Soykırım

Soykırım

Son dakika soykırım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan soykırım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan soykırım haber sayfamızda...

Soykırım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.501 soykırım haberi bulunmuştur.
DAEŞ’in yağmaladığı eserler evine döndü
DAEŞ’in yağmaladığı eserler evine döndüDAEŞ’in Suriye’nin Palmira kentinden 2009’da yağmaladığı 2’nci ve 3’üncü yüzyıllara ait üç heykel anavatanlarına geri döndü.
26.11.2021Kültür Sanat
Çin inkar ediyordu! Turist kılığına girip, işkence kamplarını görüntüledi
Çin inkar ediyordu! Turist kılığına girip, işkence kamplarını görüntülediÇin'in Urumqi kentinde turist kılığına giren Guan Guan'ın kalbi ağzındaydı. Buranın tatilcilerin pek de ziyaret ettiği bir yer olmadığını biliyordu ve sırt çantasına gizlenmiş bir kamerayla, gizlice Komünist rejimin toplama kamplarını çekti.
21.11.2021Dünya
Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na: Partiden dışlananlarla da helalleşecek misin?
Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na: Partiden dışlananlarla da helalleşecek misin?Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' ile ilgili sözlerinin altını doldurmadığını belirterek, "Mesela kendisini desteklemediği için aday yapılmayan parti dışına itilen arkadaşlarıyla helalleşecek mi? Başkalarını destekledikleri için aday yapılmayan, partiden atılan, partiden dışlananlarla da helalleşecek misin?" dedi.
16.11.2021Siyaset
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal: Türkiye bölgenin lojistik üssü haline geldi
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal: Türkiye bölgenin lojistik üssü haline geldiAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin salgın döneminde öneminin bir kez daha anlaşıldığını belirterek, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi salgın döneminde krizi yönetmemizde en önemli etken olmuştur. Biz adeta 18 yıl boyunca yaptıklarımızla bu salgına hazırlanmışız." dedi.
30.10.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uluslararası medyaya Karabağ tepkisi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uluslararası medyaya Karabağ tepkisiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk Konseyi Medya Forumu'na video mesaj yoluyla katıldı. Uluslararası medyaya tepki gösteren Erdoğan, 'Türk dünyası, dijital faşizmin yanı sıra uluslararası medyanın çifte standardından da muzdariptir. Özellikle 44 gün süren Dağlık Karabağ Savaşı sırasında şahit olduğumuz iki yüzlü tavır, meselenin ülkelerimiz açısından önemini ortaya koymuştur'' dedi.
22.10.2021Siyaset
Brezilya'da Bolsonaro'nun cinayetle yargılanması istendi
Brezilya'da Bolsonaro'nun cinayetle yargılanması istendiBrezilya'nın Covid-19 ile mücadelesine ilişkin Kongre'de yürütülen soruşturma tamamlandı, soruşturmayı yürüten senatör hükümetin hatalarının binlerce ölüme yol açtığını söyleyerek, Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun cinayetle yargılanmasını istedi. Covid-19 önlemlerine karşıtlığını gizlemeyen Bolsonaro, soruşturmanın siyasi olduğunu söylüyor.
20.10.2021Dünya
Venezuela İspanya'dan özür bekliyor
Venezuela İspanya'dan özür bekliyorVenezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, İspanya'nın sömürge döneminde yerli halklara yönelik başlattığı 300 yıllık soykırım için özür dilemesi gerektiğini söyledi.
13.10.2021Dünya
Macron Cezayir’i kızdırdı!
Macron Cezayir’i kızdırdı!Cezayir, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un bu ülkeye yönelik açıklamalarını hakaret olarak niteleyip kınadı, Paris’teki elçisini istişareler için geri çağırdı.
4.10.2021Dünya
Son dakika haberi... Kriz büyüyor! Cezayir Fransa'ya hava sahasını kapattı
Son dakika haberi... Kriz büyüyor! Cezayir Fransa'ya hava sahasını kapattıFransa lideri Macron'un Cezayir'in geçmişi ve Osmanlı İmparatorluğu'yla ilgili açıklamaları Kuzey Afrika-Paris hattında depreme yol açtı. Vize sayısının azaltılmasıyla başlayan gerilimde bugün hava sahalarının askeri uçuşlara kapatılması adımı atıldı.
3.10.2021Dünya
İntihara kalkışan eski Bolivya lideri Anez'in tutukluluk süresi uzatıldı
İntihara kalkışan eski Bolivya lideri Anez'in tutukluluk süresi uzatıldıBolivya'da hapisteki eski geçici Devlet Başkanı Jeanine Anez'in tutukluluk süresi 5 ay daha uzatıldı.
3.10.2021Dünya
Cezayir'den Macron'un açıklamalarına kınama
Cezayir'den Macron'un açıklamalarına kınamaCezayir, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ülkeye yönelik yaptığı açıklamaları kınadı ve bunu, Fransız sömürgeciliği sırasında öldürülen 5 milyondan fazla direnişçinin anısına "kabul edilemez bir hakaret" olarak nitelendirdi.
3.10.2021Dünya
Erdoğan’dan Meclis açılışında birlik ve beraberlik mesajı: Parçalanarak güçlenemeyiz
Erdoğan’dan Meclis açılışında birlik ve beraberlik mesajı: Parçalanarak güçlenemeyizYeni Yasama Yılı açılışında konuşan Erdoğan, “Hiçbirimiz için başka Türkiye yok... Aklımızdan asla çıkarmamalıyız ki, bölünerek büyüyemeyiz, parçalanarak güçlenemeyiz” dedi. Erdoğan yeni anayasanın millete verilecek en güzel 2023 hediyesi olacağını vurguladı
2.10.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki özel oturumunda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Terör örgütleri dahil her kesim tarafından istismar edilen, 'Kürt sorunu' denilen meseleyi, hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla çözdük' dedi.
1.10.2021Siyaset
Son dakika: Öğrenci yurdu tartışması! Erdoğan: Bankta yatanların öğrencilikle alakası yok
Son dakika: Öğrenci yurdu tartışması! Erdoğan: Bankta yatanların öğrencilikle alakası yokSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Yurt tartışmalarıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazı park, bahçelerde bankların üzerinde yatanların bir kısmının öğrencilikle alakası yok, güya sözde öğrenci. Bunlar Gezi Parkı'nın bir başka versiyonu." dedi.
28.09.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Rohinga Müslümanlarını kaderlerine terk etmeyeceğiz
Bakan Çavuşoğlu: Rohinga Müslümanlarını kaderlerine terk etmeyeceğizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ''Rohingaların gönüllü, güvenli, onurlu ve sürdürülebilir dönüşleri için çalışmaya devam edilmeli. Rohinga Müslümanlarını kaderlerine asla terk etmeyeceğiz.'' ifadesini kullandı.
22.09.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Parlamenterleri kandırarak karar çıkarmaya çalışıyorlar
TBMM Başkanı Şentop: Parlamenterleri kandırarak karar çıkarmaya çalışıyorlarTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Avrupa Birliği'nin (AB) göç sorunu, İslamofobi ve Doğu Akdeniz ile ilgili politikalarını, tutarsız, gerçek dışı ve tarafsızlıktan uzak olmakla eleştirdi.
21.09.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Dünyanın en cömert ülkesiyiz
TBMM Başkanı Şentop: Dünyanın en cömert ülkesiyizTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Dünyanın en zengin ülkesi değiliz ama en cömert ülkesiyiz. Türkiye en çok mülteciyi barındıran ülke. 4 milyonun üzerinde kayıtlı Suriyeli yaşıyor  Türkiye'de, son birkaç aydır değil, 10 yıldır yaşıyor" dedi.
20.09.2021Siyaset
Ercan Güven: "Pjanic, uçaktan kurtulan biri kadar şanslı"
Ercan Güven: "Pjanic, uçaktan kurtulan biri kadar şanslı"Milliyet Gazetesi yazarı Ercan Güven, "Pjanic'in Tuzla'sında" başlıklı yazısında, Beşiktaş'ın Boşnak yıldızının çocukluk yıllarında ailesiyle birlikte yaşadığı travmayı köşesinde kaleme aldı. İşte o yazı...
12.09.2021Beşiktaş
Ersin Tatar, adadaki 2 devletli çözümü anlatmak için ABD'ye gidecek
Ersin Tatar, adadaki 2 devletli çözümü anlatmak için ABD'ye gidecekKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC'nin tanınması için çalışmalara devam ettiklerini belirterek, "18 Eylül'de ekibimle Amerika Birleşik Devletleri'nin New York şehrine gidiyorum. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da orada olacak." dedi.
10.09.2021Dünya
Ukrayna'da 'Stalin döneminden kalma' toplu mezar bulundu!
Ukrayna'da 'Stalin döneminden kalma' toplu mezar bulundu!Ukrayna'da Sovyet döneminden kalma bir toplu mezar bulundu. Sovyetler Birliği lideri Joseph Stalin'in döneminden kaldığı belirtilen ve binlerce cenazenin bulunduğu düşünülen alan, bugüne kadar Ukrayna'da bulunan en büyük toplu mezarlardan biri.
27.08.2021Dünya
Duyarsızlaşmanın siyah beyaz olmayan fotoğrafı
Duyarsızlaşmanın siyah beyaz olmayan fotoğrafıEytan İpeker, Holokost’tan kurtulanların yer aldığı ve Hayfa’da düzenlenen bir yarışma hakkındaki belgeseli “Miss Holokost Survivor” için “Yarışmacılara tepeden bakmadan yarışmaya dair eleştirel bir söylem üretmek mümkün müydü? Sonunda bu konu üzerine düşünmenin bir biçimi olarak bu filmi yapmaya karar verdim” diyor.
22.08.2021Kültür Sanat
Arakanlı Müslüman mülteciler en ölümcül yılı yaşadı
Arakanlı Müslüman mülteciler en ölümcül yılı yaşadıBirleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), 2020'nin Bengal Körfezi ve Hindistan’ın Andaman Denizi rotasındaki çoğunluğu kadın ve çocuklar olmak üzere Arakanlı Müslüman mülteciler için en ölümcül yıl olduğunu bildirdi.
19.08.2021Dünya
AK Parti'li Turan: Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz
AK Parti'li Turan: Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğizAK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, "Milletimizden aldığımız güçle Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz. Türkiye’yi geleceğe taşıyacak konularda kararlı irade var. 84 milyon için ülkemiz için çocuklarımız için sorumluluklarımız büyük" dedi.
18.08.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan, 'Ermeni Terörizmi' kitabına ön yazı
TBMM Başkanı Şentop'tan, 'Ermeni Terörizmi' kitabına ön yazıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı'nın 'Ermeni Terörizmi' adıyla 3 cilt olarak kaleme aldığı kitabın ön yazısını yazdı.
18.08.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüzde 20'lere indirmeyi başardık
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüzde 20'lere indirmeyi başardıkGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İDEF’21 15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, "Savunma sanayiinde dışa bağımlığımızı yüzde 80'den 20'ler seviyesine indirmeyi başardık. Başarısını sahada bilfiil ispat etmiş olan silahlı insansız hava araçlarının tasarımı, üretimi ve satışında dünyanın ilk 3-4 ülkesi arasında yer alıyoruz." dedi.
17.08.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Soykırım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.