Filistin

Filistin

Son dakika Filistin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Filistin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Filistin haber sayfamızda...

Filistin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.566 filistin haberi bulunmuştur.
Çalkantılarla geçen dört yıl
Çalkantılarla geçen dört yılKoltuğunu iki gün sonra Biden'a devredecek ABD Başkanı Trump, görev süresi boyunca dış politikada aldığı kararlar ile uluslararası kamuoyunun gündeminden düşmedi. Seyahat yasaklarıyla başlayan Trump döneminde İsrail'in istediği her şey verildi, Washington İran'la nükleer anlaşmadan çekildi, Çin'le ticaret savaşına tutuştu.
18.01.2021Dünya
AB, İsrailden yeni yerleşim inşaatı kararından geri dönmesini istedi
AB, İsrail'den yeni yerleşim inşaatı kararından geri dönmesini istediAvrupa Birliği (AB), İsrail'e işgal altındaki Batı Şeria'da yeni yerleşim yerleri inşa etme kararından dönmesi çağrısında bulundu.
17.01.2021Dünya
Yahudi yerleşimciler Batı Şeriada Filistinlilerin evlerine saldırdı
Yahudi yerleşimciler Batı Şeria'da Filistinlilerin evlerine saldırdıİşgal altındaki Batı Şeria'nın Nablus kentinde bir grup Yahudi yerleşimci, Filistinlilere ait evlere saldırarak bir kız çocuğunu yaraladı.
17.01.2021Dünya
Brezilya Rus koronavirüs aşısına onay vermedi
Brezilya Rus koronavirüs aşısına onay vermediBrezilya Sağlık Bakanlığı, faz 3 denemeleri yeterli güvence sağlamadığı gerekçesiyle Rus Sputnik V aşısına acil kullanım onayı vermedi. Rus hükümeti, Sputnik V’nin ülkede kullanımına onay vermişti. Sputnik V Sırbistan, Belarus, Arjantin, Bolivya, Cezayir, Venezuela, Paraguay ve Filistin tarafından onaylanmıştı.
17.01.2021Dünya
Rus Büyükelçi’den TTB’ne sitem mektubu: Aşımız tam koruma sağlamaktadır
Rus Büyükelçi’den TTB’ne sitem mektubu: Aşımız tam koruma sağlamaktadırRusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB), “Aşılar Tüm Canlıların Ortak Değeridir” başlığı ile yayımladığı ve Kovid-19’a karşı uygulanan aşıların hastalığı önleme etkinliklerine ilişkin verilerin değerlendirildiği makalede ülkesinin geliştirdiği Sputnik V aşısına yer verilmemesine tepki gösterdi.
17.01.2021Gündem
Son dakika.. Filistinde flaş gelişme 14 yıl aradan sonra...
Son dakika.. Filistin'de flaş gelişme! 14 yıl aradan sonra...Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, 22 Mayıs 2021'de milletvekili ve 31 Temmuz 2021'de de başkanlık seçimlerinin yapılmasını öngören kararnameyi imzaladı. Türkiye'nin Filistin nezdindeki Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Ahmet Rıza Demirer, başkanlık seçimlerinin yapılma kararı alınmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, uluslararası toplumu seçimlerin sonuçlarına saygı duymaya çağırdı.
15.01.2021Dünya
Trumptan İsrail için CENTCOM emri
Trump'tan İsrail için CENTCOM emriThe Wall Street Journal'in haberine göre, geçmişte ABD Avrupa Komutanlığı görev alanında yer alan İsrail, İran'a karşı iş birliğini teşvik etmek amacıyla Orta Doğu ülkeleriyle birlikte Merkez Komutanlığı çatısı altına alınacak.
15.01.2021Dünya
İsrail tankı ateş açtı
İsrail tankı ateş açtıİsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi sınırında orduya ait bir iş makinasına ateş açıldığı gerekçesiyle, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarına ait bir noktayı tank atışıyla vurdu.
13.01.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegrama katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldıWhatsApp sözleşmesi ile gizlilik politikası ve hizmet şartları güncellendi. WhatsApp'ın yeni kararı tepkilere yol açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldı.
13.01.2021Siyaset
Son Dakika: İsrailin skandal hamlesine Türkiyeden tepki: Endişeyle karşılıyoruz
Son Dakika: İsrail'in skandal hamlesine Türkiye'den tepki: Endişeyle karşılıyoruzGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in, Batı Şeria'da yasa dışı yerleşim yeri inşasına yönelik planları onaylayacağı yönündeki açıklamalarının "endişeyle" karşılandığını bildirdi. Açıklamada, bağımsız ve egemen Filistin devletinin kuruluşu için büyük bir engel olduğu yer aldı.
13.01.2021Dünya
Filistinliler BM yardım kuruluşunu Gazzede protesto etti
Filistinliler BM yardım kuruluşunu Gazze'de protesto ettiBirleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansının (UNRWA) gıda programıyla ilgili hizmetlerde kısıtlamaya gitmesi İsrail ablukası altındaki Gazze'de protesto edildi.
12.01.2021Dünya
ABDde İsraile desteği ile bilinen Kumarhaneler Kralı Sheldon Adelson öldü
ABD'de İsrail'e desteği ile bilinen "Kumarhaneler Kralı" Sheldon Adelson öldüABD'de en zengin Yahudi asıllı iş adamları arasında sayılan ve ülkede İsrail’i destekleyen siyasilere yaptığı büyük bağışlarla bilinen Sheldon Adelson'un öldüğü belirtildi.
12.01.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, hazırız deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağız
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.. Erdoğan açıklamasında, 'Ülke olarak uzun vadeli bakış açısıyla olumlu gündem oluşturmak ve ilişkilerimizi yeniden rayına oturtmak için hazırız. Brexit ile beraber artan belirsizlik ancak Türkiye'nin Avrupa ailesinde hak ettiği yeri almasıyla giderilebilecektir' dedi. 'Michen ve Leyen'i misafir edeceğiz. Dışişleri Bakanım da 21 Ocak'ta temaslarda bulunacak' diyen Erdoğan, 'Yeni reformların hazırlığı içindeyiz. Son aşamaya gelen çalışmaları yakında kamuoyumuzla paylaşacağız' ifadelerine yer verdi.
12.01.2021Siyaset
Netanyahu, Twitterdan Trumpın fotoğrafını kaldırdı
Netanyahu, Twitter'dan Trump'ın fotoğrafını kaldırdıİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Beyaz Saray'da sayılı günleri kalan ABD Başkanı Donald Trump'ın yer aldığı fotoğrafı Twitter hesabının arka planından kaldırdı.
12.01.2021Dünya
İsrail Savunma Bakanı, Filistinli tutuklulara aşı yapılmamasına tepki gösterdi
İsrail Savunma Bakanı, Filistinli tutuklulara aşı yapılmamasına tepki gösterdiİsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklulara yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapılmaması yönündeki talimatın insan hayatını tehlikeye atan yasa dışı bir karar olduğunu belirtti.
11.01.2021Dünya
İsrail, Biden koltuğa oturmadan harekete geçiyor
İsrail, Biden koltuğa oturmadan harekete geçiyorİsrail'in işgal altındaki Batı Şeria’da Yahudi yerleşimciler için yasa dışı 850 konut daha inşa edeceği belirtildi.
11.01.2021Dünya
Almanyaya göre İsrail-Filistin meselesinde Biden yeni bir fırsat
Almanya'ya göre İsrail-Filistin meselesinde Biden yeni bir fırsatlmanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ABD'de hükümet değişiminin, İsrailliler ve Filistinliler arasında ara bulucu olarak yeniden daha güçlü bir rol üstlenme fırsatı sunduğunu söyledi.
10.01.2021Dünya
Filistinde 20 Ocaka kadar seçim kararnamelerinin çıkacağı belirtiliyor
Filistin'de 20 Ocak'a kadar seçim kararnamelerinin çıkacağı belirtiliyorFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Filistin Merkez Seçim Komisyonu Başkanı Hanna Nasır ile ülkede yapılacak seçimlerin tarihleri konusunda görüştüğü bildirildi.
9.01.2021Dünya
Filistinli mültecileri yalnız bırakmayalım
Filistinli mültecileri yalnız bırakmayalımİsrail’in işgaliyle vatanlarından çıkarılan milyonlarca Filistinli, farklı ülkelerde temel ihtiyaçlarından mahrum yaşıyor. Yaklaşık 500 bin Filistinli mülteci, Lübnan’daki kamplarda, dışardan gelen yardımlarla hayatını sürdürüyor.Lübnan’daki Filistinli mültecilerin hayat şartlarının iyileştirilmesi için İHH İnsani Yardım Vakfı ile birlikte 22 STK, MÜSİAD Genel Merkezi’nde “Filistin Kampları - Kalkınma ve İyileştirme Kampanyası” başlattı.
9.01.2021Advertorial
Ruhani: ABDde gördüklerimiz Batı demokrasisinin ne kadar zayıf olduğunu gösterdi
Ruhani: ABD'de gördüklerimiz Batı demokrasisinin ne kadar zayıf olduğunu gösterdi!İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "İki hafta sonra Beyaz Saray'da göreve gelecek kişiler (bu zararları) telafi etmeli ve büyük bir ulus olan Amerikan halkını gerçek konumuna döndürmelidir." dedi.
7.01.2021Dünya
Arap ülkeleri, Körfezde sağlanan uzlaşıdan memnun
Arap ülkeleri, Körfez'de sağlanan uzlaşıdan memnunArap ülkeleri, Suudi Arabistan ile Katar'ın karşılıklı olarak kara, hava ve deniz sınırlarını açmasını ve Körfez'de sağlanan uzlaşıyı memnuniyetle karşıladı.
5.01.2021Dünya
İsrail, ordu tarihinin en büyük mühimmat hırsızlığını açıkladı
İsrail, ordu tarihinin en büyük mühimmat hırsızlığını açıkladıÇalınan mühimmatın değerinin milyonlarca dolar olduğu tahmin ediliyor. İsrail polisi ise, çalınan mühimmatın Filistin Yönetimi bölgelerinin yanı sıra suç unsurlarına satılmış olmasından korkuyor.
5.01.2021Dünya
İsrail güçleri Batı Şeriadaki hastaneye ses bombası attı
İsrail güçleri Batı Şeria'daki hastaneye ses bombası attıİsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Tulkerim kentinde bulunan bir hastaneyi basarak içerde ses bombası kullandı.
4.01.2021Haberler
İsrail güçleri Batı Şeriadaki hastaneye ses bombası attı
İsrail güçleri Batı Şeria'daki hastaneye ses bombası attıİsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Tulkerim kentinde bulunan bir hastaneyi basarak içerde ses bombası kullandı.
4.01.2021Dünya
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır 2021 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2021 Ülkelerin İsimleri Ve BaşkentleriDünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
4.01.2021Eğitim
Filistinlilerden DSÖye aşı için İsraile baskı uygula çağrısı
Filistinlilerden DSÖ'ye 'aşı için İsrail'e baskı uygula" çağrısıFilistin Esirler Cemiyeti, Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ), İsrail hapishanelerindeki Filistinlilere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapılmasına izin vermesi için Tel Aviv yönetimine baskı uygulaması çağrısında bulundu.
3.01.2021Dünya
İsrailde Kovid-19 tespit edilen Filistinli tutuklu sayısı 171e yükseldi
İsrail'de Kovid-19 tespit edilen Filistinli tutuklu sayısı 171'e yükseldiİsrail hapishanelerinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan Filistinli tutuklu sayısı 171'e çıktı.
3.01.2021Dünya
Tunusta koronavirüs can almaya devam ediyor
Tunus'ta koronavirüs can almaya devam ediyorYeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Tunus'ta 54 kişi hayatını kaybetti, Gazze'de vaka sayıları arttı.
2.01.2021Dünya
Son dakika... İsrail askerleri yine sağlık görevlilerini hedef aldı
Son dakika... İsrail askerleri yine sağlık görevlilerini hedef aldı!İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini protesto etmek isteyen göstericilere müdahalesinde bir sağlık görevlisini hedef aldı.
1.01.2021Dünya
TikToktan skandal Filistin hamlesi
TikTok'tan skandal Filistin hamlesi!Çin menşeli sosyal medya platformu TikTok, İsrail'in Filistinlilere yönelik ihlallerini ve İsrail-Arap ülkeleri normalleşmelerini eleştiren videolar paylaşan bir Filistin haber kuruluşunun hesabını sildi.
1.01.2021Teknoloji
Rusyadan Hafterin savaş çağrısına olumsuz yanıt
Rusya'dan Hafter'in savaş çağrısına olumsuz yanıtRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Libya'nın doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in savaş hazırlığı çağrısına ilişkin, askeri eylemlere yeniden dönme çabalarının engellenmesi gerektiğini söyledi.
30.12.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlundan flaş ABD ve çalışma grubu açıklaması
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş ABD ve 'çalışma grubu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi ve oldukça önemli mesajlar verdi. Peki neler söyledi? Tüm ayrıntıları CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova aktardı...
30.12.2020Haberler
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan flaş ABD ve çalışma grubu açıklaması
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş ABD ve 'çalışma grubu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi ve oldukça önemli mesajlar verdi. Peki neler söyledi? Tüm ayrıntıları CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova aktardı...
30.12.2020Siyaset
İsrail askerlerinden Ramallaha baskın
İsrail askerlerinden Ramallah'a baskınİşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentine baskın düzenleyen İsrail askerleri, 5 Filistinliyi gözaltına aldı.
30.12.2020Dünya
Filistin, İsrailin güvenlik tutuklularına Kovid-19 aşısı yapmama kararını kınadı
Filistin, İsrail'in "güvenlik" tutuklularına "Kovid-19 aşısı yapmama" kararını kınadıFilistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, İsrail'in cezaevindeki Filistinli "güvenlik" tutuklularına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını yapmama kararını kınadı.
28.12.2020Dünya
İsrailli Bakandan skandal aşı talimatı
İsrailli Bakan'dan skandal 'aşı' talimatı!Gelen son dakika haberine göre; İsrail Kamu Güvenliği Bakanı Amir Ohana'nın İsrail hapishanelerindeki Filistinli "güvenlik" tutuklularına "yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapılmaması" talimatı verdiği ortaya çıktı.
27.12.2020Dünya
İsrail, Biden ABD Başkanı olmadan binlerce yeni yerleşimi onaylayacak
İsrail, Biden ABD Başkanı olmadan binlerce yeni yerleşimi onaylayacakİsrail hükümetinin, ABD'de Joe Biden başkanlık görevine başlamadan önce işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te binlerce yasa dışı yeni konut inşasına onay vermeyi planladığı açıklandı.
27.12.2020Dünya
Tunusta koronavirüs can almaya devam ediyor
Tunus'ta koronavirüs can almaya devam ediyorTunus Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Kovid-19'dan 41 kişinin daha yaşamını yitirdiği, 1652 yeni vaka tespit edildiği, 1088 kişinin ise sağlığına kavuştuğu belirtildi.
27.12.2020Dünya
‘Yılbaşı partilerine operasyon yapılır’
‘Yılbaşı partilerine operasyon yapılır’Yılbaşı gecesi partilere asla izin verilmeyeceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘İstihbaratımız nerede bu tür şeyler tespit ederse oralara gerekli operasyonu yapar’ dedi
26.12.2020Siyaset
İstanbul Film Festivali 2021in üç ayına yayılacak
İstanbul Film Festivali 2021'in üç ayına yayılacakİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin yılın ilk üç ayına yayılacak dopdolu çevrimiçi gösterim programı 1 Ocak 2021 Cuma günü, festivalin çevrimiçi platformu filmonline.iksv.org’ta başlıyor.
25.12.2020Kültür Sanat
Fetih: İsrail malı etiketi sömürgecilik politikasında aşırı gitmektir
Fetih: "İsrail malı" etiketi sömürgecilik politikasında aşırı gitmektirFetih, ABD'nin işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ithal edilen ürünleri "İsrail malı" olarak etiketlemesini, modern sömürgecilik politikasında aşırı gitme olarak nitelendirdi.
24.12.2020Dünya
Mısır İhvanı, İsrail ile normalleşme girişimlerini reddettiğini duyurdu
Mısır İhvanı, İsrail ile normalleşme girişimlerini reddettiğini duyurduMısır'daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), İsrail ile her türlü normalleşme girişimini reddettiğini açıkladı.
24.12.2020Dünya
Rusya ABDye misillemeye hazırlanıyor
Rusya ABD'ye misillemeye hazırlanıyorRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin Rus şirketlerine yönelik yaptırım kararına karşılık vereceklerini söyledi.
23.12.2020Dünya
Faslı partiler İsrail ile barış konusunda yorum yapmaktan kaçınıyor
Faslı partiler İsrail ile barış konusunda yorum yapmaktan kaçınıyorFaslı siyaset bilimci ve akademisyen Azmani, ayrıca siyasi çevrelerin ve toplumun tüm kesiminin bir sürprizle karşı karşıya olduğuna inanıyor.
22.12.2020Dünya
Kanada’dan Filistinlilere 90 milyon dolar yardım
Kanada’dan Filistinlilere 90 milyon dolar yardımKanada, Suriye, Lübnan ve Ürdün’deki Filistinli mülteciler ile Gazze ve Batı Şeria’da yaşayan Filistinlilere, önümüzdeki üç yılda toplam 90 milyon dolar yardım yapacak.
22.12.2020Ekonomi
Yahudi yerleşimciler Filistindeki Osmanlı yapıtı Laben Hana saldırdı
Yahudi yerleşimciler Filistin'deki Osmanlı yapıtı Laben Han'a saldırdıFilistin'deki Yahudi yerleşimciler, Nablus kenti yakınlarındaki Osmanlı döneminden kalma Laben Hanına saldırdı.
21.12.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Biden’ın ‘demokrasi zirvesi’ ve TürkiyeABD’nin -seçilen- Başkanı Biden, görev süresinin başlarında bir “demokrasiler zirvesi” toplayacak...
13.01.2021Siyaset
Hakkı ÖcalMilliyet Yazarı
‘Sana aşı var’, ‘Sana yok’İsrail’den gelen haberler imrendiriciydi: Günde 1...
7.01.2021Dünya
Hakkı ÖcalMilliyet Yazarı
Bir fırtına bitiyorYeni yılla, daha doğrusu ocak ayının 20’si itibarıyla ABD’de, dolayısıyla dünyada Trump fırtınası bitiyor ve Biden fırtınası başlıyor...
31.12.2020Dünya
Deniz KilislioğluMilliyet Yazarı
Salgının süresini ölüm oranı belirliyorBu hafta dünyanın en önemli gündem maddesi “Kovid-19”a yol açan “SARS-CoV-2” virüsünün mutasyona uğradığının açıklanmasıydı...
27.12.2020

Benzer Haber Etiketleri

İsrailfilistinABDDonald Trumpbatı şeria

Filistin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.