bağ evi

bağ evi

Son dakika bağ evi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bağ evi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bağ evi haber sayfamızda...

bağ evi haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 435 bag evi haberi bulunmuştur.

Bir bir yıkıldı
Bir bir yıkıldıNevşehir'in turizm bölgesi Kapadokya'da peribacaları yanında inşa edilen ve yıkım kararı verilen 16 yapı arasında bulunan Göreme beldesindeki çay bahçesi yıkıldı. Bölgede şimdiye kadar otel inşaatı ile birlikte 12 yapı yıkılmış oldu.Nevşehir merkeze bağlı Göreme'de peribacaları yanında yapılan otel inşaatının yıkılması ardından, bölgede konut, iş yeri, bağ evi olarak kullanılan 15 yapı için de yıkım kararı verildi. Avanos ve Ürgüp ilçeleri ile Göreme, Uçhisar, Ortahisar ve Çavuşin beldelerinde bulunan 15 yapıdan 10'u daha önce yıkıldı. Göreme'de Aşk Vadisi mevkiinde bulunan çay bahçesi de bugün iş makinesiyle yıkıldı. Böylece peribacaları bölgesinde otel inşaatı ile birlikte toplam 12 yapı yıkılmış oldu. Kalan 4 yapının da önümüzdeki günlerde yıkılacağı belirtildi.Öte yandan, Göreme'de esnaf ve turizmciler yıkımlarla ilgili basın açıklaması yaptı. Esnaftan Aynur Dağyüksel, Göreme'de turizmin 1970'li yıllarda başladığını belirterek, "O zaman ev pansiyonculuğu ile turizm başlamış. Göreme'ye gelen misafirler evlerin odalarında ağırlanmıştır. 1980 ile 1990 yıllarında turizm hareketlenmiş, yöre halkı 2 bin- 3 bin yıllık kayalardan yapılmış ambar, samanlık ve ahırları restore ederek artan taleplere cevap vermeye çalışmıştır. Esnaf ve turizmcilerimiz, Türkiye ekonomisine vergisinden, istihdamına her alanda önemli katkılar yaparak, dünya turizm platformlarında Göreme'yi bir dünya markasına taşımıştır. Bizler Göremeli olarak turizmin gelişmesine destek olabilecek herkese kucak açtık" diye konuştu.Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Durmaz da yıkımla ilgili açıklamada bulundu.
11.09.2019Haberler
Kitap çalan hırsızlar sahibine bir de not bıraktı
Kitap çalan hırsızlar sahibine bir de not bıraktıBilecik'te girdikleri bağ evini adeta talen eden ve çalacak bir şey bulamayınca evdeki kitapları götüren hırsızlar, buzdolabı üstüne "Hacı abi kitaplar için sağ ol, sayende oku yazar olduk" şeklinde bir not yazdılar. Karasu Yaşam Adası, 8 Değirmen Mevkinde bir bağ evi bulunan 70 yaşındaki Erol Öztürk, komşuları tarafından 'Evin balkon kapası açık, senin araban yok, şüphelendik' telefonu aldı. Bunun üzerine kahveden eve gelen yaşlı adam gördükleri karşısında şok oldu. Bağ evinin alt katındaki depo olarak kullanılan kısmın kapısını basarak üst kata çıkan hırsızlar, evin balkon kapısını kırarak içeri girdiler. Dolaptaki ketçabı duvarlara sıkan hırsızlar, bütün buzdolabındaki eşyaları çevreye saçtılar. Evin ampullerine kadar kıran hırsızlar 70 yaşındaki adamın kitaplarını alarak, buzdolabı üstüne "Hacı abi kitaplar için sağ ol, sayende okur yazar olduk" notu yazdılar."Şoke oldum" Olaylar karşısında şok olduğunu anlatan ev sahibi Erol Öztürk; "Buradaki bağ evimin altında benim değirmenim var. Burayı gelen misafirimle tertemiz oturayım, çay ikram edeyim hesabıyla yaptım. Ama bu hallere getirmişler. Geçen gün akşam 18:00 sularında burayı kapattım ve Bilecik'te işlerim vardı onlara gittim. Oradan gelince İstasyon Mahallesinde kahvede otururken bir komşu telefon etti ve 'Senin balkon kapın açık, arabanda görünmüyor, şüphelendik' dedi. Hemen buraya geldi. Kapıyı bir açtım bu halde görünce şok oldum yani. Şok olmaktan öte yani yığılıp gidecektim ,o kadar asabım bozuldu, o kadar canım sıkıldı. Bu günah, yazık günahtır ya. Neyin nesidir anlamadık kardeşim" dedi."Her şeyi anladım da bu not neyin nesi" Yaşlı adam her şeyi anladığı ama nota bir anlam veremediği anlatarak, "Ben kitap almıştım Atatürk’le ilgili. Atatürk'ün 'Nutuk' kitaplarını onları buraya koydum. Okuyordum, torunlarıma dağıtayım diye düşünüyordum, burada duruyorlardı. O kitapları alıp işte bu yazıyı yazmışlar. Yani beni iyi bilen tanıyan birisi bu. 'Hacı ağabey kitaplar için
11.09.2019Yaşam
Ev taşır gibi hırsızlık yaptılar
Ev taşır gibi hırsızlık yaptılarKayseri’de ev taşırmış gibi hırsızlık yapan şahıslar rahatlıklarıyla ‘pes’ dedirtti. 13 ev ve iş yerinden 145 parça eşya çalan 2'si kadın 4 kişi önce güvenlik kameralarına ardından polise yakalandı. Zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi. Edinilen bilgiye göre Melikgazi ve Kocasinan ilçelerinde son bir ayda meydana gelen 7 ayrı bayan ve erkek kuaförü, 2 ayrı market, 2 ayrı inşaat ofisi ve 2 ayrı bağ evi ile ikamet olmak üzere meydana gelen toplam 13 hırsızlık olayı ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Kurulan özel ekiple yapılan çalışmalar sonucu kısa sürede olayların şüphelisi olarak E.G., B.N.T, A.H., N.A. ve F.N.Y. yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahısların olaylarda kullandığı öne sürülen otomobilde 145 parça çalıntı malzeme ele geçirildi. Şahıslar ifadelerinde çalıntı malzemeleri N.A.’ya uyuşturucu madde karşılığında sattıklarını söylemeleri üzerine N.A.’nın çiftliğinde arama yapıldı. Burada yapılan aramalarda ekipler tarafından 40 parça laptop bilgisayar, televizyon, televizyon kumandaları ve elektronik eşyalar ele geçirildi. E.G., B.N.T, A.H. ve F.N.Y., emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi. Uyuşturucu madde kullandıkları için ayrıca Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce de işlem yapılan şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. N.A.’nın Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerin devam ettiği öğrenildi.Ev taşır gibi hırsızlık yaptılar Öte yandan şahısların iş yerlerinden hırsızlık yaparken görüntüleri güvenlik kameralarınca kaydedildi. Kameralara takılan görüntülerde bir kuaföre giren hırsızlar, topladıkları malzemeleri rahatlıkla arabalarına götürüyor. Bir diğer görüntüde ise kapıyı kırarak iş yerine giren hırsızlar yazar kasadaki paraları teker teker toplayamayınca kasanın para çekmecesini çıkartarak götürüyor.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler