Doğal Gaz

Doğal Gaz

Son dakika Doğal gaz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Doğal gaz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Doğal gaz haber sayfamızda...

Doğal Gaz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.986 dogal gaz haberi bulunmuştur.
Almanya, ABD ile Kuzey Akım 2nin geleceğini görüşmek istiyor
Almanya, ABD ile Kuzey Akım 2'nin geleceğini görüşmek istiyorAlmanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Rus gazını Almanya’ya taşıması planlanan Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattı projesinin akıbeti konusunda yeni ABD yönetimiyle görüşmek istediklerini söyledi.
15.01.2021Ekonomi
Yıllık taşıma geliri 1.5 milyar $’ı aşacak
Yıllık taşıma geliri 1.5 milyar $’ı aşacakGüney Gaz Koridoru’nun en önemli halkası olan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), Azerbaycan’ın Avrupa Birliği ile mevcut iktisadi ve siyasi iş birliğinin daha da gelişmesine katkı sağlamanın yanı sıra Azerbaycan’ı Türkiye’nin ikinci büyük gaz tedarikçisi ve Avrupa Birliği’nin yeni gaz tedarikçisi konumuna getiriyor.
15.01.2021Ekonomi
TANAP yıllık 1,5 milyar doları aşkın gelir sağlayacak
TANAP yıllık 1,5 milyar doları aşkın gelir sağlayacakTrans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Genel Müdürü Saltuk Düzyol, projenin normal bütçesinden yüzde 45 daha düşük maliyetle hayata geçirildiğini belirterek, "Projede 2022 yılı gibi tam kapasiteye ulaştığımızda yıllık taşıma gelirimiz 1,5 milyar doları aşacak." dedi.
14.01.2021Uzmanpara
Rusyanın Ulusal Refah Fonu arttı
Rusya'nın Ulusal Refah Fonu arttıRusya’nın Ulusal Refah Fonu, 2020’de bir önceki yıla göre yüzde 46 artarak 183,3 milyar dolara yükseldi.
14.01.2021Uzmanpara
Rusyanın Ulusal Refah Fonu 183,3 milyar dolara ulaştı
Rusya'nın Ulusal Refah Fonu 183,3 milyar dolara ulaştıRusya’nın Ulusal Refah Fonu, 2020’de bir önceki yıla göre yüzde 46 artarak 183,3 milyar dolara yükseldi.
13.01.2021Ekonomi
Evini satan kaçtı Korkudan dışarıya çıkamıyorlar
Evini satan kaçtı! Korkudan dışarıya çıkamıyorlar Bursa'da geçtiğimiz yıl evinin önündeki doğal gaz saatini baltayla parçalayan Akgül Y. gürültü nedeniyle kavga ettiği komşularının evlerinin kapılarına sopayla vurdu. Kapıları sopayla vurduğu anlar cep telefonu kameralarıyla görüntülenen Akgül Y., oğlu Sedar Y. ile birlikte gözaltına alındı. Serdar Y. “Polis evimize abone oldu” derken, mahalleli Asuman Tayyar, “Herkes evini satıp gitti, mahallemizde kimse kalmadı. 52 yaşında diyabet hastasıyım. Sabahtan beri şekerim 400, tansiyonum 17-18 oluyor. Çöpümü çıkıp, atamıyorum" dedi.
12.01.2021Gündem
Yenilenebilir enerji kaynaklarının elektrik üretimindeki payı arttı
Yenilenebilir enerji kaynaklarının elektrik üretimindeki payı arttıHidroelektrik Santralları Sanayi İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Taner Ercömert, Türkiye'nin geçen yıl yaptığı elektrik üretiminin 305 milyar kilovatsaat olduğunu ve üretimde yenilenebilir enerji kaynaklarının payının yüzde 42,4'e ulaştığını belirtti.
12.01.2021Ekonomi
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu Aşılama süreci başlıyor...
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Aşılama süreci başlıyor...Son dakika haberleri, 2021 yılının ilk kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlendi. Koronavirüs salgını ve aşılama ana gündem maddesi ile toplanan kabine sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vaka sayısının belirli bir rakamın altına düşmesiyle daha önce de yaptığımız gibi elbette kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız." dedi. Öte yandan koronavirüs aşısıyla ilgili Erdoğan flaş açıklamalarda bulundu.
12.01.2021Siyaset
Filyos Limanındaki çalışmalarda sona gelindi
Filyos Limanı'ndaki çalışmalarda sona gelindiZonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, kentte yapımı devam eden Filyos Limanı'ndaki çalışmaların bitmek üzere olduğunu bildirdi.
11.01.2021Haberler
Son dakika: Doğal gazın ardından bir müjde daha Bu şehre piyango vurdu
Son dakika: Doğal gazın ardından bir müjde daha! Bu şehre piyango vurduZonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Karadeniz açıklarında bulunan doğalgazın ardından bir müjde daha geldi. Vali kentte yapımı devam eden Filyos Limanı'ndaki çalışmaların bitmek üzere olduğunu bildirdi. İşte son dakika haberinin detayları...
11.01.2021Ekonomi
Son dakika... Avukat, eşi ve stajyerinin öldüğü evde 4 muhabbet kuşu canlı bulunmuş
Son dakika... Avukat, eşi ve stajyerinin öldüğü evde 4 muhabbet kuşu canlı bulunmuş!Diyarbakır’da, doğal gaz kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu avukat Ömer Baran, eşi Müjde Baran ve stajyeri Mahsun Akbaş'ın yaşamını yitirdiği evden 4 muhabbet kuşunun canlı olarak kurtarıldığı ortaya çıktı. Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Ornitoloji Uzmanı Prof. Dr. Recep Karakaş, kuşların da teorik olarak karbonmonoksitten etkilenmesi gerektiğini belirterek, "Uzun süre karbonmonokside maruz kaldıkları zaman kuşların da teorik olarak ölmesi gerekirdi ama şöyle yorumlanabilir; vücutlarının küçük olması, bulundukları odanın farklı olması ve akciğer yapılarının farklılığı, hayatta kalmalarına kısmen etki yapmış olabilir" dedi.
11.01.2021Gündem
Nijeryadan yola çıkan LNG gemisi 20 Ocakta Türkiyeye ulaşacak
Nijerya'dan yola çıkan LNG gemisi 20 Ocak'ta Türkiye'ye ulaşacakNijerya'nın Bonny Limanı'ndan yola çıkan "LNG Abuja II" adlı sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) gemisinin 20 Ocak'ta Türkiye'de olması bekleniyor.
11.01.2021Ekonomi
Enerji sektöründe satın alma ve birleşme hareketliliği
Enerji sektöründe satın alma ve birleşme hareketliliğiEnerji sektöründe doğal gaz ve elektrik dağıtım başta olmak üzere satın alma ve birleşme görüşmelerinde hareketli bir dönem yaşanıyor.
11.01.2021Uzmanpara
Geçen yıl mahalleyi havaya uçurmak isteyen kadın yine ortalığı birbirine kattı
Geçen yıl mahalleyi havaya uçurmak isteyen kadın yine ortalığı birbirine kattıBursa'da geçtiğimiz yıl evinin önündeki doğalgaz borusunu keserek, mahalleyi havaya uçurmak isteyen kadın, yine mahalleyi birbirine kattı. Mahalle sakinleri ile kavga eden kadın, olay yerine gelen polis ekiplerine elindeki çaydanlık ile direnerek, polisleri ölümle tehdit etti.
10.01.2021Haberler
Bakır fiyatları, yaklaşık 8 yılın en yüksek seviyesinde
Bakır fiyatları, yaklaşık 8 yılın en yüksek seviyesindeBakırın libresi, yılın ilk haftasında 3,7021 dolara çıkarak yaklaşık 8 yılın en yüksek seviyesini gördü.
10.01.2021Uzmanpara
Geçen yıl mahalleyi havaya uçurmak isteyen kadın yine ortalığı birbirine kattı
Geçen yıl mahalleyi havaya uçurmak isteyen kadın yine ortalığı birbirine kattıBursa'da geçtiğimiz yıl evinin önündeki doğalgaz borusunu keserek, mahalleyi havaya uçurmak isteyen kadın, yine mahalleyi birbirine kattı. Mahalle sakinleri ile kavga eden kadın, olay yerine gelen polis ekiplerine elindeki çaydanlık ile direnerek, polisleri ölümle tehdit etti.
10.01.2021Gündem
Geçen yıl mahalleyi havaya uçurmak isteyen kadın yine ortalığı birbirine kattı
Geçen yıl mahalleyi havaya uçurmak isteyen kadın yine ortalığı birbirine kattıBursa'da geçtiğimiz yıl evinin önündeki doğalgaz borusunu keserek, mahalleyi havaya uçurmak isteyen kadın, yine mahalleyi birbirine kattı. Mahalle sakinleri ile kavga eden kadın, olay yerine gelen polis ekiplerine elindeki çaydanlık ile direnerek, polisleri ölümle tehdit etti.
10.01.2021Gündem
Bakan Dönmez: Nahçıvana 12 ayda doğal gaz hattı çekilecek
Bakan Dönmez: Nahçıvan'a 12 ayda doğal gaz hattı çekilecekEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Azerbaycanla yapılan anlaşma gereği Nahçıvan'a 12 ayda doğal gaz hattı çekileceğini söyledi. Dönmez, güzergahta yer alan belediye ve yerleşim birimlerine de doğal gaz verileceğini belirtti
9.01.2021Ekonomi
TürkAkım bir yaşında 31,5 milyar metreküp kapasiteye sahip...
TürkAkım bir yaşında! 31,5 milyar metreküp kapasiteye sahip...İstanbul'da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katıldığı resmi açılış töreniyle ocak 2020'de faaliyete geçen TürkAkım Açık Deniz Doğalgaz Boru Hattı birinci yaşını kutluyor.
8.01.2021Ekonomi
TürkAkım üzerinden doğal gaz sevkiyatı 2,2 kat arttı
TürkAkım üzerinden doğal gaz sevkiyatı 2,2 kat arttıRus enerji şirketi Gazprom'un Başkanı Aleksey Miller, TürkAkım'ın devreye alınmasından bu yana boru hattından taşınan gazın miktarının 2,2 kat arttığını belirtti.
8.01.2021Ekonomi
Toprağın altında ateş çıktı
Toprağın altında ateş çıktı!Konya'nın Karapınar ilçesinin Kayalı Mahallesi'nde, toprak altından çıkan metan gaz kaynaklı ateş, paniğe neden oldu. Muhtar Muharrem Güdal, "AFAD da gelip inceledi. Burası daha önce sazlık ve bataklık olduğundan su da kuruduğu için metan gaz kaynaklı ateş çıktığını söyledi. İncelemelerini yapıp, bu bölgede önlem alacaklarını söylediler" dedi.
8.01.2021Haberler
İş makinesiyle kazı sırasında doğal gaz borusu patladı
İş makinesiyle kazı sırasında doğal gaz borusu patladıSakarya’nın Serdivan ilçesinde yapımı devam eden Serdivan Şelale Park’ta iş makinesiyle yapılan kazı sırasında doğal gaz borusu patladı. Gaz akışı kesilerek, patlayan borunun tamiri için çalışma yapıldı.
8.01.2021Gündem
Dışişleri Bakanlığı: Azerbaycan gazı İtalyaya ulaştı
Dışişleri Bakanlığı: Azerbaycan gazı İtalya'ya ulaştıGelen bir son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, Trans-Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı'nın (TAP) faaliyete geçmesiyle Azerbaycan gazının İtalya'ya ulaştığını duyurdu.
8.01.2021Siyaset
YÖK Doktora Bursu’nda yeni çağrı dönemi başladı
YÖK Doktora Bursu’nda yeni çağrı dönemi başladıYükseköğretim Kurulu’nun (YÖK), Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu alanlarda doktoralı insan kaynağını yetiştirmeyi hedeflediği “YÖK 100/2000 Doktora Projesi” 4. yılını doldurdu. Devlet üniversitelerinin 100 tematik alanda 22 Ocak’a kadar başvurabileceği yeni çağrı döneminde “Deprem Çalışmaları” ve “Afet ve Acil Durum Yönetimi” gibi güncel alanlar öne çıkıyor.
8.01.2021Eğitim
Avukatlık bürosunda 3 ölüm Nedeni belli oldu
Avukatlık bürosunda 3 ölüm! Nedeni belli olduDiyarbakır'da dün ilk belirlemelere göre doğal gaz zehirlenmesi sonucu yaşamını yitiren görme engelli avukat Ömer Baran, eşi Müjde Baran ve stajyeri avukat Mahsun Akbaş, toprağa verildi. Otopsi raporunda, ilk belirlemelere göre, Baran çifti ile Akbaş'ın karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu yaşamını yitirdiği belirtildi.
7.01.2021Gündem
Belçikanın elektrik tüketimi düştü
Belçika'nın elektrik tüketimi düştüBelçika'da elektrik tüketimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020'de önceki yıllara göre yüzde 7 azaldı.
7.01.2021Uzmanpara
Türk-Rus iş birliğinde örnek proje TürkAkım bir yıldır devrede
Türk-Rus iş birliğinde örnek proje TürkAkım bir yıldır devredeTürkAkım Gaz Taşıma AŞ Genel Müdürü Şakir Arıkan, Rus doğal gazını Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya ileten TürkAkım Doğal Gaz Boru Hattı'nın açılışının üzerinden bir yıl geçtiğini belirterek, "Kamulaştırma, satın alma, inşaat ve devreye alma işlemleri 2019'da rekor sürede tamamlanan projeyle 5,8 milyar metreküp gaz Avrupa'ya kesintisiz olarak güvenle taşındı." dedi.
7.01.2021Ekonomi
Diyarbakırda avukatlık bürosunda facia
Diyarbakır'da avukatlık bürosunda faciaDiyarbakır'da avukatlık bürosu olarak kullanılan bir evde doğal gaz zehirlenmesi sonucu avukat Ömer Baran, eşi Müjde Baran ve stajyeri avukat Mahsun Akbaş yaşamını yitirdi.
6.01.2021Haberler
Diyarbakırda doğal gaz zehirlenmesi: Avukat, eşi ve stajyeri öldü
Diyarbakır'da doğal gaz zehirlenmesi: Avukat, eşi ve stajyeri öldüDiyarbakır'da bir evde doğal gaz zehirlenmesi sonucu avukat Ömer Baran, eşi Müjde Baran ve stajyeri avukat Mahsun Akbaş yaşamını yitirdi.
6.01.2021Gündem
Son dakika... Avukatlık bürosunda facia 3 kişi hayatını kaybetti
Son dakika... Avukatlık bürosunda facia! 3 kişi hayatını kaybettiDiyarbakır'da avukatlık bürosu olarak kullanılan bir evde doğal gaz zehirlenmesi sonucu avukat Ömer Baran, eşi Müjde Baran ve stajyeri avukat Mahsun Akbaş yaşamını yitirdi.
6.01.2021Gündem
Güneşte mini YEKA yarışmaları için başvurular 2 ay içinde alınacak
Güneşte mini YEKA yarışmaları için başvurular 2 ay içinde alınacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bu yıl gerçekleştirilecek Mini YEKA-GES yarışmalarıyla güneşte yakalanan ivmenin yukarılara çekileceğini belirterek, "36 ilimizde toplam 1000 megavatlık 74 yarışma için başvuruları iki ay içerisinde alacağız. Mini YEKA-GES yarışmalarımız özellikle güneş enerjisi yatırımlarının tabana yayılması açısından oldukça önemli." dedi.
6.01.2021Ekonomi
Emtia yatırımcısı 2020de gümüşle kazandı
Emtia yatırımcısı 2020'de gümüşle kazandıEmtia piyasasında geçen yıl yatırımcısına en fazla kazandıran yüzde 47,8 ile gümüş oldu.
6.01.2021Uzmanpara
BTCden 210 milyon 767 bin varil petrol aktı
BTC'den 210 milyon 767 bin varil petrol aktıHazar Denizi'nden çıkarılan petrolü Türkiye üzerinden dünya pazarlarına ulaştıran Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı'nın Ceyhan'daki deniz terminalinden geçen yıl 210 milyon 767 bin 244 varil ham petrol sevk edildi.
6.01.2021Uzmanpara
BTCden geçen yıl 210 milyon 767 bin varil petrol aktı
BTC'den geçen yıl 210 milyon 767 bin varil petrol aktıHazar Denizi'nden çıkarılan petrolü Türkiye üzerinden dünya pazarlarına ulaştıran Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı'nın Ceyhan'daki deniz terminalinden geçen yıl 210 milyon 767 bin 244 varil ham petrol sevk edildi.
6.01.2021Ekonomi
Son dakika: Erdoğan imzaladı ve kamulaştırılıyor Yeni harita ortaya çıktı
Son dakika: Erdoğan imzaladı ve kamulaştırılıyor! Yeni harita ortaya çıktıGelen son dakika haberine göre; Türkiye ile Azerbaycan arasında yeni bir hat kuruluyor. Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'da elde ettiği tarihi zafer sonrası bölgede Türklerin lehine değişen dengeler Türkiye ile Azerbaycan'ın enerji alanında atacağı stratejik bir adımla daha da ileriye taşınıyor. Konuyla ilgili ilk resmi adım atıldı. Buna göre Iğdır ili ve çevresindeki birkaç bölge acele kamulaştırıldı. İşte yeni harita...
6.01.2021Ekonomi
Türkiyede geçen yıl 50 milyar metreküp doğal gaz sisteme girdi
Türkiye'de geçen yıl 50 milyar metreküp doğal gaz sisteme girdiTürkiye'nin doğal gaz sistemine giren toplam miktar, 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 6,75 artarak 50 milyar metreküpe yükseldi.
5.01.2021Ekonomi
50 milyar metreküp doğal gaz sisteme girdi
50 milyar metreküp doğal gaz sisteme girdiTürkiye'nin doğal gaz sistemine giren toplam miktar, 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 6,75 artarak 50 milyar metreküpe yükseldi.
5.01.2021Uzmanpara
Elektrik arzında dengeler değişti
Elektrik arzında dengeler değiştiElektrik üretiminde rüzgar ve güneş enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir kaynakların payı artarken, son aylarda etkisini hissettiren kuraklık elektrik üretimi konusunda sektörün en önemli gündem maddesi haline geldi.
5.01.2021Uzmanpara
Kuraklık, elektrik arzında dengeleri değiştirdi
Kuraklık, elektrik arzında dengeleri değiştirdiElektrik üretiminde rüzgar ve güneş enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir kaynakların payı artarken, son aylarda etkisini hissettiren kuraklık elektrik üretimi konusunda sektörün en önemli gündem maddesi haline geldi.
5.01.2021Ekonomi
Merkez Bankası Aralık Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Merkez Bankası Aralık Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, yıllık enflasyondaki artışın ana belirleyicisi temel mallar olurken, dayanıklı mal ve giyim gruplarındaki ayrışma sürdü.
5.01.2021Ekonomi
Merkezden enflasyon açıklaması
Merkez'den enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, yıllık enflasyondaki artışın ana belirleyicisi temel mallar olurken, dayanıklı mal ve giyim gruplarındaki ayrışma sürdü.
5.01.2021Uzmanpara
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikten MYK sonrası önemli açıklamalar
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, 'Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği destekten dolayı Paşinyan şöyle bir açıklama yapmış; 'Biz Türkiye'ye ambargo uyguladık, Azerbaycan'a verdiği destek yüzünden. O yüzden Türk ekonomisini felce soktuk. Eğer Türkiye bu destekten vazgeçerse Türk ekonomisinin düzelmesine yeniden katkı sağlarız.' diye. Bunu da 2020 yılının en aptalca şakası olarak değerlendirmek mümkündür' dedi.
4.01.2021Siyaset
Küresel doğal gaz talebi yükselişe geçti
Küresel doğal gaz talebi yükselişe geçtiRusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, küresel doğal gaz piyasalarının toparlandığını belirterek, "Bazı bölgelerde gaz fiyatları rekor düzeylere çıktı. Yıl sonunda Türkiye dahil bazı bölgelerdeki doğal gaz talebi önemli oranda arttı." dedi.
4.01.2021Uzmanpara
TürkAkımdan Avrupaya 2020de 5,8 milyar metreküp gaz taşındı
TürkAkım'dan Avrupa'ya 2020'de 5,8 milyar metreküp gaz taşındıRusya'nın doğal gazını Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya ileten TürkAkım boru hattı aracılığıyla Avrupa'ya 2020 yılında 5,8 milyar metreküp gaz taşındı.
3.01.2021Ekonomi
Türkiyenin elektrik tüketimi arttı
Türkiye'nin elektrik tüketimi arttıTürkiye'nin elektrik tüketimi, aralıkta önceki yılın aynı ayına göre yaklaşık yüzde 3 artarak 26 milyar 268 milyon 380 bin kilovatsaat oldu.
3.01.2021Ekonomi
Son dakika AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuştan tepki: Büyük saçmalık
Son dakika! AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan tepki: Büyük saçmalık!Gelen bir son dakika haberine göre; AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, Sözcü'nün Ayasofya haberi hakkında ise "Büyük saçmalık!" ifadesini kullandı.
2.01.2021Gündem
Doğal gaz fiyatına  yüzde 1 artış geldi
Doğal gaz fiyatına yüzde 1 artış geldiDoğal gazda ocak ayında geçerli olacak fiyat tarifelerinde konut, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri abone gruplarında yüzde 1 zam yapıldı.
2.01.2021Ekonomi
İrandan gelen doğal gaz günlük kontrat miktarının üçte birine indi
İran'dan gelen doğal gaz günlük kontrat miktarının üçte birine indi İran'dan Türkiye'ye gönderilen doğal gazın miktarı, günlük kontrat miktarının yaklaşık üçte birine düştü.
1.01.2021Ekonomi
Son dakika: Dünya Türkiyeyi konuşuyor Yeni hat açıldı
Son dakika: Dünya Türkiye'yi konuşuyor! Yeni hat açıldı2020 yılının ilk günlerinde Rus doğal gazını Türkiye’ye ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak olan TürkAkım Doğal Gaz Boru Hattı’nda gaz akışı başlamıştı. Bugün ise yeni yılın ilk gününde konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İşte son dakika haberinin detayları...
1.01.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Zeynep AktaşMilliyet Yazarı
2021 yılının sektörleriPara Politikası Kurulu’nun 2020’nin son iki toplantısında gerçekleştirdiği ve toplamda 675 puanı bulan faiz artırımı, bu yılın ilk yarısında kendisini daha belirgin şekilde gösterecek...
3.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

doğal gazBursatürkiyeTürkAkımdiyarbakır

Doğal Gaz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.