Beyaz Saray

Beyaz Saray

Son dakika Beyaz Saray haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Beyaz Saray gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Beyaz Saray haber sayfamızda...

Beyaz Saray

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.598 beyaz saray haberi bulunmuştur.
Tillerson, Trumpı yerden yere vurdu
Tillerson, Trump'ı yerden yere vurduABD'nin eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ABD Başkanı Donald Trump'ı entelektüel açıdan yetersiz olmakla itham etti.
15.01.2021Dünya
Trump’a ‘itidal mesajı’ baskısı
Trump’a ‘itidal mesajı’ baskısıABD Başkanı Donald Trump’ın Kongre baskınıyla ilgili Beyaz Saray’da kaydettiği video mesaj, önceki gün Beyaz Saray’ın resmi Twitter hesabından yayımlandı.
15.01.2021Dünya
Trump: Sonu gelmeyen savaşları bitirme sözüme sadık kalacağım
Trump: Sonu gelmeyen savaşları bitirme sözüme sadık kalacağımABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin Afganistan, Irak ve Suriye'deki askeri varlığının en düşük seviyelere indiğine dikkati çekerek, "Her zaman sonu gelmeyen savaşları bitirme sözüme sadık kalacağım." açıklamasında bulundu.
14.01.2021Dünya
Yasaktan sonra durdu Beyaz Saray duyurdu...
Yasaktan sonra durdu! Beyaz Saray duyurdu...Sosyal medya platformu Twitter'ın, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını askıya almasının ardından Beyaz Saray'ın Trump için yeni bir platform arayışının durduğu öne sürüldü.
14.01.2021Dünya
Son dakika... Trumptan bir flaş açıklama daha Geçen hafta gördüğümüz şeyleri kınıyorum
Son dakika... Trump'tan bir flaş açıklama daha! 'Geçen hafta gördüğümüz şeyleri kınıyorum'ABD Başkanı Donald Trump, Kongre baskınına ilişkin, "Geçen haftaki şiddet olayına karışanlar adaletin önüne çıkarılacaktır." açıklamasında bulundu.
14.01.2021Dünya
Son Dakika: Eşi benzeri görülmemiş karar Trump yolun sonuna geldi...
Son Dakika: Eşi benzeri görülmemiş karar! Trump yolun sonuna geldi...Gelen son dakika haberine göre; ABD Temsilciler Meclisi'nde yapılan oylamada Başkan Donald Trump'ın 'isyana teşvik' ile suçlandığı azil maddesi kabul edildi. Temsilciler Meclisi'nin azil maddesini göndereceği Senato, 20 Ocak'tan sonraki bir tarihte Trump'ın yargılamasını gerçekleştirecek ve suçlu olup olmadığına karar verecek. Öte yandan ABD Başkanı seçilen Joe Biden, kararın ardından yaptığı açıklamada, Senatodan yargılama sürecinde kabine üyelerinin onaylanması gibi önemli işleri geciktirmemesini istedi.
14.01.2021Dünya
Pompeoya baskın sorusu yönelten Voice of America muhabii görevinden oldu
Pompeo'ya baskın sorusu yönelten Voice of America muhabii görevinden olduVoice of America'nın (Amerika'nın Sesi) Beyaz Saray muhabiri, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya, Kongre baskınına ilişkin ısrarla soru sormaya çalışınca tenzili rütbeye uğradı.
13.01.2021Dünya
Pompeo: Venezuelaya giden İran tankerlerine el konulması İlahi Adalet
Pompeo: Venezuela'ya giden İran tankerlerine el konulması 'İlahi Adalet'ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela'ya giderken ele geçirilen tanker gemilerindeki yakıttan sağlanan gelirin, devlet destekli terör mağdurlarına verildiğini bildirdi.
13.01.2021Dünya
ABD diken üstünde
ABD diken üstündeABD’nin başkenti Washington D.C. 20 Ocak’taki devir-teslim töreni öncesinde diken üstünde. Trump destekçilerinin silahlı eylemler planladığı haberleri büyük endişeye yol açarken, kente 15 bin Ulusal Muhafız gönderildi, “acil durum” ilan edildi
13.01.2021Dünya
Beyaz Sarayda 20 Ocaktaki temizlik için 286 bin dolar harcanacak
Beyaz Saray'da 20 Ocak'taki temizlik için 286 bin dolar harcanacakABD'de yeni başkan Joe Biden'ın görevine başlayacağı 20 Ocak günü, Donald Trump ve ailesinin taşınıp, yerine Biden ailesinin taşınması için yapılacak temizliğe 286 bin dolarlık bütçe ayrıldığı ortaya çıktı.
12.01.2021Dünya
Son dakika İhanet... Trumpa son darbe, en yakınından geldi
Son dakika! İhanet... Trump'a son darbe, en yakınından geldi!Son dakika habere göre seçimleri kazanan Joe Biden'ın 20 Ocak'ta görevi devralmadan hemen önce Trump, ailesinden de darbe aldı. Daily Mail gazetesinin Beyaz Saray kaynaklarına dayandırdığı özel haberine göre Ivanka Trump, babası Donald Trump'ın tüm ısrarlarına karşı çıkarak onu kızdıracak bir hamleye hazırlanıyor. 30 yaşındaki Ivanka siyasi kariyerini düşünerek yapacağı söylenen hamle ile babası Trump'ın tepkisine neden oldu.
13.01.2021Dünya
Netanyahu, Twitterdan Trumpın fotoğrafını kaldırdı
Netanyahu, Twitter'dan Trump'ın fotoğrafını kaldırdıİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Beyaz Saray'da sayılı günleri kalan ABD Başkanı Donald Trump'ın yer aldığı fotoğrafı Twitter hesabının arka planından kaldırdı.
12.01.2021Dünya
FBI Kongre baskınından sonra 70 bin ihbar aldı
FBI Kongre baskınından sonra 70 bin ihbar aldıABD'de Federal Soruşturma Bürosuna (FBI) Kongre baskınının ardından 70 binden fazla ihbar geldiği bildirildi.
12.01.2021Dünya
Trumpın avukatı Giulianinin barodan atılıyor
Trump'ın avukatı Giuliani'nin barodan atılıyorABD'de New York Eyalet Barosu (NYSBA), Kongre baskını öncesi göstericilere hitaben yaptığı konuşma nedeniyle Başkan Donald Trump'ın avukatı Rudy Giuliani'nin üyeliğinin iptali için soruşturma açtı.
12.01.2021Dünya
Trump’ın biyografisini değiştirdi: Görev süresi 11 Ocak saat 19.44te dolacak
Trump’ın biyografisini değiştirdi: Görev süresi 11 Ocak saat 19.44'te dolacakABD Dışişleri Bakanlığı’nın sitesinde Trump'ın görev süresinin dolduğu paylaşımını kızgın bir bakanlık çalışanının yaptığı ifade edildi.
12.01.2021Dünya
Facebook duyurdu: Hepsi kaldırılacak
Facebook duyurdu: Hepsi kaldırılacak!ABD Başkanı Donald Trump, FBI'ın "Başkanlık devir-teslim töreninde silahlı protesto gösterileri düzenlenebileceği" uyarıları üzerine Washington DC'de 24 Ocak'a kadar geçerli olacak acil durum ilan etti. Facebook ise, ABD Başkanı Donald Trump'ın 3 Kasım Başkanlık seçimlerine hile karıştırıldığı iddiası üzerine destekçileri arasında kullanılan "çalmayı durdur" ifadesi içerikli bütün paylaşımların kaldırılacağını duyurdu.
12.01.2021Dünya
Son dakika: Trump Washington DCde acil durum ilan etti
Son dakika: Trump Washington DC'de 'acil durum" ilan ettiGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin yeni başkanı seçilen Joe Biden'ın 20 Ocak'taki göreve başlama töreni için gerekli hazırlıkların yapılması adına federal fonların kullanılmasına yönelik "acil durum" ilan etti.
12.01.2021Dünya
Trump ve Pence baskın sonrası ilk kez bir araya geldi
Trump ve Pence baskın sonrası ilk kez bir araya geldiABD Başkanı Donald Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence'in, geçen haftaki Kongre baskınının ardından ilk kez bugün Beyaz Saray'da bir araya geldiği ve baskını yapan kişilerin kendilerini temsil etmediğini vurguladıkları bildirildi.
12.01.2021Dünya
Son dakika: ABDde Kongre baskınından sonra şoke eden bir istifa daha
Son dakika: ABD'de Kongre baskınından sonra şoke eden bir istifa daha!Gelen son dakika haberine göre; ABD'de İç Güvenlik Bakanlığını vekaleten yürüten Chad Wolf, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Wolf'un istifasının, ABD Başkanı Trump'ın ABD-Meksika sınırındaki duvarı ziyaretinden bir gün önce gelmesi dikkat çekti.
11.01.2021Dünya
Trumpın görev süresinin dolduğu paylaşımını çalışan yapmış
Trump'ın görev süresinin dolduğu paylaşımını çalışan yapmışABD Dışişleri Bakanlığının internet sitesinde, Başkan Donald Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence'in görev süresinin yerel saatle akşam dolacağına dair paylaşımı Bakanlık çalışanının yaptığı belirtildi.
11.01.2021Dünya
FBI: ABDnin 50 eyaletinin kongrelerinde silahlı protesto planlanıyor
FBI: ABD'nin 50 eyaletinin kongrelerinde silahlı protesto planlanıyor!ABD'de seçilmiş Başkan Joe Biden'ın 20 Ocak'taki yemin töreni yaklaşırken, Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) ülkenin 50 eyaletinin başkentlerindeki kongre binalarında silahlı protestoların olacağı konusunda bülten yayımladığı ortaya çıktı.
11.01.2021Dünya
Son dakika... ABD karıştı Cumhuriyetçiler itiraz etti...
Son dakika... ABD karıştı! Cumhuriyetçiler itiraz etti...ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Ocak'ta yaşanan olaylar nedeniyle görevinden alınmasını talep eden Demokratlar, Cumhuriyetçiler'in itiraz engeline takıldı.
11.01.2021Dünya
Melania Trumptan Kongre işgali için ilk yorum: Hayal kırıklığı
Melania Trump'tan Kongre işgali için ilk yorum: Hayal kırıklığı!ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump, Cumhuriyetçi liderin destekçilerinin ABD Kongresini basması sebebiyle hayal kırıklığına uğradığını söyledi.
11.01.2021Dünya
Bidenın yemin töreni öncesi Washingtonda alarm
Biden'ın yemin töreni öncesi Washington'da alarmABD'de 6 Ocak'ta yaşanan Kongre baskınının ardından Washington DC Belediye Başkanı Muriel Bowser, 20 Ocak'ta düzenlenecek Joe Biden'ın başkanlık yemin töreninde güvenlik önlemlerinin artırılmasını talep etti.
11.01.2021Dünya
Beyaz Saray’da bayraklar yarıya indirildi
Beyaz Saray’da bayraklar yarıya indirildiBeyaz Saray, şiddet yoluyla Kongre binasına giren ABD Başkanı Donald Trump destekçilerine karşı müdahale eden polis memurlarını onurlandırmak için bayrakların indirilmesini emretti.
11.01.2021Dünya
Son dakika... Deli Kral Korkunç detaylar ülkeyi salladı
Son dakika... 'Deli Kral!' Korkunç detaylar ülkeyi salladıABD Başkanı Donald Trump'ın çağrısıyla 6 Ocak'ta ABD'nin başkenti Washington'da toplandıktan sonra Kongre Binası'nın basılması, ABD'yi derinden sarsmaya devam ediyor. Tüm dünyanın şok içerisinde tanık olduğu olayların ardındaki sır perdesi aralanmaya başladı. Trump'ın olayları yatıştırmak için Ulusal Muhafızlar'ı göndermek istemediği hatta kendisinin de yürüyüşe katılmayı amaçladığı ortaya çıktı. Olaylar karşısında dehşete düşen Cumhuriyetçiler ise desteklerini çekmeye başladı. Washington Post'a konuşan bir kaynak, Beyaz Saray'da korkutucu bir havanın hakim olduğunu ve Trump'ın adeta bir 'canavara' dönüştüğünü söyledi.
11.01.2021Dünya
Trumpın, destekçileriyle Kongreye yürümek istediği ortaya çıktı
Trump'ın, destekçileriyle Kongre'ye yürümek istediği ortaya çıktıABD lideri Trump, çarşamba günü fanatik taraftarlarıyla birlikte Kongre Binası'na yürüyüp yürüyemeyeceğini sorduğunda, danışmanlarının kendisine 'hayır' cevabını verdiği bildirildi.
10.01.2021Dünya
ABD Kongre binasını basan Cumhuriyetçi siyasetçi istifa etti
ABD Kongre binasını basan Cumhuriyetçi siyasetçi istifa ettiKongre binasını işgal eden Trump fanatikleri arasındaki Batı Virginia Meclis üyesi Evans, polise yumruk atıp Facebook hesabından canlı yayın yaparak işgalcileri kışkırtmıştı.
10.01.2021Dünya
Trump için çember daralıyor
Trump için çember daralıyorFanatik taraftarlarını Kongre'yi basmak için kışkırtan ABD Başkanı, görev süresi dolmadan koltuğundan olabilir. Demokratlar azil için harekete geçmeye hazırlanırken, Trump'ın kendi partisi Cumhuriyetçi'lerden bazı isimler ABD liderine cephe aldı.
10.01.2021Dünya
Son dakika... Washingtonda kongre basılırken Gakkoşların ödü koptu
Son dakika... Washington'da kongre basılırken Gakkoşların ödü koptu!Kongrenin basıldığı tarihi gecede, Elazığlılar da en az Amerikalılar kadar dehşete düştü. Ancak onların endişesi demokrasi değil, kongreyi süsleyen mermerlerdi. Zira, ABD kongresi Elazığ’ın ünlü vişneçürüğü mermerleriyle kaplıydı. Gakkoşların bu kaygısını, göstericiler etrafı birbirine katıp kürsüyü söktüğü sıralarda Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları, “Endişeliyiz, vişneçürüğü mermerimize bir şey olur diye...” tweet’iyle dile getirdi!
10.01.2021Gündem
Görüntüler damga vurmuştu Yakalandılar
Görüntüler damga vurmuştu! YakalandılarABD'de Kongre binasına zorla giren ve suça karıştığı düşünülen göstericiler tespit edilirken, Temsilciler Meclisi Sözcüsü Nancy Pelosi'nin kürsüsünü çalan göstericinin de gözaltına alındığı bildirildi. Öte yandan boynuzlu ve kürklü şapka ile görüntülenen ve kamuoyunda "baskının sembollerinden" biri olarak nitelendirilen Jake Angeli isimli protestocu gözaltına alındı.
9.01.2021Dünya
Başkan’a kapıyı  işaret ediyorlar
Başkan’a kapıyı işaret ediyorlar!ABD Başkanı Donald Trump, görev süresinin dolmasına günler kala görevden alınma tehlikesiyle karşı karşıya. Demokratlar, görevden alınmazsa azil süreci başlatacak
9.01.2021Dünya
ABDde Demokratlar Trumpa karşı 2. azil sürecini başlatmaya hazırlanıyor
ABD'de Demokratlar Trump'a karşı 2. azil sürecini başlatmaya hazırlanıyorABD'de Demokratların, Kongre baskını olayından sorumlu tuttukları Başkan Donald Trump'a karşı pazartesi günü yeni bir azil süreci başlatmaya hazırlandıkları bildirildi.
8.01.2021Dünya
ABDlilerin yüzde 57si Trumpın görevden alınmasını istiyor
ABD'lilerin yüzde 57'si Trump'ın görevden alınmasını istiyorABD'de yapılan bir anket çarşamba günkü Kongre baskınının ardından, halkın yüzde 57'sinin Başkan Donald Trump'ın acilen görevden alınması gerektiğini düşündüğünü ortaya koydu.
8.01.2021Dünya
Son dakika haberi: NBC o belgeyi ele geçirdi Trump aleyhine suçlamalar...
Son dakika haberi: NBC o belgeyi ele geçirdi! Trump aleyhine suçlamalar...ABD Başkanı Donald Trump’ın görevden bir an önce azledilmesi için hazırlanan metnin taslak maddeleri sızdırıldı. 6 Ocak'ta Trump'ın çağrısı üzerine başkent Washington'da toplanan kalabalığın daha sonra Kongre Binası'nı basması infiale yol açmış, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler'in bir kısmı da bir an önce kendisinin görevden azledilmesi gerektiğini savunmuştu. Beyaz Saray'dan jet hızıyla bir açıklama geldi. Cumhuriyetçi Senatör Murkowski, Trump'a çağrıda bulunarak "Yeter artık, istifa et" dedi. Twitter, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıkladı.
8.01.2021Dünya
Son dakika... ABDde yeni mutasyon ihtimali
Son dakika... ABD'de yeni mutasyon ihtimali!Beyaz Saray, ABD'de yayıldığı düşünülen yeni bir koronavirüs mutasyonu konusunda uyardı.
8.01.2021Dünya
İran, petrolde kaybettiği pazar payını geri almakta kararlı
İran, petrolde kaybettiği pazar payını geri almakta kararlıABD'deki yönetim değişimi, İran petrolüne uygulanan yaptırımlarda olası bir gevşeme ihtimalini gündeme getirirken, uzmanlar küresel petrol pazarına yeniden girmeye hazırlanan Tahran'ın kaybettiği pazar payını almakta ısrarcı olacağını belirtiyor.
8.01.2021Uzmanpara
Son dakika: ABDde kanlı gece... Ölü sayısı artıyor
Son dakika: ABD'de kanlı gece... Ölü sayısı artıyor!Dünyanın gözü ABD'de... Trump'ın başkent Washington'a yığdığı kalabalıklara Kongre'ye yürümelerini söylemesiyle ABD tarihinin son 200 yıldaki en utanç verici sahneleri yaşandı. Trump, 20 Ocak'ta düzenli bir geçiş olacağını duyurdu. ABD medyası çılgına dönmüş durumda. Peş peşe gelen istifalar bomba etkisi yarattı. Beyaz Saray'dan baskını kınayan bir açıklama gelirken, Başkan Yardımcısı Pence'in danışmanı, Trump'ın azledilmesi için 25. Madde'yi işletmekle ilgili açıklama yaptı. Reuters'ın duyurduğu son dakika haberine göre ölü sayısı yükseldi. Son dakika gelişmelerini canlı aktarıyoruz...
8.01.2021Dünya
‘Hazırlıksız yakalandılar’
‘Hazırlıksız yakalandılar’Washington’da göstericilerin Kongre binasını kolay şekilde işgal etmesini, güvenlik zafiyeti açısından değerlendiren Dr. Murat Aslan, “ABD için beklenmedikti, hazırlıksız yakalandılar” dedi.
8.01.2021Dünya
Japonyadan ABD Kongre binasının basılmasına tepki
Japonya'dan ABD Kongre binasının basılmasına tepkiJaponya, ABD'nin başkenti Washington'da ABD Başkanı Donald Trump destekçilerinin Kongre binasına girmesiyle çıkan olaylara tepki gösterdi.
8.01.2021Dünya
Son dakika... ABDde kabine dağılıyor Bir istifa daha...
Son dakika... ABD'de kabine dağılıyor! Bir istifa daha...ABD'de Donald Trump yanlılarının çarşamba günü Kongreyi basmasının ardından, Eğitim Bakanı Betsy DeVos istifasını sundu. Ulaştırma Bakanı Elaine Chao'nun ardından ikinci eden ikinci Bakan olan DeVos, "Bu benim için patlama noktası oldu." dedi.
8.01.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Ali ÇınarMilliyet Yazarı
ABD’de yeni döneme son 5 günBaşkan Donald Trump’ın ABD Temsilciler Meclisi’nde ikinci kez azledilmesinin ardından tüm dikkatler, Joe Biden’ın 20 Ocak’ta yapılacak yemin törenine odaklanmış durumda...
15.01.2021
Hakkı ÖcalMilliyet Yazarı
Baş sansürcü Jack DorseySosyal medyaya meraklı değilseniz, Jack Dorsey’i tanımaya-bilirsiniz...
14.01.2021Dünya
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
1. İnönü “TC’nin Şafağı”Bundan 100 yıl önce 11 Ocak 1921’de Mustafa Kemal, Albay İsmet Bey’e (İnönü) kutlama telgrafı göndermişti...
12.01.2021Siyaset
Hakkı ÖcalMilliyet Yazarı
“Ne Kendi Etti Rahat Ne Âlem Buldu Huzur”Yüzde 100 emin değilim, bu anonim sözün geri kalan bölümünün (“Yıkılıp gitti cihandan, dayansın ehli kubur”) mecazen de olsa Donald Trump’a uygulanabileceğine...
11.01.2021Dünya
Ali ÇınarMilliyet Yazarı
Partisiyle yollarını ayıracakGeçen hafta Kongre’ye yapılan baskın ve şiddetin yankıları hala sürüyor...
11.01.2021
Deniz KilislioğluMilliyet Yazarı
206 yıl sonra ilk baskınHaftanın olayı, kuşkusuz ABD Kongre binasının Donald Trump taraftarları tarafından işgal edilmesiydi...
10.01.2021
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Trump’tan ‘kendini af’Hillary Clinton coşkulu kalabalığa sesleniyor: “Trump’ı baş komutan olarak görebiliyor musunuz?”Onu dinleyen kalabalıktan, “Hayır” uğultusu...
9.01.2021Siyaset
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Trump’a yargı yolu mu?1800 yılındaki seçimde ABD Başkanı John Adams 138 seçiciden 65’inin oyunu alabilmişti...
8.01.2021Siyaset
Ali ÇınarMilliyet Yazarı
ABD’nin demokrasi tarihinde kara günSeçilmiş Başkan Joe Biden’ın zaferinin tescil edileceği gün, başkentte yaşadıklarımız, ülkenin demokrasi tarihine kara leke olarak geçti...
8.01.2021

Benzer Haber Etiketleri

ABDdonald trumpKongre baskınıtrumpjoe biden

Beyaz Saray ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.