Soykırım

Soykırım

Son dakika soykırım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan soykırım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan soykırım haber sayfamızda...

Soykırım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.036 soykırım haberi bulunmuştur.
Gazze’de gıda yardımı bekleyen sivilleri vurdular!
Gazze’de gıda yardımı bekleyen sivilleri vurdular!İsrail’in Gazze şehrinin güneybatısında gıda yardımı bekleyen Filistinlilere ateş açması sonucu 77 kişi hayatını kaybetti, 250'den fazla kişi yaralandı.
29.02.2024Haberler
Gazze’de gıda yardımı bekleyen sivilleri vurdular! 77 ölü, 250'den fazla yaralı
Gazze’de gıda yardımı bekleyen sivilleri vurdular! 77 ölü, 250'den fazla yaralıİsrail’in Gazze şehrinin güneybatısında gıda yardımı bekleyen Filistinlilere ateş açması sonucu 77 kişi hayatını kaybetti, 250'den fazla kişi yaralandı.
29.02.2024Dünya
Venedik Bienali’ne ‘İsrail’ tepkisi
Venedik Bienali’ne ‘İsrail’ tepkisiSoykırım Değil Sanat İttifakı (ANGA) adıyla bir araya gelen sekiz bin sanatçı ve sanat emekçisi, İsrail’in 60. Venedik Bienali’ne katılımına karşı seslerini yükseltti.
29.02.2024Kültür Sanat
Berlin’in Filistin sansürü! ‘Filmler birleştirir, nefret ayırır’
Berlin’in Filistin sansürü! ‘Filmler birleştirir, nefret ayırır’74. Berlin Film Festivali son yılların en politik ve karışık organizasyonuna sahne oldu. Festivalin Filistin’i destekleyen sosyal medya paylaşımları silindi, soruşturma açıldı.
27.02.2024Kültür Sanat
Lahey’de kritik İsrail duruşması
Lahey’de kritik İsrail duruşmasıUluslararası Adalet Divanı’nın “İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarındaki uygulamalarının hukuki sonuçlarına ilişkin danışma görüşü” duruşmalarının son gününde Türkiye de beyanda bulundu. Divanın kararı bağlayıcı olmamakla birlikte önemli bir etki yaratabilir.
27.02.2024 Dünya
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten muhalefete tepki: Oy istemeden önce halka hesap vermeliler
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten muhalefete tepki: Oy istemeden önce halka hesap vermelilerAK Parti MYK toplantısıyla ilgili Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı. Sözcü Çelik yaptığı açıklamada, "Altılı, yedili masaya destek veren genel başkanların ve parti yönetimlerinin vatandaşlarımıza bir özür borcu vardır." dedi. ABD'nin Gazze için veto kararına tepki gösteren Çelik, "Eğer uluslararası sistem, uluslararası hukuk ve uluslararası kurumlar bunu durduramıyorlarsa o zaman hiçbir işe yaramıyorlar demektir." ifadelerini kullandı.
26.02.2024Gündem
Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlar
Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlarUluslararası Adalet Divanı'nda (UAD) İsrail’in Filistin’i işgalinin hukuki neticelerine ilişkin duruşmada Türkiye sunum yaptı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız "İsrail hesap vermeli" dedi.
26.02.2024Haberler
Son dakika... Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlar
Son dakika... Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlarUluslararası Adalet Divanı'nda (UAD) İsrail’in Filistin’i işgalinin hukuki neticelerine ilişkin duruşmada Türkiye sunum yaptı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız "İsrail hesap vermeli" dedi.
26.02.2024Dünya
Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması: Türkiye için bir zaruret
Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması: Türkiye için bir zaruretTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'da düzenlenen Asya Parlamenter Asamblesi (APA) Genel Kurulu'na katıldıktan sonra dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı.
25.02.2024Gündem
Soykırıma sessiz çığlık
Soykırıma sessiz çığlıkYahudi soykırımını alışılmışın dışında, şiddetten uzak şekilde anlatan “The Zone of Interest/İlgi Alanı” pek çok ödül kazandığı gibi Oscar’da da iddialı.
25.02.2024Kültür Sanat
Gazze’de tablo ağır: Can kaybı en az 29 bin 606
Gazze’de tablo ağır: Can kaybı en az 29 bin 606İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında son 24 saatte 92 kişinin hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı en az 29 bin 606’ya yükseldi.
24.02.2024Dünya
Almanya’da avukatlardan Filistin tepkisi! Başbakan Scholz hakkında suç duyurusu
Almanya’da avukatlardan Filistin tepkisi! Başbakan Scholz hakkında suç duyurusuAlmanya’da Filistinlileri temsil ettiklerini belirten avukatlar, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve üst düzey yetkililer hakkında İsrail’in Gazze’de işlediği soykırıma “yardım ve yataklık yapmak” suçlamasıyla dava açtı.
23.02.2024Dünya
'Türkiye'nin birçok konuda yalnız kalması anlamlıdır'
'Türkiye'nin birçok konuda yalnız kalması anlamlıdır'Eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 'Türkiye'nin birçok konuda yalnız kalması, birçok konu da öncülük yaparken yanında birçok ülkenin yer almaması anlamlıdır. Bunun tarihsel sebepleri var.' şeklinde konuştu.
23.02.2024Gündem
‘Refah soykırımın apaçık örneği’
‘Refah soykırımın apaçık örneği’Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Gazze’de Soykırım: Yeni Kanıtlar” panelinde yaptığı konuşmada “İsrail, Gazze’de büyük bir soykırım suçu işliyor...
21.02.2024Gündem
Bahçeli'den net mesaj: FETÖ günleri geçmiştir, gelecekleri varsa görecekleri de vardır
Bahçeli'den net mesaj: FETÖ günleri geçmiştir, gelecekleri varsa görecekleri de vardırPartisinin grup toplantısına konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, FETÖ ile mücadele konusunda net mesajlar verdi.
20.02.2024Haberler
Bahçeli'den net mesaj: FETÖ günleri geçmiştir, gelecekleri varsa görecekleri de vardır
Bahçeli'den net mesaj: FETÖ günleri geçmiştir, gelecekleri varsa görecekleri de vardırPartisinin grup toplantısına konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, FETÖ ile mücadele konusunda net mesajlar verdi.
20.02.2024Gündem
Brezilya lideri Lula, İsrail'i Gazze'de soykırımla suçladı ve yaşananları Hitler'in yaptıklarına benzetti
Brezilya lideri Lula, İsrail'i Gazze'de soykırımla suçladı ve yaşananları Hitler'in yaptıklarına benzettiBrezilya Devlet Başkanı Luiz Inácio Lula da Silva, İsrail hükümetini Gazze’de soykırım yapmakla suçladı ve askeri eylemleri Holokost ile kıyasladı. İsrail ise bu açıklamaları nedeniyle Lula’yı kınadı.
19.02.2024Dünya
Gazze’de acı bilanço: Can kaybı en az 28 bin 858
Gazze’de acı bilanço: Can kaybı en az 28 bin 858 İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı en az 28 bin 858’e, yaralı sayısı ise 68 bin 667’ye yükseldi.
17.02.2024Dünya
İsrail'e ‘Yapma’ baskısı... ABD bile istemiyor
İsrail'e ‘Yapma’ baskısı... ABD bile istemiyorABD, Refah’a operasyon düzenlememesi konusunda İsrail’e baskıyı sürdürürken, Güney Afrika, Uluslararası Adalet Divanı’ndan operasyonu durdurmak için yetki kullanmasını istedi.
14.02.2024Dünya
Gazze'de insanlık dramı: Nereye gidecekler?
Gazze'de insanlık dramı: Nereye gidecekler?İsrail’in Refah’ta gerçekleştirdiği hava saldırısında bilanço yükselirken, olası kara harekatına yönelik tepkiler büyüyor. Refah’taki yaklaşık 1,5 milyon kişinin gidecek yeri bulunmuyor...
13.02.2024Dünya
Hulusi Akar: Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde
Hulusi Akar: Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesindeEskişehir’de ‘Türkiye’nin Güvenlik Politikası’ konulu programda konuşan eski Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Kahramanmaraş depremlerinin ilk saatinden itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelinin sahada olduğunu ve aralıksız görev yaptığını belirterek, "Fakat bazı kişiler maalesef hayasızlık yapıyor, ahlaksızlık yapıyor, terbiyesizlik yapıyor, yanlış yapıyor" dedi.
12.02.2024Gündem
Refah tepkisi giderek artıyor!
Refah tepkisi giderek artıyor!İsrail Başbakanı Netanyahu’nun, tüm uyarılara rağmen milyonlarca kişinin sığındığı Refah kentine operasyon düzenleme konusundaki ısrarına yönelik tepkiler giderek artıyor.
12.02.2024Dünya
Meclis Başkanı Kurtulmuş: İsrail insanlık tarihinin en büyük katliamlarından birini yapıyor
Meclis Başkanı Kurtulmuş: İsrail insanlık tarihinin en büyük katliamlarından birini yapıyorİslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) 5. Genel Kurulu'nda Filistin'e özel oturum düzenlendi. Oturumda konuşan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Birleşmiş Milletler başta olmak üzere bütün uluslararası kuruluşları yok sayan birtakım yönetimler var. 4 asır boyunca Filistin topraklarında barışı tam manasıyla uygulamış bir milletin çocuğu olarak söylüyorum. Bu coğrafyada barış istiyorsak, dünyada barış istiyorsak, Filistin topraklarının özgür olması ve Filistin'de barışın sağlanması şarttır" dedi.
10.02.2024Gündem
'Huzuru ve refahı ilelebet sağlama noktasında büyük gayret gösteriyoruz'
'Huzuru ve refahı ilelebet sağlama noktasında büyük gayret gösteriyoruz'AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, "Allah'ın izniyle biz yatırım, üretim, istihdam, ihracat ve cari fazlaya dayalı büyüme modeliyle, bu aziz milletin gelirlerini yükseltmeye, alım gücünü arttırmaya, huzurunu ve refahını ilelebet sağlamak noktasında büyük bir gayret gösteriyoruz" dedi.
10.02.2024Gündem
Sansürcü merkezden yeni skandal
Sansürcü merkezden yeni skandal Londra’daki Barbican adlı sanat merkezi, Gazze’de İsrail soykırımı iddialarını ele alan konuşma nedeniyle London Review of Books’un konferans dizisini geri çekti.

Benzer Haber Etiketleri

Soykırım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.