Darbe Girişimi

Darbe Girişimi

Son dakika darbe girişimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan darbe girişimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan darbe girişimi haber sayfamızda...

Darbe Girişimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.171 darbe girisimi haberi bulunmuştur.
Son dakika Yunanistandan skandal FETÖ hamlesi Kabul edildi
Son dakika! Yunanistan'dan skandal FETÖ hamlesi! 'Kabul edildi'Gelen bir son dakika haberine göre; FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında çoğunluğu FETÖ'cü yaklaşık 20 bin Türk vatandaşının Yunanistan'a kaçtığı ve bunlardan 2 bin FETÖ'cünün siyasi sığınma başvurusunun kabul edildiği ileri sürüldü.
15.01.2021Gündem
Son dakika... Bakan Soylu: Geçen yıl sadece 52 kişi katıldı
Son dakika... Bakan Soylu: 'Geçen yıl sadece 52 kişi katıldı'İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Bir yandan devletin, bir yandan Diyarbakır ailelerinin eli Kandil'in iki yakasına sarılmıştır. Yılda 5 bin kişi katılırdı, geçen yıl sadece 52 kişi katılmıştır. Hiç merak etmesinler, kandırdıkları, kaçırdıkları o 52 kişiyi de geç olmadan onlardan kurtaracağız' dedi.
15.01.2021Siyaset
ABDli Türklerden FETÖcü Enes Kanter için Wall Street Journala protesto
ABD'li Türklerden FETÖ'cü Enes Kanter için Wall Street Journal'a protestoABD'de yaşayan Türkler, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) firarisi basketbolcu Enes Kanter'in Türkiye'nin demokrasisine dil uzattığı sözlerine sayfalarında yer veren Wall Street Journal (WSJ) gazetesini New York'taki merkezi önünde protesto etti.
15.01.2021Dünya
Kahramanmaraştaki FETÖ’nün darbe girişimi davası görüldü
Kahramanmaraş'taki FETÖ’nün darbe girişimi davası görüldüGaziantep Bölge Adliye Mahkemesinin, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine yönelik Kahramanmaraş'taki eylemlere ilişkin davada haklarındaki beraat kararını bozduğu 18 sanık için yapılan yeniden yargılama sonucunda aynı karar yeniden verildi.
13.01.2021Gündem
Son dakika... Financial Times: Erdoğanın büyük oyunu...
Son dakika... Financial Times: Erdoğan'ın büyük oyunu...Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın jeopolitik adımlarının incelendiği analiz dizisine başlayan gazete, ilk haberinde Ankara'nın son dönemde Batılı ülkelerle ilişkileri düzeltmeye yönelik bazı adımlar attığını, Dağlık Karabağ zaferinin kutlandığı törende ise binlerce Azerbaycanlı askerin bu zaferi mümkün kılan Erdoğan'ı selamladığını hatırlattı.
13.01.2021Dünya
Trumpın avukatı Giulianinin barodan atılıyor
Trump'ın avukatı Giuliani'nin barodan atılıyorABD'de New York Eyalet Barosu (NYSBA), Kongre baskını öncesi göstericilere hitaben yaptığı konuşma nedeniyle Başkan Donald Trump'ın avukatı Rudy Giuliani'nin üyeliğinin iptali için soruşturma açtı.
12.01.2021Dünya
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından Whatsapp ve tedbir açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Whatsapp ve tedbir açıklamasıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, dış siyasetteki mücadele alanlarından iç politikadaki sıcak tartışmalara, gündeme ilişkin merak edilen başlıkları CNN TÜRK'te Ne Oluyor programında değerlendirdi. Tedbirlerin devam edeceğini söyleyen Kalın, son günlerin en çok konuşulan olayı Whatsapp sözleşmesiyle ilgili açıklama yaptı.
10.01.2021Gündem
Son Dakika: Dehşet verici anlar Dünya medyası şoka girdi
Son Dakika: Dehşet verici anlar! Dünya medyası şoka girdiYeryüzündeki bütün haber televizyonları canlı yayına geçti, uluslararası haber ajansları 'acil' koduyla duyurdu. ABD'de 200 yıl sonra yaşananlar bütün dünyayı şoka uğrattı. Dünya medyası ne olup bittiğini anlamlandırmaya çalışırken yaşananların 'dehşet verici' olduğunu yazdı. Bazı kuruluşlar sorunun ABD'nin demokrasi sisteminde olduğunu belirtti. ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden'ın 'darbe girişimi' olarak nitelendirdiği baskın için medya kuruluşları fikir ayrılığına düştü.
8.01.2021Dünya
Son dakika haberler ABDde darbe girişimi: Amerikada neler oluyor, ABDde darbe mi oldu
Son dakika haberler! ABD'de darbe girişimi: Amerika'da neler oluyor, ABD'de darbe mi oldu? ABD'de son dakika olayları yaşanıyor. ABD başkanlık seçimi ardından Washington'da, Seçiciler Kurulu oylarının sayıldığı, 3 Kasım 2020'deki başkanlık seçim sonuçlarının resmileştiği Kongre sırasında Donald Trump destekçisi olan grup tarafından protestolar gerçekleştirildi ve ilerleyen süreçte ise Kongre binası basıldı. Konu hakkında Joe Biden'dan da açıklama geldi. ABD'de darbe girişimi mi oldu?
7.01.2021Gündem
ABDde darbe girişimi mi oldu 2021, son dakika Amerikada neler oluyor ABD Kongre binası basıldı, ölü ve yaralılar var...
ABD'de darbe girişimi mi oldu 2021, son dakika Amerika'da neler oluyor? ABD Kongre binası basıldı, ölü ve yaralılar var...ABD'de yaşananlar gündem merak edilen konular arasında yer alıyor. ABD'de göstericiler barikatları aşarak Kongre binasına girdi. Yaşanan olay sonrasında kongredeki oturumlara ara verildi. Kongre baskında ölü ve yararlıların olduğu açıklandı. Yaşanan bu olaylar sonrasında "ABD'de darbe mi oldu?" sorusunun cevabı merakla araştırılıyor. Peki ABD'de neler oluyor?
7.01.2021Dünya
ABD bunu da gördü Trump destekçileri kongreyi işgal etti
ABD bunu da gördü! Trump destekçileri kongreyi işgal ettiABD’de başkanlık seçimlerini onayladığı sırada Kongre, Trump’ın destekçileri tarafından işgal edildi. Çıkan silahlı çatışmalarda bir gösterici öldürüldü, çok sayıda kişi yaralandı. Ülkede yaşananlar darbe girişimi olarak yorumlandı
7.01.2021Dünya
Son dakika: ABDde ortalık savaş alanına döndü Kongreyi bastılar, silahlar çekildi...
Son dakika: ABD'de ortalık savaş alanına döndü! Kongre'yi bastılar, silahlar çekildi...Gelen son dakika haberine göre; ABD'de ortalık savaş alanına döndü. ABD’nin başkenti Washington’da gösteri düzenleyen Trump destekçilerinden bazıları polis barikatını aşarak Kongre binasına girdi. ABD'de göstericilerin barikatları aşarak Kongre binasına girmesi üzerine Kongredeki oturumlara ara verildi ve Mike Pence bina dışına çıkarıldı. Silahların çekildiği, ölen ve yaralıların olduğu bu şoke edici olaylar sonrası Biden ve Trump'tan peş peşe açıklamalar geldi. Öte yandan oturum, güvenliğin yeniden sağlanmasının ardından devam etti. 'Kalkışma' ve 'Darbe girişimi' yorumları yapılırken ABD'de uzun süre konuşulacak sarsıcı olaylara şahit olundu. İşte yaşanan sıcak gelişmelerin tümü...
7.01.2021Dünya
Son dakika... AK Partili Mahir Ünaldan darbe iması tartışmalarına net yanıt
Son dakika... AK Partili Mahir Ünal'dan darbe iması tartışmalarına net yanıtGelen son dakika haberine göre; AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'ya gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. AK Partili Ünal, "Darbenin çözüm olduğuna dair inançları sağlam olanlar bu tartışmaları ısrarla gündemde tutuyorlar." dedi
5.01.2021Siyaset
KKK darbe girişimi davasında 92 müebbet
KKK darbe girişimi davasında 92 müebbetFETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada karar 208’inci celsede açıklandı.
31.12.2020Siyaset
Son dakika... Kritik davada karar 92 sanığa ceza yağdı
Son dakika... Kritik davada karar! 92 sanığa ceza yağdıGelen son dakika haberine göre; Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki darbe girişimi eylemlerine ilişkin davada 12 sanık ağırlaştırılmış müebbet, 80 sanık müebbet hapse çarptırıldı.
30.12.2020Gündem
Son dakika... MİT TIRlarının durdurulması davasında flaş gelişme
Son dakika... MİT TIR'larının durdurulması davasında flaş gelişme!Gelen son dakika haberine göre; Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması davasında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) 11 "sivil imamı" ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanıktan 27'sine ağırlaştırılmış müebbet ila 1 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezaları verilmesinin gerekçesi açıklandı.
29.12.2020Gündem
Son dakika AİHMin Demirtaş kararı Mehmet Uçum: Bilinçli çarpıtılıyor, esastan bağlayıcı değil
Son dakika! AİHM'in Demirtaş kararı! Mehmet Uçum: Bilinçli çarpıtılıyor, esastan bağlayıcı değilGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Hukuk Poliktikaları Başkanvekili Mehmet Uçum, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin "Selahattin Demirtaş tahliye edilsin" kararı sonrası yaşanan süreci CNN TÜRK'e değerlendirdi. Uçum, "AİHM'in esastan bağlayıcılığı yoktur, çarpıtılıyor" dedi.
29.12.2020Haberler
Son dakika AİHMin Demirtaş kararı Mehmet Uçum: Bilinçli çarpıtılıyor, esastan bağlayıcı değil
Son dakika! AİHM'in Demirtaş kararı! Mehmet Uçum: Bilinçli çarpıtılıyor, esastan bağlayıcı değilGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Hukuk Poliktikaları Başkanvekili Mehmet Uçum, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin "Selahattin Demirtaş tahliye edilsin" kararı sonrası yaşanan süreci CNN TÜRK'e değerlendirdi. Uçum, "AİHM'in esastan bağlayıcılığı yoktur, çarpıtılıyor" dedi.
29.12.2020Gündem
Son dakika haberleri... Bakan Soylu, Türkiyedeki PKKlı sayısını açıkladı
Son dakika haberleri... Bakan Soylu, Türkiye'deki PKK'lı sayısını açıkladıGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin bugün terörle mücadelede tarihinde olmadığı kadar başarılı olduğunu belirterek, "Sadece yıllık katılımı bile 5 bin 558 rakamını görmüş olan PKK'nın bugün Türkiye'deki eleman mevcudu 320'nin altındadır." dedi.
29.12.2020Siyaset
Son dakika Anayasa Mahkemesinden Osman Kavala kararı
Son dakika! Anayasa Mahkemesi'nden Osman Kavala kararıGelen bir son dakika haberine göre; Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin davada tahliyesi ve beraatine karar verildikten sonra başka suçtan tutuklanan Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın bireysel başvurusunda, kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edilmediğine hükmetti.
29.12.2020Gündem
AYM’de kritik Kavala toplantısı
AYM’de kritik Kavala toplantısıAnayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin davada tahliyesi ve beraatine karar verildikten sonra başka suçtan tutuklanan Anadolu Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala’nın bireysel başvurusunu bugün görüşecek.
29.12.2020Gündem
Muhsin Yazıcıoğlunun ölümüne ilişkin soruşturmada flaş gelişme
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmada flaş gelişme!Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığınca, Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmaya FETÖ'nün talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla 17 şüpheli hakkında iddianame düzenlenerek dava açıldı.
25.12.2020Gündem
Son dakika... Ankarada operasyon Çok sayıda gözaltı var
Son dakika... Ankara'da operasyon! Çok sayıda gözaltı varGelen son dakika haberine göre; Ankara'da terör örgütü FETÖ/PDY'nin Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmada 17 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2016 öncesinde FETÖ'nün Ankara'daki sınav evlerinde kaldığı belirlenen 21 kişi hakkında gözaltı kararı çıkardı.
25.12.2020Gündem
Son dakika: Sabiha Gökçen Havalimanını ele geçirmeye çalışan FETÖcülerin cezaları belli oldu
Son dakika: Sabiha Gökçen Havalimanı'nı ele geçirmeye çalışan FETÖ'cülerin cezaları belli olduGelen bir son dakika haberine göre; FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Sabiha Gökçen Havalimanı'nı ele geçirmeye çalıştıkları gerekçesiyle yeniden yargılanan 24 sanık, 12 yıl 6 ay ile 15 yıl arasında hapis cezasına çarptırıldı
24.12.2020Gündem
AYM Genel Kurulu, Kavalanın bireysel başvurusunu 29 Aralıkta görüşecek
AYM Genel Kurulu, Kavala'nın bireysel başvurusunu 29 Aralık'ta görüşecekAnayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin davada tahliyesi ve beraatine karar verildikten sonra başka suçtan tutuklanan Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın bireysel başvurusunu 29 Aralık'ta görüşecek.
23.12.2020Gündem
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere müjdeyi verdi Yüzde 18 zam
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere müjdeyi verdi! Yüzde 18 zamGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencilerine burs müjdesi verdi. 2021 yılında verilecek burs ve kredi miktarının belirlendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2021 yılında öğrencilerime vereceğimiz burs ve kredi miktarını belirledik. Lisansta 550'den 650 liraya çıkarmış bulunuyoruz. Aynı şekilde 1100 lira olan yüksek lisansı da 1300 liraya çıkarıyoruz. Doktorada ise 1650 lira olan ödemeyi 1950 liraya çıkarmış oluyoruz. Ocak ayında öğrencilerin hesaplarına burs ve kredi olarak bu miktarlar yatırılacaktır" diye konuştu. Buna göre, lisans öğrencilerinin alacağı miktarda yaklaşık yüzde 18 artış sağlanmış oldu. Asgari ücret konusunda da konuşan Erdoğan, "Görüşmeler belli yere gelsin o zaman konuşalım" dedi.
23.12.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi Yüzde 18 zam
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Yüzde 18 zamCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencilerine burs müjdesi verdi. 2021 yılında verilecek burs ve kredi miktarının belirlendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2021 yılında öğrencilerime vereceğimiz burs ve kredi miktarını belirledik. Lisansta 550'den 650 liraya çıkarmış bulunuyoruz. Aynı şekilde 1100 lira olan yüksek lisansı da 1300 liraya çıkarıyoruz. Doktorada ise 1650 lira olan ödemeyi 1950 liraya çıkarmış oluyoruz. Ocak ayında öğrencilerin hesaplarına burs ve kredi olarak bu miktarlar yatırılacaktır" diye konuştu. Buna göre, lisans öğrencilerinin alacağı miktarda yaklaşık yüzde 18 artış sağlanmış oldu.
23.12.2020Haberler
Eski yüzbaşı Burak Akın hakkındaki hüküm kesinleşti
Eski yüzbaşı Burak Akın hakkındaki hüküm kesinleştiFetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğunu kabul eden dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın koruma müdürü eski yüzbaşı Burak Akın hakkında verilen "ceza verilmesine yer olmadığı" kararı, Ankara Bölge Adliye Mahkemesinin incelemesinin ardından kesinleşti.
23.12.2020Gündem
6 milyar dolarlık altın bulundu
6 milyar dolar'lık altın bulunduTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, Gübretaş’a ait Söğüt altın sahasında 3.5 milyon onsluk altın kaynağının tespit edildiğini belirterek, “Bugünkü fiyatlar üzerinden ortaya koymaya kalktığımızda, yaklaşık 6 milyar dolar civarında bir değerden bahsediyoruz” dedi.
23.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Doğal gazın ardından bir müjde daha 6 milyar dolar değerinde altın bulundu
Son dakika haberi: Doğal gazın ardından bir müjde daha! 6 milyar dolar değerinde altın bulunduGelen son dakika haberine göre; Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, Gübretaş'a ait Söğüt altın sahasında 3,5 milyon onsluk altın kaynağının tespit edildiğini belirterek, "Bugünkü fiyatlar üzerinden ortaya koymaya kalktığımızda, yaklaşık 6 milyar dolar civarında bir değerden bahsediyoruz." dedi.
22.12.2020Ekonomi
3,5 milyon onsluk altın varlığı tespit edildi
3,5 milyon onsluk altın varlığı tespit edildiTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, Gübretaş'a ait Söğüt altın sahasında 3,5 milyon onsluk altın kaynağının tespit edildiğini belirterek, "Bugünkü fiyatlar üzerinden ortaya koymaya kalktığımızda, yaklaşık 6 milyar dolar civarında bir değerden bahsediyoruz." dedi.
22.12.2020Uzmanpara
Son dakika... Osman Kavalanın tutukluğu devam edecek
Son dakika... Osman Kavala'nın tutukluğu devam edecekGelen son dakika haberine göre; FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada yargılanan Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi.
18.12.2020Gündem
Son dakika... Kritik FETÖ davasında karar Ceza yağdı
Son dakika... Kritik FETÖ davasında karar! Ceza yağdıGelen son dakika haberine göre; 15 Temmuz'da İstihbarat Daire Başkanlığını ele geçirmek isteyen eski emniyet müdürleri Aktepe, Kırcılı, Gerçek ve Taşkın 15'er yıl hapse mahkum edildi
18.12.2020Gündem
Osman Kavalanın yargılanmasına başlanacak
Osman Kavala'nın yargılanmasına başlanacakFETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan Osman Kavala "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçundan hakim karşısına çıkacak.
18.12.2020Gündem
Sözcü Kalın: 17-25 Aralık darbe girişimi  uluslararası destekli karanlık bir operasyon
Sözcü Kalın: 17-25 Aralık darbe girişimi uluslararası destekli karanlık bir operasyonCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "15 Temmuz darbe girişiminin bir denemesi olan 17-25 Aralık darbe girişimi, FETÖ'nün bürokrasideki kirli elleriyle Türk milletinin iradesini ve egemenliğini teslim almayı hedefleyen uluslararası destekli karanlık bir operasyondur." ifadesini kullandı.
17.12.2020Siyaset
İletişim Başkanı Altundan 17 Aralık paylaşımı: Unutturmamak en öncelikli görevimiz
İletişim Başkanı Altun'dan '17 Aralık' paylaşımı: Unutturmamak en öncelikli görevimizİletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'Bugün; demokrasimize, milli irademize, Cumhurbaşkanımıza karşı uluslararası tezgahlarda haince işlenmiş ve FETÖ tarafından uygulanan 17 Aralık darbe girişiminin yıl dönümü. Bu tarihleri unutturmamak demokrasimizi ve bağımsızlığımızı korumak için en öncelikli görevimizdir' dedi.
17.12.2020Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı darbe girişimi davasına devam edildi
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı darbe girişimi davasına devam edildiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 512 sanıklı davaya devam edildi.
16.12.2020Gündem
Son dakika... AYMden Osman Kavalanın başvurusunu Genel Kurula sevk etti
Son dakika... AYM'den Osman Kavala'nın başvurusunu Genel Kurul'a sevk ettiAnayasa Mahkemesi (AYM) Birinci Bölümü, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin davada tahliyesi ve beraatine karar verildikten sonra başka suçtan tutuklanan Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın bireysel başvurusunu Genel Kurula sevk etti.
15.12.2020Gündem
Askeri doktordan FETÖ itirafı GATAda çalışırken gördüm
Askeri doktordan FETÖ itirafı! 'GATA'da çalışırken gördüm'İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü ankesörlü telefon soruşturması kapsamında gözaltına alınan askeri doktorun ifadesi ortaya çıktı. İtirafçı doktor, bir FETÖ'cüyü halen GATA'da doktor olarak çalışırken gördüğünü söyledi.
15.12.2020Gündem
Son dakika...  FETÖ darbe davasında üç eski general için 20 yıl hapis talebi
Son dakika... FETÖ darbe davasında üç eski general için 20 yıl hapis talebi!Gelen bir son dakika haberine göre, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı eski korgeneral Metin İyidil, EDOK Kurmay Başkanı eski tümgeneral Hamza Koçyiğit ve EDOK Okullar Komutanı eski korgeneral Abdullah Barutcu'nun 20'şer yıla kadar hapisleri istendi.
8.12.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittirCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittir. Yargının kurumsal varlığı hukuk devleti ve hukukun üstünlüğünü gerçekleştirmenin, korumanın da güvencesidir, böyle olmaya da devam edecektir." dedi.
7.12.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı darbe girişimi davasına devam edildi
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı darbe girişimi davasına devam edildiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 512 sanıklı davanın duruşması görüldü.
7.12.2020Gündem
Son dakika... Kritik FETÖ davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis talebi
Son dakika... Kritik FETÖ davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiGelen son dakika haberine göre; FETÖ'nün darbe girişiminde Emniyet İstihbarat Dairesini ele geçirmeye çalışan 17 sanığa müebbet, 8'ine ayrıca ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi.
7.12.2020Gündem
Son dakika... Kara Kuvvetleri darbe girişimi davasında karar günü belli oldu
Son dakika... Kara Kuvvetleri darbe girişimi davasında karar günü belli olduGelen son dakika haberine göre; FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın karar duruşması, 30 Aralık'ta görülecek
4.12.2020Gündem
AK Partili Akbaşoğlu: CHPli Başarır ordudan ve milletten özür dilemeli
AK Parti'li Akbaşoğlu: CHP'li Başarır ordudan ve milletten özür dilemeliAK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın hem ordudan hem de milletten özür dilemesi gerektiğini söyledi.
1.12.2020 Siyaset
Cumhurbaşkanına suikast timi, yağma suçundan 3üncü kez hakim karşısında
Cumhurbaşkanına suikast timi, 'yağma' suçundan 3'üncü kez hakim karşısındaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen suikast timindeki 1'i firari 37 hükümlünün, 'nitelikli yağma' suçundan yargılandığı davanın 3'üncü duruşmasına Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Sanıklar, bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntü Sistemi (SEBGİS) üzerinden duruşmaya katıldı. Sanık avukatlarının koronavirüsü gerekçe gösterip, duruşmanın ertelenmesi talebi mahkeme heyeti tarafından reddedildi.
30.11.2020Gündem
Akıncı davası sanıkları cezasız kalmadı
Akıncı davası sanıkları cezasız kalmadı!Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davanın sanıklarının, güvenlik güçleri ve sivilleri hedef alan eylemleri cezasız kalmadı.
28.11.2020Gündem
Güneş yüzü görmesinler
Güneş yüzü görmesinlerFETÖ’nün darbe girişiminde çocukları şehit olan babalar Milliyet’e konuştu. Acılarının baki olduğuna vurgu yapan babalar, verilen mahkûmiyetlerin biraz da olsa yüreklerine su serptiğini söyledi...
28.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Ali ÇınarMilliyet Yazarı
Partisiyle yollarını ayıracakGeçen hafta Kongre’ye yapılan baskın ve şiddetin yankıları hala sürüyor...
11.01.2021
Ali ÇınarMilliyet Yazarı
Biden yönetiminden ‘bekle-gör’ politikasıSeçilmiş Başkan Joe Biden 20 Ocak’taki yemin törenine hazırlanırken, Başkan Donald Trump da halen seçimi tanımadığını açıklamayı sürdürüyor...
21.12.2020

Benzer Haber Etiketleri

fetöabddavaosman kavalatürkiye

Darbe Girişimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.