Dsö

Dsö

Son dakika DSÖ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan DSÖ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan DSÖ haber sayfamızda...

Dsö

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.699 dso haberi bulunmuştur.
Şok rapor açıklandı Koronavirüsün çıkış merkezi
Şok rapor açıklandı! Koronavirüsün çıkış merkeziABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Vuhan Viroloji Enstitüsü'ndeki araştırmacıların 2019'un sonlarında koronavirüsten hastalandığını iddia eden yeni istihbarat raporunu açıklayarak, DSÖ'ye " Vuhandaki bir laboratuvardan çıkmış olma olasılığı bütünüyle araştırılmalı" çağrısında bulundu.
16.01.2021Dünya
DSÖ uluslararası seyahatlerde aşı pasaportu şartı getirilmemesini tavsiye etti
DSÖ uluslararası seyahatlerde "aşı pasaportu şartı" getirilmemesini tavsiye ettiDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durum Komitesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle "küresel acil durumun" devamı ve uluslararası seyahatler için "aşı pasaportu şartı" getirilmemesi tavsiyesinde bulundu.
15.01.2021Dünya
Engelledi Çin, virüsü incelemeye gelen DSÖ ekibine...
Engelledi! Çin, virüsü incelemeye gelen DSÖ ekibine...1 yıldan uzun süredir tüm dünyada hayatı kabusa çeviren koronavirüsün kaynağı sonunda araştırılmaya başlanıyor ancak Çinli yetkililerin bu konuda zorluk çıkartmaya devam ettiği bildirildi. Virüsün ilk çıktığı Çin'in Wuhan kentine giden DSÖ ekibi gördüğü muamele karşısında şaşkına döndü. Daha önce de virüsün insan eliyle yapıldığına dair iddialar öne sürülmüş ancak Çin bunları sert bir şekilde reddetmişti ancak Çin'in geçmişte de, ekiplerin yerinde inceleme talepleri reddetmesi bu yeni ekibe çıkarttığı zorluklarla birleşince soru işaretlerini artırdı.
15.01.2021Dünya
DSÖ ekibi Vuhan’da
DSÖ ekibi Vuhan’daDünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) yeni tip koronavirüsün kökenini araştıracak araştırmacı heyeti, virüsün ilk kez tespit edildiği Çin’in Vuhan kentine ulaştı. ABD, Avustralya, Almanya, Japonya, İngiltere, Rusya, Hollanda, Katar ve Vietnam’dan uzman ve araştırmacılardan oluşan heyeti taşıyan uçak dün sabah saatlerinde havaalanına vardı. DSÖ’nün 15 kişilik uzman grubundan 2’sinin kente gitmesine izin verilmediği açıklandı.
15.01.2021Dünya
DSÖ: Afrikaya Kovid-19 aşısı mart ayında gelmeli
DSÖ: Afrika'ya Kovid-19 aşısı mart ayında gelmeliDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı dozlarının Afrika'ya mart ayında ulaşması gerektiği uyarısı yaptı.
14.01.2021Dünya
DSÖ uzmanları Vuhana ulaştı
DSÖ uzmanları Vuhan'a ulaştıDünya Sağlık Örgütü uzmanları koronavirüsün kökenine ilişkin araştırmalarda bulunmak üzere virüsün ilk kez görüldüğü Çin’in Vuhan kentine gitti. Ekibin iki hafta süreyle karantinaya alındığı bildirildi.
14.01.2021Dünya
DSÖ, orta ve düşük gelirli ülkelerde aşılamaların şubatta başlayacağını öngörüyor
DSÖ, orta ve düşük gelirli ülkelerde aşılamaların şubatta başlayacağını öngörüyorDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başdanışmanı Bruce Aylward, düşük ve orta gelirli 92 ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılamalarının şubat ayında başlayacağına inandıklarını söyledi.
11.01.2021Dünya
Mutasyon oraya da sıçradı DSÖ duyurdu...
Mutasyon oraya da sıçradı! DSÖ duyurdu...Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyona uğramış daha hızlı yayılan türünün varlığına ilişkin Japonya'nın kendilerini bilgilendirdiğini belirterek "Kovid-19 ne kadar çok yayılırsa virüste yeni değişiklik (mutasyon) şansı da o kadar yüksek oluyor. En dikkati çekeni, virüsün bazı türlerinin bulaşabilirliğinin artıyor görünmesidir." uyarısında bulundu. Ghebreyesus ayrıca DSÖ uzmanlarının Çin'e gidiş takvimine ilişkin de konuştu.
11.01.2021Dünya
Son dakika: DSÖnün koronavirüs uzmanları Çine gidiyor
Son dakika: DSÖ'nün koronavirüs uzmanları Çin'e gidiyor!AFP'nin son dakika haberine göre Çin, Dünya Sağlık Örgütü’nden ekibin koronavirüsün kökenini araştırmak için ülkeye Perşembe günü geleceğini açıkladı.
11.01.2021Dünya
Son Dakika: Geri sayım başladı Aşıda son adım...
Son Dakika: Geri sayım başladı! Aşıda son adım...Gelen son dakika haberine göre, Kovid-19’a karşı Sinovac’ın geliştirdiği ve Türkiye’ye getirilen 3 milyon doz CoronaVac aşısının inceleme sürecinin gelecek hafta tamamlanması bekleniyor. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu aşılama için son hazırlıkları yaptı. İlk etapta aşılanacaklarla ilgili ise yeni bir gelişme yaşandı. İşte koronavirüs aşısıyla ilgili son dakika gelişmesinin tüm detayları...
9.01.2021Gündem
DSÖ: Düşük ve orta gelirli ülkelerin çoğu henüz aşı alamadı
DSÖ: Düşük ve orta gelirli ülkelerin çoğu henüz aşı alamadıDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, 36'sı yüksek, 6'sı orta gelirli olmak üzere 42 ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılamalarının başladığını belirterek, "Düşük ve orta gelirli ülkelerin çoğunun henüz aşı almadığına dair açık bir sorun var." dedi.
8.01.2021Dünya
Son dakika haber: Sağlık Bakanı Kocadan aşı açıklaması: Planlarımız hazır
Son dakika haber: Sağlık Bakanı Koca'dan 'aşı' açıklaması: Planlarımız hazırGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası "2021 yılının ilk Bilim Kurulu toplantısında Aşı planlamasını ele aldık. Planlarımız hazır. Küresel salgının yıkıcı etkisine son vermesini ümit ettiğimiz aşılama için var gücümüzü kullanacağımızdan emin olunuz." ifadelerini kullandı. Bakan Koca, Şu ana kadar 10 binin üzerinde gönüllüye 17 bin 700 doz aşı uygulanmış ve sonuçları takip edilmeye devam edilmektedir.' bilgisini paylaştı.
8.01.2021Gündem
Dünyada 1.9 milyon kişi öldü
Dünyada 1.9 milyon kişi öldüDünya Sağlık Örgütü’nün yeni tip koronavirüs salgınını dünyaya duyurmasının üzerinden 1 yıl geçti. Bu sürede 88.1 milyondan fazla kişiye virüs bulaştı, can kaybı 1.9 milyonu geçti. Kovid-19’un bulaştığı 63 milyon kişi de sağlığına kavuştu.
8.01.2021Dünya
‘CoronaVac’ta 60 yaş üstüne engel yok’
‘CoronaVac’ta 60 yaş üstüne engel yok’Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, inaktif Çin aşısı CoronaVac’ın 60 yaş üzerinde kullanılmasının önünde bir engel olmadığının anlaşıldığını belirtti.
8.01.2021Gündem
Son dakika: DSÖ Avrupa Direktörü Kluge’den Türkiye’ye tebrik
Son dakika: DSÖ Avrupa Direktörü Kluge’den Türkiye’ye tebrikGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ile video konferans ile görüştü. Türkiye’ye teşekkür eden Avrupa Direktörü Kluge, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faaliyetleri ve liderliği tüm ülkeler tarafından takdir görüyor. Güçlü veri ve bilgi sağlama sisteminiz nedeniyle sizi tebrik etmek istiyorum. Aynı zamanda Türkiye’de yürütülen aşı çalışmaları, hızlı tanı kiti çalışmaları ve virüsün genom dizilimi konusunda yaptığınız çalışmaların kapsamını artırdığınız için de tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.
7.01.2021Gündem
DSÖden koronavirüsün yeni türüne karşı Avrupaya uyarı
DSÖ'den koronavirüsün yeni türüne karşı Avrupa'ya uyarıDünya Sağlık Örgütü, Avrupa ülkelerindeki Kovid-19 salgını "endişe verici durum" olarak nitelendirdi ve liderleri "daha fazlasını yapmaya" çağırdı.
7.01.2021Dünya
Son dakika... Bilim Kurulu bugün toplanacak İşte kritik gündem
Son dakika... Bilim Kurulu bugün toplanacak! İşte kritik gündemKoronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca başkanlığında saat 17.00’de video konferans yöntemiyle toplanacak. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılacak.
7.01.2021Gündem
Çin’de ‘savaş modu’na geçildi
Çin’de ‘savaş modu’na geçildiYeni tip koronavirüs salgınında vaka sayısı küresel ölçekte 87 milyona yaklaştı. Virüsün neden olduğu Kovid-19 hastalığından ölenlerin sayısı da 1.8 milyonu geçti. Virüsün çıkış noktası Çin’in Hebei Eyaleti’nde yerel 20 vaka ve 43 belirtisiz vaka tespit edildi. Acil durum ilan edilen eyalette ‘savaş modu’ önlemleri alındı.
7.01.2021Dünya
DSÖ duyurdu Çin, Kovid-19un kökenini araştıracak heyete izin vermedi
DSÖ duyurdu! Çin, Kovid-19'un kökenini araştıracak heyete izin vermediDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökenini araştıracak uluslararası uzmanlardan oluşan bilim heyetinin Çin'e girişine izin verilmemesinden "büyük hayal kırıklığına" uğradığını bildirdi.
5.01.2021Dünya
Trump yönetimi koronavirüsle savaşta sınıfta kaldı
Trump yönetimi koronavirüsle savaşta sınıfta kaldıMart 2020'den bu yana Covid-19 salgınının pençesinde hem sağlık hem sosyal hem de ekonomik alanda çetin bir savaş veren ABD'de, Trump ve ekibinin maske ve karantina karşıtı tavırları dikkat çekti. Halihazırda 21 milyona yakın insana Covid-19 teşhisi konulan ülkede 350 bini aşkın kişi yaşamını yitirdi.
5.01.2021Dünya
Filistinlilerden DSÖye aşı için İsraile baskı uygula çağrısı
Filistinlilerden DSÖ'ye 'aşı için İsrail'e baskı uygula" çağrısıFilistin Esirler Cemiyeti, Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ), İsrail hapishanelerindeki Filistinlilere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapılmasına izin vermesi için Tel Aviv yönetimine baskı uygulaması çağrısında bulundu.
3.01.2021Dünya
DMO 55 milyon aşı enjektörü satın alacak
DMO 55 milyon aşı enjektörü satın alacakDevlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığının ihtiyacı için 55 milyon 2 mililitrelik aşı enjektörü temin edecek.
3.01.2021Ekonomi
Son dakika... Özlem Türeci ve Uğur Şahin Der Spiegelin kapağında
Son dakika... Özlem Türeci ve Uğur Şahin Der Spiegel'in kapağındaDer Spiegel yeni yılda ilk sayısının kapağında koronavirüse karşı aşı geliştiren iki Türk bilim insanına, BioNTech yöneticileri Dr. Özlem Türeci ile Prof. Dr. Uğur Şahin'e yer verdi. Türk Dışişleri Bakanlığı ise İngilizce Twitter hesabından bir açıklama yaptı.
2.01.2021Dünya
Yeni yıla merhaba
Yeni yıla merhabaDünyada yılbaşı ilk olarak Samoa ile Kiribati’ye bağlı Kiritimati Adası’nda (Christmas Adası) kutlandı. Adalar, Türkiye saatiyle (TSİ) 13.00’te  2021’e “merhaba” dedi.
1.01.2021Dünya
DSÖ duyurdu İlk onay geldi...
DSÖ duyurdu! İlk onay geldi...DSÖ, Pfizer/BioNTech aşısı için acil kullanım izni verdiğini duyurdu.
31.12.2020Dünya
DSÖ uyardı: Hazırlıklı olmalıyız
DSÖ uyardı: Hazırlıklı olmalıyız!Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünyanın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından daha da büyük bir salgınla karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu. Virüsün bulaşıcılığın çok yüksek olduğunu söyleyen DSÖ Acil Durumlar Programı Direktörü Ryan ise bu salgının 'uyarı' olduğunu vurguladı.
29.12.2020Dünya
Aşının adil dağıtılmasıyla dünya turizminin 3 trilyon dolar olması bekleniyor
Aşının adil dağıtılmasıyla dünya turizminin 3 trilyon dolar olması bekleniyorDünya Turizm Forumu Enstitüsü Başkanı Bulut Bağcı, 2021 yılında hızlı aşılama ve aşıların adil dağıtımıyla dünya turizminde 2019 yılına göre kaybın yüzde 25'lere kadar inmesini ve hacmin 3 trilyon dolar olarak gerçekleşmesini beklediklerini bildirdi.
25.12.2020Ekonomi
Son dakika koronavirüs haberleri: Bakan Koca güzel haberler verdi Çin aşısının geliş tarihi belli oldu
Son dakika koronavirüs haberleri: Bakan Koca güzel haberler verdi! Çin aşısının geliş tarihi belli olduGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin beklediği aşıyla ilgili açıklama yapan Bakan Koca güzel haberi verdi ve Çin aşısının pazar gecesi Türkiye'ye gelmek üzere yola çıkacağını belirtti. Aşının koruyuculuğunun yüzde 91,25 oranında olduğunu belirten Koca İngiltere'de görülen mutasyonla ilgili de "İngiltere'dekine benzer bir mutasyona rastlamadık ama genom analizi yaparak bununla ilgili daha net bir şey söylemek mümkün." dedi.
24.12.2020Gündem
Kılıçdaroğlundan DSÖye çağrı mektubu
Kılıçdaroğlu'ndan DSÖ'ye çağrı mektubuCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ) insanlık ailesinin tüm fertlerinin Kovid-19 aşısına erişimini sağlayacak, aşı ve tedaviye erişimin küresel düzeyde kamu malı olarak kabul edilmesini ve insanlık yararına kullanılmasını güvence altına alacak, bir kamucu küresel anlaşmaya liderlik yapması çağrısında bulundu.
23.12.2020Siyaset
İtalyanın planını eleştiren doktordan korkunç DSÖ iddiası
İtalya'nın planını eleştiren doktordan korkunç DSÖ iddiası!Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Venedik ofisi yetkilisi İtalyan doktor Francesco Zambon, İtalya'nın salgın planının güncel olmadığını ortaya koyması nedeniyle üst düzey bir DSÖ yetkilisinden baskı gördüğünü ve kendisine misilleme yapılmasından çekindiğini belirtti.
22.12.2020Dünya
Yarasa kadın BBCye konuştu: Ziyarete açığız
'Yarasa kadın' BBC'ye konuştu: Ziyarete açığızKoronavirüsün sıfır noktası kabul edilen Wuhan'da, koronavirüsü yaydığı iddia edilen laboratuvardan Prof. Shi, "Ziyarete açığız" dedi.
22.12.2020Dünya
Bilgisayar oyunları obezite ve uyku problemlerine mi neden oluyor
Bilgisayar oyunları obezite ve uyku problemlerine mi neden oluyor? Bilgisayar oyunlarının yol açtığı ve artık bir hastalık olarak kabul edilen “Oyun oynama bozukluğu”, kişinin aile ve sosyal yaşantısını, eğitimini hatta iş hayatını bile ciddi ölçüde etkiliyor. Bu etkilerle karşılaşmayı beklemeden, sorunu kabul ederek bir uzmana başvurmanın tedavi için en önemli adım olduğunun altını çizen Uzman Psikolog Ezgi Dokuzlu, “Oyun oynama bozukluğu, kişinin aile ve sosyal yaşantısını, eğitimini ve iş hayatını ciddi ölçüde etkileyebilen bir bağımlılık. Aynı zamanda uzun vadede obezite ve uyku bozuklukları gibi bazı önemli sağlık sorunlarına da neden oluyor” açıklamasında bulundu.
Piyasalar ABDnin büyüme verisine odaklandı
Piyasalar ABD'nin büyüme verisine odaklandıKüresel piyasalarda yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayılan türüne ilişkin endişeler, gelen açıklamalarla kısmen de olsa azalırken, bugün ABD'de açıklanacak büyüme verisi takip edilecek.
22.12.2020Uzmanpara
Kovid-19’da mutasyon kaosu
Kovid-19’da mutasyon kaosuYeni tip koronavirüsün yüzde 70 daha bulaşıcı olduğu belirtilen mutasyon paniği dünyayı sardı. Mutasyonun tescillenen aşıların etkinliğini etkilemeyeceği belirtildi. İngiltere’de ortaya çıkan, ‘VUI 202012/01’ adı verilen mutasyonun Kovid-19’un daha ağır geçmesine yol açıp açmadığına ilişkin herhangi bir bulguya rastlanmadığı açıklandı.
22.12.2020Dünya
Son dakika: DSÖden mutasyon açıklaması
Son dakika: DSÖ'den mutasyon açıklaması!İlk İngiltere'de görülen koronavirüsün mutasyona uğramış hali dünyayı alarma geçirdi. İlk halinden daha saldırgan ve hızlı yayılma kapasitesine sahip olduğu söylenen varyantla ilgili Dünya Sağlık Örgütü'nden çok kritik bir açıklama geldi. Aşının virüse karşı etkili olup olmayacağına ilişkin de konuşan DSÖ, ülkelere tedbirli olma ve bir an önce harekete geçme çağrısı yaptı. 40'a yakın ülke ise İngiltere ile uçuşları iptal etti. Güney Afrika'da da virüsün başka bir varyantının tespit edildiği ve hastanelerin dolup taştığı haberleri gelmeye başladı. İngiliz araştırmacılar son dakika haberlerine göre virüsün çocuklarda daha bulaşıcı olabileceğine dair bulgular saptadıklarını belirtti.
22.12.2020Dünya
Prof. Dr. Uğur Şahinden mutasyona uğrayan koronavirüs açıklaması
Prof. Dr. Uğur Şahin'den mutasyona uğrayan koronavirüs açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Dünyayı mutasyona uğrayan koronavirüs sallarken yüreklere su serpen açıklama covid-19 aşısını geliştiren Prof. Dr. Uğur Şahin'den geldi. Mutasyon geçiren koronavirüs için panik yapmaya gerek var mı? Prof. Dr. Şahin, çok net cevapladı...
22.12.2020Dünya
Mehmet Ceyhandan dikkat çekecek mutasyon açıklaması
Mehmet Ceyhan'dan dikkat çekecek mutasyon açıklaması!Prof. Dr. Mehmet Ceyhan mutasyona uğrayan koronavirüsle ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Ceyhan, "Bu mutasyon eğer gerçekten orijinal virüsten daha hızlı yayılıyor ise, salgının bitmesi için beklediğimiz mutasyonun başlangıcı da olabilir' ifadelerini kullandı.
21.12.2020Gündem
DSÖ: Kovid-19un daha hızlı yayılan türü virüs evriminin normal bir parçası
DSÖ: Kovid-19'un daha hızlı yayılan türü virüs evriminin normal bir parçasıDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, İngiltere'de ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yüzde 70 daha hızlı yayılan bir türüne ilişkin endişe edilecek bir durum olmadığını belirterek, bunun virüs evriminin normal bir parçası olduğunu bildirdi.
21.12.2020Dünya
İtalyada son 24 saatte 415 kişi Kovid-19dan hayatını kaybetti
İtalya'da son 24 saatte 415 kişi Kovid-19'dan hayatını kaybettiİtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı, son 24 saatte 415 artarak 69 bin 214 oldu.
21.12.2020Dünya
B.1.1.7 virüsü nedir B117 virüsü koronavirüsün mutasyona uğramış hali mi, belirtileri ve özellikleri nelerdir
B.1.1.7 virüsü nedir? B117 virüsü koronavirüsün mutasyona uğramış hali mi, belirtileri ve özellikleri nelerdir?Dünya koronavirüs pandemisi ile mücadelesini sürdürürken İngiltere'de Koronavirüsün mutasyona uğramış bir türünün tespit edildiğinin duyurulmasının ardından Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü açıklamalarda bulundu. Peki B.1.1.7 virüsü nedir, koronavirüsün mutasyona uğramış hali mi, covid-19'dan farkları neler?
21.12.2020Gündem
Yeni mutasyon için Bilim Kurulu üyesinden korkutan açıklama
Yeni mutasyon için Bilim Kurulu üyesinden korkutan açıklamaSon dakika haberine göre, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, “İngiltere’den bildirilen B.1.1.7 virüsü, 2021’de yeni bir küresel dalgalanmaya neden olabilir” dedi.
20.12.2020Gündem
DSÖden yeni koronavirüs mutasyonu uyarısı
DSÖ'den yeni koronavirüs mutasyonu uyarısıDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ortaya çıkan yeni koronavirüs mutasyonuyla ilgil olarak İngiltere'deki yetkililerle "yakın temasta" olduklarını açıkladı.
20.12.2020Dünya
Vuhanlılar: Korkmuyoruz
Vuhanlılar: KorkmuyoruzDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Kovid-19’un başlangıç noktası olduğu sanılan Çin’in Vuhan şehrine uluslararası bir araştırmacı ekibinin Ocak 2021’de gönderilmesinin planlandığını duyurmuştu.
19.12.2020Dünya
DSÖ: Kovid-19 aşısı fakir ülkelere 2021in ilk yarısında ulaşacak
DSÖ: Kovid-19 aşısı fakir ülkelere 2021'in ilk yarısında ulaşacakDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yaklaşık 2 milyar doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı için anlaşmalar yaptıklarını belirterek, aşıların fakir ülkelere 2021'in ilk yarısında ulaşacağını bildirdi.
18.12.2020Dünya
Dünyada ilk 9 yaşında hayatını kaybetti, ölüm sebebi...
Dünyada ilk! 9 yaşında hayatını kaybetti, ölüm sebebi...Dünya genelinde hava kirliliğinin yol açtığı ölümlerin Kovid-19’dan daha fazla olduğu tahmin edilirken, İngiltere’de 2013 yılında astım krizi sonrası hayatını kaybeden 9 yaşındaki Ella Kissi-Debrah'ın hava kirliliği nedeniyle hayatını kaybeden ilk kişi olarak kayıtlara geçeceği ifade edildi.
17.12.2020Dünya
Aşı olan ilk doktor: Çok umutluyum
Aşı olan ilk doktor: Çok umutluyumDünyada yeni tip koranavirüs salgınından en fazla etkilenen ülke olan ve Kovid-19’a 300 bini aşkın kurban veren ABD, tarihinin en büyük aşılama kampanyasını başlattı. Pfizer-BioNTech aşısı sağlık çalışanlarına yapıldı. Aşılama çalışmalarının başladığı 14 Aralık ülkede ‘tarihi gün’ olarak ilan edildi. ABD’de aşı yapılan ilk doktor olan Dr. Yves Duroseau ise duygularını ‘Bugün kendimi çok umutlu hissediyorum’ diyerek açıkladı.
16.12.2020Dünya
Uzmanlar: Sığır ve kümes hayvanları Kovid-19u yaymıyor
Uzmanlar: Sığır ve kümes hayvanları Kovid-19'u yaymıyorDünya Hayvan Sağlığı Örgütü (OIE), kırmızı ve beyaz et ürünlerinin kaynağı olan hayvanların yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yaydığının tespit edilmediğini ancak vizon, kedi, kaplan ve rakun köpekleri gibi türlerin virüsü bulaştırdığını bildirdi.
15.12.2020Dünya
Son dakika: Virüs mutasyona uğradı DSÖden açıklama...
Son dakika: Virüs mutasyona uğradı! DSÖ'den açıklama...Haftalardır adeta krize dönen onay sürecinin tamamlanmasıyla ABD'de ilk aşılama bugün New York'ta başladı. New York Valisi Cuomo tarihi ana video konferansla katılırken, Başkan Trump da Twitter'dan coşkusunu belli eden bir paylaşımda bulundu. İngiltere'den ise korkutucu bir haber geldi. İngiltere Sağlık Bakanı, ülkede virüsün daha agresif yeni bir varyantının görüldüğünü ve yayılma hızının daha yüksek olduğunu söyledi. DSÖ'den konuyla ilgili jet hızında açıklamalar geldi. Hollanda da karantinaya gideceğini duyurdu.
14.12.2020Dünya
DSÖ: Sağlık çalışanlarının yüzde 14ünde Kovid-19 vakası tespit edildi
DSÖ: Sağlık çalışanlarının yüzde 14'ünde Kovid-19 vakası tespit edildiDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, sağlık çalışanlarının dünya nüfusunun yüzde 3'ünü oluşturmasına rağmen DSÖ'ye bildirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının yüzde 14'ünün bu grupta tespit edildiğini bildirdi.
14.12.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Dilara KoçakMilliyet Yazarı
Egzersiz hakkında yeni öneriler...Evden çalıştığımız için yeterince hareket edemiyorum demeyin; hareketsizliğin de bir salgın haline gelmesinin önüne geçmek elinizdeHer zaman egzersizin, diyetin en iyi yol arkadaşı olduğunu vurguluyorum...
17.01.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsdsökovid-19aşısalgın

Dsö ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.