıklı hale getirmeleri gerekiyor” dedi.
31.12.2020Gündem
Çavuşoğlu yeni Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakanı Xhaçka ile görüştü
Çavuşoğlu yeni Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakanı Xhaçka ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakanı Olta Xhaçka ile telefon görüşmesi yaptı.
30.12.2020Siyaset
Son dakika... Türkiye yeni yılda NATOda önemli görev üstleniyor
Son dakika... Türkiye yeni yılda NATO'da önemli görev üstleniyorGelen son dakika haberine göre, Türkiye, NATO bünyesindeki Çok Yüksek Hazırlık Seviyeli Müşterek Görev Kuvveti'nin (VJTF) komutasını 1 Ocak 2021'de devralacak.
30.12.2020Dünya
Son dakika... Hırvatistanda deprem fırtınası 6.4 büyüklüğünde deprem oldu
Son dakika... Hırvatistan'da deprem fırtınası! 6.4 büyüklüğünde deprem olduPazartesi günü 5.2 ve 5 büyüklüğündeki depremlerle sarsılan Balkan ülkesinde, bugün aynı noktada 6.3'lük deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) verilerine göre, şiddetli sarsıntı aralarında Almanya, Çekya, İtalya ve Avusturya'nın da bulunduğu 15 ülkede hissedildi. Yerel medya çok bir can kaybı ve çok sayıda yaralı olduğunu duyurdu, ilk gelen görüntüler Hırvatistan'da birçok binanın yıkıldığını gösteriyor. Bir yerel televizyon muhabiri, artçı şoka canlı yayın sırasında yakalandı. Hırvatistan'ın kuzey komşusu Slovenya, depremin ardından nükleer santralini kapattı.
29.12.2020Dünya
Yunanistan, İyon Denizinde kara sularını 12 mile çıkardı
Yunanistan, İyon Denizi'nde kara sularını 12 mile çıkardıYunanistan'da, İyon Denizi'nde kara sularının 6 milden 12 mile çıkarılmasıyla ilgili kararname, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
27.12.2020Dünya
Dönüşüm kredisine 200 bin TL  limit
Dönüşüm kredisine 200 bin TL limit!Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, riskli yapıların dönüşümü kapsamında 125 bin liraya kadar düşük faiz desteği sağlanan ‘Kentsel Dönüşüm Kredisi’nde limitin 200 bin liraya çıkacağını açıkladı
26.12.2020Ekonomi
Bakan Kurum açıkladı Meclis Genel Kurulundan geçti...
Bakan Kurum açıkladı! Meclis Genel Kurulu'ndan geçti...Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Dün, Türkiye Çevre Ajansının kurulması, Sıfır Atık'ın yaygınlaşması ve çevre dostu ulaşımın desteklenmesi gibi birçok maddeyi içeren kanun, Gazi Meclisimizin Genel Kurulu'ndan geçti. Milletimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." dedi.
25.12.2020Siyaset
TOKİ’den Arnavutluk’a 522 konut
TOKİ’den Arnavutluk’a 522 konutCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TOKİ tarafından Arnavutluk’ta inşa edilecek konutların, Türkiye - Arnavutluk dostluğunun yeni bir nişanesini teşkil edeceğini belirterek, “En kısa zamanda konutların ilk etabını tamamlayıp, depremde evlerini kaybeden kardeşlerimize teslim etmeye başlayacağız” dedi.
24.12.2020Ekonomi
Son dakika... Türkiye Çevre Ajansının kurulması teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Son dakika... Türkiye Çevre Ajansının kurulması teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
24.12.2020Siyaset
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere müjdeyi verdi Yüzde 18 zam
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere müjdeyi verdi! Yüzde 18 zamGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencilerine burs müjdesi verdi. 2021 yılında verilecek burs ve kredi miktarının belirlendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2021 yılında öğrencilerime vereceğimiz burs ve kredi miktarını belirledik. Lisansta 550'den 650 liraya çıkarmış bulunuyoruz. Aynı şekilde 1100 lira olan yüksek lisansı da 1300 liraya çıkarıyoruz. Doktorada ise 1650 lira olan ödemeyi 1950 liraya çıkarmış oluyoruz. Ocak ayında öğrencilerin hesaplarına burs ve kredi olarak bu miktarlar yatırılacaktır" diye konuştu. Buna göre, lisans öğrencilerinin alacağı miktarda yaklaşık yüzde 18 artış sağlanmış oldu. Asgari ücret konusunda da konuşan Erdoğan, "Görüşmeler belli yere gelsin o zaman konuşalım" dedi.
23.12.2020Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ tarafından Arnavutluk'ta inşa edilecek konutların, Türkiye-Arnavutluk dostluğunun yeni bir nişanesini teşkil edeceğini belirterek, "İnşallah, en kısa zamanda konutların ilk etabını tamamlayıp, depremde evlerini kaybeden kardeşlerimize teslim etmeye başlayacağız." dedi.
23.12.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Kalkandelen’deki Maarif Okullarını ziyaret etti
TBMM Başkanı Şentop, Kalkandelen’deki Maarif Okullarını ziyaret etti21 Aralık Türkçe Eğitim Günü dolayısıyla Kuzey Makedonya’da bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye Maarif Vakfına bağlı ülkenin kuzeybatısındaki Kalkandelen’de bulunan Uluslararası Maarif Okullarını ziyaret etti.
22.12.2020Siyaset
Bakan Kurum, Arnavutluk Yeniden İnşa Devlet Bakanı Ahmetaj ile görüştü
Bakan Kurum, Arnavutluk Yeniden İnşa Devlet Bakanı Ahmetaj ile görüştüÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Arnavutluk'ta Yeniden İnşa Devlet Bakanı Arben Ahmetaj ile bir araya geldi.
22.12.2020Siyaset
ÖZEL | Haluk Yıldırımdan ayrılık sonrası Ufuk Sarıca açıklaması Seçeneğimiz kalmamıştı
ÖZEL | Haluk Yıldırım'dan ayrılık sonrası Ufuk Sarıca açıklaması! "Seçeneğimiz kalmamıştı"Sürpriz hoca değişiminin ardından ilk kez konuşan Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, kararın kaçınılmaz olduğunu söyledi
22.12.2020Milli Takım
CHP’li Kılıç, TBMM’ye Türk futbolunu sordu
CHP’li Kılıç, TBMM’ye Türk futbolunu sorduCHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç öncülüğünde, Türk futbolunun uluslararası alandaki başarısız sonuçlarının nedenlerinin araştırılması ve alınacak önlemlerin belirlenmesi için Meclis araştırması istendi...
20.12.2020Ege
Cmr Nedir Lojistikte Cmr Taşıma Belgesi Neden Kullanılır
Cmr Nedir? Lojistikte Cmr Taşıma Belgesi Neden Kullanılır?Gerek deniz taşımacılığında gerekse de karayolu taşımacılığında uluslararası düzeyde pek çok anlaşma bulunmaktadır. Bu anlaşmalar taşımacılık ilkelerini standardize eder ve tarafların sorumluluklarını bilmesine yarar. Bu anlaşmalardan biri de CMR Anlaşması'dır. Peki, CMR Anlaşması nedir ve neden kullanılır? İşte tüm merak edilenler
Mecelle nedir, hükümleri nelerdir
Mecelle nedir, hükümleri nelerdir?Mecelle 1868-1876 yılları arasında Ahmet Cevdet Paşa başkanlığındaki bir komisyon tarafından derlenen İslami Özel Hukuk (Medeni Hukuk) kuralları olarak bilinmektedir. Osmanlı İmparatorluğu'nun son yarım yüzyılında şer'i mahkemelerde hukuki dayanak olarak kullanılan Mecellle 99 genel hukuk genelgesini içerir. Konuları arasında Büyu, İcar (kira), Kefalet, Havale, Rehin, Emanet, Hibe, Gasp ve İtlaf, Hacir, İkrah ve Şuf'a, Enva-ı Şirket (ortaklık çeşitleri), Vekâlet, Sulh ve İbra, İkrar (borcu kabul etme), Dava, Beyyinat ve Tahlif (kanıt ve delil), Kaza (yargı) yer almaktadır.
16.12.2020Gündem
Bahçeşehir Koleji, Avrupaya galibiyetle veda etti
Bahçeşehir Koleji, Avrupa'ya galibiyetle veda ettiBasketbol ULEB Avrupa Kupası A Grubu 10. ve son hafta maçında Bahçeşehir Koleji, İtalya temsilcisi Umana Reyer'i 34 sayı farkla 108-74 yendi.
15.12.2020Basketbol
Son dakika | Sporda 2020 yılı böyle geçti
Son dakika | Sporda 2020 yılı böyle geçti!2020 yılını uğurlamaya hazırlanıyoruz. Kovid-19 sporu da sekteye uğrattı. ABD'li efsane basketbolcu Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızı Gianna, California'daki helikopter kazasında hayatını kaybetti. Futbol efsanesi Diego Armando Maradona da hayata gözlerini yumdu. İşte sporda 2020'nin olayları...
15.12.2020Skorer
Son dakika - Fenerbahçenin eski teknik direktörü Otto Bariç hayatını kaybetti
Son dakika - Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Otto Bariç hayatını kaybetti!Fenerbahçe'nin eski teknik direktörlerinden Otto Bariç corona virüs nedeniyle vefat etti. TFF ve Fenerbahçe Kulübü, Bariç için başsağlığı mesajı yayımladı
14.12.2020Fenerbahçe
Son dakika | İbrahim Çolak Artistik Cimnastik Şampiyonasında altın madalya kazandı
Son dakika | İbrahim Çolak Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda altın madalya kazandıAvrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda milli sporcu İbrahim Çolak, halka aletinde altın madalya kazandı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli sporcu İbrahim Çolak'ı telefonla arayarak tebrik etti.
13.12.2020Diğer
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü ziyareti öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü ziyareti öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladıCumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’a ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Biden konusundan asgari ücret görüşmelerine kadar birçok soruya cevap verdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık açıklamalarıyla ilgili soruyu da cevaplayan Erdoğan, "Eğer aday olacaksa, gerçekten böyle bir şey düşünüyorsa, partisi için de ülkemiz için de isabetli olur." dedi. Yargıda reform sürecine değinen Erdoğan, Selahattin Demirtaş'la ilgili sorulan bir soruya ise, "Yargının işine müdahale etmek benim haddime değil ama Selahattin Demirtaş gibi teröristin, varsa, sözde hakkını koruyacak değiliz." ifadelerini kullandı.
9.12.2020Haberler
Son dakika Kılıçdaroğlu’nun adaylık açıklamasına Erdoğan’dan ilk yorum
Son dakika! Kılıçdaroğlu’nun adaylık açıklamasına Erdoğan’dan ilk yorumCumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’a ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Biden konusundan asgari ücret görüşmelerine kadar birçok soruya cevap verdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık açıklamalarıyla ilgili soruyu da cevaplayan Erdoğan, "Eğer aday olacaksa, gerçekten böyle bir şey düşünüyorsa, partisi için de ülkemiz için de isabetli olur." dedi. Yargıda reform sürecine değinen Erdoğan, Selahattin Demirtaş'la ilgili sorulan bir soruya ise, "Yargının işine müdahale etmek benim haddime değil ama Selahattin Demirtaş gibi teröristin, varsa, sözde hakkını koruyacak değiliz." ifadelerini kullandı.
9.12.2020Siyaset
A Milli Takımın Dünya Kupası Elemelerindeki rakipleri belli oldu
A Milli Takım'ın Dünya Kupası Elemeleri'ndeki rakipleri belli oldu2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde G Grubu'na düşen A Milli Takım'ın rakipleri; Hollanda, Norveç, Karadağ, Letonya ve Cebelitarık oldu.
7.12.2020Futbol

Yazar Sonuçları

Cem KılıçMilliyet Yazarı
‘Asgari ücretli’ için destek devam etmeliBugünlerde çalışma hayatımızın gündeminde asgari ücretin 2021’de ne kadar olacağı konusu var...
23.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

arnavutlukCumhurbaşkanıRecep Tayyip ErdoğanYunanistanTürkiye

Arnavutluk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.