Düden Şelalesi

Düden Şelalesi

Son dakika Düden Şelalesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Düden Şelalesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Düden Şelalesi haber sayfamızda...

Düden Şelalesi haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 61 duden selalesi haberi bulunmuştur.

Antalyada polisi alarma geçiren olay
Antalya'da polisi alarma geçiren olayAntalya Düden Şelalesi'nin denize döküldüğü alanda tişörtünü ve ayakkabısını çıkartıp pantolonla denize atlayan bir kişi, polisi alarma geçirdi. Şelalenin açığında balıkçılar tarafından bulunan şahıs, kıyıya çıkartıldıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı.Olay, Çağlayan Mahallesi, Lara Caddesi üzerinde dünyaca ünlü Düden Şelalesi’nin denizle buluştuğu seyir alanında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Bektaş Dal (29) ismindeki bir genç, ayakkabısını ve tişörtünü çıkartıp seyir alanındaki çitleri aştı. Şelalenin döküldüğü alandaki kayalık alana inen Dal, buradan denize atladı. Şahsın atladığını görenler durumu polise bildirdi. İhbarın ardından olay yerine gelen polis ekipleri, bir bankta Dal’a ait, tişört, bir çift ayakkabı, bir paket sigara ve cep telefonu buldu. Ekiplerin görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda başlattığı çalışmada denizde herhangi bir şahsa rastlanmazken, bölgede olaydan habersiz yerli ve yabancı turistlerin şelalenin fotoğrafını çektiği gözlendi. Balıkçılar denizde buldu Yaklaşık yarım saat süren arama çalışmaları esnasında Dal’ın denize atladığı alanın açığında balıkçılar tarafından bulunduğu bilgisi geldi. Tekneye alınarak şelaleye yakın bir alanda kıyıya çıkartılan Dal, balıkçılar tarafından çağrılan ambulansla tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı. Bektaş Dal’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
11.09.2019Haberler
40 dereceyi gören Düden Şelalesi’ne koştu
40 dereceyi gören Düden Şelalesi’ne koştuAntalya’da hava sıcaklığının 40 dereceye ulaşmasının ardından yerli ve yabancı turistler serinlemek için Düden Şelalesi’ne akın etti.Antalya’da hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerine çıkması nedeniyle vatandaşlar serin bölgelere akın etmeye başladı. 40 dereceye ulaşan hava sıcaklığıyla birlikte vatandaşlar serinlemek için Düden Şelalesi’ne akın etti. Yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanı haline gelen Düden Şelalesi’nde vatandaşların yanı sıra hayvanlar da serinlemek için şelaleye indi."Antalya merkeze göre Düden Şelalesi gerçekten çok serin" Okulların tatil olmasıyla birlikte İstanbul’dan Antalya’ya geldiklerini belirten Melike Karagöz, "Antalya söylenenden daha da sıcak. Biz de Düden Şelalesi’nin serinliği için geldik. Fotoğraf çekinmek için de muhteşem bir manzarası var. Antalya merkeze göre Düden Şelalesi gerçekten çok serin. Antalya merkezde esiyor ancak sıcak esiyor. Düden Şelalesi’nde ise soğuk esiyor. Gelinip görülmesi gereken bir yer" dedi.Elif Nur Delikmen de çok sıcak olduğunu ifade ederek, serinlemek için Düden Şelalesi’ni tercih ettiğini belirtti."Serin olduğunu duyduk o yüzden geldik" Ankara’dan Antalya’ya tatil yapmak için gelen İbrahim Tütüncü, "Bugün tatilimiz bitti. Bugün burasının serin olduğunu duyduk o yüzden geldik. Bu hafta hava sıcaklığı 40 dereceyi geçti" diye konuştu.Emel Tütüncü ise Düden Şelalesi’ni çok beğendiğini dile getirerek, geldikleri için çok mutlu olduğunu söyledi.
11.09.2019Yaşam
Kuruyan Düden Şelalesine sondajlı önlem
Kuruyan Düden Şelalesi'ne sondajlı önlemAntalya’da etkili olan sıcak hava ile tarım alanlarında aşırı su kullanımı dünyaca ünlü Düden Şelalesi’nin suyunu kurutunca, Antalya Büyükşehir Belediyesi şelaleden su akması için yeni bir sistem kurdu. Çevredeki alanlardan sondaj yöntemiyle su çıkaran belediye, 3 farklı noktadan su vererek kuruyan şelaleyi tekrar canlandırdı. Geçtiğimiz ayın başında Döşemealtı’ndaki tarım arazilerinin sulanması nedeniyle kesilmişti. Kuruyan Düden Şelalesi için ise Antalya Büyükşehir Belediyesi devreye girdi. Antalya Su ve Atıksu İdaresi’ne (ASAT) tarafından şelale 3 farklı noktadan sondajla vasıtasıyla suyla beslenirken, şelale içine kurulan bir dinamo ise borularla suyu aşağıdan yukarıya çıkararak devridaimle yapay şelale oluşturdu. Önlemler sayesinde şelaleden haftalar sonra su tekrar akmaya başladı.Suyun tekrar akması şelaleye gelen yerli ve yabancı turistlerin ise yüzünü güldürdü. Hatay’dan tatile gelen Ziya Özdemir, doğal güzelliklerin günden güne tükendiğine dikkat çekerek, yapılan uygulamanın kendisini memnun ettiğini söyledi. Ailece Düden Şelalesini gezen Pınar Buldan ise, “Buraya gelen çok turist var. Kuru halini görmedim ama yapılan uygulama bence çok güzel olmuş” diye konuşurken, Buldan’ın eşi Mesut Buldan da, “Keşke kurumasaydı. Kuru olsa gelmezdim. Belediye önlem almış, gayet güzel olmuş. Hiç yoktan iyidir” dedi.Öte yandan şelalenin kuruduğu zaman gişeye asılan “Tarım alanlarının sulanması nedeniyle Düden Şelalesi’nde su akışı yoktur” yazılı tabela ise suyun akmasıyla birlikte “Tarım alanlarının sulanması nedeniyle Düden Şelalesi’nde su akışı azalmıştır” şeklinde değiştirildiği gözlendi.
11.09.2019Yaşam