Aso

Aso

Son dakika ASO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ASO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ASO haber sayfamızda...

Aso

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 216 aso haberi bulunmuştur.
Japonyada kabine 2021 bütçe taslağını onayladı
Japonya'da kabine 2021 bütçe taslağını onayladıJaponya’da kabine 106,61 trilyon yen (1,03 trilyon dolar) hacmindeki 2021 mali yılı bütçe taslağını onayladı.
22.12.2020Uzmanpara
Japonyada kabine 2021 bütçe taslağını onayladı
Japonya'da kabine 2021 bütçe taslağını onayladıJaponya’da kabine 106,61 trilyon yen (1,03 trilyon dolar) hacmindeki 2021 mali yılı bütçe taslağını onayladı.
22.12.2020Ekonomi
Dijital yuanı yakından izlemek gerekli
'Dijital yuanı yakından izlemek gerekli'Japonya Maliye Bakanı Taro Aso, Çin'in dijital yuan konusundaki ilerleyişi konusunda şeffaflığını devam ettirmesi gerektiğini belirtirken, bu konunun yakından takip gerektirdiğini de vurguladı.
24.11.2020Uzmanpara
Hızlı bir vergi artışı yapmayacağız
'Hızlı bir vergi artışı yapmayacağız'Japonya Maliye Bakanı Taro Aso, hükümetin hızla bir vergi artışı gibi bir planının bulunmadığını söyledi.
18.11.2020Uzmanpara
Irak Kürt Bölgesel Yönetiminde okullar bir ay tatil edildi
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde okullar bir ay tatil edildiKoronavirüs salgınının önüne geçemeyen IKBY, yüz yüze eğitimi 1 Aralık 2020 tarihine kadar erteledi.
1.11.2020Dünya
Göreve geldi ilk mesajını verdi Öncelik...
Göreve geldi ilk mesajını verdi! 'Öncelik...'Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, yeni kabinenin en önemli önceliklerinin yeni tip corona virüs (covid-19) salgınının kontrol altında tutulması ile ekonominin yeniden canlandırılması olacağını söyledi.
16.09.2020 Dünya
Japonya’da Abe kabinesi istifa etti
Japonya’da Abe kabinesi istifa ettiJaponya’da iktidardaki Liberal Demokrat Parti (LDP) liderliğine seçilen Suga Yoşihide’nin başbakanlığı üstlenmesi öncesi, mevcut Abe Şinzo kabinesi istifasını sundu.
16.09.2020Dünya
Japonyada Suga resmen aday
Japonya'da Suga resmen adayBaşbakan Abe'nin istifasıyla boşalan koltuk için kabinenin iki numaralı ismi adaylık açıkladı, parti içinde her grubun destekleyebileceği bir siyasi geçmişe sahip olan Suga'nın yarışın 'en güçlü adayı' olacağı tahmin ediliyor.
2.09.2020Dünya
Çin’deki vaka ve ölümler incelendi: Orta yaşta risk yüksek
Çin’deki vaka ve ölümler incelendi: Orta yaşta risk yüksekÇin anakarasındaki Kovid-19 ölümleri ve hastanede tedavi edilen vakalarla ilgili yapılan araştırma, hastalıktan ölüm oranının yüzde 1.38 olduğunu ve orta yaştan itibaren riskin ciddi oranda arttığını ortaya koydu
1.04.2020Dünya
Paket paket karşı hamle
Paket paket karşı hamlePiyasalarda önceki gün koronavirüs ve petrol kaynaklı sert kayıpların ardından dün ABD, Japonya ve İtalya’dan mali destek açıklaması geldi. Bu beklentiyle piyasa toparlanma sinyali verdi
11.03.2020Ekonomi
Tek tek açıkladılar Japonya ve İtalya`dan koronavirüs paketi
Tek tek açıkladılar! Japonya ve İtalya`dan koronavirüs paketiDünyayı etkisi altına alan koronavirüs bazı ülkelerin ekonomisini de derinden sarsıyor. Japonya ve İtalya bu sarsıntıyı gidermek adına yeni yollar arıyor. Buna göre; Japonya koronavirüsün ekonomiye etkisini gidermek için 4.1 milyar dolarlık paket açıklarken İtalya 10 milyar euroluk mali paket açıklıyor.
10.03.2020Ekonomi
Aso Nedir Aso Kan Değeri Kaç Olmalı Yüksekliği Ve Düşüklüğü Nedenleri
Aso Nedir? Aso Kan Değeri Kaç Olmalı? Yüksekliği Ve Düşüklüğü NedenleriASO kan tahlillerinde görülen bir değerdir. Vücudun mikroplara karşı geliştirdiği savunma mekanizmasının en önemli olan antikorlarından biridir. ASO değeri kandaki düşüşü veya yükselişi birçok farklı nedenden kaynaklanabilir. ASO ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizler için hazırladık.
9.03.2020Sağlık
Ruanda’dan Türk müteahhitlere çağrı: 560 bin konut ihtiyacımız var
Ruanda’dan Türk müteahhitlere çağrı: 560 bin konut ihtiyacımız varAnkara Sanayi Odası(ASO) ile Ruanda Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile düzenlenen “Ruanda Yatırım İmkanları Toplantısı” ASO’da yapıldı. Başta enerji, inşaat malzemeleri, gıda işleme, madencilik, tekstil ve mobilya ürünlerinde çok ciddi bir yatırım potansiyeline sahip olduğunu söyleyen Ruanda'nın Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza, "Ülkemizde 560 bin konut ihtiyacı bulunmakta. Sadece bu yıl 30 bin konutun ihalesini gerçekleştireceğiz. Türk müteahhitlik firmalarının uluslararası pazarlarda elde ettikleri başarıları ve bunların çoğunun ASO üyesi olduğunu biliyoruz. Bu firmalar ülkemize gelsinler, çok büyük potansiyel ve iş imkanları var” dedi.
30.01.2020Ekonomi
İş dünyası Türkiyenin Otomobilini değerlendirdi
İş dünyası Türkiye'nin Otomobilini değerlendirdiRenault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, ön gösterimi yapılan Türkiye'nin Otomobiline ilişkin, "Ön gösterim aracı tasarım olarak son derece şık, albenisi son derece yüksek. Bu işlerde araç ekonomisi kadar tasarım ekonomisi de önem taşır. Çok güçlü bir tasarım olduğunu görüyorum hem SUV hem de sedan modelinde." dedi.
27.12.2019Ekonomi
ASO’dan ‘yüksek gelire  yüksek vergi’ye destek
ASO’dan ‘yüksek gelire yüksek vergi’ye destekHükümetin, “yüksek gelire yüksek vergi” prensibi getiren yeni vergi yasası çalışmalarına iş dünyasından destek geldi.
24.10.2019Ekonomi
Milliyet Sanat’da bu ay... ‘Madame X’in şifreleri
Milliyet Sanat’da bu ay... ‘Madame X’in şifreleriMilliyet Sanat dergisinin haziran kapağında yeni albümü ‘Madame X’i 14 Haziran’da yayınlayacak pop müziğin yıldız ismi Madonna yer alıyor
2.06.2019Gündem
Bakan Varank: Sanayicimize güveniyoruz
Bakan Varank: Sanayicimize güveniyoruzSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Sanayicimize güveniyor, karşı karşıya kaldığı her türlü sorunu çözmek ve yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek adına var gücümüzle çalışıyoruz." dedi.
7.02.2019Ekonomi
Ankara Sanayi Odası 55 yaşında
Ankara Sanayi Odası 55 yaşındaAnkara Sanayi Odası (ASO) 55. yaşını kutluyor. ASO Başkanı Nurettin Özdebir konuyla ilgili açıklamasında, "ASO, Ankara'nın, bin yıllık üretim geleneğinden geleceğini üreten 55 yıllık bir güç birliği. ASO ile Ankara, artık kendisine dünya kenti rotası çizmiş, yüksek teknolojinin başkenti ve Türkiye'nin önemli bir gücü" dedi.
18.11.2018Ekonomi
ASO Yüksek İstişare Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi
ASO Yüksek İstişare Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdiAnkara Sanayi Odası (ASO) Yüksek İstişare Kurulu, ilk toplantısını Nurettin Özdebir başkanlığında gerçekleştirdi.
28.10.2018Ekonomi
Ekonomide bahar ayları tekrar gelecek
Ekonomide bahar ayları tekrar gelecekAnkara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, "Ekonominin yüzde 50'si moraldir. Türkiye'nin geleceğine inanıyorum. Mevsimin bazen kış olduğu, fırtınalı günlerin yaşandığı zamanlar olacak ama bahar ve yaz ayları da tekrar gelecek." dedi.
24.10.2018Ekonomi
ASOdan üyelerine kredi desteği
ASO'dan üyelerine kredi desteğiASO, KOBİ Destek Kredisi Kampanyası ile 3. kez üyelerine 38,5 milyon liralık düşük faizli kredi kullandıracak. Asgari limiti 50 bin lira, azami limiti 200 bin lira olan kredi, ilk 6 ay ana para ödemesiz, sonraki 12 ay eşit taksitli, toplam 18 ay vadeli olarak geri ödenecek.
24.09.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğanın çağrısına Ankaralı sanayicilerden destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına Ankaralı sanayicilerden destekAnkara'nın iş dünyası temsilcileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "sanayicilerin döviz satın almak için bankalara gitmemeleri" yönündeki çağrısına destek vererek kimsenin bireysel menfaatlerini ülke menfaatinin üstünde tutmaması gerektiğini ifade etti.
13.08.2018Ekonomi
Mesleki yeterlilik belgesi sınav ücretlerini ASO ödeyecek
"Mesleki yeterlilik belgesi" sınav ücretlerini ASO ödeyecekASO, üyesi olan firmalarda çalışan işçilerin, belge zorunluluğu bulunan mesleklerdeki, branşlara göre 500 ila bin lira arasında değişen mesleki yeterlilik belgesi sınav ücretlerini karşılayacak.
8.07.2018Ekonomi
Zeybekci: Türkiye’nin zaman kaybına tahammülü yok
Zeybekci: Türkiye’nin zaman kaybına tahammülü yokEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Mademki seçimler yapılacak, gündeme geldi, işimize bakmamız lazım. Türkiye’nin zaman kaybına tahammülü yok." dedi.
19.04.2018Ekonomi
Abe’nin başını yakan okul
Abe’nin başını yakan okul Japonya’da bir kamu arazisinin, Başbakan Şinzo Abe’nin eşi Akie Abe ile bağlantılı bir özel okula çok ucuz fiyata satılması skandalı büyüyor.
12.03.2018Dünya
Bitcoin fiyatları saatler içerisinde tarihi düşüş yaşadı
Bitcoin fiyatları saatler içerisinde tarihi düşüş yaşadıBitcoin fiyatları Japonya'dan gelen son dakika haberleri ve bir kripto para piyasasında sözü geçen bir yatırımcının sürekli satış yaptığını tweet atması nedeniyle saatler içerisinde yüzde 20 değer kaybederek 16 bin 500 doların altında indi.
20.12.2017Teknoloji
Normalleşme çabası
Normalleşme çabasıIrak ordusu, Kerkük’te tamamen kontrolü sağlarken, hayatın normale dönmesine çalışılıyor. Bazı mahallelerde ise Bağdat’tan gelen listedekilere yönelik operasyonlar yapıldığı belirtiliyor
18.10.2017Dünya
FETÖcüler beni tehdit etti
"FETÖ'cüler beni tehdit etti"ASO Başkanı Nurettin Özdebir "Maalesef FETÖ'cüler hala (oda ve borsalarda) aktif bir şekilde çalışıyor. Alan hakimiyeti sağlamak için bütün odalarda bu anlamda bir baskı var. Eski sivri kişiler çıkmasalar bile ya kripto kişileri ya da birlikte olmaktan menfaat gördüklerini öne sürüyorlar. Bu konuda ilgili yerlere bir liste sunduk. Daha sonra o listeyi herkes duydu. O listede ismi olanlar beni tehdit ettiler" dedi.
8.10.2017Ekonomi
‘Her acı bir şey öğretiyor’
‘Her acı bir şey öğretiyor’‘Kadın Liderliğine Değişen Bakışlar’ paneline katılan iş kadınları karşılarına çıkarılan toplumsal engelleri ve baskıları nasıl aştıklarını paylaştı...
7.03.2017Gündem
Irak Petrol  Bakanlığından açıklama: Kesinlikle kabul  etmiyoruz
Irak Petrol  Bakanlığı'ndan açıklama: Kesinlikle kabul  etmiyoruzIrak Petrol Bakanlığı, Kürdistan Yurtseverler Birliği'ne  (KYB) bağlı Peşmerge güçlerinin Kerkük'teki petrol kuyularını ele geçirmesini  kabul etmediklerini duyurdu.
7.03.2017Dünya
İş dünyasından sert tepki
İş dünyasından sert tepkiSivil toplum kuruluşları ve iş dünyasından yapılan açıklamalarda,  Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırı sonucu öldürülmesi  kınandı.
20.12.2016Ekonomi
Yeryüzündeki cehennem: Beppu
Yeryüzündeki cehennem: BeppuJaponya'nın Kyushu adasında bulunan kaplıcalarıyla ünlü Beppu şehri buharla kaplı havasıyla yeryüzündeki cehennemi andırıyor. Bu jeotermal aktivitenin sebebi şehrin, Japonya'nın en büyük yanardağı olan Mount Aso'ya 96 kilometre uzaklıkta olması.
1.06.2017Tatil
Aso’nun dumanı 11 bin metrede
Aso’nun dumanı 11 bin metredeJaponya’nın güneyinde bulunan Aso Yanardağı’nda yılın en büyük püskürmesi meydana geldi.
8.10.2016Dünya
Bütün kent griye büründü
Bütün kent griye büründüJaponya'nın güneyinde bulunan Aso Yanardağı'nda yılın en büyük püskürmesi meydana geldi. 11 bin metre yükseğe ulaşan dumanlar sebebiyle yanardağ yakınındaki tüm yerleşim yerleri külle kaplandı.
8.10.2016Dünya
Bütün kent griye büründü
Bütün kent griye büründüJaponya'nın güneyinde bulunan Aso Yanardağı'nda yılın en büyük püskürmesi meydana geldi. 11 bin metre yükseğe ulaşan dumanlar sebebiyle yanardağ yakınındaki tüm yerleşim yerleri külle kaplandı.
8.10.2016Dünya
Kürt olmayana tapu yok
Kürt olmayana tapu yokKürt olmayanların Germiyan bölgesinde gayrımenkul edinmesine izin verilmediği bildirildi
15.06.2016Gündem
Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu - 03 Mayıs 2016
Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? - 03 Mayıs 2016Ekonomi dünyasını sarsan haber altın fiyatlarından geliyor. Çeyrek altının fiyatları 190,23 liraya çıkması yatırımcıları hareketlendirdi. 03 mayıs altın fiyatlarına baktığımızda İstanbul Kapalıçarşı'da 117,01 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altının gramı 117,04 liradan satılmakta. İşte altın fiyatlarındaki son durum...
3.05.2016Gündem
Japonya ikinci depremle sarsıldı: Ölü ve yaralılar var
Japonya ikinci depremle sarsıldı: Ölü ve yaralılar var7.3 büyüklüğündeki depremde 19 kişi öldü, 900'den fazla  kişi yaralandı. Enkaz altında kalanların bulunması için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
16.04.2016Dünya
Aso Yanardağı faaliyete geçti
Aso Yanardağı faaliyete geçtiJaponya’nın güneyindeki Kyuşu Adası’nda bulunan ve ülkenin en büyük aktif volkanı Aso Yanardağı faaliyete geçti.
14.09.2015Gündem
Japon devinde skandal İstifa ediyor
Japon devinde skandal! İstifa ediyorJapon teknoloji devi Toshiba'nın Üst Yöneticisi Hisao Tanaka, şirket kazançlarının şişirildiğini ortaya koyan skandal nedeniyle istifa ediyor.
21.07.2015Ekonomi
Korkunç tehdit ve IŞİD’e takas teklifi
Korkunç tehdit ve IŞİD’e takas teklifiPeşmerge Güçleri, bazı Sünni Arap kanaat önderleri aracılığıyla, IŞİD örgütüne esir takası önerdiği belirtildi.
17.03.2015Dünya
Abenomi’nin ikinci zaferi
Abenomi’nin ikinci zaferiJaponya’da dün yapılan erken genel seçimlerde Başbakan Shinzo Abe’nin partisi mecliste üstünlük sağlayarak bir kez daha zafer elde etti.
14.12.2014Dünya
Dünya devi çöktü
Dünya devi çöktüJaponya üst üste 2. çeyrek daralma yaşayarak şaşırtıcı bir biçimde resesyona girdi. Ülke ekonomisinin yüzde 2.1 büyümesi bekleniyordu.
18.11.2014Ekonomi
IŞİD’den kaçtı, şimdi Türkiye’de tek başına
IŞİD’den kaçtı, şimdi Türkiye’de tek başınaIŞİD’den kaçıp Türkiye’ye sığınan göçmenlerden Heyfo Aso Türkiye’de yalnız kaldı.
22.09.2014Gündem
Dünyanın en genç girişimcilik organizasyonu Bursada yapıldı
Dünyanın en genç girişimcilik organizasyonu Bursa'da yapıldıJunior Chamber International (JCI) Türkiye“İnsanlığa hizmet yaşamın en güzel uğraşıdır”sloganı ile 2014 yılında toplumun pozitif değişimine katkı sağlayacak projeleri için çalışmalarına başladı.
8.01.2014Ekonomi
Erdoğan Bayraktar istifa etmemiş
Erdoğan Bayraktar istifa etmemişYolsuzluk soruşturmasında çocukları tutuklanan Bakanlar Güler ve Çağlayan ‘Çirkin oyunu bozmak’ açıklamasıyla istifa etti. Erdoğan Bayraktar ise zehir zemberek açıklama sonrası istifa ettiğini duyurmuştu. Ancak Resmi Gazetede ilginç bir durum ortaya çıktı. Bayraktar istifa etmemiş, görevden alınmış.
26.12.2013Gündem
Başbakanın başka bir adres vermesi lazım
"Başbakan'ın başka bir adres vermesi lazım"Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, işçi ve işveren sendikalarının, kıdem tazminatı görüşmelerinde çoğunluğu temsil edemeyeceğini savunarak, "Her iki taraf açısından yüzde 1'i, yüzde 3'ü temsil eden insanlarla masaya oturmak geri kalan yüzde 90'a yapılan zulümdür" dedi...
19.10.2013Ekonomi
Bağış, Olayları hiç kimse partimizle ilişkilendirmeye kalkışmasın
Bağış, 'Olayları hiç kimse partimizle ilişkilendirmeye kalkışmasın'Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, 'Olayları hiç kimse partimizle ilişkilendirmeye kalkışmasın' dedi.
24.09.2013Siyaset

Yazar Sonuçları

Asu MaroMilliyet Yazarı
Ortak yapım projesine sevinmekDaha ortada pandemi gibi her şeyi altüst eden bir faktör yokken, Türkiye tiyatrosunun en büyük sorunu nedir diye konuşulduğunda birinci sırayı salon alırdı, ikinciyi metin...
29.10.2020Gündem
Güngör UrasMilliyet Yazarı
2016’da nasıl uçarız?Seçim sonu iş dünyasının önde gelen kuruluşlarının başkanları bekleyişlerini sıraladı...
3.11.2015Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

asojaponyaekonomikoronavirüskabine

Aso ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.