Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı

Son dakika Çevre ve Şehircilik Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı haber sayfamızda...

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.563 cevre ve sehircilik bakanligi haberi bulunmuştur.
Kurallara uymayan yapı denetim kuruluşlarına göz açtırılmadı
Kurallara uymayan yapı denetim kuruluşlarına göz açtırılmadıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğünce geçen yıl denetlenen 6 bin 450 yapı denetim firmasından 198'ine idari para cezası uygulandı.
15.01.2021Ekonomi
Manisa susuzluğa karşı önlem alıyor
Manisa susuzluğa karşı önlem alıyorManisa Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın gündeminde susuzluk vardı...
13.01.2021Ege
6 bin 606 önerge yanıtsız kaldı
6 bin 606 önerge yanıtsız kaldıTBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, muhalefet partilerinin TBMM Başkanlığı’na 2020’de sunduğu yazılı soru önergelerinin yanıtlanma oranlarını açıkladı. Buna göre; işleme alınan 14 bin 245 önergenin 6 bin 606’sı yanıtlanmadı
13.01.2021Siyaset
Dünyanın en saçma binası 30 milyon TL veren var...
Dünyanın en saçma binası! 30 milyon TL veren var...Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Google'da 'Dünyanın en saçma binası' olarak yapılan aramada ilk sıralarda çıkan 18 katlı İl Özel İdare Binası'nı yıkmakta kararlı olduklarını söyledi. Binanın yeni bir fonksiyona kavuşturulmasının çok maliyetli olacağını anlatan Güngör, "Yıkılması bize ek maliyet getirmiyor" dedi.
12.01.2021Ekonomi
Yaşanmaz oldu
Yaşanmaz olduİZMİR Bornova’daki Pınarbaşı Mahallesi’nin sakinleri, bölgede faaliyet gösteren taş ve mıcır ocağının sağlıklarını tehdit ettiğini dile getirip kaldırılmasını istedi.
11.01.2021Ege
Son dakika... SSB Başkanı Demir duyurdu TİHAda ilk teslimatlar yapılacak
Son dakika... SSB Başkanı Demir duyurdu! TİHA'da ilk teslimatlar yapılacakGelen son dakika haberine göre; SSB Başkanı İsmail Demir, '2021'de Akıncı TİHA'da ilk teslimatlar yapılacak, Aksungur SİHA seri üretimi sürecek, Atak Faz-2'nin ilk teslimatları başlayacak' dedi.
11.01.2021Gündem
Tapu işlemleri  ‘online’ yapıldı
Tapu işlemleri ‘online’ yapıldıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nce Kovid-19 tedbirleri kapsamında, tapu işlemlerinin ‘Web Tapu’ üzerinden yapılmaya başlanmasıyla tüketiciler evlerinden çıkmadan işlemlerini yapabildi. 2020 Mart-Aralık döneminde Web Tapu üzerinden yapılan işlem sayısı 1 milyon 350 bin olurken, yıl bazında ise e-randevu ve Alo 181 hatlarıyla birlikte toplamda 2 milyon 203 bin işlem gerçekleştirildi. Web Tapu üzerinden yapılan satışlar bu dönemde 4 kattan fazla artmış oldu.
10.01.2021Ekonomi
9 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyette
9 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te9 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te
9.01.2021Haberler
Bakan Kurum ilk Sıfır Atık Belgesini Başakşehir Belediyesine verdi
Bakan Kurum ilk "Sıfır Atık Belgesi"ni Başakşehir Belediyesine verdiÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sıfır Atık Projesi kapsamında ilk "Sıfır Atık Belgesi"ni Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'na verdi.
9.01.2021Siyaset
Son dakika haberi: Aracı olan herkesi ilgilendiriyor Ücretler yenilendi...
Son dakika haberi: Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! Ücretler yenilendi...Çevre ve Şehircilik Bakanlığı denetiminde 81 ilde gerçekleştirilen egzoz emisyon ölçümlerinin ücretleri ve ölçüm yaptırmayanlar ile emisyon değerleri standartların üzerinde olan araçların sahiplerine uygulanan ceza rakamları yenilendi.
9.01.2021Ekonomi
Atama Kararları Resmi Gazetede yayımlandı
Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandıBazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu görevden alınarak yerine Ayşe Ayşin Işıkgece atandı.
9.01.2021Gündem
Konutlarda anahtar teslim müjdesi Kavuştular...
Konutlarda anahtar teslim müjdesi! Kavuştular...Depremzedeler yeni evlerine kavuştu. İnşası tamamlanan 3 bin konut kura çekilişiyle teslim edildi. Depremzedeler, “Allah devletimize zeval vermesin” dedi. Kentin farklı noktalarında inşası süren 20 bin konuttan yapımı tamamlanan 3 bini kura çekilişi ile hak sahiplerine teslim edildi.
8.01.2021Ekonomi
‘CoronaVac’ta 60 yaş üstüne engel yok’
‘CoronaVac’ta 60 yaş üstüne engel yok’Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, inaktif Çin aşısı CoronaVac’ın 60 yaş üzerinde kullanılmasının önünde bir engel olmadığının anlaşıldığını belirtti.
8.01.2021Gündem
‘Teşvikiye’nin toplanma alanı yok olmasın’
‘Teşvikiye’nin toplanma alanı yok olmasın’Teşvikiye Mahalle Meclisi Genel Kurulu, semtin tek deprem toplanma alanı olan eski Marmara Üniversitesi yerleşkesinde başlayan inşaat projesinin iptal edilmesini ve 40 dönüme yakın arazinin kent parkı yapılmasını talep etti.
7.01.2021Gündem
Son dakika haberleri | Lojman kira bedelleri belli oldu 15 Ocakta yürürlüğe girecek....
Son dakika haberleri | Lojman kira bedelleri belli oldu! 15 Ocak'ta yürürlüğe girecek....Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğünün, kamu lojmanları için uygulanacak kira bedellerine ilişkin tebliği yayımlandı.
6.01.2021Ekonomi
Elazığda depremzedeler için yapılan yeni konutlarda yaşam başladı
Elazığ'da depremzedeler için yapılan yeni konutlarda yaşam başladıElazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden sonra depremzedeler için TOKİ tarafından inşaatına başlanan 20 bin 118 konuttan, yapımı tamamlanan yaklaşık 8 bin konutun hak sahiplerine teslim edilmesine başlandı.
5.01.2021Haberler
Elazığda depremzedeler için yapılan konutlarda yaşam başladı
Elazığ'da depremzedeler için yapılan konutlarda yaşam başladıElazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden sonra depremzedeler için TOKİ tarafından inşaatına başlanan 20 bin 118 konuttan, yapımı tamamlanan yaklaşık 8 bin konutun hak sahiplerine teslim edilmesine başlandı.
5.01.2021Gündem
Vali Bilmez: 2021de Van Gölü kirlenmekten kurtulacak
Vali Bilmez: 2021'de Van Gölü kirlenmekten kurtulacakVan Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, kentin birçok sorunun çözümü için çalıştıklarını fakat en önemli gündem maddelerinin Van Gölü olduğunu söyledi. Vali Bilmez, "En önemli projelerimizden biri Van Gölü'nü kirletmekten alıkoyacak 'Merkez İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi' projesidir. Bitirilmesi son aşamaya geldi. Bu önemli projemiz devreye girdiğinde Van Gölü kirlenmekten kurtulacak. Biz Van'ın bir yolunu 5-10 yıl sonra da açabiliriz ama kirlenmiş bir Van Gölü'nü biz 10 yıl sonra geri getiremeyiz. Onun için tüm önceliğimizi Van Gölü'ne verdik" dedi.
3.01.2021Gündem
Sıcak bölgelere kanat çırpıyorlar
Sıcak bölgelere kanat çırpıyorlarManisa’da, ‘kuş cenneti’ olarak bilinen Marmara Gölü’nde bulunan binlerce kuş sıcak bölgelere yolculuğunu sürdürüyor
3.01.2021Ege
Atama kararları Resmi Gazetede
Atama kararları Resmi Gazete'de!Bazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
1.01.2021Gündem
Körfezde sanayi tesislerine yakın riskli alandaki konutlar taşınacak
Körfez'de sanayi tesislerine yakın riskli alandaki konutlar taşınacakKocaeli'nin Körfez ilçesinde, 17 Ağustos 1999 depreminde yanan tankerlerin yanında bulunan mahallede yaşayanlar için bin 304 konut yapılacak. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, 450 dönüm alan içerisinde yaklaşık 800 konutun bulunduğunu belirterek, projeyle risk altındaki konutların daha güvenli bir bölgeye taşınacağını söyledi.
1.01.2021Gündem
Son dakika: Plastik poşette büyük tasarruf Yüzde 75 azaldı...
Son dakika: Plastik poşette büyük tasarruf! Yüzde 75 azaldı...Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın verilerine göre, 2020 yılında plastik poşet kullanımındaki azalma ile çevreye 8 bin 300 ton daha az sera gazı salınımı oldu. Bu uygulama ile 1.8 milyon varil petrol kullanımından da tasarruf edildi. Tasarrufun mali boyutu ise 1.8 milyar TL’ye ulaştı.
1.01.2021Ekonomi
Tozkoparan dönüşüm projesi 1.5 yılda teslim edilecek
Tozkoparan dönüşüm projesi 1.5 yılda teslim edilecekKentsel dönüşümle seferberlik boyutunda mücadele başlatan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, acil dönüşüm ihtiyacı bulanan İstanbul Güngören Tozkoparan’da 1500 bağımsız bölüm yapımı için harekete geçti.
1.01.2021Ekonomi
İnciraltı müjdesi
İnciraltı müjdesiAnkara’daki toplantıda, İnciraltı toprak sahiplerine kamu yararı kararı çıktı. Dernek Başkanı Karabulut, “Planlar bittiğinde kazanan İzmir olacak. Yeni yılda düğün var” dedi.
31.12.2020Ege
Bakanlığa çağrı
Bakanlığa çağrıGaziemir’de Aktepe-Emrez Kentsel Dönüşüm Projesi 8 yıldır ekonomik kriz engeline takılırken Başkan Halil Arda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na çağrıda bulundu, “Hazine miktar fazlalıkları şerhlerinin tapu kayıtlarından kaldırılarak vatandaşların mülkiyet sorunu acilen çözülmelidir” diye konuştu...
30.12.2020Ege
Son dakika: Artık değişti Plastik poşetlerle ilgili yeni karar
Son dakika: Artık değişti! Plastik poşetlerle ilgili yeni kararSon dakika haberlere göre, Çevreyle ilgili Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Düzenlemeler de bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre; Bakanlıkça belirlenen usul ve esaslara aykırı olarak plastik poşetlerle ilgili yeni kararlar alındı. İşte son dakika haberinin detayları...
30.12.2020Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı açıkladı e-Devlette yeni uygulama
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı açıkladı! e-Devlet'te yeni uygulamaCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çeşitli projelerde uzaktan algılama verileri ve tarama yöntemiyle elde edilen coğrafi verilerin e-Devlet Kapısı vasıtasıyla "Coğrafi Veri Satış Portalı" üzerinden paylaşıldığını bildirdi.
30.12.2020Ekonomi
Artık e-Devlet Kapısından ulaşılabilecek
Artık e-Devlet Kapısı'ndan ulaşılabilecek!Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çeşitli projelerde uzaktan algılama verileri ve tarama yöntemiyle elde edilen coğrafi verilerin e-Devlet Kapısı vasıtasıyla "Coğrafi Veri Satış Portalı" üzerinden paylaşıldığını bildirdi.
30.12.2020Teknoloji
Ölmeden evimize kavuşmak güzel’
'Ölmeden evimize kavuşmak güzel’Yıllardır yılan hikâyesine dönen Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm belirsizliği bitiyor. Mahalle sakinleri, ‘Devletin bu işe el atması yarınlarımıza umut oldu’ diyor
30.12.2020Gündem
Çözüm yeni uydu kentler
Çözüm yeni uydu kentlerEge-Koop Başkanı Aslan, dönüşüm çağrısı yaptı, “Sayıştay raporu, bina yaş ortalaması 30 yıl üzeri olan İzmir’de kaçak yapılaşma oranını yüzde 60-65 olarak belirlemiştir” dedi
29.12.2020Ege
‘Son görev’ ekibi
‘Son görev’ ekibiHiçbir yakını olmayan kimsesizlere veya salgın nedeniyle karantina olup cenazeye katılamayan vatandaşların yakınlarına son görevi tabut taşıma elemanları yapacak.
29.12.2020Gündem
30 gün süresi var... Kira yardımı yapılacak
30 gün süresi var... Kira yardımı yapılacak!Tozkoparan Mahallesi’nde riskli alan ilan edilen bölgede yaşayan 900 haneye tahliye tebligatlarının gönderilmesi mahallelinin tepkisine neden oldu. Semt sakinleri, “1 ay içinde nereye gideriz” diyor
26.12.2020Gündem
Dönüşüm kredisine 200 bin TL  limit
Dönüşüm kredisine 200 bin TL limit!Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, riskli yapıların dönüşümü kapsamında 125 bin liraya kadar düşük faiz desteği sağlanan ‘Kentsel Dönüşüm Kredisi’nde limitin 200 bin liraya çıkacağını açıkladı
26.12.2020Ekonomi
Havayı kirletene 96 bin lira ceza
Havayı kirletene 96 bin lira cezaÇevreyi kirletenlere verilecek cezalar 1 Ocak 2021’den itibaren artıyor 2021’de umuma açık yerlerde çevreyi kirletenlere 382 lira, hava kirliliği için 96 bin 561 lira, eğlence mekanlarında gürültüye 48 bin 275 lira ceza uygulanacak.
25.12.2020Gündem
Çevreye yeni düzen geliyor
Çevreye yeni düzen geliyor‘Türkiye Çevre Ajansı’ yasası Meclis’ten geçti. Yeni düzenleme hayatımıza dokunan birçok yenilik getiriyor, çevreyle ilgili cezalar artıyor
25.12.2020Gündem
Koronavirüse karşı yeni paket tamam
Koronavirüse karşı yeni paket tamamSalgının ekonomiye etkisini hafifletmeye yönelik yeni tedbirler hayata geçiyor. Kısa çalışma başvurularına ve işletmeciye KDV indirimine uzatma gelirken esnafa 1000 lira destek ve 750 lira kira yardımı var
24.12.2020Ekonomi
Son dakika... Türkiye Çevre Ajansının kurulması teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Son dakika... Türkiye Çevre Ajansının kurulması teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
24.12.2020Siyaset
Son dakika: Kamu arazileri için önemli karar Borçlar 1 yıl ertelendi...
Son dakika: Kamu arazileri için önemli karar! Borçlar 1 yıl ertelendi...Gelen son dakika haberine göre; Kamu arazileri üzerinde yer alan turistik tesisler ile deniz turizmi tesislerinden temmuz ila aralık aylarında tahsil edilecek gelirler bir yıl süreyle ertelendi.
23.12.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli, 3. Tarım Orman Şurası kararlarının birinci yılını değerlendirdi
Bakan Pakdemirli, 3. Tarım Orman Şurası kararlarının birinci yılını değerlendirdiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım sektörünün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen büyümeye devam ettiğini belirterek, "İlk 3 çeyrek ortalamasında Türkiye yüzde 0,5 büyüme gösterirken, tarım yüzde 5,3 büyüyerek ekonomimize önemli katkı sağladı. İnşallah bu yılı tarımda önemli bir büyümeyle kapatacağız." dedi.
23.12.2020Ekonomi
Son dakika: Egzoz muayenesinde yeni dönem Artık araç sahipleri...
Son dakika: Egzoz muayenesinde yeni dönem! Artık araç sahipleri...Trafikte egzoz muayenesi yaptırmayan araçların tespiti artık çok daha kolay ve hızlı olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ankara'da pilot uygulama olarak başlattığı EGEDES yani Egzoz Elektronik Denetleme Sistemini 2021 yılında 81 ilde devreye sokuyor. Peki sistem nasıl çalışıyor? Cezalar ne kadar olacak? İşte detaylar...
23.12.2020Ekonomi
‘Her an yıkılabilir’
‘Her an yıkılabilir’CHP Milletvekili Sertel, Çiğli’de heyelan nedeniyle hasar gören 33 evde incelemeler yaptı, “Acilen önlem alınmalı” uyarısı yaptı
22.12.2020Ege
CHP İstanbul İl Başkanlığı binasındaki izinsiz çalışma durduruldu
CHP İstanbul İl Başkanlığı binasındaki izinsiz çalışma durdurulduCHP İstanbul İl Başkanlığı'nın kiraladığı binada izin alınmadan tadilat yapması şikâyet konusu oldu. CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın kiraladığı yeni binasında imar yönetmeliğine aykırı biçimde yaptığı çalışmalar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından durduruldu.
22.12.2020Siyaset
Bakan Kurum, Arnavutluk Yeniden İnşa Devlet Bakanı Ahmetaj ile görüştü
Bakan Kurum, Arnavutluk Yeniden İnşa Devlet Bakanı Ahmetaj ile görüştüÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Arnavutluk'ta Yeniden İnşa Devlet Bakanı Arben Ahmetaj ile bir araya geldi.
22.12.2020Siyaset
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından önemli açıklama
 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan önemli açıklamaÇevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan açıklamada, İzmir depremi sonrası inşa edilecek konutlar için belirlenen alanın aktif fay hattı üzerinde yer aldığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
22.12.2020Ekonomi
Salda Gölü kıyısına ahşap üniteler yerleştiriliyor
Salda Gölü kıyısına ahşap üniteler yerleştiriliyorTürkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nde yapılan çalışmalar kapsamında, ahşap üniteler yerleştirilmeye başladı.
19.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Onur ÇakırMilliyet Yazarı
‘Evlerinizi satmayın’Seferihisar açıklarında meydana gelen 6...
7.01.2021Ege
Sinan GenimMilliyet Yazarı
Başarıyla uygulanmış bir imar planı yokTapuya göre maliki olduğunuz arsa, karşınıza orman alanı olarak da çıkabilirBüyük oranda teşekkül etmiş bir yerleşmede yapılan her türlü planlamanın uygulama şansı yoktur, çünkü daha baştan yapılan iş yanlıştır...
2.01.2021
Eren AkaMilliyet Yazarı
YENİ YIL ÇİÇEKLERİ BAŞKENTLİLERİ BEKLİYORAnkara Büyükşehir Belediyesi ANFA Bitki Evi yeni yılı rengârenk çiçeklerle karşılıyor...
31.12.2020Ege
Eren AkaMilliyet Yazarı
BAŞKAN ŞİMŞEK’TEN ANLAMLI UYGULAMAŞubat ayında hayata geçirdiği ‘Gri Suların Geri Dönüşümü’ projesiyle günümüz kuraklık problemine önceden ışık tutan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, yaşam suyuna sahip çıkmaya devam ediyor...
28.12.2020Ege
Verda ÖzerMilliyet Yazarı
Çöp yığını olmak üzereyiz!Harika bir haberim var, hepinize...
26.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirÇevre ve Şehircilik Bakanlığıyazar yazısıelazığ

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.