Bosna Savaşı

Bosna Savaşı

Son dakika Bosna Savaşı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bosna Savaşı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bosna Savaşı haber sayfamızda...

Bosna Savaşı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.046 bosna savasi haberi bulunmuştur.
‘Kemalim, gözün arkada kalmasın’
‘Kemalim, gözün arkada kalmasın’Kovid-19 nedeniyle, 88 yaşında yaşamını yitiren, 1994-1999 döneminde Karşıyaka Belediye Başkanlığı yapan, Bosna Hersek Türkiye Fahri Başkonsolusu, sanayici Ahmet Kemal Baysak, Soğukkuyu’daki Aile Mezarlığı’nda toprağa verildi...
11.01.2021Ege
İkinci bahar hayali kâbusa döndü
İkinci bahar hayali kâbusa döndüBoşandıktan sonra hayatına yalnız devam etmek istemeyen mühendis Ü.S., ikinci baharını yaşamak için üye olduğu evlilik sitesinde tanıştığı kadın tarafından yaklaşık 334 bin TL dolandırıldı.
8.09.2020Gündem
İngilterede Uygur Türklerine karşı soykırım iddiaları incelenecek
İngiltere'de Uygur Türklerine karşı 'soykırım' iddiaları incelenecekİngiltere'de kamu mahkemesi Uygur Türklerine İngiltere'de kamu mahkemesi Uygur Türklerine karşı "soykırım"  iddialarını inceleyecek.
3.09.2020Dünya
Bosna Savaşı kısaca özeti: Tarihi, sonuçları, önemi, nedenleri ve sonuçları
Bosna Savaşı kısaca özeti: Tarihi, sonuçları, önemi, nedenleri ve sonuçlarıTarih boyunca savaşlar daha çok geleneksel yöntemlerle yapılırken teknolojinin gelişmesi savaşlarında yapılma şeklinde değişiklikler olmuştur. Özellikle son yüzyılda savaşlar seyrini değiştirmiş daha çok soğuk savaş tarzında savaşlar yapılmaya başlanmıştır. Ancak çok eski bir tarih olmadığı halde dünyanın en kanlı savaşlarından bir tanesini şahitlik eden Bosna savaşı ise binlerce insanın katledilmesine neden olmuştur. Bosna Savaşı'nın detaylarını öğrenmek isteyenler için Bosna Savaşı ile ilgili detaylara yer verdik.
22.07.2020Gündem
90’lar Türkiye’sine yolculuk
90’lar Türkiye’sine yolculukKoray Sarıdoğan’ın Karakarga Yayınları’ndan çıkan “Yeraltı Kütüphanesi” adlı kitabı rock müziğin 90’ların altkültürünü, müzik yayıncılığını, dergilerini ve edebiyatını nasıl şekillendirdiğini sorgulayarak, okuru o yıllara götürüyor
18.07.2020Kültür Sanat
Srebrenitsa Katliamı nedir, ne zaman oldu, neler yaşandı İşte Srebrenitsa tarihi...
Srebrenitsa Katliamı nedir, ne zaman oldu, neler yaşandı? İşte Srebrenitsa tarihi...Srebrenitsa Katliamı'nın 25. yıl dönümü... Srebrenitsa'da yaşanan zulüm asla unutulmadı. Peki Srebrenitsa'da neler yaşandı? Srebrenisa Katliamı ne zaman yaşandı? İşte en büyük toplu insan kıyımı olan Srebrenitsa ile ilgili detaylar...
11.07.2020Gündem
Bosnada kendi cehennemimden geçtim diyen ressam Peter Howsonın son tablosu
'Bosna'da kendi cehennemimden geçtim' diyen ressam Peter Howson'ın son tablosuSavaşın en çetin geçtiği yıllarda Bosna'ya giden 61 yaşındaki ressam, tanık olduğu sahneleri kabullenmesinin ve bütün yaşadıklarıyla barışmasının çeyrek yüzyıl sürdüğünü söylüyor. Yıllar boyunca, uyuşturucu, alkol ve depresyonla mücadele eden sanatçı, buna rağmen yine Srebrenitsa'yı çizdi.
11.07.2020Dünya
Çeyrek asırdır kapanmayan yara: Srebrenitsa
Çeyrek asırdır kapanmayan yara: Srebrenitsa!Sırp birliklerin 8 binden fazla Boşnak sivili öldürdüğü Srebrenitsa Soykırımı, aradan 25 yıl geçmesine rağmen kurban yakınlarının ve Boşnak halkının kapanmayan yarası olarak kalmayı sürdürüyor. Toplu mezarlardan çıkarılıp kimlik tespiti yapılan dokuz soykırım kurbanı daha yarın düzenlenecek törenin ardından Potoçari Anıt Mezarlığı'na defnedilecek.
10.07.2020Dünya
Mehmetçik barış için Saraybosna’da
Mehmetçik barış için Saraybosna’da1990’lı yılların ilk yarısında Sovyetler Birliği’nin dağılmasının, Demirperde’nin yıkılmasının ardından Yugoslavya toprakları bir ateş topuna dönecekti. Türkiye de, 29 Nisan 1994’te BM’den gelen istek üzerine Bosna’ya asker göndermeyi kabul edecekti...
29.04.2020Gündem
Kuruluş Osman oyuncuları kimlerdir Kuruluş Osman oyuncular ve karakterleri
Kuruluş Osman oyuncuları kimlerdir? Kuruluş Osman oyuncular ve karakterleriKuruluş Osman dizisi hızlı başladı. Diriliş Ertuğrul'un devamı olan Kuruluş Osman dizisinde hangi oyuncular yer alıyor. Diriliş Ertuğrul dizisinden oyuncular Kuruluş Osman kadrosuna dahil oldu mu? İşte Kuruluş Osman oyuncuları ve karakterler...
27.11.2019Gündem
Belediyeler Birliği’nden Bosna Hersek çıkarması
Belediyeler Birliği’nden Bosna Hersek çıkarmasıKıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB), Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, üye ülkeler arasında işbirliğini geliştirmek amacıyla başlatılan program kapsamında 17-20 Kasım tarihleri arasında Bosna Hersek’te temaslarda bulundu.
22.11.2019Kıbrıs
Mostar Köprüsünün yıkılışının 26. yılı
Mostar Köprüsü'nün yıkılışının 26. yılı Bosna Hersek'teki en önemli Osmanlı eserlerinden Mostar Köprüsü'nün Hırvat topçu birlikleri tarafından yıkılmasının 26. yıl dönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.
9.11.2019Haberler
Nobel’in kazananları Polonya ve Avusturya
Nobel’in kazananları Polonya ve AvusturyaNobel Edebiyat Ödülü bu yıl iki yazara gitti. 2018 Nobel Edebiyat Ödülü’nün sahibi Polonyalı yazar Olga Tokarczuk olurken, 2019 Nobel Ödülü Avusturyalı yazar Peter Handke’ye verildi...
11.10.2019Gündem
Bosna Savaşının 86 kurbanı daha toprağa verildi
Bosna Savaşı'nın 86 kurbanı daha toprağa verildiCesetlerine savaştan yıllar sonra toplu mezarlarda ulaşılan ve kimlik tespiti yapılan kurbanlar, Prijedor'daki Vedro Polje Stadı'nda düzenlenen cenaze töreninin ardından kendi köylerindeki mezarlıklara defnedildi.
20.07.2019Dünya
Bosna Savaşının 86 kurbanı daha toprağa verilecek
Bosna Savaşı'nın 86 kurbanı daha toprağa verilecekÜlkenin doğusundaki Prijedor şehri ve civarında 1992 yılında Sırplar tarafından katledilen ve cenazelerine yıllar sonra toplu mezarlarda ulaşılan 86 kurban, yarın defnedilecek.
19.07.2019Dünya
Iron Maiden’ın solisti Boşnakların fahri hemşehrisi
Iron Maiden’ın solisti Boşnakların fahri hemşehrisiSaraybosna Belediyesi, dünyaca ünlü İngiliz heavy metal grubu Iron Maiden’ın solisti Bruce Dickinson’u, Bosna Savaşı sırasında 1994 yılında abluka altındaki bu kente gelerek konser verdiği için fahri hemşehrilik unvanıyla ödüllendirdi.
8.04.2019Dünya
Boşnak babanın iki savaşta da değişmeyen kaderi
Boşnak babanın iki savaşta da değişmeyen kaderiİkinci Dünya Savaşı'nda 10 çocuğunu ve eşini Sırpların katlettiği Hasan Tufekcic'in ikinci evliliğinden 3 çocuğu ve eşi de Bosna Savaşı'nda yine Sırp Çetnikler tarafından katledildi.
22.03.2019Dünya
Karadzicin cezası müebbete çevrildi
Karadzic'in cezası müebbete çevrildiUluslararası Ceza Mahkemeleri Mekanizması Temyiz Konseyi, eski Sırp lider Radovan Karadzic hakkındaki 40 yıl hapis cezası kararını bozarak, Karadzic'i müebbet hapse mahkum etti."Bosna Kasabı" olarak da bilinen eski Sırp  lider Radovan Karadzic, temyiz davasında müebbet hapse mahkum edildi. Hollanda'nın Lahey şehrindeki Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza  Mahkemesince (ICTY) 2016'da soykırım, savaş suçları ve insanlığa karşı suçlardan  40 yıl hapse çarptırılan Karadzic'in nihai cezası belli oldu.ICTY'nin 2017'de kapatılmasının ardından devam eden davaları devralan  Uluslararası Ceza Mahkemeleri Mekanizması Temyiz Konseyi, yaklaşık üç yıldır  devam eden Karadzic'in temyiz davasındaki kararı açıkladı.Konsey, Bosnalı Sırpların eski lideri Karadzic'i 1995'te  Srebrenitsa'daki soykırımın yanı sıra 1992-1995 yıllarında yaşanan Bosna  Savaşı'nda işlenen savaş suçları ve insanlığa karşı suçlardan cezalandırdı.Daha önceki 40 yıl hapis cezası kararını bozan Temyiz Konseyi, 73  yaşındaki Karadzic'i müebbet hapse mahkum etti.
11.09.2019Haberler
Son dakika... Karadzicin cezası müebbete çevrildi
Son dakika... Karadzic'in cezası müebbete çevrildi!Uluslararası Ceza Mahkemeleri Mekanizması Temyiz Konseyi, eski Sırp lider Radovan Karadzic hakkındaki 40 yıl hapis cezası kararını bozarak, Karadzic'i müebbet hapse mahkum etti.
20.03.2019Dünya
Son dakika... Karadzicin cezası müebbete çevrildi
Son dakika... Karadzic'in cezası müebbete çevrildi!Uluslararası Ceza Mahkemeleri Mekanizması Temyiz Konseyi, eski Sırp lider Radovan Karadzic hakkındaki 40 yıl hapis cezası kararını bozarak, Karadzic'i müebbet hapse mahkum etti.
20.03.2019Dünya
Yeni Zelandada cenazeler ailelere teslim edilmeye başladı
Yeni Zelanda'da cenazeler ailelere teslim edilmeye başladıTerör saldırısı kurbanlarının cenazeleri, Çarşamba gününe kadar teslim edilecek. Bölge sakinleri camilerin yakınların çiçek bırakırken, 50 kişinin öldüğü terör saldırısı sonrası güvenlik önlemleri de artırılıyor. Görüntülerin canlı yayınlandığı Facebook, saldırının ardından dünya genelinde paylaşılan görüntülerin tümünün silineceğini açıkladı.
17.03.2019Dünya
Annemin Yarası filminin konusu ve başrol oyuncuları kimlerdir
Annemin Yarası filminin konusu ve başrol oyuncuları kimlerdir?Annemin Yarası filmi bu akşam TV8 ekranında izleyici ile buluşacak. 2016 yapımı olan Annemin Yarası, Bosna Savaşı'nda Sırp bir komutanın tecavüzüne uğrayan Müslüman bir kadının çocuğun 18 yaşına geldiğinde ailesini arayışını anlatıyor. Peki Annemin Yarası filminin başrollerinde hangi oyuncular yer alıyor?
14.03.2019Gündem
Eski Sırp askere 10 yıl hapis cezası
Eski Sırp askere 10 yıl hapis cezasıBosna Hersek Mahkemesi, Bosna Savaşı sırasında ülkenin doğusundaki Foca şehrinde Boşnak sivillere yönelik savaş suçu işlediği gerekçesiyle eski Sırp asker Milan Todovic'i 10 yıl hapse mahkum etti.
4.12.2018Dünya
Bosna Hersek’de  sandık başı...
Bosna Hersek’de sandık başı...Bosna Hersek’de halk, kanton, entite ve ulusal parlamentolar ile Devlet Başkanlığı Konseyi üyelerinin belirleneceği seçimlerde oy kullandı.
7.10.2018Dünya
Bosna Savaşında katledilen 200 sivil Boşnak anıldı
Bosna Savaşı'nda katledilen 200 sivil Boşnak anıldıBosna Savaşı sırasında Bosna Hersek'in Prijedor şehri yakınlarında Sırplar tarafından kurulan Keraterm Toplama Kampı'nda öldürülen 200 sivil Boşnak, törenle anıldı.
24.07.2018Dünya
Bosna Hersekte yeni toplu mezar bulundu
Bosna Hersek'te yeni toplu mezar bulunduBosna Hersek'te Drvar şehri yakınlarındaki bir çukurda tespit edilen toplu mezarda, Bosna Savaşı'nın (1992-1995) kurbanları olduğu tahmin edilen 8 kişinin kemiklerine ulaşıldı.
20.07.2018Dünya
Eski Boşnak general Dudakovic serbest bırakıldı
Eski Boşnak general Dudakovic serbest bırakıldıBosna Hersek Mahkemesi, Bosna'daki savaşta (1992-1995) "insanlığa karşı suç işledikleri" iddiasıyla gözaltına alınan ve aralarında eski Boşnak general Atif Dudakovic'in de bulunduğu 13 eski askerin şartlı olarak serbest bırakılmasına karar verdi.
29.04.2018Dünya
Saraybosnanın sembollerinden teleferik yeniden açıldı
Saraybosna'nın sembollerinden teleferik yeniden açıldı1992-1995 yıllarındaki Bosna Savaşı sırasında Sırp birliklerince tamamen yıkılan  ve şehrin en önemli sembollerinden biri olan teleferik, 6 Nisan Saraybosna Şehir  Günü'nde yeniden hizmete açıldı.
6.04.2018Dünya
Başbakan Yıldırım’ın Evlad-ı Fatihan turu
Başbakan Yıldırım’ın Evlad-ı Fatihan turuBaşbakan Binali Yıldırım, “kalbimizin yarısı” diye tanımladığı Bosna Hersek’e ziyaretinin ikinci gününde yoğun bir program izledi...
30.03.2018Siyaset
Başbakan Yıldırım, Aliya İzzetbegoviçin kabrini ziyaret etti
Başbakan Yıldırım, Aliya İzzetbegoviç'in kabrini ziyaret ettiBaşbakan Binali Yıldırım, Kovaçi Şehitliği'ni ve Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in kabrini ziyaret etti.
30.03.2018Siyaset
Başbakan Yıldırım, Aliya İzzetbegoviçin kabrini ziyaret etti
Başbakan Yıldırım, Aliya İzzetbegoviç'in kabrini ziyaret ettiBaşbakan Binali Yıldırım, Kovaçi Şehitliği'ni ve Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in kabrini ziyaret etti.
30.03.2018Siyaset
Başbakan Yıldırım Bosna Herseke gidecek
Başbakan Yıldırım Bosna Hersek'e gidecekBaşbakan Yıldırım, Bakanlar Konseyi Başkanı Zvizdic'in davetlisi olarak 29-30 Mart'ta Bosna Hersek'e resmi ziyarette bulunacak.
27.03.2018Siyaset
Saadet Işıl Aksoy kimdir
Saadet Işıl Aksoy kimdir?Saadet Işıl Aksoy kimdir? Güzelliği ve başarılı oyunculuğuyla dikkatleri üzerine toplayan Saadet Işıl Aksoy hakkında merak edilen bilgileri sizler için derledik.
9.03.2018Gündem
Makedonya işi yokuşa sürüyor
Makedonya işi yokuşa sürüyorMakedonya Türklere ‘Anavatana göç etti’ diye vatandaşlık vermek istemiyor. Arnavutluk her türlü belgeyi kabul ediyor. Bosna Hersek’te yaş sınırlaması var. Kafkas kökenlilere Rusça şartı konmuş. Abhazya’ya ise başvurmak yeterli
6.03.2018Gündem
Yaşam ve ölümün metresine savaş suçlarından 14 yıl hapis cezası
'Yaşam ve ölümün metresi'ne savaş suçlarından 14 yıl hapis cezasıBosna Savaşı'nda esir alınan Sırp sivillere acımasız işkenceler yapan ve bir esiri de öldüren Azra Basic, en ağır ceza alan kadın oldu.
28.12.2017Dünya
Küllerinden doğan şehir: Saraybosna
Küllerinden doğan şehir: SaraybosnaAdı hep 1992-1995 yılları arasında yaşanan Bosna Savaşı’nın yarattığı acılarla anılan Bosna-Hersek, her geçen yıl biraz daha dönüşerek adeta küllerinden doğuyor. Siyasi ve ekonomik anlamda yaşanan gelişmeler ülkenin sosyal ortamını da direkt olarak etkiliyor
23.12.2017Pazar
BM’den Trump’a karşı güçlü tavır
BM’den Trump’a karşı güçlü tavır!Washington’a “Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımaktan vazgeçme” çağrısı yapan karar tasarısı, ABD’nin tehditkar açıklamalarına rağmen, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda 9’a karşı 128 oyla kabul edildi. Öte yandan oylama sonucunda en dikkat çeken ülkelerden biri de Bosna Hersek oldu. Bosna Hersek'in çekimser oy kullanması tepkilere neden oldu.
22.12.2017Dünya
“Aliya” 22 Aralıkta yeniden sahnede
“Aliya” 22 Aralık'ta yeniden sahnedeNova Oyun Yapım, bu tiyatro sezonuna Elçin Gürler’in yazıp Devlet Tiyatrolarının deneyimli ismi Hidayet Erdinç’in yönetmenliğini yaptığı “Aliya” oyunu ile sahne açtı. Aliya İzzetbegoviç'in hayatı ve Bosna Savaşı'nı anlatan "Aliya" 22 Aralık'ta Profilo Kültür Merkezi'nde sahne alacak.
11.12.2017Gündem
Son dakika: Duruşmada zehir içmişti Şok gerçek ortaya çıktı...
Son dakika: Duruşmada zehir içmişti! Şok gerçek ortaya çıktı...Yargılandığı duruşma esnasında intihar eden Hırvat General Slobodan Praljak'ın ilk otopsi sonuçları açıklandı.
2.12.2017Dünya
Mahkeme araştırma başlattı
Mahkeme araştırma başlattıBosna Savaşı sırasında işlediği savaş suçlarından ötürü daha önce 20 yıl hapse mahkum edilen ve karar okunduğu sırada zehir içerek intihar eden Hırvat General Slobodan Praljak’ın ölümü üzerine Birleşmiş Milletler (BM) tarafından araştırma başlatıldığı bildiriliyor.
30.11.2017Dünya
Dünyayı şok eden olay İçti ve öldü...
Dünyayı şok eden olay! İçti ve öldü...Bosna Savaşı sırasında işlediği savaş suçlarından ötürü daha önce 20 yıl hapse mahkûm edilen Hırvat General Slobodan Praljak, mahkûmiyetinin onanmasının ardından, canlı yayında, zehir olduğu öne sürülen sıvı maddeyi içerek intihar etti. General hastaneye kaldırılırken, Hırvat devlet televizyonu, Praljak’ın öldüğünü duyurdu.
30.11.2017Dünya
‘Bosna kasabı’na müebbet
‘Bosna kasabı’na müebbet!Bosna Hersek’te gerçekleşen soykırımlardan suçlu bulunan eski Sırp general Ratko Mladic, Lahey’deki mahkeme tarafından ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Mahkemeyi izleyen Boşnak anneler karar sonrası adaletin kısmen de olsa yerini bulduğunu söyledi
22.11.2017Dünya
’Bosna Kasabı’na müebbet
’Bosna Kasabı’na müebbetHollanda’nın Lahey kentinde kurulan Birleşmiş Milletler Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi, Bosna Savaşı’nda soykırım suçlamasıyla yargılanan Ratko Mladiç’i suçlu buldu. Müebbet hapis cezası verilen Mladiç’in soykırım yaptığı mahkemede kabul edildi.Soykırım, savaş suçu ve insanlığa karşı suçun da aralarında olduğu 11 ayrı suçtan yargılanan Bosnalı Sırpların eski komutanlarından Ratko Mladiç hakkındaki karar açıklandı. Uluslararası Ceza Mahkemesinin kararına göre eski generalin soykırım yaptığı kabul edilerek, müebbet hapis cezası verildi.Hollanda’nın Lahey kentinde kurulan Birleşmiş Milletler Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi, Mladiç davasının sonlanmasıyla birlikte bu yılın sonunda görevini tamamlayarak kapanacak. Mladiç hakkında verilecek hüküm, gelecek hafta açıklanacak temyiz kararları haricinde mahkemenin alacağı son karar olma niteliğini taşıyor.Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından 40 yıl hapse mahkum edilen Bosnalı Sırpların eski lideri Radovan Karaciç ile birlikte Ratko Mladiç’e, aralarında Srebrenitsa’da Karaciç’in verdiği emirleri uygulayarak 8 bin kadar erkek ve çocuğu katletmek gibi birçok savaş suçu yöneltilmişti. Bosna Savaşı’nda toplam 100 binden fazla kişinin ölümünden sorumlu tutulan Bosnalı Sırplar arasında ön planda bulunan Mladiç hakkındaki kararın, Bosna Savaşı’nın geçtiği yıllara dair hakikat tespiti açısından belirleyici bir hüküm olması beklendiği belirtildi.
11.09.2019Haberler
Son dakika... Gözyaşlarına boğuldular
Son dakika... Gözyaşlarına boğuldular!'Bosna Kasabı' Mladiç'e müebbet cezası verilişini televizyon başından izleyen kurban yakınları, birbirlerine sarılıp ağladı.
22.11.2017Dünya
Son dakika... Gözyaşlarına boğuldular
Son dakika... Gözyaşlarına boğuldular!'Bosna Kasabı' Mladiç'e müebbet cezası verilişini televizyon başından izleyen kurban yakınları, birbirlerine sarılıp ağladı.
22.11.2017Dünya
Sırp savaş suçlusu Mladiç için karar bugün açıklanıyor
Sırp savaş suçlusu Mladiç için karar bugün açıklanıyorHollanda’nın Lahey kentinde kurulan Birleşmiş Milletler Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi, Bosna Savaşı'nda soykırım suçlamasıyla yargılanan Ratko Mladiç hakkındaki kararı bugün açıklayacak. Soykırım, savaş suçu ve insanlığa karşı suçun da aralarında olduğu 11 ayrı suçtan yargılanan Bosnalı Sırpların eski komutanlarından Ratko Mladiç hakkındaki karar bugün açıklanacak. Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından tutuklu olarak yargılanan 75 yaşındaki eski general eğer suçlu bulunursa ömür boyu hapse mahkum olacak. Hollanda’nın Lahey kentinde kurulan Birleşmiş Milletler Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi, Mladiç davasının sonlanmasıyla birlikte bu yılın sonunda görevini tamamlayarak kapanacak. Mladiç hakkında verilecek hüküm, gelecek hafta açıklanacak temyiz kararları haricinde mahkemenin alacağı son karar olma niteliğini taşıyor.Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından 40 yıl hapse mahkum edilen Bosnalı Sırpların eski lideri Radovan Karaciç ile birlikte Ratko Mladiç'e, aralarında Srebrenitsa'da Karaciç'in verdiği emirleri uygulayarak 8 bin kadar erkek ve çocuğu katletmek gibi birçok savaş suçu yöneltilmişti. Bosna Savaşı'nda toplam 100 binden fazla kişinin ölümünden sorumlu tutulan Bosnalı Sırplar arasında ön planda bulunan Mladiç hakkındaki kararın, Bosna Savaşı’nın geçtiği yıllara dair hakikat tespiti açısından belirleyici bir hüküm olması beklendiği belirtildi.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Ercan GüvenMilliyet Yazarı
Futbolda ‘test’ ve ‘jest’ zamanıİşte tam da böyle bir şeydi geçen hafta büyük kulüplerimize naçizane önerim!Korona virüsün sazı eline aldığı şu enfekte dünyada, Aşık Veysel’in kara toprağı kadar “sadık yârin” kalbini, şampiyon olmadan da böyle fethedebilirlerdi işte...
31.03.2020Skorer
Dr. Emin YeğinboyMilliyet Yazarı
Efsaneler yeniden bir aradaNetflix, uzun süredir beklettiği ‘The Irishman’ filmini gösterime soktu...
30.11.2019Ege
Nükhet EveriMilliyet Yazarı
Yeni yıl rotaları2019 biterken National Geographic “2020 yılında gidilecek en iyi yerler” diye bir liste yapmış...
30.11.2019Cumartesi
Sinan BiçiciMilliyet Yazarı
‘SEN ANLAT KARADENİZ’Her üç kadından biri, şiddet görüyor...
26.01.2018Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Bosna HersekBosna SavaşıSırbistanSon dakikabosna

Bosna Savaşı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.