Avrasya

Avrasya

Son dakika Avrasya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Avrasya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Avrasya haber sayfamızda...

Avrasya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.824 avrasya haberi bulunmuştur.
Karaismailoğlu: Türkiye lojistik süper güç oldu
Karaismailoğlu: Türkiye lojistik süper güç olduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ulaştırma ve haberleşme alanında büyük bir gayret ortaya koyduklarını belirterek "Türkiye, bugün bölgesiyle ve dünyayla bağlantılı hale gelmiş, Avrupa, Asya ve Afrika üçgeninin ticari koridorlarına hükmeden bir lojistik süper güç olmuştur” dedi.
15.01.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Türkiye lojistik süper güç olmuştur
Bakan Karaismailoğlu: Türkiye lojistik süper güç olmuşturUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türkiye bugün bölgesiyle ve dünyayla bağlantılı hale gelmiş, Avrupa, Asya ve Afrika üçgeninin ticari koridorlarına hükmeden bir lojistik süper güç olmuştur." dedi.
15.01.2021Ekonomi
İstanbul’a 142 yeni Halk Ekmek Büfesi
İstanbul’a 142 yeni Halk Ekmek Büfesiİstanbul Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’nde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ocak ayı ikinci meclis toplantısı yapıldı.
15.01.2021Gündem
Tevfik Göksu’dan açıklama: 142 halk ekmek büfesinin açılmasına izin veriyoruz
Tevfik Göksu’dan açıklama: 142 halk ekmek büfesinin açılmasına izin veriyoruzİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, yaptığı açıklamada, 142 halk ekmek büfesinin açılmasına izin verdiklerini söyledi. Göksu, “CHP ve İBB’nin yapmış olduğu algı ve manipülasyonları bertaraf ederek 142 büfeye izin veriyoruz. Pazartesinden itibaren büfeleri açabilirsiniz. Ama İstanbullular daha çok ekmeğe ulaşsın, bakkal ve fırınlara da verin” dedi.
14.01.2021Siyaset
Konutta tüm zamanların rekoru kırıldı
Konutta tüm zamanların rekoru kırıldıTürkiye geneli konut satışında geçen yıl 1,5 milyon adetle tüm zamanların yıllık rekoru kırıldı. Sektör temsilcileri, bu rekora en büyük katkıyı "yeni normale geçiş sürecinde kamu bankalarınca başlatılan düşük faizli destek kredisinin" sunduğu görüşünde birleşiyor.
14.01.2021Uzmanpara
Konutta 1,5 milyon adetlik satışla tüm zamanların rekoru kırıldı
Konutta 1,5 milyon adetlik satışla tüm zamanların rekoru kırıldıTürkiye geneli konut satışında geçen yıl 1,5 milyon adetle tüm zamanların yıllık rekoru kırıldı. Sektör temsilcileri, bu rekora en büyük katkıyı "yeni normale geçiş sürecinde kamu bankalarınca başlatılan düşük faizli destek kredisinin" sunduğu görüşünde birleşiyor.
14.01.2021Ekonomi
Suver, Karadağ Balıkesir Fahri Konsolosu oldu
Suver, Karadağ Balıkesir Fahri Konsolosu olduMarmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Karadağ’ın (Montenegro) Balıkesir Fahri Konsolosu görevine getirildi.
9.01.2021Gündem
İstanbul trafiğinde akılalmaz görüntü Harekete geçildi
İstanbul trafiğinde akılalmaz görüntü! Harekete geçildiİstanbul Bakırköy istikametindeki yoğunluktan kaçmak için Avrasya Tüneli'nin Avrupa Yakası çıkışındaki transit yola geri giderek geçmeye çalışan sürücülere karşı İstanbul Emniyet Müdürlüğü önlemleri artırdı.
7.01.2021Gündem
Hoşgeldin Göktuğ bebek
Hoşgeldin Göktuğ bebekGazetemizin foto muhabirlerinden Oğuz Yeter ile eşi Büşra Yeter’in oğulları dünyaya geldi.
4.01.2021Gündem
Korkutan uyarı Türkiye’nin her tarafı kırmızı
Korkutan uyarı! 'Türkiye’nin her tarafı kırmızı'Hırvatistan'da meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem komşu ülkelerde de hissedildi. Bölgede deprem paniği yaşanırken, Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, "Levhaların birleştiği noktalarda mutlaka deprem olacaktır ve 2021’de depremler devam edecektir. Hırvatistan’da meydana gelen depremde bu yapılar da yıkıldı çünkü bölge eski yapı stokları ile dolu. Özellikle de Almanya’daki yönetmeliklere baktığınızda yine deprem dayanıklılık yüklemesinin yapılmadığını görüyoruz. Hasarlı, eski binalardan vazgeçmelerini ve bu bölgeleri daha dayanıklı hale getirmeleri gerekiyor” dedi.
31.12.2020Haberler
Korkutan uyarı Türkiye’nin her tarafı kırmızı
Korkutan uyarı! 'Türkiye’nin her tarafı kırmızı'Hırvatistan'da meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem komşu ülkelerde de hissedildi. Bölgede deprem paniği yaşanırken, Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, "Levhaların birleştiği noktalarda mutlaka deprem olacaktır ve 2021’de depremler devam edecektir. Hırvatistan’da meydana gelen depremde bu yapılar da yıkıldı çünkü bölge eski yapı stokları ile dolu. Özellikle de Almanya’daki yönetmeliklere baktığınızda yine deprem dayanıklılık yüklemesinin yapılmadığını görüyoruz. Hasarlı, eski binalardan vazgeçmelerini ve bu bölgeleri daha dayanıklı hale getirmeleri gerekiyor” dedi.
31.12.2020Gündem
Manisalı vatandaşlar ‘Yine oy veririz’ dedi
Manisalı vatandaşlar ‘Yine oy veririz’ dediAvrasya Araştırma firması, aralık ayı araştırma sonuçlarını yayınladı. “30 büyükşehirde bugün seçim olsa mevcut başkana oy verir misiniz?” sorusuna Manisalılar, yüzde 54.6 oranında “Evet” dedi.
29.12.2020Ege
Son dakika haberi: Tarih verildi Yerli oto fabrikasında 5 bin kişiye iş
Son dakika haberi: Tarih verildi! Yerli oto fabrikasında 5 bin kişiye işTürkiye’nin otomobili TOGG’un fabrikasının inşaatını yapacak olan Yapı Merkezi’nin patronu Başar Arıoğlu, “Ocakta inşaatı başlatıyoruz. Toplam 5 bin kişiye istihdam sağlayacağız” dedi.
29.12.2020Ekonomi
Türkiye ile Belarus arasında müzakereler başladı
Türkiye ile Belarus arasında müzakereler başladıTürkiye ile Belarus arasındaki ticaretin 1,5 milyar dolara çıkarılması hedefine yönelik atılan adımlar kapsamında bir hizmet ticareti anlaşması akdedilmesine yönelik müzakerelerin ilk turu gerçekleştirildi.
28.12.2020Ekonomi
Rekortmen Long Runner Efsane Deviri solladı..
Rekortmen Long Runner! Efsane Devir'i solladı..AT yarışlarının efsane atları arasına adını yazdırmayı başaran Long Runner, yeni bir rekorun sahibi oldu. Nimet Arif Kurtel'in sahibi olduğu İngiliz safkan 10 kez ile en çok Grup 1 yarış kazanan at olarak tarihe geçti.
28.12.2020Diğer
2020de salgına rağmen çok sayıda önemli proje hizmete sunuldu
2020'de salgına rağmen çok sayıda önemli proje hizmete sunulduTürkiye, küresel boyutta iz bırakan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşın, bu yıl ulaştırma, haberleşme ve altyapıda attığı adımlarla stratejik önemdeki projeleri tamamlayıp, kullanıma sundu.
27.12.2020Ekonomi
İstanbul’da taksi, minibüs ve dolmuşa yüzde 11 zam
İstanbul’da taksi, minibüs ve dolmuşa yüzde 11 zamİstanbul’da taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine yüzde 11 zam yapıldı. Minibüs ücretlerinde en kısa mesafe 2.50’den 2.75 TL’ye çıktı. İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’nde İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar başkanlığında gerçekleştirildi. Yılın son toplantısında minibüs, taksi ve dolmuş ücretlerinin yeni fiyat tarifesi belirlendi. İstanbul’da minibüs, taksi ve dolmuşlara yüzde 11 zam teklifi oy çokluğuyla kabul edilirken, İstanbulkart ücretlerine zam yapılmadı.
24.12.2020Ekonomi
İstanbulda 1000 yeni taksi plakası teklifi reddedildi
İstanbul'da 1000 yeni taksi plakası teklifi reddedildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında dolmuş ve minibüsçüler için talep edilen 1000 yeni taksi plakası teklifi oy çokluğu ile reddedildi.
23.12.2020Ekonomi
Son dakika: Taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine zam geldi
Son dakika: Taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine zam geldi!Son dakika gelen habere göre İstanbul’da taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine yüzde 11 zam yapıldı.
23.12.2020Ekonomi
2023 yeni bir zafer  yılı olacaktır
'2023 yeni bir zafer yılı olacaktır'Kuzey Marmara Otoyolu’nun 6. kesiminin açılışına telekonferansla katılan Erdoğan ‘Cumhur İttifakı konusunda ülkemiz için gerekenleri yaptık’ ifadelerini kullandı
20.12.2020Siyaset
Kuzey Marmara Otoyolu tamamen hizmete açıldı
Kuzey Marmara Otoyolu tamamen hizmete açıldıKuzey Marmara Otoyolu’nun 72.72 kilometrelik İzmit-Akyazı kesimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans ile katıldığı törenle açıldı.
19.12.2020Ekonomi
Tevfik Göksudan İmamoğlunun iddialarına yalanlama Elinde belge var mı
Tevfik Göksu'dan İmamoğlu'nun iddialarına yalanlama! 'Elinde belge var mı?'İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tahvil ihracının Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından askıya alındığı iddiasına ilişkin, bakanlığın değerlendirmesinin prosedür çerçevesinde sürdüğünü belirtti.
17.12.2020Haberler
Tevfik Göksudan İmamoğlunun iddialarına yalanlama Elinde belge var mı
Tevfik Göksu'dan İmamoğlu'nun iddialarına yalanlama! 'Elinde belge var mı?'Gelen son dakika haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tahvil ihracının Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından askıya alındığı iddiasına ilişkin, bakanlığın değerlendirmesinin prosedür çerçevesinde sürdüğünü belirtti.
17.12.2020Siyaset
Avrasya Tüneline uluslararası inovasyon ödülü
Avrasya Tüneli'ne uluslararası inovasyon ödülüAvrasya Tüneli, Enterprise Asia tarafından verilen "Uluslararası İnovasyon Ödülleri" kapsamında "Hizmet ve Çözüm" kategorisinde ödüle layık görüldü.
17.12.2020Ekonomi
Halk tam not verdi
Halk tam not verdiAvrasya Araştırma’nın, Büyükşehir statüsündeki illerin ilçe belediyeleri üzerinde yaptığı araştırmada İzmir öne çıktı. Yüzde 68.7 oy oranına ulaşan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, yüzde 69.5 oy alan İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı M. Murat Çalık’ın ardından Türkiye genelinde en başarılı ikinci belediye başkanı oldu. Kılıç, İzmir’de de en yüksek oyu alan isim oldu.
17.12.2020Ege
Son dakika İstanbulda su zammıyla ilgili flaş gelişme
Son dakika! İstanbul'da su zammıyla ilgili flaş gelişmeSon dakika haberine göre, İstanbul'da su fiyatlarına 1 Ocak 2021'den itibaren geçerli olmak üzere yüzde 6,84 zam yapıldı.
14.12.2020Gündem
Son dakika... İstanbul’da suya yüzde 40 zam talebi
Son dakika... İstanbul’da suya yüzde 40 zam talebiGelen son dakika haberine göre; Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, bugün toplanacak olan İBB meclisinde İBB yönetiminin suya yüzde 40 zam talep ettiğini duyurdu.
14.12.2020Siyaset
Bakan Karaismailoğlundan Kanal İstanbul açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 321 kilometresi trafiğe açılan Kuzey Marmara otoyolunun son kesimini 19 Aralık 2020'de işletmeye açacaklarını bildirdi. Bakan Karaismailoğlu, "İstanbul Havalimanı, karayolu ve demiryolu bağlantısı, lojistik merkezleri ve buradan geçecek bir su yolu olacak Kanal İstanbul, bir dünya projesidir." dedi.
14.12.2020Siyaset
Son dakika... Bakan Kurum: Deprem hepimizin ortak meselesidir
Son dakika... Bakan Kurum: Deprem hepimizin ortak meselesidirGelen son dakika haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "HDP vekili kendince bize çevrecilik, şehircilik dersi veriyor. Biz sizin çevreciliğinizi Diyarbakır sokaklarında, dünya mirası Sur’un sokaklarında gördük, Şırnak’ta, Mardin’de yakıp yıktığınız tarihi eserlerde, bu milletin bağımsızlığının simgesi camilerimizin harap hallerinde gördük." dedi.
12.12.2020Siyaset
Büyük gün belli oldu ve açılıyor
Büyük gün belli oldu ve açılıyorİstanbul, Kocaeli ve Sakarya hattında inşa edilen 398,4 kilometre uzunluğundaki Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi olan İzmit-Akyazı bölümü 26 Aralık'ta açılacak.
12.12.2020Haberler
Kuzey Marmara Otoyolunda sona doğru
Kuzey Marmara Otoyolu'nda sona doğruİstanbul, Kocaeli ve Sakarya hattında inşa edilen 398,4 kilometre uzunluğundaki Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi olan İzmit-Akyazı bölümü 19 Aralık'ta açılacak.
12.12.2020Ekonomi
Çerkezköy-Kapıkule demir yolu hattında çalışmaların yüzde 25lik kısmı tamamlandı
Çerkezköy-Kapıkule demir yolu hattında çalışmaların yüzde 25'lik kısmı tamamlandıTürkiye'nin Avrupa ülkeleriyle yüksek standartlı demir yolu bağlantısını sağlayacak Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi'nin yapımı süren Çerkezköy-Kapıkule hattında çalışmaların yüzde 25'lik kısmı tamamlandı.
11.12.2020Haberler
Avrasya Tünelinde 5 saatlik bakım çalışması
Avrasya Tüneli'nde 5 saatlik bakım çalışmasıAvrasya Tüneli, işletme kalite standartları kapsamında 'Planlı Bakım' nedeniyle her iki yönde 00.01 ile 05.00 saatleri arasında trafiğe kapatıldı.
10.12.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Bunalıma katkı yapacak kararlara imza atmayacaklarını ümit ederim
TBMM Başkanı Şentop: 'Bunalıma katkı yapacak kararlara imza atmayacaklarını ümit ederim'TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bugün toplanan Avrupa Birliği Liderler Zirvesi'ne ilişkin, "Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki güven bunalımının derinleşmesine katkı yapacak kararlara imza atmayacaklarını ümit ederim" dedi.
10.12.2020Siyaset
Son dakika Şentoptan AB ile ilişkiler hakkında açıklama
Son dakika! Şentop'tan AB ile ilişkiler hakkında açıklamaTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki güven bunalımının derinleşmesine katkı yapacak kararlara imza atılmayacağını ümit etmek isterim." dedi.
10.12.2020Siyaset
Avrasya Tünelinde yangın tatbikatı
Avrasya Tüneli'nde 'yangın' tatbikatıAvrasya Tüneli'nde olası trafik kazası sonrasında meydana gelebilecek yangınlara karşı müdahale amacıyla tatbikat gerçekleştirildi.
10.12.2020Gündem
Denizcilik tarihine ışık tutacak merkez
Denizcilik tarihine ışık tutacak merkezDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Türkiye’nin denizlerdeki gücünü pekiştirmeyi hedefleyen Mavi Büyüme Stratejisi’ne uygun olarak, sualtı kültür mirasının araştırılması ve kayıt altına alınması amacıyla çalışmalarına hız verdi.
8.12.2020Ege
Yanardağın lavları 1 buçuk kilometreye ulaştı
Yanardağın lavları 1 buçuk kilometreye ulaştıRusya’da geçtiğimiz günlerde harekete geçen Avrasya’nın en yüksek yanardağı olan Klyuchevskaya Sopka’nın püskürttüğü lavlar, 1 buçuk kilometreye ulaştı.
8.12.2020Dünya
Rusyadaki yanardağın lavları 1 buçuk kilometreye ulaştı
Rusya'daki yanardağın lavları 1 buçuk kilometreye ulaştıRusya’da geçtiğimiz günlerde harekete geçen Avrasya’nın en yüksek yanardağı olan Klyuchevskaya Sopka’nın püskürttüğü lavlar, 1 buçuk kilometreye ulaştı.
8.12.2020Haberler
Bütçe teklifi maratonu başladı
Bütçe teklifi maratonu başladı2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nin görüşmeleri dün başladı. Koronavirüs tedbirleri altında gerçekleşen görüşmelerde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, hükümet adına bütçe sunumunu gerçekleştirdi
8.12.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittirCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittir. Yargının kurumsal varlığı hukuk devleti ve hukukun üstünlüğünü gerçekleştirmenin, korumanın da güvencesidir, böyle olmaya da devam edecektir." dedi.
7.12.2020Gündem
Ormanın hayaleti karla kaplı arazide görüntülendi
'Ormanın hayaleti' karla kaplı arazide görüntülendi!Gece avlandığı için görülmesi çok zor olan nesli tehlike altındaki "Kafkas vaşağı" Kars'ın Sarıkamış ilçesinde karla kaplı arazide dolaşırken görüntülendi.
7.12.2020Haberler
Ormanın hayaleti Karsta görüntülendi
Ormanın hayaleti Kars'ta görüntülendi!Gece avlandığı için görülmesi çok zor olan nesli tehlike altındaki "Kafkas vaşağı" Kars'ın Sarıkamış ilçesinde karla kaplı arazide dolaşırken görüntülendi.
7.12.2020Gündem
Son dakika... Bütçe görüşmeleri başladı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan açıklama
Son dakika... Bütçe görüşmeleri başladı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Tekrar uygulamaya konulan salgın kısıtlamalarına rağmen, 2020 yılını pozitif bir büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz. Ekim ve Kasım ayına ilişkin ilk öncü göstergeler de bu beklentimizi doğrular niteliktedir." dedi.
7.12.2020Siyaset
Pandemi sonrası için kıtlık uyarısı
Pandemi sonrası için kıtlık uyarısıYeni tip koronavirüs (Kovid19) salgını nedeniyle yaşanan zorlu sürecin ardından dünyanın, iklim değişikliği ve gıda güvenliği problemleriyle karşı karşıya kalabileceği, kıtlık yaşanabileceği uyarısında bulunuluyor.
4.12.2020Ekonomi
Mevlüt Kaplan, Köy Enstitüleri’ni anlattı
Mevlüt Kaplan, Köy Enstitüleri’ni anlattıKonya Ereğli İvriz Köy Enstitüsü mezunu yazar ve şair, Kıbrıs-Avrasya-Balkanlar Türk Edebiyatları Kurumu Genel Başkanı Mevlüt Kaplan, Alsancak Rotary Kulübü’nün ‘Cumhuriyet’in Işığı: Köy Enstitüleri’ söyleşisine konuk oldu.
1.12.2020Ege
Ekim ayında toplu ulaşımda yüzde 8,3lük artış
Ekim ayında toplu ulaşımda yüzde 8,3'lük artışİstanbul'da Ekim ayında toplu taşıma yolculuk sayısında aylık yüzde 8,3, hafta sonu yolculuklarında ise yüzde 22 artış oldu. En fazla otobüs tercih edilirken 28 Ekim'de kullanıma açılan Mecidiyeköy-Mahmutbey M7 Metro Hattında, 28-31 Ekim tarihleri arasında günlük ortalama 17 bin 844 yolcu taşındı. Hafta içi günlük ortalama 479 bin 786 araç yaka geçişi yaptı. Eylül ayıyla aynı sevide kalan trafik yoğunluk indeksi, ortalama 28 olarak ölçüldü.
28.11.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Mehmet TezMilliyet Yazarı
Rock şarkılarının senfonik versiyonları üzerineMor ve Ötesi’nin “Harbiye Açıkhava (Canlı Senfonik)” albümü yılın son günlerinde geldi...
2.01.2021Gündem
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Dost mu, hasım mı? Hangisi...2017’den beri konuşulan, ABD’nin Türkiye’ye yaptırımları Trump tarafından imzalandı...
16.12.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeİstanbulAvrasya TüneliizmirİBB

Avrasya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.