Boris Johnson

Boris Johnson

Britanyalı muhafazakar politikacı ve gazeteci. Londra Belediye Başkanı olan Johnson, daha önce Henley milletvekilliği görevinde bulundu. Ayrıca The Spectator dergisinde editör olarak çalıştı.Oxford Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra The Times'da kariyerine başladı. Daha sonra editör asistanı olduğu The Daily Telegraph'a gecti. 1999'da The Spectator dergisinde editör oldu. 2001 Genel Seçimlerinde House of Commons'a seçildi ve ülkenin en yüksek profile sahip politikaciları arasında yerini aldı.Osmanlı'nın son döneminde Dahiliye Nazırlığı yapmış olan Ali Kemal'in öz torunu Stanley Johnson'un oğludur. İngiltere Muhafazakar Parti Henley milletvekili iken girdiği mahalli seçimlerde, 1 Mayıs 2008 tarihinde Londra Belediye Başkanı seçilmiştir.

Boris Johnson

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.453 boris johnson haberi bulunmuştur.
Son dakika... Giriş çıkışlar kapatıldı İngiltere şoka girdi...
Son dakika... Giriş çıkışlar kapatıldı! İngiltere şoka girdi...İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yeni türlerinin ülkeye girişini engellemek için ek tedbirler aldıklarını, bu kapsamda "seyahat koridorları" listesini askıya alarak ülkeye gelecek tüm yolculara 10 günlük karantina şartının getirileceğini duyurdu.
15.01.2021Dünya
İngilterede Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 1280 kişi öldü
İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 1280 kişi öldüİngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle son 24 saatte 1280 kişi hayatını kaybetti.
15.01.2021Dünya
Son dakika... Aşının yan etkisi oldu mu Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı
Son dakika... Aşının yan etkisi oldu mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamalar sonrası Dolmabahçe Sarayı Veliaht Dairesi'nde Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Resim Heykel Müzesi Restorasyon Sonrası Açılış Programında konuştu. Dün Sinovac aşısı yaptıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'aşının yan etkisi oldu mu?' sorusuna yanıt verdi.
15.01.2021Siyaset
Mutasyonun ilk görüldüğü ülke felaketi yaşıyor
Mutasyonun ilk görüldüğü ülke felaketi yaşıyorİngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle son 24 saatte 1248 kişi hayatını kaybetti.
14.01.2021Dünya
İngiltere sağlık sistemi çökmek üzere 4,5 milyon hasta bekliyor
İngiltere sağlık sistemi çökmek üzere! 4,5 milyon hasta bekliyorİngiltere'de 4 milyon 460 bin kişinin hastanelerde tedavi sırası beklediği ve bu sayının 2007'den bu yana en yüksek seviyeye ulaştığı bildirildi.
14.01.2021Dünya
Rekor can kaybı gelmişti Korkutan açıklama: Çok büyük risk altında
Rekor can kaybı gelmişti! Korkutan açıklama: Çok büyük risk altındaİngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yoğun bakım ünitelerinin çok büyük risk altında olduğunu söyledi.
13.01.2021Dünya
İngiltere’de ‘Sosyal mesafe 3 metreye çıkarılsın’ önerisi
İngiltere’de ‘Sosyal mesafe 3 metreye çıkarılsın’ önerisiİngiltere’de vaka sayılarının hızla yükselmeye devam etmesi üzerine hükümetin Acil Durumlar için Bilimsel Danışma Grubu’nun (Sage) Başbakan Boris Johnson’a sosyal mesafe kuralının 3 metreye çıkarılması önerisinde bulunduğu bildirildi.
13.01.2021Dünya
İngilterede Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 1243 kişi öldü
İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 1243 kişi öldüİngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle son 24 saatte 1243 kişi hayatını kaybetti.
12.01.2021Dünya
Bebek bakımında kayınvalide desteği
Bebek bakımında kayınvalide desteğiİngiltere’de koronavirüs salgını nedeniyle farklı hanelerin bir araya gelmesi yasak. Ama bir yaşından küçük bebekleri olan ailelerin, yakınlarından destek almasına izin var. Başbakan Johnson’ın kayınvalidesi de torununa bakmak için sık sık başbakanlık konutunda kalıyor
11.01.2021Dünya
Kongre baskını ve Avrupa
Kongre baskını ve AvrupaAmerika Birleşik Devletleri (ABD) Kongresi’ne Trump yanlılarının düzenlediği baskın Avrupa ülkelerinde çok geniş yankı uyandırdı...
10.01.2021Dünya
Ülke felaketi yaşıyor Koronavirüste kabus gibi tablo
Ülke felaketi yaşıyor! Koronavirüste kabus gibi tabloSon dakika haberine göre, İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 1325 kişinin hayatını kaybetmesiyle, salgının başından bu yana en yüksek günlük ölü sayısı görüldü.
8.01.2021Dünya
Trumpa bir darbe de İngiltereden Utanç verici
Trump'a bir darbe de İngiltere'den! 'Utanç verici'İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ABD Başkanı Donald Trump'ın, "seçimler konusunda şüphe uyandırmasının" tamamen yanlış olduğunu belirterek, "İnsanları, Kongre binasında yaptıkları gibi utanç verici şekilde davranmaya teşvik etmeyi kayıtsız şartsız kınıyorum." dedi.
7.01.2021Dünya
İngilterede Kovid-19dan son 24 saatte 1162 kişi öldü
İngiltere'de Kovid-19'dan son 24 saatte 1162 kişi öldüİngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle son 24 saatte 1162 kişi hayatını kaybetti.
7.01.2021Dünya
Son dakika haberler ABDde darbe girişimi: Amerikada neler oluyor, ABDde darbe mi oldu
Son dakika haberler! ABD'de darbe girişimi: Amerika'da neler oluyor, ABD'de darbe mi oldu? ABD'de son dakika olayları yaşanıyor. ABD başkanlık seçimi ardından Washington'da, Seçiciler Kurulu oylarının sayıldığı, 3 Kasım 2020'deki başkanlık seçim sonuçlarının resmileştiği Kongre sırasında Donald Trump destekçisi olan grup tarafından protestolar gerçekleştirildi ve ilerleyen süreçte ise Kongre binası basıldı. Konu hakkında Joe Biden'dan da açıklama geldi. ABD'de darbe girişimi mi oldu?
7.01.2021Gündem
Son dakika haberler...Patlama noktası Peş peşe geldi...
Son dakika haberler...Patlama noktası! Peş peşe geldi...Dünyanın gözü ABD'de... Trump'ın başkent Washington'a yığdığı kalabalıklara Kongre'ye yürümelerini söylemesiyle ABD tarihinin son 200 yıldaki en utanç verici sahneleri yaşandı. Trump, 20 Ocak'ta düzenli bir geçiş olacağını duyurdu. ABD medyası çılgına dönmüş durumda. Ulaştırma Bakanı Chao'nun ardından Eğitim Bakanı Devos'un da istifa etmesi bomba etkisi yarattı. New York Times gazetesi, Trump'ın son haftalarda kendisine af çıkartmak için yardımcılarıyla tartıştığını yazdı. Beyaz Saray'dan baskını kınayan bir açıklama gelirken, Başkan Yardımcısı Pence'in danışmanı, Trump'ın azledilmesi için 25. Madde'yi işletmekle ilgili açıklama yaptı. Sakıncalı bulunan tweetlerini sildikten sonra hesabı açılan Trump da, Twitter'dan yayınladığı videoyla sessizliğini bozdu. Son dakika gelişmelerini canlı aktarıyoruz...
8.01.2021Dünya
İngilterede şirketlerin satışları düştü
İngiltere'de şirketlerin satışları düştüİngiltere'de şirketlerin satışları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için uygulanan kısıtlamalar sonucu düştü.
7.01.2021Uzmanpara
FCAdan 4 bin şirket iflas edebilir uyarısı
FCA'dan '4 bin şirket iflas edebilir' uyarısıİngiltere Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), yaklaşık 4 bin küçük ve orta ölçekli finans şirketinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iflas riskiyle karşı karşıya olduğunu bildirdi.
7.01.2021Uzmanpara
ABD bunu da gördü Trump destekçileri kongreyi işgal etti
ABD bunu da gördü! Trump destekçileri kongreyi işgal ettiABD’de başkanlık seçimlerini onayladığı sırada Kongre, Trump’ın destekçileri tarafından işgal edildi. Çıkan silahlı çatışmalarda bir gösterici öldürüldü, çok sayıda kişi yaralandı. Ülkede yaşananlar darbe girişimi olarak yorumlandı
7.01.2021Dünya
Çin’de ‘savaş modu’na geçildi
Çin’de ‘savaş modu’na geçildiYeni tip koronavirüs salgınında vaka sayısı küresel ölçekte 87 milyona yaklaştı. Virüsün neden olduğu Kovid-19 hastalığından ölenlerin sayısı da 1.8 milyonu geçti. Virüsün çıkış noktası Çin’in Hebei Eyaleti’nde yerel 20 vaka ve 43 belirtisiz vaka tespit edildi. Acil durum ilan edilen eyalette ‘savaş modu’ önlemleri alındı.
7.01.2021Dünya
Son dakika: ABDde ortalık savaş alanına döndü Kongreyi bastılar, silahlar çekildi...
Son dakika: ABD'de ortalık savaş alanına döndü! Kongre'yi bastılar, silahlar çekildi...Gelen son dakika haberine göre; ABD'de ortalık savaş alanına döndü. ABD’nin başkenti Washington’da gösteri düzenleyen Trump destekçilerinden bazıları polis barikatını aşarak Kongre binasına girdi. ABD'de göstericilerin barikatları aşarak Kongre binasına girmesi üzerine Kongredeki oturumlara ara verildi ve Mike Pence bina dışına çıkarıldı. Silahların çekildiği, ölen ve yaralıların olduğu bu şoke edici olaylar sonrası Biden ve Trump'tan peş peşe açıklamalar geldi. Öte yandan oturum, güvenliğin yeniden sağlanmasının ardından devam etti. 'Kalkışma' ve 'Darbe girişimi' yorumları yapılırken ABD'de uzun süre konuşulacak sarsıcı olaylara şahit olundu. İşte yaşanan sıcak gelişmelerin tümü...
7.01.2021Dünya
ABDde Kongre binasının işgal edilmesine ülkelerden peş peşe tepkiler
ABD'de Kongre binasının işgal edilmesine ülkelerden peş peşe tepkiler!İtalya, Avusturya, İsveç, Litvanya, Danimarka, Yunanistan ve İspanya'nın aralarında bulunduğu Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, ABD'nin başkenti Washington'da ABD Başkanı Donald Trump destekçilerinin Kongre binasına girmesiyle çıkan olaylara tepki gösterdi. Öte yandan dünyanın dört bir yanından ABD'deki kongre işgaline tepkiler çığ gibi büyüyor.
7.01.2021Dünya
Son dakika... İngiltereden ABD açıklaması: Hayati öneme sahip
Son dakika... İngiltere'den ABD açıklaması: Hayati öneme sahip!Gelen son dakika haberine göre; İngiltere Başbakanı Boris Johnson ABD'deki olaylara ilişkin yaptığı açıklamada "ABD'de iktidarın düzenli ve barışçıl bir şekilde devri hayati öneme sahip." ifadelerini kullandı.
6.01.2021Dünya
Mutasyonun merkezinde kritik koronavirüs kararı
Mutasyonun merkezinde kritik koronavirüs kararı!İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için alınan karantina kararının, mart ayı sonuna kadar yürürlükte kalacağını ve kısıtlamaların aşamalı olarak kaldırılacağını söyledi. Öte yandan İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 1041 kişi hayatını kaybetti.
6.01.2021Dünya
İngiliz süpermarket zincirlerinden “stok yapmayın” uyarısı
İngiliz süpermarket zincirlerinden “stok yapmayın” uyarısıİngiltere’de süpermarket zincirleri, halka karantina uygulaması nedeniyle gereğinden fazla alışveriş yapmamaları uyarısında bulundu.
6.01.2021Ekonomi
‘Mutasyon tür kontrol  altına alınamayabilir’
‘Mutasyon tür kontrol altına alınamayabilir’İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın, pek çok kez karantina seçeneğini düşünmediklerini açıklamasına rağmen önceki gün ülke genelinde 3’üncü kez karantina ilan etmesi tepkilere yol açtı.
6.01.2021Dünya
Karantinanın ardından acı tablo Vaka sayısı patladı...
Karantinanın ardından acı tablo! Vaka sayısı patladı...Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yüzde 70 daha hızlı yayılan bir mutasyonunun etkisi altındaki İngiltere'de günlük vaka sayısı ilk kez 60 bini geçti. Ülkede dün karantina ilan edilmişti.
5.01.2021Dünya
İngilterede 3. kez ulusal karantina uygulanmaya başlandı
İngiltere'de 3. kez ulusal karantina uygulanmaya başlandıİngiltere'de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayılan bir türünün vakaları artırmasının ardından üçüncü kez ilan edilen ve şubat ayının ortalarına kadar devam edecek ulusal karantina uygulaması başladı.
5.01.2021Dünya
İngiliz hükümetinden dev destek
İngiliz hükümetinden dev destekİngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, ülkede karantina uygulaması boyunca perakende, konaklama ve rekreasyon sektörleri için toplam 4,6 milyar sterlinlik hibe verileceğini bildirdi. İngiltere'de dün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında üçüncü kez karantina ilan edilmesinin ardından İngiliz Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, perakende, konaklama ve rekreasyon sektörlerine işletme şube başına 9 bin sterline kadar hibe imkanı sağlanacağı kaydedildi.
5.01.2021Uzmanpara
İngiliz medyası manşetten veriyor: En başa geri döndük
İngiliz medyası manşetten veriyor: En başa geri döndükİngiliz gazetelerinin ilk sayfaları tamamen, Başbakanı Boris Johnson'ın, ülkede artan koronavirüs vakaları nedeniyle dün akşam açıkladığı ulusal çapta sokağa çıkma kısıtlamalarına ayrıldı.
5.01.2021Dünya
Milliyette Gündem (5 Ocak 2021)
Milliyet'te Gündem (5 Ocak 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları...
5.01.2021Haberler
İngiltere’de üçüncü kez karantina ilanı
İngiltere’de üçüncü kez karantina ilanıİngiltere’de mart ve kasım aylarında uygulanan karantinanın ardından yeni tip koronavirüsün daha hızlı yayılan bir türünün vakaları artırmasının ardından üçüncü kez karantina ilan edildi.
5.01.2021Dünya
Mutasyondan beri kötüye gidiyor: İngiltere önlemleri sıkılaştıracak
Mutasyondan beri kötüye gidiyor: İngiltere önlemleri sıkılaştıracakİngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede daha sıkı önlemler açıklayacak.
4.01.2021Dünya
İngilterede Oxford-AstraZeneca aşısı yapılmaya başlandı
İngiltere'de Oxford-AstraZeneca aşısı yapılmaya başlandıİngiltere'de kullanım onayı alan ikinci koronavirüs aşısı olan ve Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen aşı, ilk olarak 82 yaşındaki emekli Brian Pinker'a uygulandı.
4.01.2021Dünya
Brexit’e rağmen oylarını ‘eritti’
Brexit’e rağmen oylarını ‘eritti’Yeni bir anket İngiliz halkının, Başbakan Boris Johnson liderliğindeki hükümetin koronavirüs pandemisini ele alış şeklinden ve Brexit müzakerelerindeki tutumundan mutsuz olduğunu ortaya koydu.
4.01.2021Dünya
Suudi Arabistan, Yemendeki sivil ihlallerini kayda geçirmemiş
Suudi Arabistan, Yemen'deki sivil ihlallerini kayda geçirmemişİngiliz hükümetinin, Suudi Arabistan'ın, Yemen'de sivillerin ölümüne yol açan saldırıları, uluslararası insani hukuk ihlallerine ilişkin kayıtlara eklemediği belirtildi.
3.01.2021Dünya
Mutasyon kararı Karşılıklı ticari uçuşlar askıya alındı
Mutasyon kararı! Karşılıklı ticari uçuşlar askıya alındıKuveyt, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayılan bir türünün tespit edildiği İngiltere ile karşılıklı ticari uçuşları durdurma kararı aldı.
3.01.2021Ekonomi
Mutasyonun görüldüğü ilk yerde korkutan tablo Son 6 gündür...
Mutasyonun görüldüğü ilk yerde korkutan tablo! Son 6 gündür...İngiltere'de son 6 gündür koronavirüs (Covid-19) salgınında vaka sayıları 50 binin üzerinde seyrediyor. Son 24 saatte 54 bin 990 vakanın tespit edildiği İngiltere’de toplam vaka sayısı 2 milyon 654 bin 779'a yükseldi.
3.01.2021Dünya
Celine Dion’un erkek hayranı adını resmi olarak Celine Dion yaptı
Celine Dion’un erkek hayranı adını resmi olarak Celine Dion yaptıKanadalı ünlü şarkıcı Celine Dion’un hayranı Thomas Dodd, internet üzerinden Dion’un konserini dinlerken aldığı alkolünden etkisiyle adını resmi olarak Celine Dion yaptı.
3.01.2021Dünya
‘Yanılmıyorsam ben Fransızım’
‘Yanılmıyorsam ben Fransızım!’İngiltere’nin Avrupa Birliği’yle (AB) yaklaşık 50 yıldır sürdürdüğü tarihi birliktelik, 1 Ocak itibariyle tamamen sona erdi. Bununla birlikte “Osmanlı torunu” olarak bilinen İngiltere Başkanı Boris Johnson’ın babası Stanley Johnson, Fransız vatandaşlığına başvurdu.
2.01.2021Dünya
Tarihi ayrılık Resmen bitti
Tarihi ayrılık! Resmen bittiİngiltere'nin Brexit sonrası başlayan geçiş sürecinin bitmesiyle Avrupa Birliği'yle (AB) yaklaşık 50 yıldır sürdürdüğü tarihi birliktelik sona erdi.
1.01.2021Dünya
İngilterenin AB ile bağları resmen sona erdi
İngiltere'nin AB ile bağları resmen sona erdiGelen son dakika haberine göre; İngiltere'nin Avrupa Birliği (AB) ile birlik üyeliğine dayanan bağları, Brexit sürecinin resmiyet kazanmasından bir yıl sonra, bu gece itibariyle fiilen sona erdi.
1.01.2021Dünya
Johnsonın babası Fransız vatandaşlığına başvurdu
Johnson'ın babası Fransız vatandaşlığına başvurduİngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın babası Stanley Johnson, Brexit geçiş döneminin sona ermesinden önce Fransız vatandaşlığına başvurduğunu söyledi.
31.12.2020Dünya
Son dakika... Tüm gözler oradaydı Kritik anlaşma kabul edildi
Son dakika... Tüm gözler oradaydı! Kritik anlaşma kabul edildiGelen son dakika haberine göre; İngiltere'de parlamento, Avrupa Birliği (AB) ile varılan serbest ticaret anlaşmasını onayladı.
31.12.2020Dünya
AB, Birleşik Krallık ile ticaret anlaşması imzaladı
AB, Birleşik Krallık ile ticaret anlaşması imzaladıAvrupa Birliği (AB) liderleri, Birleşik Krallık ile Brexit sonrası dönemde ticari ilişkileri belirleyecek anlaşmayı imzaladı.
30.12.2020Uzmanpara
AB ve Birleşik Krallık ticaret anlaşması imzalayacak
AB ve Birleşik Krallık ticaret anlaşması imzalayacakAvrupa Birliği (AB) ile Birleşik Krallık arasında Brexit sonrası dönemde ticari ilişkileri belirleyecek ticaret anlaşması yarın imzalanacak.
29.12.2020Ekonomi
İngilterede son 24 saatte 41 bin 385 Kovid-19 vakası görüldü
İngiltere'de son 24 saatte 41 bin 385 Kovid-19 vakası görüldüİngiltere'de son 24 saatte 41 bin 385 kişide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.
28.12.2020Dünya
Johnson’dan zafer ilanı
Johnson’dan zafer ilanıAB ile İngiltere Brexit sonrası ticari ilişkileri belirleyecek anlaşma konusunda uzlaşıya varırken, İngiltere Başbakanı Johnson’ın, uzlaşmayı bir zafer havasında duyurması dikkat çekti
26.12.2020Dünya
İngiltere ve ABden 668 milyar sterlinlik anlaşma
İngiltere ve AB'den 668 milyar sterlinlik anlaşmaİngiltere ve Avrupa Birliği'nin (AB) üzerinde uzlaştığı ticaret anlaşması, 1 Ocak 2021'den itibaren tarafların gümrüksüz ve herhangi bir kesinti olmaksızın ticaret yapabilmesine imkan tanıyor.
25.12.2020Uzmanpara
Avrupa borsaları Fransa hariç günü yükselişle kapattı
Avrupa borsaları Fransa hariç günü yükselişle kapattıAvrupa borsaları, İngiltere ve Avrupa Birliği (AB) arasında ticaret anlaşması konusunda uzlaşma sağlanmasının etkisiyle Fransa’daki CAC 40 endeksi hariç günü yükselişle tamamladı.
24.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Mehmet TezMilliyet Yazarı
Evde yılbaşıÇocukken ailecek evde oturur televizyon seyrederdik...
27.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ingilterekoronavirüskovid-19ababd

Boris Johnson ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.