ege denizi

ege denizi

Son dakika ege denizi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ege denizi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ege denizi haber sayfamızda...

ege denizi haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.695 ege denizi haberi bulunmuştur.

Muğla Gezilecek Yerler (2020) - Muğla Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Muğla Gezilecek Yerler (2020) - Muğla Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiMuğla, Ege kokusunu içine çekmek isteyenler için oldukça güzel bir tatil beldesidir. Türkiye turizminin en gözde yerleri arasında bulunan Muğla’da hem dinlenmek hem de eğlenmek mümkündür. Burada denizin tadını çıkarmak başlı başına bir tatil fikri olsa da gezip görülebilecek benzersiz mekanlar da bulunmaktadır. Peki, Muğla’da gezilecek doğal güzellikler ve tarihi yerler nelerdir? Sizler için bu sahil kentini didik didik araştırdık ve detaylı bir gezi rehberi hazırladık. İşte, Muğla’ya gidince mutlaka gezilmesi gereken yerler.Muğla, ülkemizin en kalabalık 24. şehri olma özelliğini taşımaktadır. Ancak, şehrin nüfusu yaz tatillerinde beldeye akın eden binlerce turistle daha da artmaktadır. Muğla kıyılarının büyük bir kısmı Ege Denizi ile komşu durumdadır. Bu kıyılara kıyasla daha küçük bir bölge ise Akdeniz’e bakmaktadır. Yani, Muğla’ya uğrayanlar ufak bir seyahat rotası oluşturarak iki denizin havasını yakın zamanlarda alabilmektedir.Muğla, turistik açıdan her yaşa ve her bütçeye hitap etme özelliğine sahiptir. Bu bağlamda şehrin en gözde semtler; Bodrum, Dalaman, Fethiye, Marmaris, Datça ve Marmaris olarak sıralanmaktadır. Bu beldelerin herhangi birine seyahat etmeyi planlayanların çok sayıda konaklama seçeneği de bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistler Muğla’nın çoğu yerinde; apart, pansiyon ve otellerde kalabilmektedir. Doğa ile iç içe bulunmak isteyenler için de çadır ve karavan kampı yapma imkanı bulunmaktadır. Buna göre kampçılar hem kamp alanlarında konaklayabilmekte hem de Muğla’nın el değmemiş koylarını keşfetme fırsatı yakalamaktadır. Bu kapsamda, Muğla’ya gidenlerin mutlaka gezmesi gereken tarihi yerler ve doğal güzellikler aşağıdaki gibi listelenmektedir.
17.05.2020Tatil
İzmir Gezilecek Yerler (2020) - İzmir Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
İzmir Gezilecek Yerler (2020) - İzmir Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesiİzmir hayattan haz almayı bilenlerin yaşadığı, metropol şehirlerin yoğunluğuna tezat, sükünetin vücut bulduğu bir şehirdir. İzmir Türkiye’nin en büyük üçüncü şehridir. Özellikle gezilmesi gereken şehirler arasında büyük önem taşımaktadır. Dünya çapında popüler fuar alanı ve rıhtım özelliği sebebiyle yaşayan, değişik kültürlere sarılan ve modern bir şehir olan İzmir’i gezebilir ve onu keşfedebilirsiniz. İzmir’de gezilecek yerler! İzmir’de mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesini sizler için detaylarıyla derledik.zmir, Ege bölgesinde denize kıyısı bulunan İzmir Körfezi üzerinde kurulmuştur. Türkiye’nin büyük şehirlerinden biri olan İzmir’in batısında Ege Denizi Bulunmaktadır. Bu büyük şehir, Türkiye’de üçüncü ve Ege Denizinde Atina’dan sonra ikinci kalabalık ve büyük şehirdir. İzmir dünyaca popüler turizm merkezlerine ve özelliği bozulmamış bucaklara ev sahipliği yapmaktadır. Elbette İzmir’de yapılacak çok şey bulunuyor. Dolaşılabilecek doğal yerlerden tutun da şehir merkezinde gezilebilecek veya tarihi yerleri görüp gezebileceğiniz pek çok nokta bulunur. Yalnızca merkez değil ilçelere ve semtlere de zaman ayırmayı aklınızda bulundurun. Selçuk’tan Alaçatı ve Seferihisar’a, Urla'dan Karşıyaka'ya, Bornova'ya kadar daha birçok gezip keşfedebileceğiniz yer bulunuyor… İzmir görülmeye değer çok fazla yeri ile hem göze hem de ruha seslenmektedir. Eğer seyahat veya konaklama amacı ile yolunuz İzmir’e düşerse keşfedebileceğiniz birçok yeri olduğunu unutmayın. İzmir büyük bir şehir olduğu için öncelikli olarak gezilecek yerleri belirleyin. Sizler için hazırlanmış olan İzmir’de gezilmesi gereken yerler listemiz ile gezi listenizi rahatlıkla oluşturabilirsiniz.
13.05.2020Tatil

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar